Plzeň

Vše o tramvajových provozech v bývalém Československu

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Příspěvek od Damir Holas » 27.8.2006 21:14

Jabberwocky píše:No to je jasný, tam někdo zavřel poltergeista. Další důkaz toho, že elektřina je záležitost čar, kouzel a nadpřirozena vůbec!
V tom případě je tam ale, podle úrovně kraválu, poltergeistů celá grupa... :? :)

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Příspěvek od Jabberwocky » 27.8.2006 20:05

No to je jasný, tam někdo zavřel poltergeista. Další důkaz toho, že elektřina je záležitost čar, kouzel a nadpřirozena vůbec!

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Příspěvek od Damir Holas » 27.8.2006 20:04

MOp píše:viz muj prispevek u konkurence:

Původně jsem nechtěl zveřejňovat, ale když už je o tom řeč - zde si můžete poslechnout, jak vrže a skřípe K3RNT ev.č.311. Předem upozorňuji, nahrávka není upravována a ani zesilována, zvuk je naprosto originální. Honza Slehofer je mi svědkem, byl natáčení přítomen. http://foto.prazsketramvaje.cz/jine/plz ... vrzani.wav
Já jsem si ten kravál nahrál do mobilu, nádhera :twisted:

I.am.good

Příspěvek od I.am.good » 27.8.2006 19:58

Krásnýý :twisted:

MOp

Příspěvek od MOp » 27.8.2006 19:55

viz muj prispevek u konkurence:

Původně jsem nechtěl zveřejňovat, ale když už je o tom řeč - zde si můžete poslechnout, jak vrže a skřípe K3RNT ev.č.311. Předem upozorňuji, nahrávka není upravována a ani zesilována, zvuk je naprosto originální. Honza Slehofer je mi svědkem, byl natáčení přítomen. http://foto.prazsketramvaje.cz/jine/plz ... vrzani.wav

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

K3

Příspěvek od Damir Holas » 27.8.2006 19:38

Tož jsem ještě se Syverinem měl dnes tu pochybnou čest svézti se plzeňským zázrakem K3 evid.č. 311. První dojmy po nástupu na Borech byly celkem fajn - nový interiér, pěkné sedačky v uspořádání 2+1, prostorný střední nízkopodlažní článek... Klasický design T3 se mi na fungl nové modernizaci, která tu bude ještě x let, teda moc nepozdává, leč budiž.
Idyla byla ovšem násilně přetržena rozjezdem onoho monstra. Neprozřetelně jsem se usadil v blízkosti přechodu mezi nízkopodlažním a posledním článkem a ač je borská trať (a vůbec celá linka 4) vcelku rovinatá, akustické efekty byly neskutečné, jako bys stohlavé hejno koček usilovně tahal za ocas... Neumím si představit, co ta bestie vyvádí třeba v obloucích mezi náměstím Republiky a Anglickým nábřežím nebo, nedej Bože, dokonce na nyní rozkopaném Mikulášském náměstí, kde je jednokolejka s "kaliforňany"...
Běda běda, město piva! Cos to na své koleje pustilo... Archaický design a ještě je to rozvrzaný jak stará postel :(

Uživatelský avatar
Honza Šlehofer
Uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: 23.10.2005 12:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza Šlehofer » 06.6.2006 19:27

Podrobnosti ke dnu otvřených dveří jsou již na stránkách PMDP http://www.pmdp.cz/index.php?menu=1&sub ... 17&lang=cz

Dnes byla oficiálně představena tramvaj K3R-NT (foto na stránkách). Oba vozy již mají průkazy způsobilosti, takže snad brzy vyjedou i s cestujícími. Zítra však jen zkušební jízdy.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr » 29.5.2006 18:39

Phabbey píše::shock: Nevíš prosím kdy?
Mluví se o srpnu / září 2006 (info ze Škody Plzeň a DPMB)

Uživatelský avatar
Honza Šlehofer
Uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: 23.10.2005 12:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

DOD

Příspěvek od Honza Šlehofer » 29.5.2006 18:20

V sobotu 17. 6. 2006 od 10:00 do 15:00 proběhne v Plzni v areálech vozoven tramvají Slovany a autobusů a trolejbusů v Cukrovarské ulici Den otevřených dveří. Pro dopravu návštěvníků budou opět vypraveny speciální linky D1, D2, D3. V případě příznivého počasí vyjede do ulic i historický vůz č. 18, který bude jezdit na okruhu Palackého třída - Zvon. Podrobnější informace budou ještě upřesněny.

Ad Phabbey: zatím bohužel.

Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phabbey » 21.5.2006 14:36

Honza Šlehofer píše:Aktuálnější asi budou zkušební jízdy pro Cagliary, které ale budou probíhat v Bratislavě.
:shock: Nevíš prosím kdy?

Uživatelský avatar
Honza Šlehofer
Uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: 23.10.2005 12:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza Šlehofer » 21.5.2006 9:44

Zkusím na něco odpovědět:
Kdy bude dokončena rekonstrukce Slovanské aleje?
Na ceduli přímo na stavbě je uveden termín dokončení 08/2006, ale to by měl být konečný termín včetně travičky, takže kolejiště bude dokončeno podstatně dřív. Přesné termíny neznám, ale možná už za pár dnů bude napojena Slovanská alej směr Slovany na vozovnu. Vše bude jezdit pro změnu přes Slovany a budou se ještě dělat oblouky a vyhybky směr Světovar. Pak také přímo výjezd z vozovny včetně těch vyhybek na výjezdu.

Do kdy bude provizorní trať mezi Anglickým nábřežím a Hlavním nádražím? - už se před mostem připravuje podloží, podkladové panely (jako v sadech Pětatřicátníků) jsou již nahromadě vedle. Nedávno tiskem proběhly nějaké červnové termíny.

Kdy začne jezdit K3RN-T zkušební jízdy a kdy s cestujícími?
Zkušební jízdy již jezdí, ale jen zatím vydatně krouží po vozovně.

4) Bude jezdit 16T pro Wroclaw zkušební jízdy po Plzni?
To netuším. Aktuálnější asi budou zkušební jízdy pro Cagliary, které ale budou probíhat v Bratislavě.

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Příspěvek od DavidD » 19.5.2006 20:52

Já bych se s jednim dotazem přidal a to kdy asi tak bude vyrobená 16T?

Uživatelský avatar
Phabbey
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 24.4.2004 21:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phabbey » 19.5.2006 20:45

Měl bych pár dotazů týkajících se Plzně:
1) Kdy bude dokončena rekonstrukce Slovanské aleje
2) Do kdy bude provizorní trať mezi Anglickým nábřežím a Hlavním nádražím
3) Kdy začne jezdit K3RN-T zkušební jízdy a kdy s cestujícími (koukám, že oproti minulému příspěvku asi o měsíc posunuto...)
4) Bude jezdit 16T pro Wroclaw zkušební jízdy po Plzni (nestihl jsem 14T, tak bych rád zkusil alespoň tuto)?
Dík :)

Uživatelský avatar
Honza Šlehofer
Uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: 23.10.2005 12:42
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Honza Šlehofer » 01.1.2006 23:11

T3R.PV - tedy s novými skříněmi je jen ta souprava 196+198.
KT3, nebo se tomu snad má prý říkat K3R-NT má být v květnu v provozu s cestujícími, takže by měla přijet někdy v dubnu.

Uživatelský avatar
manil
Uživatel
Příspěvky: 153
Registrován: 26.11.2005 23:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od manil » 29.12.2005 22:23

Díky za vyčerpávající informace. S tou úpravou čela na 274 se mi to zřejmě jen zdálo, každopádně mě upoutal původní ptg. Ale že to je T3G mě nenapadlo... Kolik je vlastně teďka v Plzni T3R.PV? A kdy má být hotová ta KT3?

Odpovědět