Humor

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Matošo
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.6.2007 11:46
Bydliště: Vršovice - z okna koukám na konečnou čtyřky
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Matošo » 06.2.2008 15:03

S Octávií jde dělat víc věcí než jsem čekal, stačí půjčit auto ženě a nechat jí zaparkovat...
http://www.youtube.com/watch?v=os16l7oe ... re=related

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Přednost na přechodu

Příspěvek od DavidD » 05.2.2008 23:50

Oskar píše:.... Nemám nic, proti používání takových věcí k probuzení dotyčného, ale jaký efekt má na přecházející babičku troubit? Je to podobné, jako když žákovi autoškoly v při rozjezdu z křižovatky zhasne motor. To, že ostatní začnou troubit je v takové situaci silně kontraproduktivní a s největší pravděpodobností jen prodlouží celkové zdržení.
To jsem se snažil 9001 vysvětlit. Bohužel asi nepochopil... :cry:

Uživatelský avatar
Martin
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 14.3.2007 14:37
Bydliště: Prágl - Strašnice

Re: Humor

Příspěvek od Martin » 05.2.2008 23:38

Quetzalcoatl píše:Co vím od známých, tak jsou tam velice přísné sankce, co se týče nezastavování a má to patříčný dopad => Martin Šubrt by mohl sbírat referenční materiál ("Ve lví kleci"). Chodci tam normálně vstoupí do vozovky bez rozhlídnutí se, s tím, že jim šofér zastaví. To taky není dobře.
Nevím, jestli mají absolutní přednost.
Policejní metody jsem měl možnost taky na vlastní kůži poznat - vypadá to tam na umělou přezaměstnanost u policie, takže asi mají řidiči motivaci chovat se na silnicích šlušně. Choval jsem se, jak píše Oskar - když chci přejít, dám to jasně najevo. Je ale záměr chodce nezajímá; je to trochu země absurdit.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednost na přechodu

Příspěvek od jara » 05.2.2008 23:34

Oskar píše:Jinak nemám rád lidi, co dávají svou nervozitu najevo zvukovým výstražným znamením. Nemám nic, proti používání takových věcí k probuzení dotyčného, ale jaký efekt má na přecházející babičku troubit?
Jo to mě nikterak nevadí. Já si vždy říkám že aspon vědí ty lidé, kde ten klakson mají. Já to nepouživám neb mi to připadá jako zbytečnoust u auta. Když mě někdo štve tak na něj zablikám dálkou. A když na mě někdo svití dálkou tak otočím zrdcádko tak aby to svítilo jemu do očí a on toho nechá. Ale co mě více dokáže naštvat. Když je někde větší místo před přechodem, kde se vejdou dvě auta vedle sebe. Ale je tam jen jeden pruh. A člověk osobu pouští a najednou ho začne předjíždět auto a pokračuje dál přes přechod. V tu chvili bych raději než klakson měl u sebe hřebík, který by dobře mířený propíchnul autu všechny 4 pneumatiky

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Přednost na přechodu

Příspěvek od Oskar » 05.2.2008 23:24

Jako chodec se snažím, aby mnou vysílané signály byly jasně rozlišitelné. Takže pokud chci přejít přechod, nakročím jednou nohou do silnice a v takové pozici je nad míru jasné, že opravdu chci přejít a vyžaduju svou přednost.

Pokud naopak zastavím na chodníku z jiného důvodu, snažím, se aby se tak nedělo u přechodu a nebo aby byla dodržena jistá vzdálenost mezi mnou a hranou chodníku.

Kdyby to tak dělali všichni, bylo by po sporech.


Jinak nemám rád lidi, co dávají svou nervozitu najevo zvukovým výstražným znamením. Nemám nic, proti používání takových věcí k probuzení dotyčného, ale jaký efekt má na přecházející babičku troubit? Je to podobné, jako když žákovi autoškoly v při rozjezdu z křižovatky zhasne motor. To, že ostatní začnou troubit je v takové situaci silně kontraproduktivní a s největší pravděpodobností jen prodlouží celkové zdržení.

Quetzalcoatl
Uživatel
Příspěvky: 407
Registrován: 23.6.2006 15:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Quetzalcoatl » 05.2.2008 23:17

Martin píše:Jestli tam mají chodci absolutní přednost, to netuším, každopádně to byla ukázka velký, až trochu obtěžující, ohleduplnost.
Co vím od známých, tak jsou tam velice přísné sankce, co se týče nezastavování a má to patříčný dopad => Martin Šubrt by mohl sbírat referenční materiál ("Ve lví kleci"). Chodci tam normálně vstoupí do vozovky bez rozhlídnutí se, s tím, že jim šofér zastaví. To taky není dobře.
Nevím, jestli mají absolutní přednost.

Uživatelský avatar
Martin
Uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 14.3.2007 14:37
Bydliště: Prágl - Strašnice

Re: Humor

Příspěvek od Martin » 05.2.2008 23:07

MF píše:...Dál mě může naštvat řidič, který vidí někde deset metrů od přechodu babičku zamykat barák a už stojí a čeká půl minuty než se bába dostane vůbec k obrubníku...
Já se nedavno dostal trochu do role takovýhle babičky ve Švajcu. Stačilo stát kousek od přechodu, dívat se kde co okolo lítá nebo si něco fotit, a na silnici už mi zastavovali a mávali, ať konenčně přejdu, i když jsem ani přejít nechtěl. A zastavovali i autobusáci s patrákama.
Jestli tam mají chodci absolutní přednost, to netuším, každopádně to byla ukázka velký, až trochu obtěžující, ohleduplnost.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Humor

Příspěvek od MF » 05.2.2008 22:27

Já bych hlavně nezastavil. Vždycky mě dojme, když si chodci vynucují právo přednosti, pustí kolonu deseti aut a před poslední - jedenácté se musí nacpat, přitom pak půl hodiny nic nejede.

Dál mě může naštvat řidič, který vidí někde deset metrů od přechodu babičku zamykat barák a už stojí a čeká půl minuty než se bába dostane vůbec k obrubníku.

Jo a ještě něco - s tím airbagem by se mi to stát nemohlo. Jednak jej nemám a pak tedy pouštím chodce minimálně a pak taky mám na své 40km cestě do práce první přechod až ve Zdibech :D

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od PvvS » 05.2.2008 21:57

Nevite nekdo kde stahnout jedno video ? Jde o polsky konstak (takova kloubova T1 alias konstal 102n), ve kterym cestujuci predvadeji jizdu na skibobu ? Bohuzel sem o nej prisel..

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Humor

Příspěvek od DavidD » 05.2.2008 20:33

9001 píše:
Můžu mít jenom skromný dotaz. Máš vůbec nějaké zkušenosti s provozem jako řidič auta? Ale podle toho co píšeš asi nulové. Celkem často se mi stane, že zastavím někomu na přechodu a on prostě stojí a kouká doslova do blba. Zatroubení je pak jediný prostředek jak na sebe upozornit, že může přejít.
Troufnu si říct, že ano...ale ještě jsem nikdy na nikoho na přechodu netroubil. Prostředek ano, ale stačí jednou a né po celou dobu než člověk přejde jak ten pan řidič na videu.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 05.2.2008 20:21

DavidD píše:
9001 píše:
Chtěl bych vidět, jak se by ses smál ty, kdybys si jí dostal.
Já bych předně na ní netroubil!!
Můžu mít jenom skromný dotaz. Máš vůbec nějaké zkušenosti s provozem jako řidič auta? Ale podle toho co píšeš asi nulové. Celkem často se mi stane, že zastavím někomu na přechodu a on prostě stojí a kouká doslova do blba. Zatroubení je pak jediný prostředek jak na sebe upozornit, že může přejít.

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Humor

Příspěvek od DavidD » 05.2.2008 19:57

9001 píše:
Chtěl bych vidět, jak se by ses smál ty, kdybys si jí dostal.
Já bych předně na ní netroubil!!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 05.2.2008 19:26

DavidD píše:
9001 píše: Upřímně nevím co je na tomhle vtipnýho.....
Právě ta rána airbagem do nosu!
Chtěl bych vidět, jak se by ses smál ty, kdybys si jí dostal.

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Humor

Příspěvek od DavidD » 05.2.2008 19:12

9001 píše: Upřímně nevím co je na tomhle vtipnýho.....
Právě ta rána airbagem do nosu!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 05.2.2008 19:04

DavidD píše:
vencavasek píše:Možná jste na to taky kliknuli, ale kdyby náhodou ne, tak http://www.youtube.com/watch?v=zbYtpMyHAiA&NR=1
A souvisí to i s dopravou :wink:
:D
Upřímně nevím co je na tomhle vtipnýho. Takovýhle blbých chodců, kterým člověk zastaví a oni koukají kde co líta a nejdou je dost. Hold klakson je někdy potřeba.
A ono dostat arbaigem taky není zrovna příjemný

Odpovědět