Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od KGX 63 » 12.2.2009 15:15

Jestli to nebude náhodou tím, že Felda je tvoje a podle toho se k ní taky chováš. Autobus můžeš mít každej den jinej... :wink:
K těm časům. Vpodstatě je jedno jestli jedeš tramvají nebo autobusem, záleží jak řidič umí jezdit a taky trochu pracovat s jízdním řádem. Ruku na srdce, mnozí z nás to dodnes nepochopili #-o

Uživatelský avatar
Pavel PS
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 31.1.2007 21:29
Bydliště: tak už nejbližší vozovnou nejsou Střašidelnice, ani Pankrác, ale Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Pavel PS » 12.2.2009 13:58

7080 píše:Když přizpůsobíš jako řidič jízdu stavu vozovky, tak jen tak do konečné nedorazíš, tedy pokud máš jet tak, aby vliv na cestující byl co nejmenší. Stav komunikací je dost hrozný, občas si říkám, jestli jsme už neztratili kolo. Je jedno jesli jedeš se SORem nebo s kloubem.
Ve špičce ano, to řidič musí jet rychlejc, aby aspoň přibližně držel jízdní doby. Ale v sedle, já navím např kolem 22. hod, je provoz minimální a stejne to s tim kloubem řidiči valí tak, že se kolikrát divím, že nejedeme po 3 kolech, či neležíme na boku (s naší Feldou bych se neodvážil jet v některých úsecích takovouhle rychlostí a že vím, co si k ní dovolit) a potom čekají na zastávce s otevřenými dveřmi XY vteřin zbytečně. Kolikrát jsem zápasil s myšlenkou, zeptat se toho řidiče, proč prostě nejede pomaleji, aby pak nemusel čekat ve stanici... Já 133 nejezdím až tak často, ale když s ní jedu, tak se mi tohle stává pokaždé a pak se nedivte, že klouby jsou v takovém stavu :cry:

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 7080 » 12.2.2009 13:44

Pavel PS píše:Absolute, tim SOR NB18 narážíš na něco? Já pořád čekám na nějaké spolehlivé zprávy o výběrovém řízení na dodavatele busů pro DPP a všude jen spekulace...
K té 133: ono kdyby ti řidiči s tim kloubákem jezdili trochu opatrněji, vždyť tam jezdí jak prasata. Ano, MK není v dobrém stavu, jak stavevbně, tak dopravně, ale tak mají přizpůsobit styl jízdy a ne pak čekat na zastávkách na čas odjezdu.
Když přizpůsobíš jako řidič jízdu stavu vozovky, tak jen tak do konečné nedorazíš, tedy pokud máš jet tak, aby vliv na cestující byl co nejmenší. Stav komunikací je dost hrozný, občas si říkám, jestli jsme už neztratili kolo. Je jedno jesli jedeš se SORem nebo s kloubem.

Uživatelský avatar
Pavel PS
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 31.1.2007 21:29
Bydliště: tak už nejbližší vozovnou nejsou Střašidelnice, ani Pankrác, ale Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Pavel PS » 12.2.2009 12:16

Absolute, tim SOR NB18 narážíš na něco? Já pořád čekám na nějaké spolehlivé zprávy o výběrovém řízení na dodavatele busů pro DPP a všude jen spekulace...
K té 133: ono kdyby ti řidiči s tim kloubákem jezdili trochu opatrněji, vždyť tam jezdí jak prasata. Ano, MK není v dobrém stavu, jak stavevbně, tak dopravně, ale tak mají přizpůsobit styl jízdy a ne pak čekat na zastávkách na čas odjezdu.

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od KGX 63 » 12.2.2009 12:14

4021 píše:Kromě ranní špičky to vozí luft pořád, možná ne tak velký, ale půlka míst je volných i na Střížkově mimo ranní nával do centra. Prostě to byla blbost sem stavět metro no.
Blbost byla stavět metro v té trase v jaké dnes jezdí. Jedna z původních variant vedená rovnou z Proseka do Letňan k Tescu byla docela ideální. Takhle "vyhlídková" jízda přes Prosek a ještě to člověka vyhodí doslova v polích. Docházková vzdálenost sídliště skoro 1 km. Krásný příklad za vše: Jezdívám Háje - Tupolevova (Tesco / OCL). Když končilo metro v Holešovicích, hopnul jsem do OCL busu a za cca 8-9 min. jsem byl v Letňanech. Po otevření metra na Ládví taktéž, ale +5 min metrem z NH na LA. No a teď ve finále +7 min z LA na LT a mínus 2-3 min z LT do OCL. Suma sumárum pro mě bylo nejvýhodnější, když metro končilo na NH, což je docela smutný... .
Naposledy upravil(a) KGX 63 dne 12.2.2009 12:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Absolut » 12.2.2009 11:00

9001: Možná Tě to překvapí, ale většina křižovatek na a-133 vykazovala naprosto stejné problémy i při provozu SD busů. Odbočení SD busu a kloubového busu není až tak rozdílné. Auta na Tebou zmíněné křižovatce musela čekat při průjezdu autobusu i předtím - mám z toho bohatou fotodokumentaci :) Problém kloubáků je v tom, že se praxí ukazuje, že vozy nejsu schopny fungovat spolehlivě v podmínkách, o kterých výrobce tvrdil, že je zvládnou. Opravdový problém nastane, když se kloubový autobus někde zasekne a musí v maximálním rejdu couvnout - to je pak poškození propojovacích hadic v točně téměř jisté. Pokud by v takovém případě řidič vysadil cestující a oznámil na dispečink neprůjezdnost trasy, tak by to bylo asi procesně korektní. Když si couvne (a já se mu nedivím), tak je co opravovat. Co se týče jízdy vpřed, tak tam by to mělo být jedno, maximální rejd by vůz neměl technicky být schopen překročit - v reálu to tak ovšem u vozů Karosa není, což je koncepčně špatně z hlediska vozidla a už to nikdo nenapraví - snad třeba SOR BN18 bude lepší, ale nesázel bych na to. Nejlepší koncepce kloubového autobusu do terénu byla s hnanou prostřední nápravou jako na ik280 a to už dneska nehrozí bo NP.

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 4021 » 12.2.2009 10:04

KGX 63 píše:Terminál Letňany mě vždycky rozesměje. Nedávno jsem při jízdě busem zkoušel odhadnout počet stání pro bus a došel jsem k číslu kolem 40. Vtipný je, že víc jak 7 busů pohromadě jsem tam ještě nikdy neviděl... #-o Nicméně po zavedení pásma soupravy alespoň nevozí luft. Tím ale nechci říct, že jsem příznivcem pásma (-X
Kromě ranní špičky to vozí luft pořád, možná ne tak velký, ale půlka míst je volných i na Střížkově mimo ranní nával do centra. Prostě to byla blbost sem stavět metro no.

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od KGX 63 » 12.2.2009 0:37

Metro z Hájí zvládá v pohodě. On to zas tak strašný balík lidí není. V nejzatíženější hodině ráno dorazí k metru cca 7-8 spojů třístovek. Navíc ne všichni stíhaj jedno metro, takže se to trochu rozmělní. A až se ještě "třístováci" naučej, že metro má i další vozy (nejen prvním a druhý) ... :lol: bude to úplně vpohodě.

Depo Hostivař nikoliv miliony, ale miliardy (dvě) vyhozené z okna! #-o
Jedním z důvodů byl odsun busů ze Skalky a hle máme je tam zpátky. Nevím co je na tom pravdy, ale proslýchá se cosi o jistých investičních záměrech soukromého investora v okolí depa Hostivař a ten terminál mu tam jaksi vadí :lol:

Terminál Letňany mě vždycky rozesměje. Nedávno jsem při jízdě busem zkoušel odhadnout počet stání pro bus a došel jsem k číslu kolem 40. Vtipný je, že víc jak 7 busů pohromadě jsem tam ještě nikdy neviděl... #-o Nicméně po zavedení pásma soupravy alespoň nevozí luft. Tím ale nechci říct, že jsem příznivcem pásma (-X

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od martyn » 11.2.2009 22:40

9001 píše: ...Jinak celá trasa 133 aspon tedy malešicko strašnická část mi přijde na klouby více než nevhodná...
V Hostivaři se takřka chystají otevřít zvláštní pracoviště pro výměnu vymletých čepů kloubáků jezdících 133. Na stavu vozů se ta trasa podepisuje dost.

kralicek

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od kralicek » 11.2.2009 21:29

Damir Holas píše:382 od března na Háje (nikoli do háje, nezaměňovat please :lol: )

http://www.ropid.cz/tiskove-informace/V ... 3x661.html

Zas vyhozený milioný z okna....Proč se tedy stavěl autobusovej terminál(metro) Depo Hostivař..Ikdyž k němu prakticky nic už nejezdí?? @3657 @3657 @3657
Viz to samé Terminál Leťnany.Když nadále všechny autobusové linky jezdí do Holešovic a i na Florenc??Opět milioný z okna
Co by se za ušetřené peníze dalo opravit autobusu(nebo nákup nových),ktere takhle jdou do šrotu.A za chvíly nebude sčím ani jezdit #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Damir Holas » 11.2.2009 21:18

9001 píše:A jak to zvládá metro?
Podle tiskové zprávy Ropidu dobře, obavy z přeplňování souprav se údajně nepotvrdily...

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 9001 » 11.2.2009 20:25

KGX 63 píše:Tak tak, jen otázka času. Každopádně alespoň odpadnou ty jalový přejezdy mezi Hájema, resp. Jižním Městem a Depem Hostivař. Takže ještě asi omezíme 267 a bude hotovo (alespoň do července). Kapacita obratiště na Hájích je více než dostatečná i ve špičce, takže proč ne.
A jak to zvládá metro? Projevil se nějaký problém s přesměrováním nebo ok?

Když už jsem v těch autobusech. Jel sem autem přes Ohradu a narazil na vyjíždějící bus z Biskupcovy z centra. Nevím jestli si řidič hůře najel,ale přišlo mi že zasahuje do tram trati docela citelně.

Jinak celá trasa 133 aspon tedy malešicko strašnická část mi přijde na klouby více než nevhodná. Pro začátek křižovatka Limuzská x Černkostelecká. Odbočovat s kloubem do podstatně menší úhlu než 90 stupnů je fakt síla.
Další dost špatné místo křižovatka U palouku x U krbu. Tam když nezastaví auto z protisměru tak se bus nevytočí.

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od KGX 63 » 10.2.2009 23:25

Tak tak, jen otázka času. Každopádně alespoň odpadnou ty jalový přejezdy mezi Hájema, resp. Jižním Městem a Depem Hostivař. Takže ještě asi omezíme 267 a bude hotovo (alespoň do července). Kapacita obratiště na Hájích je více než dostatečná i ve špičce, takže proč ne.

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 4021 » 10.2.2009 22:57

Muselo se to řešit s ním. EVidentně podlehl tlakům obcí, městských částí a Ropidu. Byla to otázka času.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od gabuliatko » 10.2.2009 22:48

jen jestli o tom již ví pan horolezec

Odpovědět