Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
jendelin.i
Uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: 22.9.2008 10:56
Bydliště: 1500m přes kopec k 10 (+17 už teď 2000m)

Re: Preference MHD

Příspěvek od jendelin.i » 11.2.2010 1:45

martyn píše:čumějíce
Ach ano, množné číslo... :oops:

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od martyn » 11.2.2010 1:17

jendelin.i píše:OT: A nemělo by správně být: "Další řidiči tupě stojí před přechodem čuměje na volné čočky" :?: :lol:
čumějíce

Uživatelský avatar
jendelin.i
Uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: 22.9.2008 10:56
Bydliště: 1500m přes kopec k 10 (+17 už teď 2000m)

Re: Preference MHD

Příspěvek od jendelin.i » 11.2.2010 1:09

Fořtík píše:stojí čumějíc na volné čočky a červený signál. MHD stojí...
z jiného soudku:
Podobná situace nastává někdy v Revoluční ZC. Za určitých okolností dostává tramvaj krátké volno ZC (asi předčasné ukončení levého odbočení IAD ze Štefánikova mostu), zatímco autům v Revoluční zůstává červená, protože po odhlášení tramvaje má asi v rychlém sledu následovat volno z Lannovy a pak kompenzace protisměru. Problém nastává, když auta v Revoluční nestojí dost při kraji, a obzvlášť, když boreček předjíždí kolonu po kolejích, s tím, že vedle auta odbočujícícho z Revoluční vpravo do Lannovy se snadno vmáčkne na most. Jenže červená, a na čočky se boreček jet neodváží, protože pravý oblouk z Lannovy má zelenou, musel by jet vlevo od bumlíků přes celý most, hnaný tramvají :evil:

OT: A nemělo by správně být: "Další řidiči tupě stojí před přechodem čuměje na volné čočky" :?: :lol:

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MOp » 11.2.2010 0:12

Ano, s absenci cervene na vyjezdu ze Sazavske souhlasim, ale jinak opravdu nevidim ve svetelne zavore vyrazne problemy, ktere tam z kraje byly. Druhy popisovany problem jsem nezaznamenal.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Fořtík » 11.2.2010 0:01

Dávám sem vzkaz, co jsem psal i do návštěvní knihy Preferencí:

Ahoj, co jsem tu na preferencích postřehl, tak je tu světelná závora na Jana Masaryka vychvalována. Nedá mi to a musím jako řidič přidat kritiku, protože bez té se nápravy nedočkáme. Vezmu to po jednotlivých směrech. Takže od Náměstí Míru: Není problém, aby na SSZ Blanická projely 2 soupravy, za přepokladu, že se první řirdič soupravy 2xT příliš nefláká. Problém je v zastávce Jana Masaryka - první vlak projede a aktivuje závoru. A než se do zasávky dostane druhý vlak, tak je vjezd do zastávky zablokován auty odbočujícími ze Sázavské ulice vlevo do Francouzské - nemají kam pokračovat (svítí červená) a tak stojí na kolejích a zdržují druhý vlak v pořadí. Zde vidím jednoznačné mínus v NENAINSTALOVÁNÍ červeného signálu do Sázavské ulice (od ulice Koruní). Současný stav rozhodně k urychlení provozu tram ani bus nepřispívá, spíš naopak.

Dále směr od Krymské: Zde vidím největší problém v tom, že zde funguje zásobování. Tedy ne, že by bylo zásobování problém - ti blokují spoustu míst v Praze, ale chtělo by to zde řidiče IAD informovat o tom, že jsou-li na tramvajových kolejích, tak by se měli řídit signály pro tramvaje. V současné době je stav takový, že třeba u soudu stojí policejní dodávka a blokuje průjezd, IAD najíždí na koleje, přičemž prvních několik aut aktivuje světelnou závoru. Další řidiči tupě stojí před přechodem čumějíc na volné čočky a červený signál. MHD stojí... Já tedy v těch závorách nevidím žádný přínos... :oops:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Preference MHD

Příspěvek od MF » 13.1.2010 7:38

MOp píše:Vládní debílek v akci - aneb trava jako vyhrazený jízdní pruh... Tak jsem mu pral, aby nekde zapadnul..
No což, já tam jezdím taky, jsou tam betonový bočnice a dá se po tom jet krásně :)

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MOp » 12.1.2010 23:50

Vládní debílek v akci - aneb trava jako vyhrazený jízdní pruh... Tak jsem mu pral, aby nekde zapadnul..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Brejšín » 20.12.2009 22:15

Tak dnešní dva postřehy.
1) dost často vypadávala SSZ na Karlově náměstí, super nikde nikdo nečekal akorát musel člověk hlídat aby nevznikl Bermudský trojúhelník.
2)u SSZ Palackého náměstí jsem došel k závěru aby fungovala preference je potřeba tramvají ze všech stran. Pokud 10,14 a 16 byla na křižovatce sama, nechá je to čekat i 2 minuty, ihned po navolení kolizního směru padá volno a všechny vlaky projedou, potom to milostivě pustí tu 17. Naopak to platí taky, je-li tam jen 17 a 21 čekají i 2 minuty, až po navolení kolizního směru začíná křižovatka fungovat. #-o

nk8215
Uživatel
Příspěvky: 67
Registrován: 26.5.2006 12:17
Bydliště: Dresden. 70 pod okny ovšem zůstala.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od nk8215 » 28.11.2009 14:58

Brejšín píše:Dnes se udělalo nevolno SSZ na Výtoni a zjevně prodloužila fázi pro odbočení linky 7 od Albertova. Žádám o okamžitou opravu jelikož potom by 7 už nebyla takový super letadlo. Z:idea:
<offtopic> Z mého menšinového pohledu pravidelného cestujícího mezi Strašnicemi a Jinonicemi, jenž z jistých důvodů musí odmítat instrukce z JŘ, ženoucí jej do podzemí, sedmičce jako superletadlu naopak fandím - když není, přijde zásek a Na Knížecí posléze tristní (edit: HODNĚ zblízka) pohled na odjíždějící 130 -> půlhodinová čekačka, popř. proměna v sardinku na palubě 137 + vysokohorský výstup od Waltrovky...</offtopic>

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference MHD

Příspěvek od Bobik » 25.11.2009 22:35

Nemá někdo tušení proč v ranní špičče jde křiž Harfa na blikačku? Stalo se mi už opakovaně (dnes opět). Potom během dne (i předtím) funguje normálně.

Teda já tam problém nikdy neměl, ne že by auta nestála na kolejích, ale než jsem buď odstanicoval nebo z opačnýho směru přechroustal vexle, vždy se najednou uvolnilo a bez zastavení jsem projel.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Preference MHD

Příspěvek od chemik » 22.11.2009 3:06

Fořtík píše:
Brejšín píše:Dnes se udělalo nevolno SSZ na Výtoni a zjevně prodloužila fázi pro odbočení linky 7 od Albertova. Žádám o okamžitou opravu jelikož potom by 7 už nebyla takový super letadlo. Z:idea:
Dnes se Výtoň vůbec chovala hodně podivně - jednou mi prodlužovala volno až do bezvědomí a dvakrát mi znovu vložila fázi rovně hned po odbočení vlevo (od Palačáku). Zbylé 4 průjezdy (jedním směrem - od Palačáku k Vodárně) klasický a známý pevný cyklus. 8-)
Kdybyste jezdili protekční víkendovou linku 11 (jako já), tak byste takovýdle starosti neměli. =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Fořtík » 21.11.2009 22:51

Brejšín píše:Dnes se udělalo nevolno SSZ na Výtoni a zjevně prodloužila fázi pro odbočení linky 7 od Albertova. Žádám o okamžitou opravu jelikož potom by 7 už nebyla takový super letadlo. Z:idea:
Dnes se Výtoň vůbec chovala hodně podivně - jednou mi prodlužovala volno až do bezvědomí a dvakrát mi znovu vložila fázi rovně hned po odbočení vlevo (od Palačáku). Zbylé 4 průjezdy (jedním směrem - od Palačáku k Vodárně) klasický a známý pevný cyklus. 8-)

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Preference MHD

Příspěvek od Brejšín » 21.11.2009 21:47

Dnes se udělalo nevolno SSZ na Výtoni a zjevně prodloužila fázi pro odbočení linky 7 od Albertova. Žádám o okamžitou opravu jelikož potom by 7 už nebyla takový super letadlo. Z:idea:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Fořtík » 21.11.2009 16:34

Nevím kam s tím, tak to napíšu sem. V okolí zastávky Modřanská rokle se na kolejích objevily podivné značky. A protože jsem podobné značky viděl v Braníku, před instalací nových "čoček" a protože tomu umístění značek (dle mého) odpovídá, domnívám se, že zde budou brzy podle těchto značek osazeny trolejové kontakty a že se zde chystá výstavba SSZ, které bude nejen zabezpečovat výjezd z areálu TULIPA, ale které bude i řídit provoz na nové světelné křižovatce, která zde nejspíš vznikne. 8-)

Upozorňuji, že to celé jsou pouze MOJE DOMNĚNKY... ;-)

Edit: Špatné domněnky... :lol: 8-)
Naposledy upravil(a) Fořtík dne 11.2.2010 0:08, celkem upraveno 1 x.

JaHu
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 17.5.2006 8:58

Re: Palackého náměstí

Příspěvek od JaHu » 01.10.2009 19:39

Oskar píše:Mám takový pocit, že video-detekce autobusu na Palackého náměstí je rozbitá a detekuje autobus trvale...
Ale přesně tak se videodetekce nastavuje. Pokud je kamera v poruše, hlásí nárok trvale. Že ta videodetekce není vždy zrovna moc spolehlivá, to je jiná věc. Někde se to vyzkoušet musí a je to asi jak na kterém místě - někde funguje dobře, jinde ne.

Odpovědět