Liberec a Jablonec nad Nisou

Vše o tramvajových provozech v bývalém Československu

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Kamera

Příspěvek od Kamera » 14.2.2006 21:09

PvvS píše:mel sem za to ze tusim pivovar je v pripade zhorsenych povetrnostnich podminek mimo provoz, stejny to tusim bylo lecebny ustav. takovy poznamky sem cetl v nejakym starsim JR
Skutečně, zastávka Léčebný ústav směrem do Lidových sadů byla před rekonstrukcí tratě označena za občasnou a v době extrémních adhezních podmínek se zastávka projížděla. V dnešních jízdních řádech již takovou poznámku nenalezneme. (viz jízdní řády na http://www.dpml.cz)

Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phabbey » 14.2.2006 20:57

PvvS píše:mel sem za to ze tusim pivovar je v pripade zhorsenych povetrnostnich podminek mimo provoz, stejny to tusim bylo lecebny ustav. takovy poznamky sem cetl v nejakym starsim JR
Aha, tak pardon :)
Ale s těmi zhoršenými povětrnostními podmínkami je to dost zajímavý, nechápu, proč zrovna Pivovar, který je celkem krytý domy. Chápal bych Ústav sociální péče, jenom jsem ještě neviděl, že by vítr odfoukl tramvaj (nemluvě o živelných katastrofách). Že by z ohledu na kaštany...
Neříkám, že to není pravda, jenom se celkem divím...

Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phabbey » 14.2.2006 20:50

Pepa píše:Muzejní bude 21 která bude v Ústí.
Tak to jsem se asi spletl, protože když jsem slyšel muzejní, myslel jsem zároveň provozní, tak jsem myslel, že zůstane v Liberci a do Ústí že půjde druhý vůz.
jara píše:TA 20 tam stojí zatím jako záloha k pluhu. A ten by měl být tahán vozem 213 T2. A tohle jako zadní vůz. Ale prej je to nějak udělané. Ale nevím jak. To jsem se moc neptal.
Stejně je to divné. Podle toho, co píšeš by se z 20 měl stát vlastně služební vůz. Ale vždyť T2R evidenční číslo 20 už vlastně oficiálně neexistuje, nebo lze při rekonstrukci z jednoho vozu udělat dva :?: :shock:
Pomalu začínám mít pocit, že jsem přesně nepochopil, co je vlastně "papírová rekonstrukce" zač :o

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 14.2.2006 20:48

mel sem za to ze tusim pivovar je v pripade zhorsenych povetrnostnich podminek mimo provoz, stejny to tusim bylo lecebny ustav. takovy poznamky sem cetl v nejakym starsim JR

Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phabbey » 14.2.2006 20:45

Kamera píše:Ne, není. Ani tam není žádná občasná zastávka.
Pokud vím, tak je tam celkem hodně zastávek na znamení, nemyslel PvvS právě ty?

Kamera

Příspěvek od Kamera » 14.2.2006 20:39

PvvS píše:Neni to nahodou i na mezimetsky trati ? Nekde tam je i obcasna zastavka.
Ne, není. Ani tam není žádná občasná zastávka.

Uživatelský avatar
PvvS
Uživatel
Příspěvky: 1403
Registrován: 15.11.2003 20:20
Bydliště: DP Sestroslav & DP Amberovy Lazne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PvvS » 14.2.2006 20:32

Neni to nahodou i na mezimetsky trati ? Nekde tam je i obcasna zastavka.

Kamera

Re: Dotaz

Příspěvek od Kamera » 14.2.2006 20:27

Marek píše:Netušíte někdo, co znamená tahle liberecká návěst?
Obrázek z Fotožurnálu
Dík
Vzhledem ke klesání traťového úseku (70 promile) je z bezpečnostních důvodů (místo se značným výskytem skluzů) zákaz vjezdu vlaků do vyznačeného úseku, pokud se v něm nachází jiný vlak. Tyto návěsti lze nalézt pouze v úseku Lidové sady - Léčebný ústav, spolu s omezenou rychlostí 20 km/hod.


Návěst „Zákaz vjezdu do úseku, který neopustil předcházející vlak“ označuje místo začátku platnosti zákazu. Pokud je vlak ve vyznačeném úseku, musí následující vlak zastavit před touto návěstí a vyčkat až celý předcházející vlak úsek opustí.

Návěst „ Konec úseku – zákaz vjezdu do úseku, který neopustil předcházející vlak“ označuje místo kde končí zákaz.

DPmPET

Jablonecké tramvaje

Příspěvek od DPmPET » 14.2.2006 16:20

Tratˇový úsek Brandl-Rýnovice sloužil pouze pro nákladní dopravu.

DPmPET

Linky tramvají v Jablonci nad Nisou

Příspěvek od DPmPET » 14.2.2006 16:16

linka č. 1 Rychnov-Janov linka č.2 Hlavní nádraží-Paseky linka č.3 Kokonín-Mšeno linka č.11 Jablonec nad Nisou-Liberec

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz

Příspěvek od jara » 14.2.2006 15:18

Tramvajáček píše:Rek bych ze souvisi se zastavkou Lecebny ustav ve smeru do Lidovych sadu, ktera je v libereckych pomerech naprosto ojedinela tim, ze jako jedina neni nizkopodlazni a taky ze se vystupuje do silnice - viz taky bile znaceni vozovky, ktere v minulosti byvalo tez napr. v zastavkach Januv dul nebo Malodoubska, ale dnes se to vyskytuje prave uz jen u Lecebneho ustavu.

8-)
No to jsem se chtěl také zeptat. Už jen protože je to moje fotka. Ale přesně v této zastávce to je. A konec tohoto useku je za zastávkou!!! Já si myslel že je to nějaké klesaní

Uživatelský avatar
Filippl
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 17.9.2005 21:01
Bydliště: Zabrze-POLSKO

Tramvaje v Jablonci Nad Nisou

Příspěvek od Filippl » 14.2.2006 15:14

nevite neco o linkovem vedeni tramvaji DP JNN(myslim do 1969r.),
ktere linky jezdyly do janova, rychnova, pasek etc.?
a jestli usek z rynovic do brandla byl jen pro nakladni tramvaje?
dik za odpoved

Tramvajáček

Re: Dotaz

Příspěvek od Tramvajáček » 14.2.2006 13:38

Marek píše:Netušíte někdo, co znamená tahle liberecká návěst?
Obrázek z Fotožurnálu
Dík
Rek bych ze souvisi se zastavkou Lecebny ustav ve smeru do Lidovych sadu, ktera je v libereckych pomerech naprosto ojedinela tim, ze jako jedina neni nizkopodlazni a taky ze se vystupuje do silnice - viz taky bile znaceni vozovky, ktere v minulosti byvalo tez napr. v zastavkach Januv dul nebo Malodoubska, ale dnes se to vyskytuje prave uz jen u Lecebneho ustavu.

8-)

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Příspěvek od Pepa » 14.2.2006 11:30

slimman píše:Jezdí s pluhem taky služební T2 č.213 ? Slyšel jsem že jo, ale na fotkách často vídávám jen "klasiky".
Ještě ne, zatím je jen odstavená ve vozovně http://www.obcas.kvalitne.cz/lbc/66-213 ... bnicek.jpg

Uživatelský avatar
slimman
Uživatel
Příspěvky: 501
Registrován: 21.1.2005 20:28
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od slimman » 14.2.2006 11:28

Jezdí s pluhem taky služební T2 č.213 ? Slyšel jsem že jo, ale na fotkách často vídávám jen "klasiky".

Odpovědět