Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od mixik » 24.1.2009 22:10

.....tak to zase není tak horké s tím trestáním... ....Kupříkladu jsem se při zatahování jaksi "mírně"odchýlil od trasy a nikdo nic nezjistil. Po konzultaci s klukami mi bylo sděleno, že pokud nebudou sledovat vyloženě onu linku a ono pořadí, tak nikdo nic neví a hlavně to nikoho při výjezdu či zatažení (logicky) nezajímá. Jinak zastávky z večera a v noci pokud tam nikdo není a nechce nikdo vylezát, tak přibrzdím a pak jedu dál. Nikdá se mi nestalo, že by něco přišlo. S určitostí by se to řešilo jen při nějaké stížnosti od lidí, provozní kontroly atd. jinak ne.
samozřejmě že pokud si někdo nestěžuje tak to neřeší. jinak se to dá vytáhnout zpětně.
je pravda že pokud tam skočí manipulačka, tak oni maj vypnutý manipulační jízdy. takže pokud se ti nerozbije bus tak to nikoho nezajímá, že jedeš jinudy, (sjetí z trasy) hlavně neprojet bránu.
jinak při zatažení můžeš přijet o 5 minut dříve do garáže. nikdo ti nic neřekne. je to tolerance.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MF » 24.1.2009 11:30

mixik píše:
na dispečinku se jim to ukazuje kdy to zahlásil. pokud ten řidič to dělá pravidelně, tak ho finančně ohodnotěj. mypol posílá data každých 5 vteřin. jinak se jim ukáže i jestli otevřel dveře, zastavil ve stanici nebo jí projel. atd....
Občas to zapomenu vyhlásit taky a než lovit mypol za jízdy a posouvat to, tak to raději odhlásím při-po odjezdu. Včera se mi ale stávalo, že jsem před zastavením vyhlásil zastávku a při zastavení jsem jaksi sešlápnul tu spojku co u toho ciťáka nejní, ale je tam ten spínač na hlášení a vyhlásil jsem tedy další stanici. inu zvyk (na spojku :) ) je železná košile... Jinak co vím od kluků co sedí na sále (ve vlastním zájmu jsem se na jisté situace ptal) tak to zase není tak horké s tím trestáním... Kupříkladu jsem se při zatahování jaksi "mírně"odchýlil od trasy a nikdo nic nezjistil. Po konzultaci s klukami mi bylo sděleno, že pokud nebudou sledovat vyloženě onu linku a ono pořadí, tak nikdo nic neví a hlavně to nikoho při výjezdu či zatažení (logicky) nezajímá. Jinak zastávky z večera a v noci pokud tam nikdo není a nechce nikdo vylezát, tak přibrzdím a pak jedu dál. Nikdá se mi nestalo, že by něco přišlo. S určitostí by se to řešilo jen při nějaké stížnosti od lidí, provozní kontroly atd. jinak ne.

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od mixik » 24.1.2009 0:38

bokša píše:Minulý týden jsem po delší době několikrát jel po Praze autobusem a zdá se mi, že se tu "rozmohl takový nešvar" :) - z pěti jízd měli řidiči 3x sluchátka (nevím jestli mp3 nebo handsfree) - měl jsem pocit, že se to nesmí. Nebo ano?
pořád lepší drát v uchu než mobilovat za jízdy.

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od mixik » 24.1.2009 0:37

To mě ani tak nevadí, jako jiný nešvar. Dost často se mi stává při jízdě autobusem, že řidič pustí hlášení o zastávce, až v době když z ní odjíždí. Zajímalo by mě, jestli to mají nějak ošetřený, myslím to hlášení.


na dispečinku se jim to ukazuje kdy to zahlásil. pokud ten řidič to dělá pravidelně, tak ho finančně ohodnotěj. mypol posílá data každých 5 vteřin. jinak se jim ukáže i jestli otevřel dveře, zastavil ve stanici nebo jí projel. atd....

Uživatelský avatar
cwapa
Uživatel
Příspěvky: 1754
Registrován: 05.7.2007 23:08
Bydliště: všude doma

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od cwapa » 23.1.2009 21:19

bokša píše:Minulý týden jsem po delší době několikrát jel po Praze autobusem a zdá se mi, že se tu "rozmohl takový nešvar" :) - z pěti jízd měli řidiči 3x sluchátka (nevím jestli mp3 nebo handsfree) - měl jsem pocit, že se to nesmí. Nebo ano?
To mě ani tak nevadí, jako jiný nešvar. Dost často se mi stává při jízdě autobusem, že řidič pustí hlášení o zastávce, až v době když z ní odjíždí. Zajímalo by mě, jestli to mají nějak ošetřený, myslím to hlášení.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od demon » 22.1.2009 23:36

Autobusů se předpokládám, tohle pro mnohé nepochopitelné omezení řidičů drážních vozidel, netýká...

Uživatelský avatar
bokša
Uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: 05.12.2006 9:20

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od bokša » 22.1.2009 22:53

Minulý týden jsem po delší době několikrát jel po Praze autobusem a zdá se mi, že se tu "rozmohl takový nešvar" :) - z pěti jízd měli řidiči 3x sluchátka (nevím jestli mp3 nebo handsfree) - měl jsem pocit, že se to nesmí. Nebo ano?

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Absolut » 22.1.2009 22:36

Ad Proxy: Ano, pro Jeřábkův kraj to již byl moc starý vůz, zato na a-165 bude patřit k nejlepším.

kralicek

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od kralicek » 22.1.2009 3:53

Někde jsem se dočetl že z Vršovic má v dohledné době být přesun 8 ks Citybus na Klíčov.Díky tomu mají být linky 134 a 202 plně nízkopodlažní...Může mě to někdo potvdit nebo vyvrátit?? :)

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Proxy » 21.1.2009 17:02

Dle citybus.cz má pražská Veolia krásný nový přírůstek: http://www.mhdteplice.cz/autobusy/karos ... s/410.html

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 4021 » 21.1.2009 13:50

Jo, tak pojede, nevim proč by se v tom nešlo vyznat, je to jednoznačný.

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Damir Holas » 21.1.2009 13:16

http://www.ropid.cz/tiskove-informace/U ... 3x650.html

Schweine aby se v tom vyznalo... :smt120 Jak ta 172 teda pojede?? Ze Smícháče po Strakonický až na Lahovičky, potom zahne přes Přístav Radotín na Přeštínskou, odtud přes Zahradnictví, Závodiště Chuchle a Radotínskou do Velké Chuchle a zpátky přes Starolázeňskou a Malou Chuchli na Smíchov? Nebo ještě jinak?

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od martyn » 09.1.2009 14:55

O víkendu by měly být na X-22 nasazeny klouby.

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Sirka » 08.1.2009 16:09

Mělo by to být ve vozech 3004 - 3086 (bez výklopné plošiny).
Naposledy upravil(a) Sirka dne 30.1.2009 13:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Karosák » 08.1.2009 13:10

Kneeling, kneeling.....co jsem teď naposledy (Ne,Po,Út) jel "Slintyhnusem", tak mi přišlo, že je celej našišato, nakloněn ani napravo ani nalevo a zadní náprava hopsalam, jak kdyby tam byla vačková hřídel :lol: Stalo se mi tak 2x na a-124.

Odpovědět