Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel PS
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 31.1.2007 21:29
Bydliště: tak už nejbližší vozovnou nejsou Střašidelnice, ani Pankrác, ale Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Pavel PS » 19.2.2009 15:43

Proč vlastně nemá koženkový potahy, jaký teď začal DP dávat do všech busů?

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Bobek » 19.2.2009 15:28

Nádrž.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od P_V » 19.2.2009 12:58

Mně udivuje to pódium mezi 2. a 3. dveřmi. Tam pod podlahou není kolo, tak na co schod?
(na fotce vpravo dole)

Uživatelský avatar
Pavel PS
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 31.1.2007 21:29
Bydliště: tak už nejbližší vozovnou nejsou Střašidelnice, ani Pankrác, ale Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Pavel PS » 19.2.2009 12:50

Tak já mám 192 cm, takže mi tyče vysoko nevadí, spíš naopak (ale to je čistě subjektivní, žádný pořádný argunent). Ale v porovníní se SORy, mi interiér City busů přijde úplně praktický, i to místo pro kolena bych mu odpustil :-) A jak je to vlastně s kneelingem (snad jsem to napsal dobře, myslím to naklánění busu v zastávkách :-) ) u City busů, maj ho všechny, a nebo jen ty první? Pokud všechny/většina, proč se nepoužívá?

BTW: vždy se říkalo, že City bus je hlučnej, jo proti SORům asi jo, ale včera před půlnocí jsem viděl ze Sklaky odjíždět velblouda, a to byl rachot, kam se na to hrebe ciťák :?

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Brejšín » 19.2.2009 10:43

No tak co.
14T příliš vysoko tyče, nepraktické uspořádání interiéru.
M87-71 nepraktické uspořádání, sedadla na kterých se nedá sedět.
SOR (drtivá většina autobusů) uspořádaní interiéru hrůza.
City bus - uspořádání OK, ale rozteč sedadel pro trpaslíky.
15T príliš vysoko tyče, uspořádání jakštakš.

Uživatelský avatar
Pavel PS
Uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: 31.1.2007 21:29
Bydliště: tak už nejbližší vozovnou nejsou Střašidelnice, ani Pankrác, ale Kobylisy
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Pavel PS » 19.2.2009 9:53

Taky si nemyslim, že je vzhledem k hůře pohyblivým lidem dobré, aby byla všechna sedadla v NP části sklopná. Kolikrát jsem pomáhal lidem, aby si vůbec mohli sednou... A ty dvě vyvýšená sedadla mezi 2. a 3. dveřmi jsou děs. No zvendku se mi ten bus líbí a v pražských barvách i docela hodně, ale ten interiér je v podstatě stejnej jako u velbloudů a v těch mi to přiišlo hrozný, ať jsem stál kdekoli, tami mi přišlo, že překážím..

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 9001 » 18.2.2009 22:02

To Proxy O důchodce bych strach neměl. Sklápečky v citybusu jim problémy nedělají, aspon co jsem měl možnost si odpozorovat při cestování 188. Dokonce se na ně sápali i když byla jiná místa volná a i když tam byl kočárek.
SOR nevypadá špatně. Chtěl bych vidět reakci Josefa na první Citybusy. Taky byly neoblíbené, že tam je málo místa atd. Jde o zvyk. A jak dopadnou kvalitně to ukáže až pražský provoz po určité době.

Jenom co mě tedy trochu zaráží u výběrového řízení, že se dělalo trochu naopak. Snad se tímhle způsobem naposledy kupovaly T6. Že se objedná 620 vozů a pokud ok tak + 100. Nemělo by to spíš být obráceně? Zkusit jak jsou vhodné do Prahy a pak dělat velkou objednávku.

Josef
problémový jedinec
Příspěvky: 492
Registrován: 24.3.2008 18:10

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Josef » 18.2.2009 20:26

Interier SOR UB 12? KATASTROFA. Začnem odpředu. Takže nastoupím předními dveřmi. Jako první si všimnu příšernékabiny, která je velice nízko nad zemí, 1,5 sedadla, u levé ani pravé bočnice nemám šanci se sednout, pokud jsem většího vzrůstu, páč nohy bych musel nechat na zastávce. Pokud posoipím dále, tak 2 - 3 dveře, tam jak jsou ty sedadla podélně, katastrofa, hlavně, že si na to lidi v tramvajích stěžujou, tak co to nehodit do busů? Výstraha tuším nad třetími dveřmi, našikmo, neestetické. Pokud bych měl hodnotit celkově interier 4-, tak jen proto, že oceňuji toho kdo navrhvoval, protože něco takového vymyslet je skoro umění. [-o< [-o< =D> =D> =D>

Markus
Uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: 03.7.2007 19:32
Bydliště: Praha 12 Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Markus » 18.2.2009 20:21

Sklopné sedačky mi přijdou ve věčně přecpaných dobytčácích zbytečné, to raději žádné a bude tam ještě o něco více místa k stání.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MF » 18.2.2009 19:02

Brejšín píše:A oni se sna transparenty reciklují? já mám zato že se dávaj nové!
To asi dávají v případě transparentů osvícených zářivkou, ale ty podsvícené diodama by se daly použít

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Brejšín » 18.2.2009 18:58

A oni se sna transparenty reciklují? já mám zato že se dávaj nové!

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MOp » 18.2.2009 18:55

kralicek píše:Pokud jsem si dobře viděl,tak opět tenhle výrobce nedodal BUSE..
Tak v tom pripade to bude m-test jako na 15T.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MF » 18.2.2009 18:49

No nejspíš si to bude DP montovat sám. Vždyť z vyřazovaných autobusů toho bude hromada. Včetně ostatních vybavení- strojky, vysílačka, PPN, GPS, hodiny, hlásič atd...

kralicek

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od kralicek » 18.2.2009 18:03

[quote="Radek"]http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/o ... 90218.html[/qu

Pokud jsem si dobře viděl,tak opět tenhle výrobce nedodal BUSE..To zas budou jen cedule ????To snad né?nebo budem žít v době opic?

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Proxy » 18.2.2009 17:35

fricoolinek2 píše:Tipnul bych si Hostivař, když už tam maj BN 12-tka (a taky je tam DOZ), ale radši bych byl, kdyby to bylo něco blíže Barrndova, samozřejmě. Tedy Řepákov nebo Kačerov (jak hurkikán... :) ).
Doufejme, že tvé přání se nevyplní - doufám, že ty na maringotky na barrandovských linkách uvidím pouze při tramvajových výlukách. Už se těším až budu v roce 2016 s nadějí vyhlížet na zastávce 10 let staré Citybusy :oops:
Bobek píše:Citelis má 28 míst +4 sklopky, NB12 26+7... A když už si v M1/81.71M obecenstvo podélné sezení vyžádalo, tak co by jím nemohlo být obšťastněno i v autobusech.
Ono je něco jiného chytat balanc v metru nebo v autobusu. Podle mých zkušeností mají někteří slabší cestující (dámy a důchodci) se sklopnými sedačkami problémy ikdyž jsou kolmo ke směru jízdy a když budou podélně, tak už vůbec nebudou mít šanci si sednout, protože v dosahu není jediné madlo nebo zádržná tyč, která by pomohla.
Pro moji maminku (která je v důchodu a chodí o berli) to znamená konec cestování autobusy, protože na podestu se nevyškrábe a sedačku si nesklopí, protože v jedné ruce má hůl a v druhé kabelku. :oops:

Odpovědět