Humor

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Humor

Příspěvek od chemik » 23.8.2010 21:04

Ano, měl se vyjádřit v tom stylu, kterej popisuješ. Mohl se v odpovědi zeptat na konkrétní problém. Ne, on místo toho složitě vypotil v podstatě zesměšňující odpověď...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Humor

Příspěvek od Bobik » 23.8.2010 20:47

Jasně, už rozumím, tedy vadí ti to, o čem tu psal Petr. No na jednu stranu je fakt že jako zástupce nějaké instituce (a ne malý) by měl své odpovědi formulovat jaksi korektněji.
Jenže potom co napsat jako odpověď na stížnosti (bez urážky) typu "úplně blbé"? Něco ve smyslu že si váží jakýchkoli podnětů z řad cestující veřejností, avšak vzhledem ke skutečnosti že pisatel jaksi opomněl uvést o co šlo, s lítostí mu oznamujeme že jeho přání nemůžeme vyhovět k jeho spokojenosti? Nebo tak něco.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Humor

Příspěvek od chemik » 23.8.2010 20:39

OMH: Ne, já nejsem uraženej, v podstatě použil má slova, nic novýho nevymyslel, takže žádnej vyjímečnej spisovatel neni. Já poukazoval na to, že vypotil právě takovou odpověď, jakou vypotil a že jako šéf marketingu, by měl především používat hlavu. Jak správně napsal Atreid - nešlo o to, ukázat, kdo je vtipnější. Jeho odpověď mě, jako potenciálně naštvaného klienta absolutně neuklidnila, naopak, kdybych byl vznětlivý, spíše by mě nas...štvala.

Kdybych takovoudle ironickou odpověď napsal já, nějakému stěžovateli, který "dobíhal dvěstě metrů a těsně před nosem jsem mu zavřel dveře", byla by to pozvánka k podnikové psycholožce a možná i pozvánka na kobereček...

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Humor

Příspěvek od Damir Holas » 23.8.2010 18:59

vlakoň píše:Máme se tu ještě prima :P
http://zpravy.idnes.cz/cinane-cekaji-v- ... anicni_btw
Když jsem čet ten nadpis, chvíli jsem váhal, jestli bdím anebo už spím po jedenáctihodinové směně... :lol:

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Humor

Příspěvek od vlakoň » 23.8.2010 18:35


Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od OMH » 23.8.2010 16:55

Když někdo hraje machra, jak je dobrej a vtipnej, měl by se umět přenést přes to, že nemusí být nejlepší a že ho může někdo překonat a může bejt taky vtipnej:)

A né být uražený (teď myslím všeobecně i ostatní přispívající), že pan Drápal nenapsal konkrétní odpověď na nekonkrétní dotaz.

Atreid: I naštvanej člověk ve stížnosti řekne, co mu vadí, konkrétní případ, který ho naštval (ať už měl, či neměl pravdu, ale řekne ho - to se tady nestalo)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 23.8.2010 16:29

Demon: Myslíš, že by Drápal byl schopen takto odpovědět na normálně položenou stížnost?

Takhle bych rozhodně oficiálně stížnost nepsal :wink:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od demon » 23.8.2010 16:26

Atreid píše:Ja myslím, že pan Drápal si obdiv rozhodně nezaslouží, protože prostě neodolal pokušení být za frajera a zachoval se zcela neprofesionálně...
Naprostej souhlas.

9001: Jsem stopro přesvědčenej, že kdyby si tímhle stylem kdokoliv dovolil odpovědět na tvou stížnost, byl by oheň na střeše. Ovšem takhle... :roll:

Atreid
Uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: 23.8.2010 13:27

Re: Humor

Příspěvek od Atreid » 23.8.2010 14:03

Ja myslím, že pan Drápal si obdiv rozhodně nezaslouží, protože prostě neodolal pokušení být za frajera a zachoval se zcela neprofesionálně.
Chemikův dopis byl ironický, bez popisu konkrétních problémů a jejich příkladů a prostě nenaplňoval ideály konstruktivní kritiky. Jasně. A co? Nespokojení klienti jsou už takoví. Nadávají, vztekají se, kříčí atd. Chemik byl ironický a ani neurážel. Jen opravdu malá část stížností, která přijde na různá call centra atp. vykazuje známky klidné logiky, strukturovaný popis problému atd. Lidé, kteří na stížnosti klientů odpovídají jsou na to, v klientsky orientovaných společnostech, trénovaní, aby se nenachali vyprovokovat a "neopláceli". Nespokojený klient, i když je to třeba vtipálek nebo hrubián je prostě pořád nespokojený klient. Takže asi nejde o to, ukázat, že já jsem taky vtipný, a že taky znám hodně silných slov, ale spíš o to udělat z našvaného klienta spokojeného (a budoucího zákázníka). Často k tomu stačí jen schopnost trpělivě to vyslechnout a slušně odpovět, i když se většinou nezmění nic. Tohle pan marketingový šéf naprosto nezvládl a Chemik je zjevně jeho odpovědí spíš dotčen, než uklidněn. Takže pan Drápal je možná vtipný, ale svou práci dělá špatně...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 23.8.2010 12:20

A myslíš, že někdo vzal tvoji stížnost někdo bral vážně? Možná by se chtělo zamyslet nad tím, než někam oficálně napíšeš.

Jinak si stojím za tím, že pan Drápal odpověděl adekvátně a přesně na úrovni položeného dotazu. Jakou cenu měla tvá přípomínka? Nulovou. Ted se spíš tobě smějou na ROPIDu.
Co z toho plyne? Klesnul si na úroveň té paní, která si stěžovala na tebe. Gratuluji.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Humor

Příspěvek od chemik » 23.8.2010 11:50

9001 píše:Já jsem neřekl, že to udělá po každé, ale kdo z Vás je schopen zde přiklepnout, že vždy se zachoval 100% k zákazníkovi i když to byl naprostý ....
O tomhle to celé je. Ty ses zachoval jako tydýt a podle toho k tobě bylo přistupováno.
Ale jdi, tuhle na mě přišla stížnost, zcela neopodstatněná, napsaná v podobné stylu, jako můj dopis ROPIDu. Ani v nejmenším mě nenapadlo napsat vyjádření v tomtéž stylu, jaký použil stěžovatel. A nutno podotknout, že té stížnosti se dlouho smál každý, kdo jí četl. Byla totiž opravdu vtipná.
Má odpověď na tu stížnost ironická nebyla...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 23.8.2010 10:26

chemik87 píše:Toníku, jediné, co přiznám je, že mě hul žlučí.

Bobík: Tam by taková společnost neměla svého zákazníka, odběratele, klyjenta, posílat ani slušně. Nikdy!

9001: Pochybuju, že je Petr z těch, co na dotaz cestujícího na Andělu, kdy pojede šestka odpoví, že až v září, či podobné vtipnosti.
Já jsem neřekl, že to udělá po každé, ale kdo z Vás je schopen zde přiklepnout, že vždy se zachoval 100% k zákazníkovi i když to byl naprostý ....
O tomhle to celé je. Ty ses zachoval jako tydýt a podle toho k tobě bylo přistupováno.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Humor

Příspěvek od chemik » 23.8.2010 9:52

Toníku, jediné, co přiznám je, že mě hul žlučí.

Bobík: Tam by taková společnost neměla svého zákazníka, odběratele, klyjenta, posílat ani slušně. Nikdy!

9001: Pochybuju, že je Petr z těch, co na dotaz cestujícího na Andělu, kdy pojede šestka odpoví, že až v září, či podobné vtipnosti.

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Proxy » 23.8.2010 7:45

BerryML píše:Opravdu? Odpověd ve stylu my jsme samozvaní vládci Prahy, kteří se rekrutovali z odpadu DP, jsme se shodli na tom, že kaštani nám můžou víte co, se mi za veřejný peníze zdá fakt dosti ubohá. Ač napsané sarkasticky ve stylu dotazu je sdělení jasné...
Abychom mohli inženýra Filipa pověsit na nejbližší tramvajový sloupek, tak dovolím přidat obžalobu, že je to ta kujva, která před svým úprkem z DP do teplého místa vymyslela projekt "Slušný řidič" i to směšné desatero...

Doufám, že tu ironii všichni pochopili

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od BerryML » 23.8.2010 0:20

Opravdu? Odpověd ve stylu my jsme samozvaní vládci Prahy, kteří se rekrutovali z odpadu DP, jsme se shodli na tom, že kaštani nám můžou víte co, se mi za veřejný peníze zdá fakt dosti ubohá. Ač napsané sarkasticky ve stylu dotazu je sdělení jasné...

Odpovědět