Humor

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Humor

Příspěvek od Bobik » 16.4.2012 19:43

No, tak nám ještě řekni tu o Červený Karkulce a už bys měl jít spinkat.... :wink:

Uživatelský avatar
Vojta Tramvaj
Uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: 25.8.2010 15:16
Bydliště: Bohužel u "255002"
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Vojta Tramvaj » 16.4.2012 19:31

Já jsem takto viděl kdysi dávno, asi 2 roky zpět, rozsypaný písek po celé zadní plošině ve vrstvě cca 5 cm. Pak jsem se na Kotlářce zeptal řidiče a říkal, že na Spojovací mu tam snad někdo z Pankráce přijede uklidit, nebo mu to snad vymění. Tehdá to byl vrak a prý to házelo(sv. 8234 + 8235).

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Humor

Příspěvek od Bobik » 16.4.2012 19:29

Nikoli. Zřejmě nablito. Případně jiný humus. :wink:

Filip8399
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 23.2.2012 21:33
Bydliště: V noci s dalekohledem je to jediná zastávka, kde je vidět na tubus metra, ale jede se tam 20minut

Re: Humor

Příspěvek od Filip8399 » 16.4.2012 19:26

Tak abych obrátil list: Dnes na 705??/20 jsem na A voze uviděl vysypaný písek. Asi malá rezerva. :wink:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od OMH » 16.4.2012 15:53

jak chcete thriller2 ukončit diskuzi, když i von Špilberk odpovídá jako bldec, stylem, podněcující další diskuzi.

Abychom vyhověli thriller2, jakýkoliv další příspěvek v tomto vlákně nepatřící do rubriky Humor bude smazán.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Humor

Příspěvek od von Špilberk » 16.4.2012 15:39

OMH píše:3. Na mě zařvat řidič Halóó člověče, tak ho pošlu taky do hajylu!
"Převelice vážený zákazníku, děkuji Vám, že využíváte služeb DPP. Tramvajový vlak právě přijel do výstupní zastávky, kde jsou všichni povinni opustit tramvaj. Mohu se osmělit a požádat Vás, abyste byl tak moc hodný a laskavý a vystoupil? Moc, moc, moc prosim, prosim, prosim."

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od thriller2 » 16.4.2012 15:03

chemik píše:Hlavně že ty MMM znáš a víš jak jezdí. Formulace, že nemám MMM v oblibě není uplně nejšťastnější. Dle mého se prostě Milan, stejně jako určité procento kolegů, na tuto práci nehodí...
O tom ty nemůžeš nic vědět. Navíc to jestli ho znám nebo ne vůbec nemá vliv na to co jsem napsal. Formulace zcela vystihuje zdejší atmosféru, ty do něj ryješ, tedy dá se předpokládat, že budeš vždy zmiňovat to horší. 9001 věří tomu co říkáš a následkem toho kydá dál hnůj na MMM. Ale je to jednodušší než řešit svoje problémy, vybít se na jiném, ještě na někom, kdo ti to nemůže oplatit.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Humor

Příspěvek od chemik » 16.4.2012 14:52

thriller2 píše:Hlavně že ty jsi tak dokonalý, že můžeš soudit podle keců JPT a ještě ke všemu pocházejících od Chemika, který očividně nemá MMM v oblibě. Řekl bych, že ani MMM neznáš, tak jak můžeš o něm šířit takové závěry? Chtěl bych vidět tebe na jeho místě. A to se vsaď, že bych na tebe napsal sáhodlouhou stížnost, cožeseš to za dementa že vozíš nebezpečné a ohrožující individuum a nic s tím neděláš.
Hlavně že ty MMM znáš a víš jak jezdí. Formulace, že nemám MMM v oblibě není uplně nejšťastnější. Dle mého se prostě Milan, stejně jako určité procento kolegů, na tuto práci nehodí...

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od thriller2 » 16.4.2012 14:43

Tak teď už všichni víme, jak to bylo, houmles byl nebezpečný, MMM byl rozčilený a v návalu adrenalinu nehovořil přirozeně, hotovo. Takže můžeme tuto trapnou několikadenní několikastránkovou diskuzi o ničem ukončit.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od OMH » 16.4.2012 14:31

1. dokonalý se tu považuje každý
2. já bral za to, že ze spícího občana se stal agresivní občan až po dialogu mezi ním a MMM
3. Na mě zařvat řidič Halóó člověče, tak ho pošlu taky do hajylu!

thriller2
Uživatel
Příspěvky: 1074
Registrován: 19.2.2009 19:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od thriller2 » 16.4.2012 14:22

9001 píše:Absoult: Velmi hezky napsáno. Pod to se klidně podepíšu. Bohužel MMM škodný je. Podle toho co píše chemik, tak jezdí jako prase, když je *******. To je velmi špatná kombinace. Z toho vzniká nejvíc průserů, protože člověk má zatměno před očima...
Hlavně že ty jsi tak dokonalý, že můžeš soudit podle keců JPT a ještě ke všemu pocházejících od Chemika, který očividně nemá MMM v oblibě. Řekl bych, že ani MMM neznáš, tak jak můžeš o něm šířit takové závěry? Chtěl bych vidět tebe na jeho místě. A to se vsaď, že bych na tebe napsal sáhodlouhou stížnost, cožeseš to za dementa že vozíš nebezpečné a ohrožující individuum a nic s tím neděláš.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od trainzjohny » 16.4.2012 13:50

von Špilberk píše:...Navíc v takovéhle chvíli by pomohly kamery se záznamem ve voze. Ale ty nemáme, protože nejsou peníze.
Peníze fakt v tomto nebudou problém, ve vozech kde kamery jsou by jejich záznamové zařízení přišlo řádově na tisíce korun a to v rozpočtu DPP opravdu není problém najít...

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Humor

Příspěvek od von Špilberk » 16.4.2012 13:46

Tak se spícím bezdomovcem jsem už z konečné vyjel a byl mi z vozu vyndán až cestou hlídkou MP. To je možné, protože spící bezdomovci nejsou většinou nebezpeční. Ale s takou agresivní osobou, která mi vyhrožuje, bych z konečné nevyjel. Nemohl bych s čistým svědomím otvírat dveře a pouštět do vozu normální cestující, protože bych nevěděl, co se může stát. V takovém případě je potřeba osobu z tramvaje nejprve dostat ven, samozřejmě pomocí policie, až potom vyjet z tramvají, ve které bude bezpečno pro normální lidi.
Navíc v takovéhle chvíli by pomohly kamery se záznamem ve voze. Ale ty nemáme, protože nejsou peníze.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 16.4.2012 12:31

Já tak lituji, že se nepodařila má video nahrávka původního problému se závadovou osobou - i kvůli tomu (plus mé neoblibě vyplňování úředních lejster) jsem odmítl nabídku od (přeci jen na místo dorazivší) MP k sepsání oznámení, které by se následně řešilo v přestupkovém řízení asi jako její výtržnost! Pokusím se Vám však (žel trochu zdlouhavě) popsat dění na místě a tedy důvody mého chování:

Situace byla následující:
Po dojití cca na vzdálenost 1,5 metru jsem zavolal: "Haló člověče, vstávat - konečná, vystupovat."
On kupodivu okamžitě zvedl hlavu, jež se mu značně následně kymácela ze strany na stranu, pod viditelně namáhavě otevřenými klížícími se očními víčky se zjevili znatelně zvětšené zorničky a ústa v úsměvu "od ucha k uchu" vyprodukovala: "De.ile, neotravuj."
V ten moment mi už bylo jasné, že tohle bude pořádný ořech na vyřešení, ale rozhodl jsem se, že tohle minimálně podnapilé, ale spíše zfetované individuum vozit fakt nechci, takže jsem pokračoval v dosud mne osvědčené "obehrané desce": "Vystupte si, tahle tramvaj se nepohne o píď, dokud v ní budete sedět Vy!"
Po několikerém zopakování uvedené věty se mi dostalo následující spršky znějící jako:
"Do piče, ty zkurvenej kokote, jdi do pr.ele nebo uvidíš co ti tady provedu."
V ten moment jsem si uvědomil, že mu nevidím na ruce zastrčené v kapsách bundy a začalo se mi okamžitě honit hlavou co všechno by tam mohl mít - nůž, injekční stříkačku, "pepřák"... a použít to na mne či TRAM (určitě si vzpomenete, že vše se již v pražské MHD, a to i ve velmi nedávné době, stalo). To mne vystrašilo a uvědomil jsem si, že sám to už určitě nezvládnu a potřebuji MP.

Jsem si vědom, že hned následně od počátku mého volání PDT jsem mluvil hlasitě a překotně - přičemž však já zadrhávám. Po mém sdělení situace, že jsem ve výstupní UDDP a ve voze mám podnapilou či zdrogovanou osobu mužského pohlaví, jež se mi nepodařilo vysadit a vyhrožuje mi a proto požaduji MP, mi PDT sice slíbil, že MP zavolá, ale 100% také vím, že mi řekl informace - příkazy "vy se jí nesmíte dotknout, její výskyt ve voze Vám nebrání v průjezdu obratištěm a odjezdu na čas DC a MP si Vás když tak najde po cestě". Toto mne vytočilo "do běla" a za použití hrubých výrazů jsem si hlasitě přeložil závěr PDT do významu, že "*****, cestující si do pr.ele můžou dovolit všechno, já však nesmím porušit nic a MP se také možná nedočkám!" Protože bezpečnosti moji, vozu a potažmo dalších cestujících je nesmyslně nadřazen včasný odjezd TRAM z konečné.
Copak přece osoba s oprávněnými obavami o bezpečí = podvědomě se snažící netočit se k možnému zdroji/původci nebezpečí zády a pořád jej sledovat může přeci obdržet (jako já příkaz) "pokračujte na čas DC" (což bylo cca za méně jak 4 minuty) - ona si vás MP kdyžtak najde! A to, že ona závadová - mnou obávaná osoba, po příjezdu MP zkrotla "jako beránek" - sama se zvedla a opustila TRAM, aniž by se v ní ona hlídka MP přiblížila k ní na více jak 10m se dalo čekat. Z MP, jež má (narozdíl od nějakého blbého řidiče) status veřejného činitele, si přece nebude viditelně dělat *****! Venku uposlechla i jejího příkazu a legitimovala se jí, ale začala tvrdit - "já nic neprováděl". A dokažte lidi opak, když ve voze jste byli s ní sami dva a váš video záznam se neuložil, páč zrovna došla bateriím vloženým v kameře "šťáva"!
Ano, udělal jsem (dle předpisů) chybu - nechoval se při prvním (možná dvou hovorech) s PDT s chladnou hlavou a slušně, ale rád bych viděl jiné v obavách o bezpečí, jak by to dokázali! Jenže slyšel jste někdo další mé hovory s PDT po ustání mého pocitu nebezpečí - opuštění TRAM závadovou osobou? Jsem přesvědčen, že nikoliv, ale vím, že představitel OO, který (narozdíl i ode mne) je slyšel tvrdí, že v nich jsem byl znatelně klidnější a choval se předpisově (oznámil ukončení původního důvodu, kvůli němuž jsem odmítal pokračovat v jízdě - uposlechnout příkaz PDT a zopakoval, že plním druhý příkaz PDT a čekám na příjezd dispečerského vozu)! Toto dle něj dokazuje, pochybení PDT, že on skutečně nemá právo (protože nemá objektivní možnost) posoudit schopnost či neschopnost řidiče pokračovat ve výkonu!

PS: Vzpomenu ještě jeden případ cca 10měsíců starý - velmi brzo ráno jsem vyjížděl s 15T do Modřan na l.17 a po cestě jsem slyšel hlášení PDT ve smyslu "V ďáblickém podjezdu se vyskytují sprejeři, byla volána MP, projíždějte místem opatrně - budou se v kolejišti pohybovat nevýrazné osoby!" Zkušenější kolega na l. 3 mi hned na konečné v Modřanech říkal "tak do toho bych nejel - příkaz PDT bych odmítl uposlechnout a to zvláště tady s tou tvou potvorou za 60 melounů, protože kdo by mi zaručil, že ten sprej neotočí proti ní!"

Či vzpomenu historku řidiče BUSU DPP, který mi říkal, že byl sprostej na PDA, když mu musel opakovaně při "blafnutí" svého vozu říkat, že potřebuje hasiče a kde, že to se to zrovna nachází!

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4462
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Humor

Příspěvek od von Špilberk » 16.4.2012 7:12

Přátelé, zkuste být aspoň trošičku (opravdu jen malinko) spravedliví. Nepodařené nahrávky se pouští prakticky na každém školení a někdy ne jedna, ale tři, čtyři. Dělat takový cirkus kvůli jedné (navíc nedošetřené) jenom proto, že jejím aktérem je zde populární osoba, není úplně košer.

Odpovědět