Cyklistická doprava

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisti a cyklopruhy

Příspěvek od demon » 30.9.2008 6:13

scoffer píše:Znacka je dana. At svisla nebo vodorovna. Jakej je rozdil mezi mnou (objedu kolonu na stefanikove moste cyklopruhem) a cyklistou, kterej nesesedne z kola. ZADNEJ. Jakej je rozdil mezi mnou, kterej zastavim v krizovatce a tramvaji, ktera zastavi v krizovatce? ZADNEJ. Takze se zamyslete...
Asi takovej jako mezi člověkem běžně jezdícim obcí 150 km/h a mnou, kterej jede občas 55 km/h...
Společenská nebezpečnost ti nic neříká ? Zamysli se nad tím...

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisti a cyklopruhy

Příspěvek od MOp » 30.9.2008 0:15

Osobne si myslim, ze zminena znacka c14a by se na vyznacene cyklostezce objevit NEMELA. Mela by byt uzita jen v miste, kde cyklostezka konci a zavani to nejakym pruserem (kolme zausteni do pesi zony, atd.)Kdyz uz omezit cyklisty, tak tam ma byt zlutou paskou vyznaceno zuzeni cyklopruhu, v extremu nejaka ta prenosna zabrana.
Je to o te ohleduplnosti, proto by se mel chodec i cyklista zachovat dle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi a zminenym usekem projizdet ci se v nem zdrzovat tak, aby druheho nestresoval a neublizili si.

scoffer
Uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: 30.8.2005 9:54

Re: Cyklisti a cyklopruhy

Příspěvek od scoffer » 29.9.2008 23:44

A cyklisto sesedni z kola přeskrnutý je konec jiného příkazu (značka C14b).

scoffer
Uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: 30.8.2005 9:54

Re: Cyklisti a cyklopruhy

Příspěvek od scoffer » 29.9.2008 23:37

Znacka je dana. At svisla nebo vodorovna. Jakej je rozdil mezi mnou (objedu kolonu na stefanikove moste cyklopruhem) a cyklistou, kterej nesesedne z kola. ZADNEJ. Jakej je rozdil mezi mnou, kterej zastavim v krizovatce a tramvaji, ktera zastavi v krizovatce? ZADNEJ. Takze se zamyslete...

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisti a cyklopruhy

Příspěvek od Tonda Ježek » 29.9.2008 23:14

demon píše: I když procentuální pravděpodobnost, že bych se někdy v dohledné době (letos) ocitnul zrovna v této lokalitě se limitně velmi blíží nule. :smt025
Ono jich je po Praze rozseto mnoho (ale ne u každé stojí Absolut s foťákem :twisted: )

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisti a cyklopruhy

Příspěvek od demon » 29.9.2008 22:40

Díky za podporu, nebudu tedy sesedat ani nadále... :lol:

I když procentuální pravděpodobnost, že bych se někdy v dohledné době (letos) ocitnul zrovna v této lokalitě se limitně velmi blíží nule. :smt025

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisti a cyklopruhy

Příspěvek od Tonda Ježek » 29.9.2008 22:17

Tohle je přesně známka ignorantské politiky Magistrátu vůči cyklistům. Tyto značky jsou dle mého názoru jasným šlápnutím vedle. Např. v sobotu v pět hodin ráno je provoz chodců minimální, tak proč by měl cyklista na takovémto místě sesedat? Sice se již objevují i s dodatkovou tabulkou o rozsahu platnosti (most přes D1 od stanice metra Chodov směr Opatov), ale osobně bych text pozměnil na text "Cyklisto jeď opatrně, ...(důvod)!". O nekoncepčnosti svědčí například to, že cyklista, který dokáže docela pohotově reagovat (tzn. např. rychle zastavit) musí slézt, a bruslař, který nezabrzdí tak snadno a rychle, si to tam může profrčet maximální rychlostí, protože na něj se tato značka nevztahuje.
A jedna perlička z roku 2003 (?) na závěr - http://mhdcr.biz/fotky/cyklostezka_1.jpg - Praha, město cyklistů 8-)

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od Karotka » 29.9.2008 21:17

demon píše:Taky bych to tolik nehrotil, sesedat z kola se mi obvykle nechce a rychlostí chůze podpořenou případně nohou na zemi v jakémsi polostoji předpokládam nic neporušuji. :wink:
Každopádně takovouhle značku na značené cyklostezce bych se nebál srovnat se značkou "motoristo vystup z vozu" na dálnici...
Ve vyhlášce předpokládám není definice sesednutí. Podle základní logiky to znamená opustit sedlo (je mezi cestujícími jazykovědec? :roll: ), tudíž se smí jet ve stoje.
S názorem na značku souhlasím, přesnější přirovnání by bylo zákaz vjezdu kromě odtahové služby :wink: . Sem by patřila značka na způsob Dej přednost chodcům.

(P.S. a co vlastně znamená škrtnutá značka Cyklisto, sesedni? Že by se v následujícím úseku nemělo sesedat? :) )

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisti a cyklopruhy

Příspěvek od trainzjohny » 29.9.2008 17:43

Pan Absolut :absolut má u mě černý puntík !

Poslední příspěvky přesunuty z postřehů z terénu. :uklizecka:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od demon » 29.9.2008 17:22

Taky bych to tolik nehrotil, sesedat z kola se mi obvykle nechce a rychlostí chůze podpořenou případně nohou na zemi v jakémsi polostoji předpokládam nic neporušuji. :wink:
Každopádně takovouhle značku na značené cyklostezce bych se nebál srovnat se značkou "motoristo vystup z vozu" na dálnici...

Tramvajak: Jezdí, i já jsem jí viděl včera na d-19.

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2599
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od fricoolinek2 » 29.9.2008 15:14

Absolut píše:Před časem jsem tady psal o VYUŽITÍ PROSTORU a o TOLERANCI v souvislosti s cyklisty a tím, jak se naši řidiči IAD chovají netolerantně. Dovolím si malý fotopříspěvek o tom, jakou brilantní tolerancí disponují CZ cyklisté. Neřešme, zda by ta zastávka BUS nemohla být jinde, nebo zda je nutné, aby tam ta značka pro cyklisty byla. Prostě tam je a není respektována = CZ cyklista má stejnou mentalitu, jako CZ gumokolista. S klidem bych k nástupní zastávce a-X3 zamíchal cyklohlídku policie a frajery na kole mezi čekajícíma lidma pokutoval blokovou 2000 CZK na místě...
DSCF3458.JPG
DSCF3460.JPG
DSCF3467.JPG
P.S. Nějak nemůžu najít to cyklovlákno

Mluvíš mi z duše Absolute. Na těch Dvorcích je to oprvadu o hubu. Když se mi tedy nechce sesedat z kola, tak zpomalím na nějakých 7 km/h a neženu to tam dvacítkou...

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Postřehy z terénu

Příspěvek od Proxy » 29.9.2008 13:12

Absolut píše: P.S. Nějak nemůžu najít to cyklovlákno
Pane moderátore, vy se nevyznáte ve vlastní diskuzi :?: :shock:

Jinak díky za fotky - bohužel to o něčem smutném vypovídají... kéž bychom se uměli více respektovat navzájem...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Postřehy z terénu - přesun

Příspěvek od Absolut » 29.9.2008 13:07

Před časem jsem tady psal o VYUŽITÍ PROSTORU a o TOLERANCI v souvislosti s cyklisty a tím, jak se naši řidiči IAD chovají netolerantně. Dovolím si malý fotopříspěvek o tom, jakou brilantní tolerancí disponují CZ cyklisté. Neřešme, zda by ta zastávka BUS nemohla být jinde, nebo zda je nutné, aby tam ta značka pro cyklisty byla. Prostě tam je a není respektována = CZ cyklista má stejnou mentalitu, jako CZ gumokolista. S klidem bych k nástupní zastávce a-X3 zamíchal cyklohlídku policie a frajery na kole mezi čekajícíma lidma pokutoval blokovou 2000 CZK na místě...
DSCF3458.JPG
DSCF3460.JPG
DSCF3467.JPG
P.S. Nějak nemůžu najít to cyklovlákno

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisti a cyklopruhy

Příspěvek od Proxy » 22.9.2008 19:25

Jabberwocky píše:Všechno je to v lidech. V ČR chce mít každý svůj vymezený úsek, na němž bude pánem - v civilisovaných krajích panuje shoda, že všichni se musejí vejít plus minus všude a jsou si rovni v tom smyslu, že si vycházejí vstříc.
Musím naprosto souhlasit - já jsem byl zase na dovolené ve Francii a byl jsem nejdřív trochu v šoku z hustého automobilového provozu - nejprve jsem se bál přecházet, ale pak jsem zjistil, že řidiči jsou zvyklí to zkrátka zadupnout nebo naopak počkat, pokynout rukou, poděkovat...

Uživatelský avatar
Marek B.
Uživatel
Příspěvky: 455
Registrován: 17.6.2004 14:40
Bydliště: Praga Caput Regni Bohemiae

Re: Cyklisti a cyklopruhy

Příspěvek od Marek B. » 22.9.2008 16:57

Právě jsem se vrátil z Dánska a potvrzuji, že ta země je ráj tolerance. Cyklostezky jsou úplně všude, lidé jezdí ohleduplně(cyklisté i auta). A vůbec nikdo tam nic tolik neřeší. Bojím se, že nikdy nemáme šanci je dohnat.

PS: Doporučuji navštívit Legoland v Billundu.

Odpovědět