čočky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: čočky

Příspěvek od dušan » 24.7.2009 18:54

XSC píše:Může mi někdo říct, proč se v novinových článcích ohledně čoček uvádí, že pokud budou nové čočky schváleny a zahrnuty do předpisů, budou pak povinné i v jiných městech? To jako nejde mít ve vyhlášce 2 typy signalizace, nebo se Eltodo potřebuje napakovat i jinde :roll:
dva typy signalizace v naší malé zemičce? ono stačí, že se jeden a ten samý zákon vykládá v každém městě jinak.

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: čočky

Příspěvek od XSC » 24.7.2009 18:19

Může mi někdo říct, proč se v novinových článcích ohledně čoček uvádí, že pokud budou nové čočky schváleny a zahrnuty do předpisů, budou pak povinné i v jiných městech? To jako nejde mít ve vyhlášce 2 typy signalizace, nebo se Eltodo potřebuje napakovat i jinde :roll:

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: čočky

Příspěvek od davidtk » 24.7.2009 3:49

To neustále svítící T mi připadá, jako by tam opravdu nebyl přihlašovací kontakt (jak tu psal mart337)nebo spíše fatální chybu systému, kdy nepracují jak mají. Každopádně ... hnus velebnosti :lol:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: čočky

Příspěvek od MOp » 23.7.2009 23:29

Ano, smysl čoček na Třebenické je zajištění volného úseku pro tram jedoucí podjezdem, aby nedošlo ke sjetí dvou vlaků na zábrzdnou vzdálenost zvláště v nepříznivých směrových poměrech..

Uživatelský avatar
mart337
Uživatel
Příspěvky: 1035
Registrován: 21.8.2008 22:26

Re: čočky

Příspěvek od mart337 » 23.7.2009 23:20

Já si myslím, že ta chyba v T až tak moc velká nebude.
Už jsem svoji úvahu na Třebenickou psal někde jinde. Myslím si, že zde ty čočky plní trochu jiným způsobem blokování vjezdu do podjezdu při obsazení úseku a tudíž když tam vjede vlak, tak padá červená - stůj a po uvolnění úseku buď časově a nebo úsekově bude postupně nastaveno volno pro další vlak a T se tam objeví vždy nezávisle na tom jestli něco přijíždí. Asi zde není kontakt na příjezdu, ale je to vázáno jen na uvolněný úsek. Je to trochu atyp oproti klasice na křižovatce.
Jo a mně se také víc líbí barevný systém Braník. Je to v jednom a nedovedu si třeba na Palačáku představit šest budíků. Zatím jsem neměl tu čest vidět to funkční na vlastní oči, ale takhle mi to připadá přehlednější a viditelnější (na fotkách). Jak je vůbec vidět to malé T na dálku? Ten obdélník pod stříškou mi připadá viditelnější.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: čočky

Příspěvek od MOp » 23.7.2009 22:26

A mame zde prazcove (chcete-li carkove ci modifikovane nemecke) cocky:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: čočky

Příspěvek od davidtk » 23.7.2009 22:15

Josef píše:
davidtk píše:Zbytečný, složitý, složity, zdržující ...
Já na tom nevidím nic složitého. Prakticky by šlo jen o to dát před každé čočky předvěst na zábrzdnou vzdálenost a když je na volno nesmí padnout na stůj přijíždějicí tramvaji.
Pořád mi to ale připadá zbytečné, pokud se opravdu branické čočky chovají normálně dle popisu a prezentací, tak je to v pohodě, ale pokud to na braníku není jen chvilková chybička, tak je tu problém.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: čočky

Příspěvek od Fořtík » 23.7.2009 22:13

Blikání čoček si dovedu představit jenom tehdy, bylo-li by pro každý směr pouze jedno návěstidlo. Protože třeba na takovém Palačáku by najednou blikaly třeba všechny puntíky a věděl bys kulový, jaký směr se bude jak chovat - bude-li končit volno, začínat volno, nebo co se bude dít. Bránická návěstidla se mi líbí. Při navolení do signalizace ta čárka svítí, v momentě přípravy na odjezd se rozbliká.

Čočky jsem si osobně vyzkoušel - nebyl jsem líný dojít si s kličkou - když jsem vyjížděl ve čtyři ráno se 17 a protože jsem nikoho nevezl, tak jsem si něco času nadjel. :lol: V pondělí mam 16 (mj 2 kola na urychlovači :lol: ), tak se podívám, nestihne-li to někdo dřív.
Naposledy upravil(a) Fořtík dne 23.7.2009 22:19, celkem upraveno 1 x.

Josef
problémový jedinec
Příspěvky: 492
Registrován: 24.3.2008 18:10

Re: čočky

Příspěvek od Josef » 23.7.2009 22:12

davidtk píše:Zbytečný, složitý, složity, zdržující ...
Já na tom nevidím nic složitého. Prakticky by šlo jen o to dát před každé čočky předvěst na zábrzdnou vzdálenost a když je na volno nesmí padnout na stůj přijíždějicí tramvaji.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: čočky

Příspěvek od MOp » 23.7.2009 22:09

Ano, ma to dle te Smernice GR 6/2009 blikat, ja si toho vsak v realu nevsiml. Dle meho pozorovani nedavaly cocky vedet, ze je tram prihlasena - viz Fortikuv komentar k fotce "nedivim se, ze jel na stuj, nebyl navolen". Pouze se bily pruh rozsvitil a znamenal "priprav se". Blikani tam rozhodne nebylo..

Neni zde jeste nejaky ridic, ktery by potvrdil ci vyvratil chovani bileho prouzku?

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: čočky

Příspěvek od davidtk » 23.7.2009 22:08

Zbytečný, složitý, složity, zdržující ...

Josef
problémový jedinec
Příspěvky: 492
Registrován: 24.3.2008 18:10

Re: čočky

Příspěvek od Josef » 23.7.2009 22:05

Já bych udělal toto: Buďto pod každé čočky dát indikátor (například ten co je ve směru od Karlova náměstí do Lazarské v křižovatce Karlovo nám x Žitná) a nebo dát na zábrzdnou vzdálenost (tzn., že vlak bezpečně zastaví z max. povolené rychlosti ještě před návěstidlem s návěstí zakazujicí jízdu) (na 1. bo 2. druhý stupeň brždění) indikátor, který předvěstí to co je na návěstidle. Pokud, že na předvěsti (na tom indikátoru) by bylo na volno, a tramvaj přijíždí, v křižovatce tramvaji nesmí padnout na stůj. Pokud, že na předvěsti by bylo návěstěno stůj tramvaj bude brzdit na ten 1. nebo 2 stupeň a pokud, že na čočkách by padlo na volno, tak může zase zrychlit na max. povolenou rychlost.
To by asi bylo trošku nákladnější, poněvadč každou křižovatku vybavit preferencí a zabezečovacím zařízením,,,,

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: čočky

Příspěvek od davidtk » 23.7.2009 22:05

Já si teď nepamatuju jestli ta čárečka pak blikala, ale možná jo, mmnt mrknu na tu prezentaci ...
edit: Jo má to blikat. Po navolení se zmení barva podle situace - příprava na volno začne bile blikat.

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: čočky

Příspěvek od davidtk » 23.7.2009 21:59

Pozor, je tam priprava i s navolenim, teda aspon podle toho co sem pochopil z prezentace a vlastni zkusenosti ..., kdyz jsem prijizdel na branik, tak jsem mel Stůj, poté jsem se přihlásil, to byl kompletní červený trojuhelník a ta čárečka se pak změnila na bílou a to pro mne znamená příprava na Volno, ale jestli je to jinak tak už nevim :lol: :lol:
Edit: jo MOpe, všimnul sem se něčeho takovýho co sem tu popsal ;)

Ďáblický sem ještě neviděl na vlastní bulvy :D
Naposledy upravil(a) davidtk dne 23.7.2009 22:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: čočky

Příspěvek od MOp » 23.7.2009 21:56

Branicke cocky maji tu slabinu, ze krome efektu "brzdeni" jsou alespon pro mne znacne neprehledne. Co je podstatnejsi - chybi jim symbol pro pripravu. Ona carka pod striskou znamena vyzva primo = tedy signalizace obdrzela narok tramvaje na jizdu timto smerem, nikoliv informaci priprav se, jedes.. (alespon z textoveho popisu co sem daval Proxy to vyplyva). Skutecnost je vsak dle meho pozorovani jina - ukazuji prave pripravu, ale neukazuji vyzvu - tedy narok na prihlaseni tramvaje. Opravte mne nekdo, paklize se mylim (a ted nemyslim pany MP, HS, MG a jine boys z tohoto utvaru DP :-) )
Navic se v zahranici tento symbol uziva k indikaci blokovani vymen.

Uprimne, nelibi se mi ani jeden typ. preferuji blikani cocek ci doplneni cocek vyzvovymi navestidly. Pristim prispevkem se zamerime na Dablicke prazce.. :-)

edit: tak ted si ctu, ze by mela bila blinkat na priprav se.. toho jsem si nejak nevsiml, vy ano?
Naposledy upravil(a) MOp dne 23.7.2009 21:59, celkem upraveno 1 x.

Zamčeno