Ostrava!!!

Vše o tramvajových provozech v bývalém Československu

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 27.7.2005 18:23

Ostravan píše:V Ostravě jezdí další nízkopodlažní už sedmá kačena 1512 :D .
A kde jsou fotky :lol: :lol:

Ostravan

Příspěvek od Ostravan » 27.7.2005 18:17

V Ostravě jezdí další nízkopodlažní už sedmá kačena 1512 :D .

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 24.7.2005 19:22


Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 24.7.2005 18:57

Martins píše:Nevíte někdo, kde zmizelo cca 10 příspěvků z tohoto pátku. Sice mám občas silnou sklérozu, ale i na smrtelné posteli mohu odpřísáhnout, že na tomto tématu byla v pátek celkem živá diskuze :smt062
info zde...: viewtopic.php?t=570
anebo zde...: viewtopic.php?t=185

Uživatelský avatar
Martins
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 17.6.2005 10:42
Bydliště: Ostrava - Zábřeh

Příspěvek od Martins » 24.7.2005 18:42

Nevíte někdo, kde zmizelo cca 10 příspěvků z tohoto pátku. Sice mám občas silnou sklérozu, ale i na smrtelné posteli mohu odpřísáhnout, že na tomto tématu byla v pátek celkem živá diskuze :smt062

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jara » 22.7.2005 19:39

9001 píše:Nebude někdy do konce prázdnin v Ostravě DOD?
Myslím že se tam nechystá

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 9001 » 22.7.2005 19:38

Nebude někdy do konce prázdnin v Ostravě DOD?

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 22.7.2005 16:34

tramvajak píše:
Tom píše:Já bych se nad názorem tramvajaka a tramvajáčka vůbec nepozastavoval, neb reakce na ty dva skoro stejné příspěvky sou minimálně vyhozený čas.
...bylo by divné, kdyby malý tramvajacek měl jiný názory, než velký tramvajak... nicméně pokud se rozjede diskuze na téma designu, snad ještě můžeme říct svůj názor!
tímpádem já taky musím říci svůj názor, jelikož se ten Váš snaží utlačit ten můj :!:

Uživatelský avatar
tramvajak
Uživatel
Příspěvky: 339
Registrován: 02.11.2004 14:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tramvajak » 22.7.2005 16:07

Tom píše:Já bych se nad názorem tramvajaka a tramvajáčka vůbec nepozastavoval, neb reakce na ty dva skoro stejné příspěvky sou minimálně vyhozený čas.
...bylo by divné, kdyby malý tramvajacek měl jiný názory, než velký tramvajak... nicméně pokud se rozjede diskuze na téma designu, snad ještě můžeme říct svůj názor!

Ostravan

Příspěvek od Ostravan » 20.7.2005 19:14

Dnes na d-12 kroužily dvě nízkopodlažní KT8D5 jmenovitě 1502, 1514 a dále minimálně tři Astry 1210, 1212, 1213 - to se stává z d-12 nízkopodlažní spoj? Opravdu zajímavá je kombinace Astry a Kátéčka, co se týče obsaditelnosti. Taky mě udivuje nasazování kačen na d-4 :? . Před nedávnem tady kdosi psal, že se budou kačeny primárně nasazovat na linky d-2 a d-1, ale jaksi skutek utek. Ono by asi bylo příliš, kdyby na takové d-2 jezdily třeba čtyři nízkopodlažní kurzy. A navíc na d-2 se hodí úplně ideálně, o d-12 bych polemizoval a d-4 mi přijde opravdu jako výsměch. Tak se stává, že pak vozí vzduch a kde se idálně hodí skoro nejezdí. Jen tak dál :( .

Uživatelský avatar
Martins
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 17.6.2005 10:42
Bydliště: Ostrava - Zábřeh

Příspěvek od Martins » 18.7.2005 23:13

A aby těch fotek nebylo málo, ještě mám další čtyři.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Martins
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 17.6.2005 10:42
Bydliště: Ostrava - Zábřeh

Příspěvek od Martins » 18.7.2005 23:08

Koncem minulého týdne byl optimální čas na focení a tak můj foťák rozhodně nezahálel. Sice jsem nevyfotil, to co jsem chtěl původně fotit, ale 740+744 snad ještě nějaký ten den bude dojíždět kilometry než se přesune k 754, která už asi z Vozovny Křivá do provozu nevyjede a 726 snad mé bystré oko taky někde zahledne.

Tuž jdeme na věc :
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Gagarin
Uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: 18.11.2003 16:49
Bydliště: Jednu tram. smyčku slyším, jednu TT a železnici v dálce vidím a jedna žel. trať mi stojí pod okny.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gagarin » 18.7.2005 15:03

Je to tak, protože je racionálníma argumentama, příkladama, ani srovníníma nepřesvědčí nikdo. Ty se v tom budou užírat tak dlouho, než ony diskutované tramvaje opravdu přijedou na to Náměstí Republiky a do Letenské.

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tom » 18.7.2005 14:56

Martins píše:
M_V píše: Něco pro vaši představivost... vyjímala by se docela dobře, určitě líp než betonové panely v centru, tramvaj jen projede a zmizí, panely tam straší nepřetržitě... a pokud se má cestující orientovat, zda jede "normální" nebo nízkopodlažní, tak by měla být jasně identifikovatelná už z dostatečné vzdálenosti
Budu teď mluvit z obecného hlediska. Všechno to je otázka estetického myšlení a chápání krásy, rozhodně by ale toto hledisko nemělo převyšovat účelnost daného typu tramvaje či ohrožovat její funkčnost. Tak jako se spousta mužů neshodne při pohledu na danou ženu, zda se jím libí nebo ne, tak i v této otázce prostě nutně musí nastat podobný výsledek. Buďme rádi za ty dary, že každému se libí něco jiného, ale rozhodně by naše rozdílnost myšlení neměla překročit v případné vulgárnosti či urážky. Rozhodně si ale neodpustím menší rýpnutí, když řeknu, že DP tu nejsou pro fandy, ale pro obyčejné cestující, pro které je rozhodující, aby se v rámci určitého komfortu dostali z místa A na místo B a 99 % těchto lidí nemá čas uvažovat nad tím, zda-li se tramvaj, kterou zrovna cestují vyjímá v konstrastu s okolními budovami. Možná by nebylo od věci, aby lidé, pro které estetický kontrast znamená primus motor jejich souzení tramvaje ,zeptali obyvatel Prahy (a ukázali jim fotku tramvaje), jestli si myslí či nemyslí, že daná tramvaj bude kazit historický kolorit Prahy ?
Já bych se nad názorem tramvajaka a tramvajáčka vůbec nepozastavoval, neb reakce na ty dva skoro stejné příspěvky sou minimálně vyhozený čas.

Uživatelský avatar
Martins
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 17.6.2005 10:42
Bydliště: Ostrava - Zábřeh

Příspěvek od Martins » 18.7.2005 14:48

M_V píše:
Tramvajáček píše: Plně souhlasím s tramvajakem. Podle mě se do centra Prahy wany nehodí. Já si je prostě na Národní třídě nebo náměstí republiky prostě představit nedokážu.
Něco pro vaši představivost... vyjímala by se docela dobře, určitě líp než betonové panely v centru, tramvaj jen projede a zmizí, panely tam straší nepřetržitě... a pokud se má cestující orientovat, zda jede "normální" nebo nízkopodlažní, tak by měla být jasně identifikovatelná už z dostatečné vzdálenosti
Budu teď mluvit z obecného hlediska. Všechno to je otázka estetického myšlení a chápání krásy, rozhodně by ale toto hledisko nemělo převyšovat účelnost daného typu tramvaje či ohrožovat její funkčnost. Tak jako se spousta mužů neshodne při pohledu na danou ženu, zda se jím libí nebo ne, tak i v této otázce prostě nutně musí nastat podobný výsledek. Buďme rádi za ty dary, že každému se libí něco jiného, ale rozhodně by naše rozdílnost myšlení neměla překročit v případné vulgárnosti či urážky. Rozhodně si ale neodpustím menší rýpnutí, když řeknu, že DP tu nejsou pro fandy, ale pro obyčejné cestující, pro které je rozhodující, aby se v rámci určitého komfortu dostali z místa A na místo B a 99 % těchto lidí nemá čas uvažovat nad tím, zda-li se tramvaj, kterou zrovna cestují vyjímá v konstrastu s okolními budovami. Možná by nebylo od věci, aby lidé, pro které estetický kontrast znamená primus motor jejich souzení tramvaje ,zeptali obyvatel Prahy (a ukázali jim fotku tramvaje), jestli si myslí či nemyslí, že daná tramvaj bude kazit historický kolorit Prahy ?

Odpovědět