(D) Drážďany

Německé provozy

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 06.8.2007 8:37

Sheepe, mozno Tebe pripada 6514 jako 58-rocny stary.
Ale on robi to, co ho bavi, tak, jak to umi.
Ja tez robim to, co mna bavi, tak jak ja umim.
Na veku nezalezi.
Me zas Ty pripadas nekdy prilis mlady.
A som si isty, ze vies zarabat s kompom o vela lapsie, nez ja.
Ale o tom to neni.

6514
Uživatel
Příspěvky: 424
Registrován: 07.4.2007 16:44

Teraz navrhujem volby, ked mozem.

Příspěvek od 6514 » 04.8.2007 14:15

1, = 6514 oodle jeho udaje:1969-2o03, má napisat Drázdanské vozy
2, = cela ciast Drazdany mazat. tak ako je a vrátit ku sekce :tramvaje v europe

NECHCEM BX
YT MODERATOR, to len navrh bolo, sem klavirista, mne to je dost.

6514
Uživatel
Příspěvky: 424
Registrován: 07.4.2007 16:44

vies coííííííííííííííííí?

Příspěvek od 6514 » 03.8.2007 21:24

NECHAJ PROXY NETREBA REAGOVAT

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 03.8.2007 21:14

6514 nikto ta tu neprovokuje...
Proxy píše:Sheepe, bohužel musím konstatovat, že tvoje příspěvky jsou pro mne také občas těžko srozumitelné, ale to je moje věc. Daleko víc mne zaráží tvoje netolerance vůči ostatním. :roll:
no a co tak sa opytat ked daco nechapes? a aj ti kludne napisem inak ked chces...

konkretizuj v com som netolerantny?

tak jak vravi jara, 58 rocny je plne schopny zarabat a pracovat s kompom...

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: chlapce

Příspěvek od Proxy » 03.8.2007 20:50

Sheep píše:skutocne nechapem preco radsej nechodis dakde na pivo a nerozpravas sa, ale pises tu na forum a spon pre mna nezrozumitelne informacie tak uz rob daco a sediet pred pocitacom nemusis, ked uz s nim nevies robit a ocividne sa to nechces naucit :!:
Sheepe, bohužel musím konstatovat, že tvoje příspěvky jsou pro mne také občas těžko srozumitelné, ale to je moje věc. Daleko víc mne zaráží tvoje netolerance vůči ostatním. :roll:

6514
Uživatel
Příspěvky: 424
Registrován: 07.4.2007 16:44

nerozumim, nerozumim, nerozumim....

Příspěvek od 6514 » 03.8.2007 19:18

Jabberwocky rozumi ?slimman rozumi ? absolut razumi, Martiins razumi ?
je to pravda ze trosku spekuluju, ale potom pridu nato
VIS PROC NEROZUMIS???LEBO NECHCES RAZUMIT

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 03.8.2007 18:03

Martins píše:Asi budeš za nedlouho hodně nepříjemně překvapený, jaké informace a perfektní fotky ve svém archivů Dezső má. Něco se chystá ...
Ale já neříkám že nemá krásné fotky. Ale proč je sem nedá, psal jsem mu to tak před měsícem v té jeho místnosti. Já již od začátku říkám že mu tady lidé utrhají více ruce za to když sem dá fotky než když sem napíše čísla vozů které jezdíli 23.5.1995 v Lipsku. Můžeš si to najít v té jeho místnosti že jsem to opravdu napsal.

Svým vyjádřením jsem mu chtěl dát najevo že když umí tady psát že by mohl umět věci i dobře zařadit. Já se to vždy snažím zařadit tam kam to opravdu patří. Neb mám tu čest se o forum v podobném provedení (uplně jiný obor než je doprava) starat. A je to opruz to pak umísťovat tam kam to patří.

To na co reaguješ byla to reakce na jeho příspěvek z 1.8.2007 22:58. Kde stále moc nerozumím co tím chtěl říci.
Kazdy den skoro 90 minut sedim_dochodca som/ pred :

http://www.strassenbahn-dresden.de

a tam pri zwinger, hodiu -ani nevim ak treba povedat- supravy je tam puvodny grosszug, alebo dvojicky, solo vozy, a - ani sem nechcel verit :trivozova PX suprava. ve streny, asy vlek bolo 2+0+2 dvery, cize to fántasticka.
a este tam "chodi" aj sluzobny siemens, alebo zavod na auta- nevym. ale maju 2-3 supravy. my mame fantasticke majstry. aké bolo dobre aj tu pozrit, ze teraz prige 9110 seria, tera dvojicka, tyristorka, atd. treba to pozriet pri Dresden, a myslem, ze aj pronas to bude uspesne.
myslem ze to nova thema. ,
Rozumím že viděl že v dráždanech jezdila trojice a byla oboustraná. A to i vlek uprostřed a krajní vozy byly jako PX. Ano to jezdilo. Pak že tam jezdí vozy Cargo tram. A více nějak nerozumím.......

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Příspěvek od Absolut » 03.8.2007 15:02

Martins: Ale jo, já s Tebou celkem souhlasím.

Uživatelský avatar
Martins
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 17.6.2005 10:42
Bydliště: Ostrava - Zábřeh

Příspěvek od Martins » 03.8.2007 14:46

jara píše:Milej 58 ročnej dežo,
Nevím ale u nás v 58 letech lidé normálně pracují pokud nejsou předčastně v důchodu a vidělavají a cestují a pracují s počítačem. A když něco píší jako ty tak to většinou zažila. A většina šotoušů normálně když chce něco vidět tak tam na to místo zajede. A případně hledá staré pozůstatky po různých drahách,drážkách apod. Ale ty jak jsem pochopil máš jen ten tvůj počítač na kterém v 58 letech neumíš pracovat a všem to vykladáš. A tam ty informace hledáš snad??? Já když něco neumím tak se tím nechlubím. Ale ty ještě nám vykladáš co jsi se kde dočetl a předaváš to jako novinky když je to dlouho stará informace. Přitom tady polovička lidí toto co popisuješ viděla v reálu. Jak jsem pochopil tak Tram-forum je tvůj velký kamarád a možná by stálo za to projít vše do podrobna a kouknout se co se kde psalo. A ne furt zakládat nová vlákna. A věřím že tyto stránky navštěvují starší lidé než jseš ty a s počítačem problém nemají. Hold žijeme v nové době a bez počítače dneska ani ránu. A pokud ty schopnosti nemáš doporučuji chodit do knihovny tam stačí umět jen číst.
Asi budeš za nedlouho hodně nepříjemně překvapený, jaké informace a perfektní fotky ve svém archivů Dezső má. Něco se chystá ...

Uživatelský avatar
Martins
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 17.6.2005 10:42
Bydliště: Ostrava - Zábřeh

Re: tieto debata-nevim dokedy-

Příspěvek od Martins » 03.8.2007 13:35

Ale vážení,
srovnávání věku kohokoliv s kýmkoliv je naprosto bezpředmětné, věk osoby má přece naprosto individuální charakter - někdo v tomto věku chytá druhou mízu, někdo se právě tak cítí, někdo už to má úspěšně či méně úspěšně za sebou …
A Dezső se v posledních letech dostal do etapy života, kdy už informace nezískává objíždění provozu a focením jako to dělal třicet nebo čtyřicet roků, ale získává je od svých kolegů a vyhledává si je na internetu. Asi každý z nás ví, že každá šotocesta stojí dost sil, leze slušně do pokladničky a dokážete si představit, že důchody na Slovensku nejsou tím šalamounovým zlatým dolem (pro upřesnění : Dezső je Maďar žijící na Slovensku). Sám za sebe můžu říct, že za třicet let taky nebudu dělat takové vylomeniny jako poslední dva dny (středa 17:30 Ostrava ---> čtvrtek 03:00 Szeged, čtvrtek 07:30 – 12:00 focení, 12:00 Szeged ---> 16:00 Miskolc, 16:00 - 18:00 focení, 18:00 Miskolc –--> 20:00 Vojany (okr. Michalovce), čtvrtek 23:30 Vojany –--> pátek 05:00 Ostrava), najeto 1600 km, náklady 3000 Kč.

Je nesrovnatelný rozdíl, když máš možnost pracovat s počítačem v práci nebo se učíš jako samouk technikou pokusů a omylů, co počítač snese. Když si v práci s něčím nevíš rady zeptáš se mladšího kolegy nebo firemního počítačového experta, pokud se zavádí nový program, obvykle procházejí pracovníci někým informačním školením. Ale když žiješ na odlehlé vesnici, kde skoro jediný z dospělých, kdo umí s počítačem pracovat, je starosta (kdo ví jestli), jsou ty možnosti dosti omezené. Kurzy stojí peníze, adolescenti umí tak akorát nainstalovat a spustit Need for Speed nebo ví, kde na internetu najdou nahé ženské a všechno ostatní je jim ukradené. Praha nejsou Vojany a Vojany nejsou Praha, jsou to zcela jiné možností.

Nemá cenu popírat pravdu, že Dezsővi příspěvky jsou často těžko přehledná změť čísel, ale pro toho, kdo v nich vidí určitou informačního hodnotu není větší problém si ty čísla nebo vypravenost přepsat a je to. Mě třeba přepiš vypravenosti tramvají z roku 2003 zabral zhruba půl hodiny.

Klidně se do mě trefujte a kritizujte, jdu si užívat na chalupu zasloužilého odpočinku.

6514
Uživatel
Příspěvky: 424
Registrován: 07.4.2007 16:44

tieto debata-nevim dokedy-

Příspěvek od 6514 » 03.8.2007 13:07

pokracujeme na virtualne stranke,ked kazdopadne chces provokovat, chod tam

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: chlapce

Příspěvek od Sheep » 03.8.2007 10:33

6514 píše:este dnes budeme mluvyt o elektriciek ? ja nie som technik na pocitace, sem hystorikar tramvaje
a co je preboha natom? technici pocitace opravuju a uzivatelia ich pouzivaju...myslim ze nepotrebujes byt technik nato aby si ovladal forum a vedel prehladne pisat...to dnes musi robit kazdy ci je technik alebo ne alebo ci sa mu chce alebo nechce... :!:
skutocne nechapem preco radsej nechodis dakde na pivo a nerozpravas sa, ale pises tu na forum a spon pre mna nezrozumitelne informacie tak uz rob daco a sediet pred pocitacom nemusis, ked uz s nim nevies robit a ocividne sa to nechces naucit :!:

jara: je z madarska...

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: nemam co odpovedat.

Příspěvek od jara » 03.8.2007 9:56

6514 píše:pacilo sa nám drázdanské hri. a chcel som aby aj my sme mali.
Co že chceš hru s Dráždanskejma tramvajema???? Já mám sadu do train simulátoru kde jsou normálně dráždanské tramvaje. Ale o to se říká trošku jinak než že máš 12 kamarádů. Stačí napsat Četl jsem někde že existuje Dráždanská hra s tramvajema nevíte o tom někdo něco???? Já chápu že máš asi problémy s tou naší češtinou a nevíš jak věci vyjádřit. Já a možná ještě někdo mám také problém s tou tvou Hatlamatilkou. Nechci být zlej ale chci aby si lidé rozuměli a vždy najít nějaký středník. Ale hold u někoho to asi tedy nejde. Ale tam se obavám to nebude věkem.

Omlouvám se za výraz hatlamatilka ale nevím jakým jazykem to mluvíš tak jsem to takto nazval. Mám kamarádku z Komárna a té vždy normálně rozumím. A to některá slova používá maďarská.

6514
Uživatel
Příspěvky: 424
Registrován: 07.4.2007 16:44

chlapce

Příspěvek od 6514 » 03.8.2007 3:25

este dnes budeme mluvyt o elektriciek ? ja nie som technik na pocitace, sem hystorikar tramvaje

Uživatelský avatar
Sheep
Uživatel
Příspěvky: 325
Registrován: 06.1.2006 23:37
Bydliště: Slovensko, Kosice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sheep » 03.8.2007 1:12

jara píše:Milej 58 ročnej dežo,
Nevím ale u nás v 58 letech lidé normálně pracují pokud nejsou předčastně v důchodu a vidělavají a cestují a pracují s počítačem. A když něco píší jako ty tak to většinou zažila. A většina šotoušů normálně když chce něco vidět tak tam na to místo zajede. A případně hledá staré pozůstatky po různých drahách,drážkách apod. Ale ty jak jsem pochopil máš jen ten tvůj počítač na kterém v 58 letech neumíš pracovat a všem to vykladáš. A tam ty informace hledáš snad??? Já když něco neumím tak se tím nechlubím. Ale ty ještě nám vykladáš co jsi se kde dočetl a předaváš to jako novinky když je to dlouho stará informace. Přitom tady polovička lidí toto co popisuješ viděla v reálu. Jak jsem pochopil tak Tram-forum je tvůj velký kamarád a možná by stálo za to projít vše do podrobna a kouknout se co se kde psalo. A ne furt zakládat nová vlákna. A věřím že tyto stránky navštěvují starší lidé než jseš ty a s počítačem problém nemají. Hold žijeme v nové době a bez počítače dneska ani ránu. A pokud ty schopnosti nemáš doporučuji chodit do knihovny tam stačí umět jen číst.
lol, akoze uplne s tebou suhlasim akurat uz len cakam ked pride PvvS a ma zacne bit ze co mam zas proti 6514...

Vazeny pan 6514, vazime si tvoju pracu, ale co takto sa s kompom trochu viac zoznamit? hovoris ze si pri nom casto tak co je problem sa s nim naucit pracovat...skutocne by si mohol tie svoje zaznamy a vypravy prepisat do textovych suborov a tak to rozdavat po forach, lebo pisanim v prispevkoch tu zahltis databazy a zbytocne stravis mnoho casu...pretoze ak si ich zbieral 50 rokov tak musis mat toho neurekom...

a navyse operaciu srdca nepovazujem za handicap ktory by ta akokolvek obmedzoval pri praci s kompom...

prosim adminov aby tieto prispevky presunuli do provozu fora kedze s Drazdanmi to nema nic spolocne...thx

Odpovědět