Plzeň

Vše o tramvajových provozech v bývalém Československu

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Re: Plzeň

Odeslatod 9001 v 21.8.2017 17:58

MM: To že reálně původní T3 se dá vyrobit i v roce 2017 je právě kouzlo modernizace... Už když se rozjížděli první reko (2001) tak se říkalo, že taková podoba by nikdy nebyla schválena jako novostavba... Proto i R.PV jezdí na papírech starých vozů...
9001
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 21.8.2017 16:51

demon napsal:99% je pěknej blábol, příznivců ruky bude ztěží polovina. ;-)
.....
před několika lety jsem mohl s uvedeným souhlasit, ale dnes, kdy při fluktuaci ŘT minimálně 1/3 z nich od začátku své praxe jezdí s oběma typy řadičů + MO dlouhý roky nemá pedály/nohu a HL + PA + +VO + ŽI (ještě a služebně staší kolegové z SA) jsou také z běžného provozu navyklí i na ruku = většinou je to jen o (ne)zvyku s čím člověk častěji/déle jezdí :!:

Navíc TRAM = kolejové drážní vozidlo = údajně povinnost dle předpisů ovládat ručně (nikoliv nožně), a ČKD musela pro své pedálové řadiče (od typu T1) vyjednat nejěkou výjimku :!:
Pokud je uvedené pravda, tak jsem zvědav na jejich obsah = jestli náhodou platnost té výjimky nebyla ukončena přestavbou/rekonstrukcí těch vozů (protože v době jejich realizace, bylo dostupný vhodný typ ručního řízení).
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod demon v 20.8.2017 21:33

99% je pěknej blábol, příznivců ruky bude ztěží polovina. ;-)
Psovy keci mi nevaděj, mě může urazit jen inteligent, takže jsem v klidu... :devilsmokin
demon
Uživatel

Odeslatod 9001 v 19.8.2017 9:06

Karosák napsal:I šotouši by uvítali ruční řadič. Za tohle však demon ztuha může, tak na něj furt neblafej, woof! :)

No nevím :lol: Přjjde mi, že Demon je zrovna ten hlas, který tu retro docela hlasitě obhajuje :devilsmokin
9001
Uživatel

Odeslatod Karosák v 19.8.2017 8:51

I šotouši by uvítali ruční řadič. Za tohle však demon ztuha může, tak na něj furt neblafej, woof! :)
Karosák
Uživatel

Odeslatod Petrpes v 19.8.2017 8:33

Nevím, 99% řidičů, čili nešotoušů, by ruční řadič uvítalo raději :D
Ale v Prase vládne Démonické retro :P
Petrpes
Uživatel

Odeslatod demon v 14.8.2017 19:51

9001 napsal:Ale tak Praha taky mohla mít vše na ruku vyjma T3M..., ale to se zase strhneme jinam...

Tak ještě jednou - mohla by, kdyby chtěla. Jelikož nechtěla, je bezpředmětné se o tom dál dohadovat.
Zrovna tohle nebylo až tak o penězích, jako o volbě.
demon
Uživatel

Odeslatod 9001 v 14.8.2017 17:45

ZXS91 napsal:Ještě aby nebyli první s rekonstrukcemi, když jich měli nejmíň...

Taky mají menší rozpočet, že...

Ale tak Praha taky mohla mít vše na ruku vyjma T3M..., ale to se zase strhneme jinam...
9001
Uživatel

Odeslatod ZXS91 v 14.8.2017 12:41

Ještě aby nebyli první s rekonstrukcemi, když jich měli nejmíň...
ZXS91
Uživatel

Odeslatod demon v 13.8.2017 20:32

To tak nevypadá, je to jisté a je to tak v pořádku.
Tohle "prvenství" Plzni milerád přenechám... 8-)
demon
Uživatel

Odeslatod 9001 v 11.8.2017 20:16

Přeberu ze zelených :-).

9.8.2017 vyjela poslední tramvaj do bežného provozu s nožním řadičem. =D>

Myslím po dokončení reko všech kachen další prvenství Plzně.

Zatímco v Praze to vypadá, že i tramvaj s rokem výroby 2018-2019 bude mít nohu...
9001
Uživatel

Odeslatod MM-Mikulovsky v 19.7.2017 20:11

Šmírování? Ne, bezpečnost! V Plzni použijí v MHD kamery
Dohled ve veřejné dopravě má pomoct s kapsáři a násilníky. V Brně díky němu chytají vandaly, v Olomouci ve vozech záznamy nedělají.
Plzeňské městské dopravní podniky plánují do dvou až tří let do svých autobusů, trolejbusů a tramvají nainstalovat nové kamery. Ty budou sledovat dění uvnitř vozů. Investice za zhruba dvacet milionů korun má zvýšit bezpečnost cestujících i zaměstnanců podniku. ......
http://www.metro.cz/smirovani-ne-bezpecnost-v-plzni-pouziji-v-mhd-kamery-pcy-/region.aspx?c=A170718_175132_metro-region_lam
MM-Mikulovsky
Uživatel

Odeslatod Karosák v 17.1.2017 10:54

No pohoda, já však znám Plzeň tak od roku 2005, proto jsem se ptal, jestli to tam nevypadalo předtím jinak ;-)
Karosák
Uživatel

Odeslatod Petr v 17.1.2017 9:43

Karosák napsal:Děkuji za pěkné fotoshrnutí výlukového roku 2014. Leč mám dotaz-nejasnost:
U fotografie č. 62 se píše, že Z nadhledu vyfotografovaná souprava vozů T3R.P ev.č.217+218 míří k zastávce Rondel.
Polemizoval bych nad tím, jestli psát Rondel s velkým R, protože pokud je to jen ten silniční "kruhák", pak je to jen označení pro věc. Jestli se název stavby vžil pro místní označení, tak v pořádku, tak moc zase Plzeň neznám. Ale více mě mate sdělení, že souprava míří ke stejnojmenné zastávce. Já jsem totiž žádnou tramvajovou zastávku Rondel v Plzni nikdy nenašel. Ona tam bývala, podobně jako třeba naše Ženské domovy? Vypadala oblast rondelu jinak a bývala tam zastávka? Nevím, ptám se. Nebo je popiskem myšlena ta autobusová nahoře na rondelu? Pak je to takové zavádějící. Spíš bych volil:
...souprava vozů...podjíždí rondel a míří do centra
...souprava vozů...jedoucí do centra / k zast. Sady 35, podjíždí / míjí zast. Rondel
Ale jinak je to jedno. Snad za to nedostanu BAN :lol:
Díky =D>

Překouknutí v mapě. Když texty člověk tvoří po nocích, občas mu nedojde, že ta zastávka není i tramvajová. Omlouvám se.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory..
Petr
Provozovatel

Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat značky a při tý příležitosti ho tam natáhnem....

Odeslatod MM-Mikulovsky v 16.1.2017 23:32

Karosák napsal:..........
U fotografie č. 62 se píše, že Z nadhledu vyfotografovaná souprava vozů T3R.P ev.č.217+218 míří k zastávce Rondel.
Polemizoval bych nad tím, jestli psát Rondel s velkým R, protože pokud je to jen ten silniční "kruhák", pak je to jen označení pro věc. Jestli se název stavby vžil pro místní označení, tak v pořádku, tak moc zase Plzeň neznám. .......
Dovolil jsem si v citaci zvýraznit zvětšením a podtržením to důležité (jinak asi by to patřilo spíše do vlákna "čeština") Z:arrow: Rondel je oficiální název zastávky = proto velké R :!:

Ono stejné to je s pražským názvem TRAM zastávky(11 a 13)/stanice =M=A "Muzeum" - nebýt to oficiální název zastávky/stanice, tak je to takto samostatně tzv. obecný název a píše se malými písmeny (jako divadlo, ministerstvo apod.), protože název té přilehlé instituce je "Národní muzeum", ale pokud již zase při konkretizaci určité instituce je to obecné slovo 1., tak se zase píše s počátečním velkým písmenem ("Divadlo Na Fidlovačce", "Ministerstvo životního prostředí").

Jinak v Plzni TRAM zastávku Rondel opravdu nevidím, ale je tam toho názvu pro každý směr samostatná zastávka BUS - dovedu si představit, že při výluce tam dočasně zřizují i stejnojmennou zastávku TRAM (něco jako v Praze se zřizuje zast. Dlážděná, byť v mapách ji nenajdeš).
MM-Mikulovsky
Uživatel

Další

Zpět na Česká Republika a Slovensko