Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
JaHu
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 17.5.2006 8:58

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od JaHu » 10.7.2009 18:04

Ty změny potvrzují již několik let pozorovanou skutečnost, že pokud se mají někde nějaké spoje přidat, musí se jinde sebrat. Proto např. neprodloužení žádné bus linky z Dvorců na Smíchov může být důsledkem zachování linky 117, proti jejímuž zrušení Praha 12 velmi intenzivně protestovala, nebo linky 182 (ta se mi zdá sice zbytečná, ze Lhotky do Braníka se dá dojet např. linkou 121, ale někdo jiný bude mít určitě opačný názor). Příkladů by se našlo jistě víc, celou tu oblast neznám. Zmiňuji se jen o té části, kde se pohybuji.

krysarr
Uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: 18.2.2009 22:45
Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od krysarr » 10.7.2009 9:52

Paneboze, kdo tam ty kraviny porad vymysli? Ze by nejaka umela zamestnanost... :( Az na par dobrych napadu je to jedna perla za druhou

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Absolut » 10.7.2009 8:38

Martyn: Kuloáry šeptají správně a je to spíš k pláči. Pro mne osobně to znamená, že naděje na lepší interval v Jeremenkově jsou zase v háji a nadále budu jezdit často na kopec zbytečnou oklikou a-124 přes Dobešku. A moje pravidelná cesta z Olbrachtovy ulice na Smíchovské nádraží se opět nezjednoduší, protože přes řeku je protažena jen 121 a to po trase dnešní a-197 na Knížecí. Stydím se za to, že bydlím na Praze 4 a asi si ještě dlouho ponechám trvalé bydliště na Praze 2, která sice není o mnoho lepší, ale ve vztahu k dopravě již proti Praze 4 horší být nemůže. Hlavně že budeme mít super placené parkovací domy kdesi v řiti, když v mojí těsné blízkosti se ten princip ozkoušel - je tady prázdné patrové placené podzemní parkoviště pod Raifkou na Budějovické, kde dokonce jedno patro pro nezájem zavřeli. Ale na to, aby se udělala nějaká parkovací zóna, to ne, na to by P4 musela přemýšlet. Takže když potřebuju něco zařídit přes den a odjedu si ráno ze svého místečka v Olbrachtově, tak při návratu zpátky parkuju daleko od baráku, protože okolí slouží jako improvizované P+R u stanice Budějovická... Grrr...

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od dušan » 10.7.2009 8:20

Damir Holas píše:
martyn píše:Další díl nekončícího příběhu o reorganizaci LV na jihu od září...
Mno, nijak skvěle tuto oblast neznám, takže se obsáhlejších komentářů zdržím, nicméně kladně hodnotím, že konečně někoho napadlo zajistit ze 193 přestup na eska ve Vršovicích. Co mě naopak vyděsilo, to bylo x různých konečných na lince 197, ta bude asi přehledná... :roll:
já tu oblast znám velice dobře (vždyť zde bydlím) a pěkně ZUŘÍM. ale k ničemu mi to není

Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Damir Holas » 10.7.2009 0:48

martyn píše:Další díl nekončícího příběhu o reorganizaci LV na jihu od září...
Mno, nijak skvěle tuto oblast neznám, takže se obsáhlejších komentářů zdržím, nicméně kladně hodnotím, že konečně někoho napadlo zajistit ze 193 přestup na eska ve Vršovicích. Co mě naopak vyděsilo, to bylo x různých konečných na lince 197, ta bude asi přehledná... :roll:

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od martyn » 10.7.2009 0:09

Další díl nekončícího příběhu o reorganizaci LV na jihu od září, tentokrát s razantní redukcí původní veze. Důvod úpravy je k popukání: kuloáry šeptají, že razantnější změnu zatrhla P4, protože by "to mohlo fungovat a řeklo by se, že se to super a déčko tedy není potřeba" :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Brejšín » 07.7.2009 16:32

No tak zavalat jako zděšený vystoupivší cestující policii aby na místě zkontrolovali stav vozu.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MF » 07.7.2009 12:05

JaHu píše:Na linkách pro invalidy jezdí bílé Crosswaye LE 12,8m. Evidenční čísla mají 3896 - 3899.
Svezl jsem se v tom kousek a při nástupu jsem se chtěl pomalu zouvat :)

krysarr
Uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: 18.2.2009 22:45
Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od krysarr » 07.7.2009 9:34

Ahaaa, tak prece, diky :)

JaHu
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 17.5.2006 8:58

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od JaHu » 07.7.2009 7:53

krysarr píše:Jedna pani povidala, ze pry po Praze jezdi kratky i dlouhy novy bejvalakarosateduziveco crossway v bilym habitu, SORacz to pry nebyl, nevito nekdo, co to?
Na linkách pro invalidy jezdí bílé Crosswaye LE 12,8m. Evidenční čísla mají 3896 - 3899.

krysarr
Uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: 18.2.2009 22:45
Bydliště: Praha 3 (1,9,16 uz bohuzel ne), sem tam Praha 11 :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od krysarr » 06.7.2009 23:29

Jedna pani povidala, ze pry po Praze jezdi kratky i dlouhy novy bejvalakarosateduziveco crossway v bilym habitu, SORacz to pry nebyl, nevito nekdo, co to?

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od MF » 06.7.2009 16:57

Evidenční číslo u busu nikoho nezajímá. Samosebou dopravce, který má černé svědomí může vzít magnetickou fólii a zakrýt. Na TK na lince je sice vidět vůz, značka, ale jaksi ty kamery nevidí na číslo rámu a motoru apod. Takže to je věc technika. Ten případný problém zapře s tím, že k záměně došlo po TK. Je to nedokázatelné.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Fořtík » 06.7.2009 16:37

9001 píše:Jinak ev.č. je čistě pro dopravce, takže v TP uvedeno není nebo se mýlím?
Také si myslím, že ev. č. nemá s technickou prohlídkou co do činění, ale jistě to nevím.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 9001 » 06.7.2009 16:23

stteep píše:
9001 píše:To Oskar- A jak myslíš že projdou 120, Favority i některé feldy technickou? Samozřejmě nenarážím na dobře udržované kusy,ale ty které drží jenom díky izolepě a kytu ?

Jednou mi bylo sděleno že auto musí fyzicky na technickou dojet aby bylo na kamerách a běhalo se okolo něj. Myslím že mimo šotouše nikdo nerozpozná jednu B731 od druhé na první pohled. :wink:
Pokud jde o ty favority, feldy, tak tomu věřim že se dá jen změnit spz aby to bylo na kamerách vidět, ale u autobusů které jezděj v městkém provozu a krom spz mají ještě ev. č.. To by musela bejt dobrá kamufláš, spz veřim že se daj jednoduše proházet, ale ev. č.? to by se kůli těm kamerám museli spolu spz měnit na voze i ev. č. a to si myslim už by bylo poznat, alespoň následně na tech číselech že jsou nová
Myslím že leštěnka zvládne hodně ;-) Když se bus protáhne dvakrát rámem plus ručně. Hlavně by se měnili 1 max dvě čísla.

Jinak ev.č. je čistě pro dopravce, takže v TP uvedeno není nebo se mýlím?

stteep
Uživatel
Příspěvky: 199
Registrován: 02.1.2007 17:39
Bydliště: Praha poblíž smyčky Hostivař=)

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od stteep » 06.7.2009 14:56

9001 píše:To Oskar- A jak myslíš že projdou 120, Favority i některé feldy technickou? Samozřejmě nenarážím na dobře udržované kusy,ale ty které drží jenom díky izolepě a kytu ?

Jednou mi bylo sděleno že auto musí fyzicky na technickou dojet aby bylo na kamerách a běhalo se okolo něj. Myslím že mimo šotouše nikdo nerozpozná jednu B731 od druhé na první pohled. :wink:
Pokud jde o ty favority, feldy, tak tomu věřim že se dá jen změnit spz aby to bylo na kamerách vidět, ale u autobusů které jezděj v městkém provozu a krom spz mají ještě ev. č.. To by musela bejt dobrá kamufláš, spz veřim že se daj jednoduše proházet, ale ev. č.? to by se kůli těm kamerám museli spolu spz měnit na voze i ev. č. a to si myslim už by bylo poznat, alespoň následně na tech číselech že jsou nová

Odpovědět