Humor

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 17.4.2012 17:10

Tak, já mluvím hlasitě běžně a např. při vylučování z vozu ještě intenzitu jsem schopen zesilovat - popravdě čekám, kdy mi jednou v reakci popraskají okenní tabulky TRAM! :lol: Pořád raději se snažím buďit postupným přidáváním hlasitosti než použitím bušení kličkou či pěstí na okno vedle spáče.
Člověk se však musí snažit odhadnout co pomůže a co naopak "přileje olej do ohně" - v mém případě UDDP (kdy zbuzení bylo snadné - respektive pochybuji, že muž vůbec spal, měl spíše jen skloněnou hlavu) se mi to nezdařilo a stala se tím (jinak osvědčená) obehraná deska: "tato tramvaj se nepohne ani o píď, dokud z ní nevystoupíte!"

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od willyjeff » 17.4.2012 16:22

Já teda těmhle individuím zásadně tykám a chovám se k nim následovně. Základní pravidlo : "slušní cestující vystoupí po hlášení do vozu nebo maximálně po mém upozornění, že je konečná" - pak už je neberu jako slušné občany a jsou to pro mě problémoví jedinci. Takže první slušné upozornění, že je konečná a slušelo by se vystoupit následuje stále naléhavějšími praktikami, aby vystoupili, až poslední instance je nedobrovolné vyloučení z vozu. V neděli na podbabě jsem na jednoho tak zařval až mě z toho ještě kolo bolelo v krku, ale vystoupil aniž bych se ho dotkl :D Ale toho hlasu sem se lek i já :D

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 17.4.2012 14:47

P_V píše:
Fořtík píše:Ke každému s úctou, jakou si zaslouží. Zrovna nedávno jsem vyrazil ožralu co obtěžoval cestující se slovy "Už mě nebavíš!". Vyřízeno rychle a stručně, žádné dlouhé klábosení... Podobně "Máš? Nemáš? Nazdar!"
Na tom něco je. Když řidič k opilci nebo jiné osobě s narušeným sociálním povědomím přijde se slušnou výzvou, on to bere jako projev slabosti.
To jsou nahrávky na smeč:
V základu souhlasím - kolega mne naučil odpověď na otázku od smraďocha: "Proč mám vystoupit?" - "Protože ostatním cestujícím se nelíbí značka Vaší kolínské!" :lol:

Ovšem zdůrazňuji, že i bezdomáčům (jako von Š) důsledně vykám!
Ono to i pomáhá udržet si nějaký psychologický odstup:
1.) sám tak člověk lehce nezklouzne k hanlivé nadávce - "ty vole" se totiž řekne snadněji (takřka automaticky) než "vy vole"
2.) může se člověk i ohradit / "odpálkovat" slovní útok - ve smyslu např. "Co mi tykáte, husy jsme spolu nepásli!" :lol:

Místo rozlučovacího "Nazdar" se přeci jen raději snažím používat, dle mne opět důstojnější "s bohem".

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Humor

Příspěvek od P_V » 17.4.2012 14:24

Fořtík píše:Ke každému s úctou, jakou si zaslouží. Zrovna nedávno jsem vyrazil ožralu co obtěžoval cestující se slovy "Už mě nebavíš!". Vyřízeno rychle a stručně, žádné dlouhé klábosení... Podobně "Máš? Nemáš? Nazdar!"
Na tom něco je. Když řidič k opilci nebo jiné osobě s narušeným sociálním povědomím přijde se slušnou výzvou, on to bere jako projev slabosti.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 17.4.2012 13:55

MM: Včera byl v Hydeparku námořní kapitán a mluvil o Titanicu. Kapitán Titanicu i Concordie porušili základní pravidlo. Bezpečnost především. :!: Možná by se stálo nad tím zamyslet. JŘ není všechno a hlavně všechno půjde za tebou. Ne za dispečerem, ne za cestujícím co tě seřve atd. :wink:

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Humor

Příspěvek od gabuliatko » 17.4.2012 13:52

Fořtík píše:Je hezké, Milane, že na cestující čekáš, nicméně kdyby tušili, že pak s nima budeš v Chotkově honit nějakou avii, rádi by si počkali na další spoj. ;-)
#-o (-X [-o<

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 17.4.2012 13:47

Fořtík píše:Je hezké, Milane, že na cestující čekáš, nicméně kdyby tušili, že pak s nima budeš v Chotkově honit nějakou avii, rádi by si počkali na další spoj. ;-)
Hele, uznávám - někdy udělám chybu (jako tehdy). Ovšem tu někdy udělá každý, ale důležité je si to uvědomit a poučit se = v mém případě "vysrat se" příště na to, že ten blb mne chtěl (asi svou nešikovností) regulérně vytlačit (či minimálně "podjet" a vjet opravdu přesně těsně před jedoucí TRAM do jejího jízdního profilu)! Navíc já ti říkám, že kdyby mi stáhli tehdy tacho, tak vše bylo OK, protože se to stalo DC až za vyjetím z "r" oblouku a po výhybku na Klárově jsem 50km/h nepřekročil, do jediného pravého oblouku jsem si sice jen mírně (= cca na 40km, byť jindy jím jezdím cca do 30km), ale přeci jen přibrzdil a ve výhybce jsem měl zase 15km/h. Narozdíl od mnohých kolegů, kteří takřka neustále rychlosti přes výhybky a křížení překračují o 5km a více, tak mne na tom "nachytat" by byl VELKÝ OŘECH. Nejzajmavější je, že právě zejména tito se bojí využít akceleraci a maximální povolené rychlosti na volných rovných úsecích (např. na Dvorcích mezi zastávkou a obratištěm se plouží do 30km/h místo reálně možných 50km/h). #-o
Mne akceleraci mí dva MO instruktoři používat naučili, tak ji dle potřeby používám. DK jsem měl (zejména za poslední 1,5 měsíce) víc než dost. Za celé působení u DP mi od ní přišlo až teď jediné SH (Za průjezd "čerstvého" stůj na SSZ. Co vím od zkušenějších kolegů, tak dle mého video záznamu to je přesně na hraně jet/nejet - já se tehdy kvůli klouzavým sedačkám 15T rozhodl jet, protože vůz jsem "měl v rozjezdu" a zastavení z něj nepovažuji na zbývající vzdálenost za bezpečné + při mé znalosti pevného cyklu oné SSZ by to bylo naprosto zbytečné.) Občas sice někteří DK brblají, že dělám zbytečné "nášlapy" kvůli malým vzdálenostem a oni by to dojeli výběhem původní rychlostí. Ovšem cca stejný počet DK narovinu říká "sice živější, ale stále bezpečná jízda". Nejzajímavější je, že nejvíc "držkujou", když taková jízda je opravdu potřebná, abych se na konečné alespoň otočil do času (a o stání tam si mohl nechat jen zdát).

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Fořtík » 17.4.2012 13:17

Ke každému s úctou, jakou si zaslouží. Zrovna nedávno jsem vyrazil ožralu co obtěžoval cestující se slovy "Už mě nebavíš!". Vyřízeno rychle a stručně, žádné dlouhé klábosení... Podobně "Máš? Nemáš? Nazdar!"

von Špilberk
Uživatel
Příspěvky: 4464
Registrován: 23.2.2012 8:27
Bydliště: 15 minut chůze od vozovny Pankrác

Re: Humor

Příspěvek od von Špilberk » 17.4.2012 13:03

gabuliatko píše:Prostě doba kdy se říkalo "hele v**e vypadni z tramvaje" je pryč.
Jezdím necelé 4 roky. Nikdy jsem nikomu nic takového neřekl. I když budím bezdomovce, tak jim nikdy nenadávám a všem důsledně vykám :!:
Na druhou stranu cestující má na konečné opustit tramvaj sám a nečekat, až ho bude někdo prosit.
Přístup k autoritám: Nerozumím, co máte na mysli.
Přístup k lidem: Nemám žádný problém s tím, že přepravuji cestující. Cestující někam cestuje, a když tam dojede, tak vystoupí. Bezdomovci a další závadové osoby nejsou cestující. Tito lidé pouze normálním a platícím cestujícím znepříjemňují život a snižují kvalitu služeb, které máme poskytovat. Také ve všech průzkumech si cestující stěžují právě na tyto existence a malou bezpečnost MHD, přesto s tím Město vytrvale nic nedělá. Hlídek MP je ve dne v MHD jako šafránu. Město by se mělo konečně probudit a poskytnout do povrchové dopravy více hlídek MP, aby bylo možné tyto osoby z MHD vytlačit. Abych mohl slušně jezdit a slušně dopravovat slušné cestující. Abych nemusel na konečné přemýšlet, jak dostat váguse z tramvaje a přitom se ho nejen fyzicky nedotknout, ale nedotknout se ho pro jistotu ani slovíčkem.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 17.4.2012 12:53

gabuliatko: Řekni mi co je na oslovení osoby vypadající, že spí, slovy "Haló člověče,..." či "Haló vážený,..." drzého až sprostého!
Dle mne nic a hlavně osobně si myslím, že nespat v MHD je hlavně v zájmu bezpečí i oné osoby v podroušeném "společensky unaveném" stavu - v opačném případě opravdu vážně hrozí, že dříve či později přijde o cennosti (peníze, doklady, mobil...)! To mi zrovna nedávno jeden kolega říkal, že jednou celou noční takhle vozil nějakého "zařezávajícího" mladíka a když jej vysazoval při zatažení před vozovnou, tak mu to vše chybělo!

Navíc opakuji, že když cokoliv oznamuji mikrofonem, či osobně vstupuji do salónu (jdu se podívat po hledané věci, zajišťovat bezpečný výstup, prohlédnout něco na TRAM - např. v kabině druhého vozu soupravy, zkontrolovat výstup všech cestujících v konečné ...), tak určitě pozdravím či se (dle situace) rozloučím! To totiž považuji za mojí osobní vizitku úcty k ostatním, která je 1000x lepší než nějaká pitomá kravata! Ovšem, že se někomu (a není jich málo) nelíbí můj hřmotný hlas já nemohu.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Fořtík » 17.4.2012 12:49

Je hezké, Milane, že na cestující čekáš, nicméně kdyby tušili, že pak s nima budeš v Chotkově honit nějakou avii, rádi by si počkali na další spoj. ;-)

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Humor

Příspěvek od gabuliatko » 17.4.2012 11:39

chemik píše:Takže se na mě nezlob, ale nejen dle mého soudu se na tuto práci opravdu nehodíš.
To není o práci, to je o přístupu k autoritám a k lidem obecně.
von Špilberk píše:"Převelice vážený zákazníku, děkuji Vám, že využíváte služeb DPP. Tramvajový vlak právě přijel do výstupní zastávky, kde jsou všichni povinni opustit tramvaj. Mohu se osmělit a požádat Vás, abyste byl tak moc hodný a laskavý a vystoupil? Moc, moc, moc prosim, prosim, prosim."
Prostě doba kdy se říkalo "hele v**e vypadni z tramvaje" je pryč. Komu to nevyhovuje, může jezdit s hnojem po poli.
S tím děkováním že využíváte Vašich služeb, kdyby se do Prahy dostaly maršutky, tak by jste se to docela rychle naučili. Zatím nemáte konkurenci a v Praze je stále velice nízká nezaměstnanost, ale podtrhuji, že zatím.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Humor

Příspěvek od chemik » 17.4.2012 6:48

Milane, samozřejmě, dle předpisů nemusím čekat, až se někdo, kdo stojí u sloupku dobatolí k v pořadí druhé stanicující tramvaji a nepopírám, že manipulační jízdy mě baví, ale když už ty lidi vezu, nejedu s nima jako s dobytkem a dokoncesi představ, že třeba po 21. hodině, když se sjíždí 11 s 18 na Nám. bří Synků, tak s linkou 11 i minutu čekám, než se dostaví linka 18, aby si lidi mohli přestoupit a nečekali další řtvrthodinu zbytečně. Dokonce jsem takhle čekal při výluce na Jaroši s linkou 12 v zastávce Malostranská, směrem nahoru na Chotkovy sady. Tedy když jsem vjížděl do stanice a na mostě čekala linka 17. Nebyl jsem jeden z těch, kteří ač tu linku 17 za sebou viděli, tak na přestupuchtivé cestující nečekali.
Takže se na mě nezlob, ale nejen dle mého soudu se na tuto práci opravdu nehodíš. Ale myslím, že bys měl zvážit dráhu kolotočáře. Mohl bys třeba dělat na pokladně autodromu a svým hřmotným hlasem (řevem) lákat potencionální klienty...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 17.4.2012 0:05

von Špilberk píše:
OMH píše:3. Na mě zařvat řidič Halóó člověče, tak ho pošlu taky do hajylu!
"Převelice vážený zákazníku, děkuji Vám, že využíváte služeb DPP. Tramvajový vlak právě přijel do výstupní zastávky, kde jsou všichni povinni opustit tramvaj. Mohu se osmělit a požádat Vás, abyste byl tak moc hodný a laskavý a vystoupil? Moc, moc, moc prosim, prosim, prosim."
Hele, navíc "fór" je v tom, že možná jsem dokonce řekl (jako dělám často - minimálně pokaždé před sjetím z pravidelné trasy při zátahu, v sóle přímo do salónu jinak přes mikrofon) místo "člověče" použil v oslovení slovo "vážený"!
Jinak kolik řidičů, mimo mne, při každém svém vstupu do salónu, nepočítaje střídání, jeho osazenstvu, dle pravidel Hurvínkovy abecedy slušného chování, alespoň "zabučí" - respektive jej pozdraví/rozloučí se s ním (podle situace)?,
Kravatu opravdu rád nemám, ale o slušném chování a vyjádření vzájemné úcty lidí jistě něco vím a snažím se to dodržovat - nikoliv jako vizitku podniku, ale svoji osobní!
Že by chemik např. i z tohoto mého zvyku usuzoval, že se na práci řidiče nehodím, když většina z nich - jako on (ujíždí lidem co nestihnou dojít k druhé stanicující TRAM), se k cestujícím chovají jako k největšímu póvlu a nejraději by asi jezdili s prázdnými vozy? Ale uznávám na hlavu si s.át nenechám - jak se do lesa volá, tak se z něj (v rámci přiměřené možnosti) ozývá, protože člověk musí mít úctu prvně hlavně sám k sobě!

PS: Příspěvek je určitě tematicky 100% správně!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 16.4.2012 20:00

Souhlas s bobikem. Velmi pravědpodobně nablito...

Bobik: Ale zase musím na Vojtovi uznat,že trefil vlákno

Odpovědět