Liberec a Jablonec nad Nisou

Vše o tramvajových provozech v bývalém Československu

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Kotelnik1

Příspěvek od Kotelnik1 » 21.2.2006 22:29

Regiotram neni nic jineho než likvidace meziměstké trati a posledního 1000mm rozchodu v ČR....takže FUJ!

Jablonec je kapitola sama pro sebe..taky nic hezkého.prý odmítá na 11 doplácet,takže tram jezdí skutečně pěkně narvané..

Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phabbey » 21.2.2006 17:37

Ono nejde jen o linku 11, ale co třeba postoj Jablonce k projektu RegioTram... :? nebo už se něco změnilo a Jablonci by nevadily "vlaky ve městě" (nehledě na to, jak moc je teď regiotram reálná)?
Ale celkem by se mi líbilo v souvislosti s tímto zavést v Jablonci nějakou městskou linku - například by bylo pěkné obnovit Rychnov - Janov, něco po dneš. bus lince 1. Alespoň by se mi to líbilo, ale reálné to moc nebude :(

Tomo

Příspěvek od Tomo » 21.2.2006 14:51

syverin píše:Tomo: Jenže tram linka 11 není součástí MHD v Jablonci. Kromě toho 30min interval je v Jablonci na bus linkách naprosto normální a nemám dojem, že by frekvence tramvají do Liberce nějak zaostávala za poptávkou...
... tak se někdy v sobotu schválně projeď jedenáctkou ať zjistíš, jak je hezky nacvakaná :x

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 21.2.2006 8:48

Tomo: Jenže tram linka 11 není součástí MHD v Jablonci. Kromě toho 30min interval je v Jablonci na bus linkách naprosto normální a nemám dojem, že by frekvence tramvají do Liberce nějak zaostávala za poptávkou...

Guldys

Příspěvek od Guldys » 21.2.2006 7:53

Phabbey píše:Není náhodou Proseč součástí Jablonce?
Je. Mezi Liberce a Jabloncem se nanachází žádná samostatná obec. Obě města se sebou přímo sousedí...

Tomo

Příspěvek od Tomo » 20.2.2006 22:57

adam_r píše: Mesto taky nejspis vi, co za sve penize chce, a to je dulezite.
Tak o tom, že město Jablonec ví co chce, dost pochybuji, viz 30ti minutové intervaly mimo špičku na tram. lince č. 11 :shock:

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník » 20.2.2006 22:55

adam_r: Kde byla konečná, už vím taky, ale zradila mne paměť, takže místo doprava po cestě nahoru jsem koukal doleva na růžice na sklárně (jestli funguje nevím).

Jinak jel jsem MHD v pondělí odpoledne a linka 1 byla mezi Dolním náměsím a Mšenem okolo čtvrté na stupni obsazenosti 5 (a to těsně před námi jela 12) a stejné pořadí dolů z Bedřichova (v 16:35) bylo od 3. zastávky od konečné na stupni 5N. V Janově u samoobsluhy jsme museli nechat asi 10 cestujících čekat na další spoj (a to tam do města půl hodiny nic jiného nejede). Zjevně s tím byli smíření, takže to tam asi bývá často.

Uživatelský avatar
adam_r
Uživatel
Příspěvky: 451
Registrován: 17.6.2004 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam_r » 20.2.2006 22:31

syverin píše:konečná v Janově. Při cestě autobusem č. 1 do Bedřichova jsem nedokázal identifikovat polohu, to se povedlo až doma s moudrými knihami.
Konecna byvala po leve strane silnice pred sklarnou. Byl jsem tam ale naposledy pred 10 lety. Tehdy tam byl k videni i zbytek koleji v dlazbe. Dnes ale muze byt vse jinak. (I ta sklarna nemusi fungovat.)
syverin píše:Jinak Jablonec si z doby tramvají nechal velmi dobře využívanou MHD, snad jen ten interval na lince č. 1 by mohl být občas trochu kratší (Dolní nám. -> Mšeno a zima odpoledne Bedřichov -> město :-)
Tak tak. System MHD v Jablonci byl na velmi dobre urovni jiz pred lety, a tuto uroven si uchovali. Interval linky 1 je v ramci mesta Jablonce pulen dalsi linkou, ktera konci na hranici mesta. Mesto taky nejspis vi, co za sve penize chce, a to je dulezite.

Uživatelský avatar
syverin
Uživatel
Příspěvky: 947
Registrován: 29.11.2004 14:00
Bydliště: V noci 512
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od syverin » 20.2.2006 22:00

DpmPET: Nech diskutující, Asi jsou zvykí z K-reportu, že tam je nikdo neruší. Kromě toho je to práce moderátorů, aby diskuzi přesunuli do nového tématu s názvem třeba "meziměstské tramvajové provozy", pokud to uznají za vhodné. Sorry za OT

Ale k JED: Jablonec jsem navštívil před nedávnem a dodnes je tam spousta památek na tramvaje. Nejenom vozovny ve Vrkoslavicích a v Pražské ulici, ale růžice trolejového vedení, nebo stopy po nich prakticky po celém rozsahu sítě. Bohužel nevím, jak je na tom konečná v Janově. Při cestě autobusem č. 1 do Bedřichova jsem nedokázal identifikovat polohu, to se povedlo až doma s moudrými knihami.

Jinak Jablonec si z doby tramvají nechal velmi dobře využívanou MHD, snad jen ten interval na lince č. 1 by mohl být občas trochu kratší (Dolní nám. -> Mšeno a zima odpoledne Bedřichov -> město :-)

Uživatelský avatar
Filippl
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 17.9.2005 21:01
Bydliště: Zabrze-POLSKO

Příspěvek od Filippl » 20.2.2006 21:33

u mostu je vesnice Sous, jedna zastavka za mostem, Prosec a Vratislavice jsou pripojene

v minulosti bylo ich u Jablonce vic:
Hranicna
Janov n N.
Rychnov u J. n N.
ale myslim, ze v dobe tramvaji Mseno, Kokonin, Rynovice a Prosec nebyly pripojene

DPmPET

Příspěvek od DPmPET » 20.2.2006 20:57

Žádám zde diskutujicí že uhýbají od zadaného tématy,tak bych byl docela rád aby se diskutovalo o J.E.D.Z pozdravem DPmPET

Uživatelský avatar
Ostravák
Uživatel
Příspěvky: 160
Registrován: 18.6.2005 16:11
Bydliště: kousek od tramvajové zastávky Antonína Poledníka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ostravák » 20.2.2006 20:40

Norton píše:Špatně pochopeno: smyčka Zátiší (=zastávka Zátiší) je na katastru obce s rozšířenou působností (či jak se tomu nadává) Velká Polom. Prostě adresa tamnější končiny je Budišovice XX, Velká Polom (XX=číslo popisné). Vím to, v té vilce nad smyčkou bydlí příbuzenstvo... Tož tak :wink:
Tak potom je to akésik čudné. Proč je tedy když vjíždíš do Zátiší na ceduli toto:
HORNÍ LHOTA
ZÁTIŠÍ

Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phabbey » 20.2.2006 20:39

Karotka píše:Proseč nad Nisou? Záluží u Mostu?
Není náhodou Proseč součástí Jablonce?

Norton

Příspěvek od Norton » 20.2.2006 20:08

Špatně pochopeno: smyčka Zátiší (=zastávka Zátiší) je na katastru obce s rozšířenou působností (či jak se tomu nadává) Velká Polom. Prostě adresa tamnější končiny je Budišovice XX, Velká Polom (XX=číslo popisné). Vím to, v té vilce nad smyčkou bydlí příbuzenstvo... Tož tak :wink:

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Příspěvek od Karotka » 20.2.2006 20:06

Proseč nad Nisou? Záluží u Mostu?

Odpovědět