Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 25.7.2007 17:24

I.am.good píše:...Takže to jen tak k tomu parkování (nezastávám se Demona, něco porušil, tak platí :D ).... nemám pravdu??? :wink: :)
A kde si vyčet něco o placení ?
Já si na Korunní chodim popovídat, zase tolik neberu, abych si moh dovolit sponzorovat darmošlapy z MP. Naštěstí tam bývaj podstatně rozumější a milejší lidičky než jsou ti v ulicích.
A když nejsou, tak pořád ještě zbývá plán "bé", za kterej se v těhle případech vůbec, ale vůbec nestydim...
Nevidim důvod proč bych měl doplácet na neschopnost radnice Prahy 2 a nedokonalosti zákonů.
A jinak... Máš pravdu ! :wink:
radek31 píše:...je jen málo věcí horších než auto zaparkované méně než 5 metrů před přechodem...
Nic takovýho taky nechci obhajovat, v ulici kde parkuju se nedá jet víc než 30km/h a nejsou tu přechody ani koleje.

trainzjohny dík...

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 25.7.2007 17:18

Několik předešlých příspěvků přesunuto z "Rekonstrukce TT".

radek31
Moderátor
Příspěvky: 1713
Registrován: 02.7.2004 16:41
Bydliště: Modřany, kousek od smyčky Levského

Příspěvek od radek31 » 25.7.2007 16:52

z pohledu řidiče tramvaje je jen málo věcí horších než auto (nejhorší jsou dodávky) zaparkované méně než 5 metrů před přechodem

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 25.7.2007 16:31

9001 píše:Když parkuješ tam kde nemáš, tak co se dá dělat.

A že nejsi schopen si lépe zabezpečit auto už není věc MP.
Mno, pojď si vzít bločky (hoooodně moc) a jdeme na to. Vezmeme si pásmo, vyhlášku a jdeme do pražských ulic. Změříme si vzdálenost parkujících aut od kolejí ve většině ulic (nejen) v centru. Projedeme si veškeré paragrafy ve vyhlášce a budeme vypisovat bločky. A garantuju ti, že nám upadnou ruce dřív, než zkontrolujeme 5% ulic s tramvajovou dopravou v Praze. A kdyby jsme chtěli kontrolovat celé město, tak na pokutách vybereme nejspíš několik miliónů korun za jediný den.... Takže to jen tak k tomu parkování (nezastávám se Demona, něcvo porušil, tak platí :D ).

No a zabezpečení? Takže každý, ať si ve svém zájmu sežene neprůstřelný oblek (kombinézu) s vnitřním oběhem, aby mohl být nezranitelný a plně nezávislý na okolí. Totéž udělá i se svým obydlím, pracovištěm a se svými věcmi. Pak můžeme zrušit Policii, neboť nebude možnost páchat trestné činy.


Tohle je jen odpověď na tvé celkem dost radikální názory. Takže radikálně, ale opačně. a chceš mi říct, že nemám pravdu??? :wink: :)

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 25.7.2007 15:03

Mě to vykládej. Bydlim u Strossu :-)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 25.7.2007 14:57

Káem v Rekonstrukce TT píše:To je problém, zákon jasně stanoví kde se smí a kde se nesmí. A nestanoví to slovy překážet/nepřekážet...
To je mi jasný, ale když večer přijedeš utahanej z práce, tak po dvaceti minutách objíždění bloku vezmeš zavděk každym uvolněnym místem a nebudeš řešit jestli je 4,5 metru od hranice křižovatky nebo předpisových 5, bohatě ti bude stačit, že absolutně nikomu a ničemu nepřekážíš...
Nákladní výtah aby jsem moh parkovat v předsíni nám v domě ještě neudělali.
To že je zákon ve spoustě věcí nedomyšlenej a neřeší spoustu případů je jasný, ale že pak na takových detailech MP bazíruje a snaží se vydělat, to je prostě :smt021 ...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 25.7.2007 12:03

9001 v Rekonstrukce TT píše:Když parkuješ tam kde nemáš, tak co se dá dělat.

A že nejsi schopen si lépe zabezpečit auto už není věc MP.
Ani jedna tvoje odpověď není ani trochu vtipná ! :x
Parkuju tam, kde to jde a tam kde nikomu nepřekážim a názor nějakýho pologramota z MP mě ani v nejmenšim nezajímá.
Zabezpečení auta mam na standartní úrovni, opancéřování si na něj pořizovat nehodlam.
Právě kvůli udržování pořádku a k dohledu nad drobnou pouliční kriminalitou byla MP zřízena !!!
V šikanování motoristů (tím myslim zmíněný pozděnoční olístkování aut řidičů, kteří prostě nemaj možnost zaparkovat přijatelněji) a naprostou rezignaci na plnění hlavních úkolů své existence přínos nevidim.
A naštěstí nejen já...

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Káem » 25.7.2007 12:02

Demon: To je problém, zákon jasně stanoví kde se smí a kde se nesmí. A nestanoví to slovy překážet/nepřekážet. Problém je v tom, že MP dílem zákon nezná, dílem si vybírá oblíbená jednoduchá místa a dá pokutu jeden den a sto dalších dnů se na tomtéž místě parkuje beztrestně (typicky 5 m od přechodu a hranice křižovatky). To mě asi sere nejvíc. Navíc MP opravdu nebyla zřízena proto, aby fušovala do práce dopravní policii.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od trainzjohny » 25.7.2007 11:03

9001 v Rekonstrukce TT píše:A že nejsi schopen si lépe zabezpečit auto už není věc MP.
To si ho má opancéřovat a okolo dát nášlapné miny ??? Auto není trezor (jak je na X místech na značkách) a je zcela hravě vybílitelné ať děláš co děláš.
9001 v Rekonstrukce TT píše:Já nechápu co máte proti MP. Sice nejsou dokonalý, tkay mají své mouchy, ale silně pochybuji že by republiková policie hlídala ráno přechody,aby mohli děti bezpečně do škol. A ono i měření rychlosti docela pomáhá. Má spíše preventivní funkci ,ale výsledky jsou vidět. Nebo i hlídání nočních tramvajových linek. To se vám zdá málo?
O užitečnosti strašáků v podobě MP v nočních linkách vím své ... :roll: dát tam nafukovacího panáka bude to mnohdy stejné. Houmlesáci už vědí že do nočních tram nelézt (lezou do autobusů) a ostatním lidem je to šumák. A prvorepublikový četníci byl 10x lepší než měšťáci, alespoň nebyli líní a chodily po městě, znali svůj rajon a měli taky autoritu (a proč jí asi MP nemá ? - páč je lidem na dvě věci). Na druhou stranu není eMPík jako eMPík.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 25.7.2007 9:34

Když parkuješ tam kde nemáš, tak co se dá dělat.

A že nejsi schopen si lépe zabezpečit auto už není věc MP.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od demon » 25.7.2007 6:28

9001 píše:Já nechápu co máte proti MP. Sice nejsou dokonalý, tkay mají své mouchy, ale silně pochybuji že by republiková policie hlídala ráno přechody,aby mohli děti bezpečně do škol. A ono i měření rychlosti docela pomáhá. Má spíše preventivní funkci ,ale výsledky jsou vidět. Nebo i hlídání nočních tramvajových linek. To se vám zdá málo?
Docela jo...
O přínosu v podobě měření rychlosti se dá úspěšně pochybovat a jestli jsou výsledky vidět ?
No hlavně jsou vidět na dveřích mého auta, které bylo za poslední dva roky třikrát násilně otevřeno a na oznámeních o přestupku za parkování, které měšťáci pod rouškou noci roznášejí, aby měli na výplaty...
Ale aspoň mám defacto pořád lepší a novější autorádia (a ve škatulce už asi pět panýlků z těch starších) a v Korunní si krásně pokecam se slečnama na přepážce... :wink:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 25.7.2007 1:07

Karotka píše:Nutno uznat, že popeláři jsou o trochu užitečnější než MP.
Já nechápu co máte proti MP. Sice nejsou dokonalý, tkay mají své mouchy, ale silně pochybuji že by republiková policie hlídala ráno přechody,aby mohli děti bezpečně do škol. A ono i měření rychlosti docela pomáhá. Má spíše preventivní funkci ,ale výsledky jsou vidět. Nebo i hlídání nočních tramvajových linek. To se vám zdá málo?

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 25.7.2007 0:29

Nutno uznat, že popeláři jsou o trochu užitečnější než MP.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Příspěvek od MF » 24.7.2007 11:53

7080 píše:Sběrač se tam dostal tím způsobem, že došlo k jeho stržení kvůli závadě na troleji. Došlo tam nejprve k poškození vedení, vlivem horka. Následně to nevydržela sekce a na ní si projíždějící vlak linky 17 sundal na druhém voze sběrač. Jak šel sběrač dolů, tak zvládnul ještě vysklít okno vozu na kterém byl připevněn.
A těch rozbitých oken bylo více - snad čtyři.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Příspěvek od 7080 » 23.7.2007 21:19

Oskar píše:Já chci sběrač :)

To by mě zajímalo, jak se tam dostal. Že by za jízdy upadl a řidič si toho ani nevšiml? :lol:
Sběrač se tam dostal tím způsobem, že došlo k jeho stržení kvůli závadě na troleji. Došlo tam nejprve k poškození vedení, vlivem horka. Následně to nevydržela sekce a na ní si projíždějící vlak linky 17 sundal na druhém voze sběrač. Jak šel sběrač dolů, tak zvládnul ještě vysklít okno vozu na kterém byl připevněn.

Odpovědět