TT Laurová - Radlická

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
carnero
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 18.9.2008 10:46
Bydliště: Skoro na konci nové sedmičky
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od carnero » 04.10.2008 20:02

Jakub píše:Mohl by někdo nějak blíže vysvětlit, kde udělali soudruzi z DP či jiné firmy chybu, že na Radlickou nemohou vozy KT8D5R.N2P a T3R.PLF? Pokud je trať opravdu postavena podle všech platných norem, němelo by k takové situaci dojít. Přesto však došlo. Tak pokud někdo ví, nemohl by se podělit?
Edit: Konecne jsem to po tydnu nasel :D

A když nemohou na Radlickou KT8D5R.N2P ani T3R.PLF, co bude obsluhovat vyznačené nízkopodlažní spoje?

Děkuji :)
Naposledy upravil(a) carnero dne 04.10.2008 20:18, celkem upraveno 1 x.

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od kasme » 04.10.2008 19:54

MOp píše:Fotograf byl před jízdou opilý? :-) Tos oslavoval novou trat? Stožáry v obratišti jsou pěkně nakřivo. Ale jakmile se sedne do auta, je to rovné. Čím to? Gumokolní stativ? :-)
pokud je to na mě: byla to taková dokumentační rychlovka, když už jsem tam byl... Jindy to bejvá horší, nechápu to... asi bych si měl dojít k očnímu :)
nk8215 píše:Trasa od Plzeňské přes Jiráskův most přece nesouvisí s nyní budovaným okruhem,
samozřejmě že ne! V této části Prahy je naštěstí okruh již hotov (nepočítame.li možnost vybudování východní tunelové trouby Strahovského automobilového tunelu (VTT SAT) - chybí jen radlická radiála... Vybudování Smíchovského (jednosměrného) okruhu bylo, dle mě, poměrně přínosné. I když vždy je co zlepšovat
ale to už jsme dost daleko od Tramvají...

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od jara » 04.10.2008 19:52

Jakub píše:Mohl by někdo nějak blíže vysvětlit, kde udělali soudruzi z DP či jiné firmy chybu, že na Radlickou nemohou vozy KT8D5R.N2P a T3R.PLF? Pokud je trať opravdu postavena podle všech platných norem, němelo by k takové situaci dojít. Přesto však došlo. Tak pokud někdo ví, nemohl by se podělit?
Nevím jak ted. Ale ve čtvrtek v dopoledních hodinách se tam nacházel vůz 9062 na zkušebkách a dost mu to tam slušelo.

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Jakub » 04.10.2008 19:31

Mohl by někdo nějak blíže vysvětlit, kde udělali soudruzi z DP či jiné firmy chybu, že na Radlickou nemohou vozy KT8D5R.N2P a T3R.PLF? Pokud je trať opravdu postavena podle všech platných norem, němelo by k takové situaci dojít. Přesto však došlo. Tak pokud někdo ví, nemohl by se podělit?

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od MOp » 04.10.2008 18:16

nk8215 píše:Trasa od Plzeňské přes Jiráskův most přece nesouvisí s nyní budovaným okruhem, ale byla tu už před nějakými třiceti lety a zvládla (úspěšně díky oddělení jednoho směru do samostatné ulice koexistujíc s tram v tom opačném) i porevoluční nárůst registrovaných IGK...
a/ před 30 lety byla doprava v Praze trošku na jiné úrovni
b/ jednosměrka do centra vedená Vrchlického již tou dobou nezvládala. Busy měly zpoždění, neexistoval buspruh atd.
c/ a to tam ještě nestála multifunkční business centra.
-> Byla snaha něco s tím udělat, estakáda mezi tunely byla v polovičním profilu, předpokládal se nárůst IGK.
nk8215 píše: co stálo za rozhodnutím, že se s počátkem první rekonstrukce Křížové (2. 10. 2001) přestane křižovatka Plzeňská x Radlická pojíždět a po skončení rekonstrukce bude tramvajový provoz trvale odkloněn přes Knížecí?
Zde musím jen zopakovat - estakáda mezi tunely byla v polovičním profilu, předpokládal se teduy ještě daleko větší nárůst IGK, kterou již oblast Plzeňské a Vrchlického těžce nezvládala. Neustále byl zavírán Strahovský tunel, aby dále nepouštěl IGK směrem P6->P5. Proto bylo předloženo zastupitelům řešení spočívající v úpravě dopravního režimu smíchovské oblasti, kde vznikl tzv. smíchovský okruh. To se dotklo Kartouzské (kterou ještě navíc ochromovala i výstavba Carrefouru), Radlické (výstavba Mrázovky, a buzer centra Vyliž si), Ostrovského, Vltavské, atd. Zvolené řešení však koliduje s tramvajovou tratí v Radlické, kde by vozidla nabírala zpoždění a pletla se tam IGK.

nk8215
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: 26.5.2006 12:17
Bydliště: Dresden. 70 pod okny ovšem zůstala.
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od nk8215 » 04.10.2008 17:57

kasme píše:Mrázovka řeší provoz SAT (Strahovský automobilový tunel), Plzeňská, Kartouzká => Barrandovský most, Městský okruh, Strakonice...
Po Radlické se jezdí SAT, Plzeňská => Jiráskův most, Újezd a to je nějakých aut...
Takže tam pro případný provoz platí zvláštní opatření... ale to už je jinej příběh...
Díky za upřesnění, přesně tohle jsem potřeboval vědět. Jenom by mě zajímalo, kdy že se tam ta IAD zvedla tak dramaticky, že už je koexistence s tram možná jen za cenu zvláštních opatření? Trasa od Plzeňské přes Jiráskův most přece nesouvisí s nyní budovaným okruhem, ale byla tu už před nějakými třiceti lety a zvládla (úspěšně díky oddělení jednoho směru do samostatné ulice koexistujíc s tram v tom opačném) i porevoluční nárůst registrovaných IGK...jinak řečeno, co stálo za rozhodnutím, že se s počátkem první rekonstrukce Křížové (2. 10. 2001) přestane křižovatka Plzeňská x Radlická pojíždět a po skončení rekonstrukce bude tramvajový provoz trvale odkloněn přes Knížecí? Odkudsi jsem se dozvěděl, že to mohlo být úsilí nějakého místního politika, kterému vadily tramvaje pod okny, ale co na tom je pravdy, netuším...případně by mohlo jít o stejný motiv, jako v oblasti nám. Míru při zahájení provozu metra A, kde na úkor IAD přeložili část tratě z Korunní do Blanické...Díky všem za info, když tak klidně použijte i SZ 8-)

Uživatelský avatar
Jabberwocky
ďábelský pedagog
Příspěvky: 1849
Registrován: 27.5.2005 10:53
Bydliště: Pleased to meet you ... hope you guess my name ;-)

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Jabberwocky » 04.10.2008 17:23

fricoolinek2 píše:tak prý se mu říká něco jako smeták
To bude známý šotouš pan Tograf :devilsmokin

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2601
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od fricoolinek2 » 04.10.2008 17:03

MOp píše:Pěkné fotky, zejména ta 1444 je velice povedená. Člověk na fotu 1416 je mi nejaky povedomy, nevis o koho se jedná? :-) Na stránce o včerejší akci se pracuje, vydržte.
Pokud máš na mysli tohoto kavlíra, tak prý se mu říká něco jako smeták či hadr, zkrátka je to něco na čištění podlahy. :)
kavalir.jpg
Ad foto 1444: Jen mít polarizační filtr. :oops: (pokud to není myšleno ironicky). Celkem by mne zajímalo, v barvách které vozovny bude náš pan Primátor po skončení svého mandátu jezdit. Myslím, že v posledních týdnech nám dal pan Primátor jasně najevo, v jakém oboru se bude v budoucnosti realizovat. Inu, tramvajčení není na rozdíl od politiky svinstvo, i když i to někdo dělat musí...

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od MOp » 04.10.2008 15:03

Fotograf byl před jízdou opilý? :-) Tos oslavoval novou trat? Stožáry v obratišti jsou pěkně nakřivo. Ale jakmile se sedne do auta, je to rovné. Čím to? Gumokolní stativ? :-)

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od kasme » 04.10.2008 14:36

A já přidávám pár (17) dnešních fotek z provozu. Jel jsem "náhodou" kolem (autem) http://www.ttnz.cz/kasme/v/ostatni/kasme/tram/radlicka/

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od MOp » 04.10.2008 14:25

Pěkné fotky, zejména ta 1444 je velice povedená. Člověk na fotu 1416 je mi nejaky povedomy, nevis o koho se jedná? :-) Na stránce o včerejší akci se pracuje, vydržte.

Uživatelský avatar
fricoolinek2
Uživatel
Příspěvky: 2601
Registrován: 23.3.2005 21:38
Bydliště: 4 5 12 20 54 120 130 170 230 558 601 RIP: 6 13 14 126 128 192 246 247 248 501 514
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od fricoolinek2 » 04.10.2008 10:46

Damir Holas píše:
MOp píše:Evidentně si byl na špatném místě!
Kdo je ten druhej zleva?
Miroslav Škaloud (ODS), senátor za Prahu 5. Letos bude obhajovat svůj mandát.

Jinak tady máte něco přes 20 foteček z včerejšího otevření tratě do Radlic. Zabaleno v RARu. Velikost WinRAR archivu je 10,8 MB. Velikost fotek: 1920 x 1440 pix. Kdybyste chtěli nějakou fotku v původním rozlišení (5 MPx), tak mi napiště SZ nebo na fricoolinek2@centrum.cz

Pokud by se některá z fotek stala vhodným doplňkem do FŽ ze slavnostního otevření, budu jedině rád. :wink:

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/810294/radlicka.rar
nebo

Kód: Vybrat vše

http://ulozisko.sk/89241/radlicka.rar

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od kasme » 04.10.2008 9:23

Mrázovka řeší provoz SAT (Strahovský automobilový tunel), Plzeňská, Kartouzká => Barrandovský most, Městský okruh, Strakonice...
Po Radlické se jezdí SAT, Plzeňská => Jiráskův most, Újezd a to je nějakých aut...
Takže tam pro případný provoz platí zvláštní opatření... ale to už je jinej příběh...

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Bobek » 04.10.2008 9:15

Neral: To spíš souvisí se Smíchovským okruhem.

Uživatelský avatar
Neral
Uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: 19.11.2003 22:46
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Laurová - Radlická

Příspěvek od Neral » 04.10.2008 0:39

nk8215 píše:
radek31 píše:protože Radlickou od Plzeňské se smí jezdit jen při MU - za příkaz města
1) tuším tam nějakou souvislost s IAD, že? Že by tunel Mrázovka? V roce 2000 totiž tuším ještě 14 jezdila běžně trasu Vozovna Kobylisy? Střelničná? - ... - Anděl (zastávka směr Řepy) - (vlevo) - Ženské domovy (Z) - Křížová - Laurová...
Zvláštní - člověk by čekal, že s otevřením tunelu Mrázovka se naopak tato část Radlické ulice od IAD uvolní...

Odpovědět