Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět

Kolikrát jste byli v Muzeu MHD ve vozovně Střešovice?

Nebyl
51
14%
Jednou
53
15%
2-3x
72
20%
3-5x
58
16%
Více než 5x/nespočetněkrát
112
31%
Klikací koutek
18
5%
 
Celkem hlasů: 364

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 03.5.2007 20:47

adam_r píše:Ono by mozna stalo za to se zeptat, jestli cena 1000kc bude i pri vetsim mnozstvi filmu.
Ono takhle, já to napsal špatně - byla dána nabídka za čtvrt mega za ty filmy, neřešily se jednotlivě .) Takže to by to bylo možná ještě dražší. :(
Chtělo by to sehnat ty chemijky a temnou komoru a vyvolat si to sám, já jednou dělal ČB filmy, to šlo, barevný nevím. :?
Ale je to každopádně škoda :/

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Příspěvek od XSC » 03.5.2007 19:55

adam_r píše:Jedinne, ceho bych se bal je, ze po tech letech na tech filmech uz nic nezbylo.
Toho bych se bál taky. Dával jsem takhle kdysi vyvolat diapozitivy ORWO po asi 15 letech (zapomenutý film). Barevné podání zůstalo vcelku zachováno, ale z černé je šedá - celý film je rovnoměrně podsvícen. Jinak si myslím, že cena by opravdu při větším počtu měla klesnout. Pro ORWO je potřeba jiná chemie, takže to nejde protáhnout automatem, ale klasickým postupem to problém není.

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 03.5.2007 18:19

I.am.good píše:Já mám dotaz trochu odjinud:
Mohl bych mít teoreticky možnost zapůjčení starých barevných filmů ORWO, na kterých jsou foceny tramvaje někdy v sedmdesátých letech. Obrovský háček je ale v tom, že tyto filmy nejsou vyvolané a na jejich vyvolání je nutno použít jiný postup, než dnešní klasický. Majitel prý sehnal jakousi firmu, která by byla schopna filmy vyvolat a fotografie zhotovit, cena prý byla ale asi 1000Kč za jeden film, což při jejich počtu cca 250 dává skromných čtvrt miliónu. :) Bylo mi nabídnuto, že v případě vyvolání těchto filmů mi bude umožněno publikovat příslušné fotografie.
Takže se ptám, neumíte to někdo, případně nevíte, kdo by to uměl vyvolat :?:
Ono by mozna stalo za to se zeptat, jestli cena 1000kc bude i pri vetsim mnozstvi filmu. Je docela mozne ze to pujde hodne dolu. Hlavni duvod je, ze se na to budou muset koupit specielni chemikalie, ktere (asi) nejsou bezne k sehnani a ktere nebudou levne (z te 1000kc to muze byt klidne 950kc). Ty se obvykle daji pouzit na nekolik (desitek) filmu.

Jedinne, ceho bych se bal je, ze po tech letech na tech filmech uz nic nezbylo.

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 03.5.2007 16:30

Já mám dotaz trochu odjinud:
Mohl bych mít teoreticky možnost zapůjčení starých barevných filmů ORWO, na kterých jsou foceny tramvaje někdy v sedmdesátých letech. Obrovský háček je ale v tom, že tyto filmy nejsou vyvolané a na jejich vyvolání je nutno použít jiný postup, než dnešní klasický. Majitel prý sehnal jakousi firmu, která by byla schopna filmy vyvolat a fotografie zhotovit, cena prý byla ale asi 1000Kč za jeden film, což při jejich počtu cca 250 dává skromných čtvrt miliónu. :) Bylo mi nabídnuto, že v případě vyvolání těchto filmů mi bude umožněno publikovat příslušné fotografie.
Takže se ptám, neumíte to někdo, případně nevíte, kdo by to uměl vyvolat :?:

DPmPET
Uživatel
Příspěvky: 385
Registrován: 01.2.2007 20:24
Bydliště: Praha 6,Petřiny

Ústecké tramvaje

Příspěvek od DPmPET » 03.5.2007 14:22

Doporučuji kdo bude mít chutˇ se na na to podívat.Moc zajímavé dokumentární pohyblivé obrázky Ústeckých tramvají.DPmPET 8-)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 03.5.2007 13:36

Uměl by to někdo přehrabat do mpg nebo avi? Absolut nemá televizi :(

Uživatelský avatar
Isidor
Uživatel
Příspěvky: 291
Registrován: 03.11.2004 20:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Isidor » 03.5.2007 13:34

Zítra v noci by měl na ČT2 jít pořad "Osudové okamžiky" o havárii tramvaje v Ústí nad Labem (1947), při které zemřelo 30 lidí.
Vysílají to v 01:55 (vlastně už pozítří :)), opakujou pak 9.května v 14:10 na ČT1.
Viz web ČT

admirak

Příspěvek od admirak » 03.5.2007 12:22

Zde dávám odkaz na dětskou TV kde byl březnový díl věnován tramvajím....

http://www.play.cz/detska-televize/brezen-2007-bedna

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Londýnský DP se nedá :-)

Příspěvek od P_V » 20.4.2007 13:01

Káem píše:Z ČTK:
Pracovníci londýnského dopravního podniku omylem zabílili pět let staré graffiti známého britského umělce Banksyho, oceňované na půl milionu dolarů (přes deset milionů korun). Informovala o tom dnes agentura Reuters.
http://www.banksy.co.uk/
ObrázekObrázek
Nevím jak se takové dílo vůbec dá ocenit a hlavně na tolik, je tu někdo ekonom? :)
edit: a nešlo v tomto případě o porušení autorských práv producenta filmu? :lol:

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 20.4.2007 12:47

TA rozvodna mohla být hezká. Teď jen láká nějaké blbečky, aby vzali sprej a namalovali tam nějkaou hnusnou čmáranici...

Uživatelský avatar
Káem
Uživatel
Příspěvky: 904
Registrován: 03.11.2006 15:32
Bydliště: 1,8,15,25,26,51,56,AE
Kontaktovat uživatele:

Londýnský DP se nedá :-)

Příspěvek od Káem » 20.4.2007 12:11

Z ČTK:
Pracovníci londýnského dopravního podniku omylem zabílili pět let staré graffiti známého britského umělce Banksyho, oceňované na půl milionu dolarů (přes deset milionů korun). Informovala o tom dnes agentura Reuters.
Dílo nasprejované na stěně jedné elektrické rozvodny poblíž stanice Old Street znázorňovalo scénu z kultovního filmu Pulp Fiction režiséra Quentina Tarantina, ve které třímají Samuel L. Jackson a John Travolta banány místo pistolí.
Šlo o jedno z nejznámějších graffiti samotářského umělce, jehož výtvory jsou populární i mezi celebritami. Jeho graffiti si pořídili například Angelina Jolieová nebo Jude Law.
Londýnský dopravní podnik se za nešťastný omyl nijak neomluvil. Dal se naopak slyšet, že jeho strategií je odstranit všechny graffiti, které vytvářejí atmosféru "zanedbanosti a společenského úpadku". "Uznáváme, že existují lidé, kteří vnímají Banksyho práci jako legitimní umění, ale náš tým potírající graffiti je složen z profesionálních čističů, a ne z uměleckých kritiků," uvedl podnik v prohlášení.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 19.4.2007 21:06

Absolut píše:Díky :-) Připomenout každodenní provoz před 10 lety je přesně to, co chci :D zatím zveřejněné fotky jsou v tomto ohledu slabé, ale mám na skladě věci typu "T3 vedle moskviče" "polomáčená KT a Lada 1500" apod
No, těm, co dělají do autobusů bohatě stačí obrázek prvního DéVéCéčka se sólo Karosou na 136. Navíc je to generálkovaná Karosa s prvníma dveřma z B731.00 a světlama z B741 :-) a takové jezdily v Praze jenom 4 :shock:

Uživatelský avatar
2217
Uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: 16.11.2006 23:16
Bydliště: kousíček od Národní Třídy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 2217 » 19.4.2007 12:31

Absolute, jen tak dál, Tvůj Scanjournal je vynikající! Před 10 lety jsem byla v 6.třídě ZŠ a zajímala se max. o to, co kam jede v Čes. Budějovicích.
poslouchejte, T2 má divný vršek PTG. Můžete někdo nějka blíže popsat? Totiž T3 a vyšší mají lištu přímo síslou na vršku PTG, ale tohle vozítko tam má ještě jakési cosi, co nemohu pořádně vidět ani s pomocí zvětšovacího rpogramu. :cry:
Popište přes SZ, ať nezaděláváme fórum zbytečnými příspěvky. :wink:
\Díky!

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 19.4.2007 8:05

Díky :-) Připomenout každodenní provoz před 10 lety je přesně to, co chci :D zatím zveřejněné fotky jsou v tomto ohledu slabé, ale mám na skladě věci typu "T3 vedle moskviče" "polomáčená KT a Lada 1500" apod

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 18.4.2007 18:57

Chtěl bych tímto vyjádřit Absolutovi poklonu a veliké díky za Scanjournal. Ty fotky jsou ohromně zajímavé, a to nejen kvůli tramvajím, nýbrž i kvůli tomu, že zachycují tehdejší všední den. To by člověk neřekl, kolik drobných změn se za pouhých deset let kolem nás událo. Obzvlášť pokud máme ještě v živé paměti své tehdejší zážitky a prožitky...
ABSOLUTE, DÍKY MOC!

Odpovědět