Ostrava!!!

Vše o tramvajových provozech v bývalém Československu

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2235
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava!!!

Příspěvek od Petrpes » 11.7.2016 4:55

BO!!!

Nezajištěné couvání mohlo také způsobit pěknej průser...
No a 100 lidí na soupravu, tak to se v tuhle tobu taky v Praze moc často nevidí ;)
Naposledy upravil(a) Petrpes dne 11.7.2016 10:33, celkem upraveno 1 x.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Ostrava!!!

Příspěvek od P_V » 11.7.2016 2:26

Na tom přejezdu je OR 15, tam se na to nedá jen tak šlápnout.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Ostrava!!!

Příspěvek od XSC » 11.7.2016 1:18

Jen mi není jasné, proč couvala? To přece zabere dost času, přitom tramvaj má při normálním rozjezdu slušnou akceleraci, tak proč nezmizet z přejezdu přímo. Ani na výjezdu není závora. Jedině, že by jen těsně nedobrzdila a stála čumákem u 1. koleje.
https://mapy.cz/s/R98c

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava!!!

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 11.7.2016 1:04

Lokomotiva na vlečkovém přejezdu v Ostravě těsně minula tramvaj
http://ostrava.idnes.cz/vjela-na-cerven ... zpravy_sme

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava!!!

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 31.8.2015 19:36

Dopravní terminál Hulváky je hotový. Problémy jsou s veřejnými záchodky
http://ostrava.idnes.cz/dopravni-termin ... zpravy_jog
Sice později a o jedenáct milionů dráž, nicméně nový přestupní uzel na Hulváckém kopci v Ostravě - Mariánských Horách je hotový. Cestujícím budou k dispozici i veřejné záchodky. Kdy se tak opravdu stane, se však zatím neví.
.....................

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava!!!

Příspěvek od 9001 » 24.8.2015 8:46

Zase bych to neviděl tak tragicky... Jaké jsou možnosti v pracovní den parkovat v centru Ovy?

MFKPTK
Uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: 11.1.2011 14:56

Re: Ostrava!!!

Příspěvek od MFKPTK » 24.8.2015 2:25

MM-Mikulovsky píše:
petr03 píše:..... A jeste jeden postreh z okoli tohoto mista, bud kolem toho byly jiz drive sneseny troleje pro trolejbusy, nebo jsou v rekonstrukci, spis, neb stozary vypadaly nove, uchyty pro troleje jiz byly pripraveny, jen troleje chybely. Mel by nekdo foto? Ja jel kolem autem, tak jsem nestihl fotit.
Dle mých omezených informací na Hranečník trolejbusy nejezdily, ale naopak se prodloužení/postavení jejich trolejové tratě tam plánovalo, ale nevím odkud/kudy?
Ovšem díky za info, že i toto se asi v rámci výstavby přestupního terminálu realizuje.
Trolejbusy na Hranečník nikdy nejezdily, trať se zde prodlužuje z křižovatky ulic 28. října a Bohumínská, po Těšínské ulici. Tento terminál bude mít ale za následek pouze zvýšení IAD v centru Ostravy. Ukončit příměstské autobusy 2,5 km od skutečného cíle cesty (ne přestupního bodu) 80 % cestujících je kravina. Navíc se pro tyto cestující cena jednotlivé jízdenky zdraží o 11 Kč a cestovní doba se prodlouží díky přestupu minimálně o 5 minut.
Pamatuji si, když ještě koncem 90. let jezdily všechny autobusy na ÚAN a v Petřvaldu 70 % cestujících vystoupilo a přestupovalo na MHD do Ostravy, teď se do těchto časů vrátíme, akorát přestup se přesune jinam.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava!!!

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.8.2015 1:22

petr03 píše:..... A jeste jeden postreh z okoli tohoto mista, bud kolem toho byly jiz drive sneseny troleje pro trolejbusy, nebo jsou v rekonstrukci, spis, neb stozary vypadaly nove, uchyty pro troleje jiz byly pripraveny, jen troleje chybely. Mel by nekdo foto? Ja jel kolem autem, tak jsem nestihl fotit.
Dle mých omezených informací na Hranečník trolejbusy nejezdily, ale naopak se prodloužení/postavení jejich trolejové tratě tam plánovalo, ale nevím odkud/kudy?
Ovšem díky za info, že i toto se asi v rámci výstavby přestupního terminálu realizuje.

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Ostrava!!!

Příspěvek od petr03 » 23.8.2015 22:30

Tak kolem tohoto terminalu jsem asi v patek jel. Docela jsem koukal, co to tam delaji, v jakem rozsahu, a ze uz to pouzivaji, i kdyz je to jeste stavba. A jeste jeden postreh z okoli tohoto mista, bud kolem toho byly jiz drive sneseny troleje pro trolejbusy, nebo jsou v rekonstrukci, spis, neb stozary vypadaly nove, uchyty pro troleje jiz byly pripraveny, jen troleje chybely. Mel by nekdo foto? Ja jel kolem autem, tak jsem nestihl fotit.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava!!!

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 23.8.2015 15:06

Nevidím, že by tu bylo zmíněno, že Ostrava buduje přestupní terminály mezi MHD a příměstskou BUS dopravou, aby tato nezajížděla do centra.
TRAM již jezdí přes nově budovaný terminál na Hranečníku, ale mám pocit, že jsem někde v TV zaslechl zprávu, že se již buduje nějaký další přestupní terminál u TT v Ostravě - neví někdo kde?

Za zmínku stojí uvést, že TRAM objíždějí terminál BUS záměrně proti budoucímu směru jízdy BUS uvnitř smyčky TT, díky čemuž cestující vystupující:
1.) z BUS přejdou šířku nástupiště k jeho protější hraně, u níž je zastávka TRAM DC
2.) z TRAM ZC po přejití šířky nástupiště se ocitnou na nástupní zastávce BUS "za město"

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava!!!

Příspěvek od kruťák » 30.11.2012 10:55

Měl by někdo fotku ze včerejší nehody u Daliborovy? Jel jsem kolem jen autem, takže jsem nemohl fotit, ale slušně to tam stříbrný ?Beetle? napasoval. Asi půl hodiny potom už se stálo až na Novou Ves :twisted:

Uživatelský avatar
Ostravák
Uživatel
Příspěvky: 160
Registrován: 18.6.2005 16:11
Bydliště: kousek od tramvajové zastávky Antonína Poledníka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava!!!

Příspěvek od Ostravák » 29.11.2012 18:32

Opravdový Ostravák tedy odepíše. Prakticky vše je utopie. Pokud vezmeme v úvahu fakt, že celé Karvinsko bylo poddolováno, tak je vůbec nemyslitelné, že by mohly tehdy úzkorozchodky ve většině případů přežít. Teoreticky mohl být zachován maximálně úsek z Výstaviště (Hranečníku) do Petřvaldu, resp. Orlové a úsek do Bohumína. To už však dnes nikdo stavět nebude, ačkoliv tady byly například hezké plány na vlakotramvaj do Orlové.
Podobně je to se sítí normálněrozchodnou. Největší chybou bylo zrušení tramvajové tratě do Hlučína. Zde by se dalo i uvažovat o vystavění zcela nové trati, avšak nedávný návrh ztroskotal také na penězích. Tratě klimkovická a hrabovská mají poměrně slušnou náhradu v autobusech, které navíc obslouží podstatně větší území příslušných městských částí a obcí. Ostrava by aktuálně spíše potřebovala pořešit tramvajovou trať na VIII. obvod Poruby (zast. Duha), kde to však také naráží na nezájem některých politiků.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Ostrava!!!

Příspěvek od gabuliatko » 09.10.2012 14:04

Protože existuje určitá hranice, kdy se už provoz tramvajové dráhy nevyplatí (díky rychlosti, kapacitě, intervalu ...).

uzivatel35

Re: Ostrava!!!

Příspěvek od uzivatel35 » 08.10.2012 20:05

Možná to sem nepatří, ale možná někdo víte, že celé Ostravsko bylo od asi začátku minulého století do asi jeho poloviny, kdy došlo k postupnému rušení, protkáno tratěmi tramvajového charakteru, z Ostravy do Orlové, Bohumína, Karviné, apod. Ačkoliv jsem v Ostravě ani v jejím okolí nikdy nebyl, vypracoval jsem návrh linkového vedení, ve kterém jsou tyto dřívější tratě obnoveny a rozšířeny. Byl bych rád, kdyby mi svůj názor napsal nějaký opravdový ostravák.
Tento návrh je sice jen moje hra, ale v dlouhodobé budoucnosti je myšlen zcela vážně. Nedokážu pochopit, proč bylo něco tak dobrého zrušeno, podobně jako nechápu, proč byl zrušen původní provoz v Jablonci nad Nisou apod.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostrava!!!

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 04.12.2011 20:32

9001 píše:... U železnice je jasně dané kudy můžeš jít, u tramvaje díky tomu, že je ve městě to tak dané není...
Nemáš plně pravdu - někde v silničním zákoně je, že se komunikace nesmí přecházet v místech, kde by chodec musel při tom překonávat nějaké zábrany - tedy např. zábradlí! A to jak sis určitě všiml na těch (tebou odkázaných) fotkách mimo ten přechod je mezi protisměrnými kolejemi!

Odpovědět