Humor

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Humor

Příspěvek od von Špilberk » 01.1.2017 10:46


von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Humor

Příspěvek od von Špilberk » 30.12.2016 7:28

MMM: dej návrh na OO, aby požadovali "příplatek za střet s blbcem". Řekl bych, že bychom tím vydělali víc, než těmi příplatky za přesčasy, svátky, víkendy atd. :lol:
Já potkal "dobrýho týpka" v pondělí: měl jsem l.17, přijel jsem na kontrolní bod Nad Trojou DC a byl jsem tam jako obvykle o minutu dřív. Tak čekám, čekám, a najednou za mnou klepání na sklo a řev: "můžete mi říct, proč tu jak kok*ti stojíme :?: Na Kobylisích jsme byli skoro o minutu pozdě a já chci stihnout na Štrosu l.26. Máme tam být v 18 a l.26 jede v 19. To sem teda zvědavej, jak to stihneme :!: "
Samozřejmě jsme to stihli (ještě o minutu dřív), ale to se už magor přihlásit nepřišel, že je rád, že jsem tam byl včas. Navíc, když si někdo na přestup v MHD vyčlení 1 minutu, a pak v tramvaji huláká, aby to jelo rychlejc, tak to považuji za projev duševního onemocnění. #-o 8-)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 29.12.2016 22:45

před pár dny jsem po ránu na zast. Nádr. Modřany ZC vyslechl dost "dobrej" fór na mou adresu.
"kdyby si ty bl..., pustil tu tramvaj ze tebou před sebe, tak nám, kvůli tobě, neujel ten autobus (do Komořan)"
Z:arrow: TRAMvaj může být předjeta na trati jinou TRAMvají :lol: :lol: :lol: :lol:

Dodávám, že šlo o situaci, kdy mne na předchozím KB Nádr.Braník při cca minutovém čekání tzv. do času s l.3 dojel spoj l.17, který (dle jej řídícího kolegy) měl na těch dvou KB stejné časy a na Nádr. Modřany ZC úmyslně se snažím (v případě možnosti dojet alespoň 30sec. před odjezdem dle VJŘ, aby měli cestující šanci stihnout přestup na BUS směr Komořany (Sídl. Zbraslav/Baně/Zvole ....) a tenkrát se mi to povedlo i 60sec. a té l.17 v závěsu 45sec. + já zapl. pravé směrovky a zhasl čelní potkávačky, ale dotyčná dvojice mužů si šla podél mé TRAM lážo plážo a k přechodu před jejím čelem dorazila přesně v čas odjezdu těch dvou TRAM a viditelně i toho BUS do Komořan.
= každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán Z:arrow: kdyby jsem se coural a na dotyčnou zast přijel později = tak, že by dotyční přes mojí TRAM ten autoBUS nestihli ani zahlédnout, tak jsem se od nich nedočkal uvedené "pochvaly".

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Humor

Příspěvek od von Špilberk » 29.12.2016 14:27

Blbej nápad to není, ale realizace nehrozí. Já už bych metro D uvítal kdekoliv. 8-)
Ale sranda je s Dolínkem:
Podle náměstka primátorky Petra Dolínka jsou však podobné úvahy v současnosti předčasné. „Paní hejtmanka by se nejdřív měla seznámit se situací, protože tohle je ryzí populismus. Přijdu, zruším jízdné pro studenty a protáhnu metro do Jesenice. To umí říct každý. Taky bych mohl říct, že prodloužím metro do Uhříněvsi, konec konců poptávka tady je a lidem by se to líbilo. Ale neudělám to, protože nejdřív je tomu potřeba dodat nějaké racionální základy, ne to jenom tak vystřelit od boku," míní náměstek.
Zajímavé je, že když Dolínek před krajskými volbami střílel od boku tramvaj do Horoměřic a Zdib, tak to šlo. A to nemluvím o jeho střelbě s TT na Strahov a hlásání, jak už chystáme tramvaj do Petrovic. 8-)

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Humor

Příspěvek od P_V » 29.12.2016 14:21

Blbej nápad to není a uvažovalo se to tak výhledově. Ale minulý magistrát rozhodl, že metro D bude odbočka z trasy C. Než se podařilo (znova) prokázat, že by to jako odbočka nefungovalo, tak už se v územním rozhodnutí zabetonovala taková podoba technologií, že by z toho povrchová trať byla těžko.

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Humor

Příspěvek od von Špilberk » 29.12.2016 14:00


Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2600
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od fricoolinek2 » 16.12.2016 12:47

https://www.facebook.com/Telegraphtrave ... 440666503/ - japonské metro = toť fotérův ráj :D

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 25.11.2016 14:59

Uzemní plán je od revoluce akorát tak cár papíru... Kdyby se podle něj opravdu něco udělalo, tak máme už desítky TT :roll: @3657

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4463
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Humor

Příspěvek od von Špilberk » 25.11.2016 14:49

http://byznys.lidovky.cz/mam-spatnou-zp ... prava_pave
Nové koleje pro tramvaje

Jsem rovněž zastáncem trati z Podbaby do ZOO a dále k mazurské. Už se mi tuto trať povedlo ukotvit v návrhu budoucích tramvajových tratí a rovněž v územním plánu.
Plánuje se prodloužení tramvajové trati do Petrovic a Horních Měcholup.
:smt118 :lol: :zadnice Já už nevím, jakého na to vybrat smajlíka. :lol: [-o<

dejvk
Uživatel
Příspěvky: 36
Registrován: 08.8.2012 11:39

Re: Humor

Příspěvek od dejvk » 18.11.2016 22:09

Kdo nesledujete televizi, virtuální prohlídka "první české kosmické lodi, kterou dodala Škoda Transportation. Ani není poznat, že jejich denním chlebem je výroba tramvají".
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1127 ... icke-lodi/

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Humor

Příspěvek od P_V » 16.11.2016 14:42

To není (jen) kvůli komunistům. To je i kvůli zpackané koncepci restitucí, kde se vracely pozemky i tam, kde se změnilo využití území a z části tam vyrostly nové stavby, místo aby se vlastníci či dědici vyplatili. Výsledkem je nevyužitelné území, rozsekané na malé cípky, který každý patří někomu jinému.
Podle mě účelem pozemkového dělení je vymezit pozemky, které jsou použitelné pro nějaký účel, který se na tom pozemku provozuje. Ale nějak se to zvrhlo, tenhle princip se do zákona nevtělil a podle toho to dopadlo. Z katastru je pouhá evidence náhodných mnohoúhelníků, jejichž vymezení nijak nesouvisí s reálnou podobou místa. Mnohé restituované pozemky jsou pro praktické účely nevyužitelné. A jediné co se s nimi dá dělat, je žádat nesmyslnou cenu od kohokoli, kdo by tam něco dělat chtěl, v horším případě od toho, kdo tam v dobré víře už desetiletí něco má.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 16.11.2016 14:33

MM-Mikulovsky píše:9001: problém dohnat majitele pozemků je kvůli komunistům - 40 let na vlastnictví :zadnice a tak dnes spoustu parcel vlastní z ideální části více (i desítek) lidí :!:

Havránková (a i další) si jsou vědomi, že majetek hodnotu ztratí sotva - zejména vydělává-li peníze, zatímco hodnota peněz je silně nejistá :!:
Není to spíš tím, že to např. koupil člověk v roce 1920, pak měl tři děti, ti to zdědili, a ty děti mají pak další děti a už jsme u těch 1/21 kusů pozemku. Jak za tohle můžou komunisti by mě zajímalo :roll:

Ale za ty peníze si můžou koupit tu ornou půdu jinde...

Navíc i hodnota půdy je silně kolísavá... :wink:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 16.11.2016 14:20

9001: problém dohnat majitele pozemků je kvůli komunistům - 40 let na vlastnictví :zadnice a tak dnes spoustu parcel vlastní z ideální části více (i desítek) lidí :!:

Havránková (a i další) si jsou vědomi, že majetek hodnotu ztratí sotva - zejména vydělává-li peníze, zatímco hodnota peněz je silně nejistá :!:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 16.11.2016 14:03

MM-Mikulovsky: Já bych radši chtěl tu dálnici... :D

Ale vážně. Co jsem naposled četl, tak je problém v tom hlavně majitele dohnat... Jsou nekonktovatelní atd.

Definuj silou... Co jsem si četl v poslední době o liniových stavbách, tak se majitelům nabízel i 11 násobek tržní ceny!!! Že se jim cena nezdála už je jejich problém...

Když to řeknu hnusně, tak díky bohu, že metro z větší část postavili komunisti... Dnes bych si to nedokázal představit... Bohužel dnes nastal druhý extrém kdy do toho může kecat kdokoli... Chtělo by to najít rovnováhu...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 16.11.2016 10:26

slonik píše:Ideální varianta, Praha postaví venkovanům teleport s dvěma stanicemi Pankrác a Depo Písnice a bude se chlubit, že D stojí =D>
1.) už jsi někdy jel ve špičce PD Vídeňskou či Libušskou ulicí - totální očistec pro všechny (nejen řidiče IAD, ale i okolní obyvatele, řidiče BUS MHD/PID i cestující v nich) :!:
2.) je bez =M=D reálné z tohoto směru nejen postavit, ale i zprovoznit v Praze chybějící tisíce míst na P+R :?: Z:arrow: NENÍ :!:
3.) když stavíš jako soukromá osoba, tak se mnohdy musíš podřídit připomínkám majitelů okolních pozemků - proč by to nemělo platit i pro situace, kdy stavebníkem je město (stát/kraj), které navíc část těch pozemků pro svojí výstavbu potřebuje odkoupit #-o
a) jako rodilej královehradečák jsem fandil Havránkové - za zdržení D11 nemohla ona, ale stát/jeho úředníci sabotující oprávněný požadavek majitele/ky jím potřebovaných pozemků Z:arrow: ona chtěla adekvátní náhradní pozemky pro pokračování svého hospodaření = potenciálu pokračování průběžného zisku do budoucna pro sebe i generace po ní
b) nedávno jsem od KO kolegy slyšel, že s bejvalou manželkou prodaly pozemek sousedovi - právníkovy, který na něm chtěl stavět dům s byty pro své minimálně 4 děti Z:arrow: on (narozdíl od "bejvalky") za svou polovinu nevzal peníze, ale dohodl se, že 1 z 6-ti bytů v objektu bude jeho !

Z:arrow: chyba je v městě(potažmo DPP), že chtělo opět prosadit =M=D "silou" a (tak jako dřív, nyní zatracovaní, komunisti) nebrat ohled na oprávněné majetkové vztahy/zájmy v jeho trase :!:

Odpovědět