Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference MHD

Příspěvek od Bobik » 11.11.2008 23:56

MOp píše:
Bobik píše:vezl jsem sotva 5 lidí a šlapal na to jako ďas. Všecko marný.....
Někdy mi napiš co máš, chtěl bych vidět tu jízdu "šlapal jako ďas". Na pana Šv. s krnovy podle mne nikdo nemá.. :-)
Ale no tak :) snažím se udržet v kolejích a bílá felda není můj kamarád 8-)
A krom toho, nerad bych byl jedním z těch co drží Vokovice na předních místech žebříčku nehodovosti...... (-X

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MOp » 11.11.2008 20:30

jara píše:Nedávno jsem ho viděl když šel na jedničku ale bohůže jsem neměl čas se s ním svést. Ale tento pán to je borec
Tuším má na stálo/velice často 703/1.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Preference MHD

Příspěvek od MF » 11.11.2008 20:29

jara píše:Jestli není lepší jezdit ty cvičky :-)
Moje řeč. S lidma jenom busem po severu :)

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od jara » 11.11.2008 20:27

Petr píše:Černá můra tramvajákova? Linka 22 na trati do Hostivaře....
Bylo jednou jedno pořadí linky 22. Odbočilo si pěkně od Průběžné k zastávce Na Hroudě, před sebou maje vlak na lince 19. Řidič tohoto vlaku příliš nepospíchaje si nechal o setinku sekundy utéci volno na odbočení do smyčky Radošovická....
Jestli není lepší jezdit ty cvičky :-)

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od jara » 11.11.2008 20:25

MOp píše:
Bobik píše:vezl jsem sotva 5 lidí a šlapal na to jako ďas. Všecko marný.....
Někdy mi napiš co máš, chtěl bych vidět tu jízdu "šlapal jako ďas". Na pana Šv. s krnovy podle mne nikdo nemá.. :-)
Na jeho jízdu nikdo nemá... Nedávno jsem ho viděl když šel na jedničku ale bohůže jsem neměl čas se s ním svést. Ale tento pán to je borec

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MOp » 11.11.2008 20:17

Bobik píše:vezl jsem sotva 5 lidí a šlapal na to jako ďas. Všecko marný.....
Někdy mi napiš co máš, chtěl bych vidět tu jízdu "šlapal jako ďas". Na pana Šv. s krnovy podle mne nikdo nemá.. :-)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Preference MHD

Příspěvek od Absolut » 11.11.2008 19:43

Nojo, preferovaná Metrolinka M22 :)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference MHD

Příspěvek od Bobik » 11.11.2008 19:16

Petr píše:Černá můra tramvajákova? Linka 22 na trati do Hostivaře....
#-o
Jojoj, tam to umí zázraky,taky jsem tam měl "kliku" a mohl zkontrolovat že na každém SSZ opravdu fungují všechny žárovičky.Bylo to DC a na Průběžné jsem měl sekyru 7min. Ještě doplním že to bylo v sobotu dopoledne, nikde ani noha, žádný provoz, vezl jsem sotva 5 lidí a šlapal na to jako ďas. Všecko marný.....

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Fořtík » 11.11.2008 3:37

Taky přiložím - včera, když jsem obcházel Vyšehradský tunel, jsem si všimnul, že ačkoliv je na Výtoni směr Podolí - Centrum a opačně téměř nevyužívaný a naopak směr Výtoň - Albertov využívaný více, než je obvyklé, SSZ pevně vládne obvyklým pevným cyklem. Proč? A vůbec i při bezvýlukovém stavu, proč tato křižovaka absolutně nereaguje na nároky tramvají a jede si ten svůj pevný cyklus? :roll: Přitom večer (tuším že se tak stává okolo půlnoci) křižovatka na nároky tramvají bez problémů reaguje - co přijede, jede bez zdržování tam, kam chce.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Petr » 10.11.2008 23:15

Černá můra tramvajákova? Linka 22 na trati do Hostivaře....
Bylo jednou jedno pořadí linky 22. Odbočilo si pěkně od Průběžné k zastávce Na Hroudě, před sebou maje vlak na lince 19. Řidič tohoto vlaku příliš nepospíchaje si nechal o setinku sekundy utéci volno na odbočení do smyčky Radošovická.... Vlak linky 22 zbytečně čeká dva cykly na volno pro přímý směr za linkou 19.... Uhání si pak k zastávce Zahradní Město.... SSZ za výjezdem z podjezdu padá nekompromisně na stůj.... Jedou autíčka..... Vlak se rozjíždí se zastávky Zahradní Město.... SSZ za zastávkou padá nekompromisně na stůj.... Jedou autíčka..... Vlak se dokodrcá do zastávky Sídliště Zahradní Město. Přechod pro chodce za zastávkou si volí jeden z cestujících na své volno a pro TRAM padá nekompromisně stůj.... Jdou chodci..... Tramvaj si postojí... CHodci mají volno pěkně dlouho.... Tramvaj uhání k zastávce Na Groši. SSZ na odbočení do Intersparu padá nekompromisně na stůj.... Jedou autíčka..... SSZ před zastávkou Na Groši padá nekompromisně na stůj.... Jedou autíčka..... Tramvaj se dostává do zastávky Na Groši.... SSZ za zastávkou padá nekompromisně na stůj.... Jede jedno autíčko.....
Mezi zastávkami Na Hroudě - smyčka Nádraží Hostivař je celkem 8 SSZ (pokud dobře počítám). Jedinou jsem v jednom kole projel bez zdržení. Všechny ostatní mne stoply.... #-o

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 09.11.2008 22:55

Všechny námitky na SSZ Na Pankráci - Děkanská vinice jsou tu vcelku oprávněné. Už došlo k určité úpravě dat dc, ale je tam jeden, zřejmě značný systémový problém při prodloužování volna dc. Musí se to spravit, jinak je to zmetek. Tak jsem zvědav... Jednoznačně je pravda, že by bylo správné udělat reko všech SSZ na tomto koo tahu.

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od kasme » 23.9.2008 21:13

Radek píše:nově samostatná fáze pro levé odbočení od Centrotexu na magistrálu, snad skončí kolony odbočujících IAD na kolejích.
ale budou kolony všude jinde - celková průjezdnost křižovatky se rozdělením fáze "Na Pankráci" zmenšila...
snad to ještě doladí...

Uživatelský avatar
Radek
Uživatel
Příspěvky: 1541
Registrován: 19.7.2004 10:00
Bydliště: Tento vlak tam končí
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Radek » 23.9.2008 10:56

Z pozice cestujícího jsem zatím celkem spokojený. Průjezd se jednoznačně urychlil, líbí se mi i nově samostatná fáze pro levé odbočení od Centrotexu na magistrálu, snad skončí kolony odbočujících IAD na kolejích.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Fořtík » 23.9.2008 10:13

kasme píše:rekonstruované SSZ Na Pankráci - Děkanská Vinice v provozu od cca pondělního poledne - zatím se chová dost zmateně, zvláště v koordinaci se sousední SSZ 4.407 Na Pankráci - Táborská. Krátké signály volno, vytváření kolon přes sousední křižovatky...
celkové foto od východu
Nechci malovat čerta na zeď, ale myslel jsem si, že to asi nebude dělat dobrotu, když bude jedna křižovatka s dynamickým řízením provozu a druhá s pevným cyklem. Když už se to dělalo, měly se udělat obě křižovatky. A to jak Na Pankráci - Děkanská vinice, tak Na Pankráci - Táborská (Lomnického).

kasme
Uživatel
Příspěvky: 1183
Registrován: 28.8.2007 9:37
Bydliště: hostivar-hlavni.rajce.net
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od kasme » 23.9.2008 9:56

rekonstruované SSZ Na Pankráci - Děkanská Vinice v provozu od cca pondělního poledne - zatím se chová dost zmateně, zvláště v koordinaci se sousední SSZ 4.407 Na Pankráci - Táborská. Krátké signály volno, vytváření kolon přes sousední křižovatky...
celkové foto od východu

Odpovědět