Bezdomovci

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Bezdomovci

Příspěvek od davidtk » 31.12.2009 12:18

Předpokládám, že když je potkáš, tak vykazujou nějakou činnost nebo alespoň jedou víc než Nám. Míru - IPP jako na mé poslední 51. Jednou je potkám a ani se nerozhlídnou po voze a hned ven ...

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdomovci

Příspěvek od Štěpán » 31.12.2009 12:15

To máš nějakou smůlu. Kdykoliv mám nášup nočních (většinou So+Ne), tak je minimálně jednou potkám. Třeba teď během svátků vyhazovali na Lehovci (jezdili centrum - Lehovec, né jako na Barrandově: Sídliště - Geologická) a hlavně procházeli vozy i na Lazarské.

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Bezdomovci

Příspěvek od davidtk » 31.12.2009 12:02

Osobně mohu potvrdit pouze to, že měšťáky sem na svých nočních neměl a to za poslední dva měsíce jsem měl 3, jak o víkendu, tak o prac. den. Dokonce jsem je nezahlídnul ani na rauchen-placu v lazarský při čekačce, takže kde je tento rok problém?

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Bezdomovci

Příspěvek od Bobik » 29.12.2009 23:58

No když se chce - loni o prázdninách se mnou na noční jezdili co půlkolo měšťáci (vždy na Lazarské se vystřídali) a byl klid. Pravda, bylo to o víkendech, ale šlo to. Navíc - a to jsem fakt čučel - na Šárku v době příjezdu dorazila hlídka MP, zeptala se jestli je vše O.K., pokecali jsme a zase odjeli. To samé se opakovalo po příjezdu kolegy za mnou. Že prý je to na přání Prahy 6 když jsem se ptal co se to děje.
Za letošek nemůžu sloužit, měl jsem jen dvě ve všední den. Ale je vidět že když se chce, jde to.

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Bezdomovci

Příspěvek od KGX 63 » 29.12.2009 20:21

Bobik píše:Jo a kdy to bylo? Čas, pořadí, den mi stačí, zbytek už si zjistím a něco sesmolím aby ti to nebylo líto....... 8-) :D :lol: :devilsmokin
Linka 22, pořadí 7xx, vozy 71xx :lol: víc si fakt nepamatuju....
Proxy píše:Někdy je skutečně lepší zavolat MP, protože jednou už jsem zažil, že MP nejen přijela, ale dorazila parta na vyhazování bezdomků specializovaná a pak je hezké sledovat ten koncert 8-) Pohled na agresivního bezdomovce, které před chvílí dělal bordel, chcal a rozléval víno po voze a nakonec leží na zemi a strážníci jej nohou drží pod krkem, je k nezaplacení :D
To máš asi pravdu, ale to by takováhle parta musela přes zimu objíždět konečné pořád dokola sem a tam a nejen ty tramvajové, ale i autobusové :roll:
To je začarovaný kruh. Řidič je tu od toho, aby řídil. Jako bonus pomalu na každý konečný teď v zimě vyhazuje nějaká individua a akorát ztrácí svůj "oddechový" čas, protože ty individua se mezitím stačí přesunout na nástupní a jsme opět tam, kde jsme byli :evil:
Chce to nějaké systémové řešení...

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2458
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdomovci

Příspěvek od Proxy » 29.12.2009 19:54

Bobik píše:Jo a kdy to bylo? Čas, pořadí, den mi stačí, zbytek už si zjistím a něco sesmolím aby ti to nebylo líto....... 8-) :D :lol: :devilsmokin
Ty si z toho děláš srandu, ale na intranetu se dá podobných stížností najít dostatek :oops:

Někdy je skutečně lepší zavolat MP, protože jednou už jsem zažil, že MP nejen přijela, ale dorazila parta na vyhazování bezdomků specializovaná a pak je hezké sledovat ten koncert 8-)

Pohled na agresivního bezdomovce, které před chvílí dělal bordel, chcal a rozléval víno po voze a nakonec leží na zemi a strážníci jej nohou drží pod krkem, je k nezaplacení :D

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Bezdomovci

Příspěvek od Bobik » 29.12.2009 19:31

Jo a kdy to bylo? Čas, pořadí, den mi stačí, zbytek už si zjistím a něco sesmolím aby ti to nebylo líto....... 8-) :D :lol: :devilsmokin

Uživatelský avatar
KGX 63
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 30.1.2007 13:16
Bydliště: jižní konečná metra C

Re: Bezdomovci

Příspěvek od KGX 63 » 29.12.2009 9:54

Bobik píše:Jo on bude trvat taky na svém že se nehne a co uděláš? Kulový, obávám se. Zvlášť když na tebe celá tramvaj čučí a čeká co bude.
Navíc lístků může mít kolik chce, i platnejch, včetně Bémkarty a je mu to nanic. Pokud smrdí (a teče) už to je porušení SPP. A donuť ho "přirozenou autoritou tramvajáka" :P aby vysmah. Nemejou se, nemakaj, číst a psát už zapomněli, ale svoje práva a tvoje pravomoce znaj dokonale! Normálně s nima problém taky nemám a tyhle extrémy kdy se šprajcne (a většinou stojí za to) nejsou naštěstí zas tak častý. Ale to situaci neřeší.
To je přesně ono. Párkrát se mi to už taky stalo. Nepůjde, je tam přece zima, ne? A co pak? S nějakými SPP vás akorát tak pošle do ... Ideální je na konečné tyhle individua vůbec nenabrat a udělat nástup pouze předními dveřmi, ale na trati to bohužel nejde. Nedávno jsem takhle na Bílý Hoře jednoho nechal vystoupit. Naštvaně koukal na mě, v ruce žmoulal kus roztrhanýho papíru a povídal, že si píše číslo tramvaje a pošle na mě stížnost. Jen pro úplnost: žádná SAMOZŘEJMĚ nepřišla.

Jarin Jarin
Uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 25.10.2006 14:06
Bydliště: Praha 1

Re: Bezdomovci

Příspěvek od Jarin Jarin » 29.12.2009 1:16

Proxy píše:
Karosák píše:Mě jako řadového cestujícího s kapkou přirozené nasranosti již několikrát napadlo nosit s sebou lesní vůni na WC (AirWick 2 v 1...) a v případě nástupu tlejícího houmíka k němu přijít, poprosit ho aby vystoupil, že porušuje SPPO (viz příspěvky výše) a když nic, tak že teda dobře, ale že máme nárok na kulturní přepravu a trochu bych mu "vylepšil auru". Pro řidiče je to asi dost nepřípustná metoda, ale co vy na to :?: Z:idea:
=D>
Výborný nápad, vzhledem k tomu, že do práce i z práce jezdím v civilu, tak bych to mohl také někdy vyzkoušet ;-)
Nooo, nápad je to možná dobrý, možná i úsměvný, ale obávám se, že na konci bude stát jen h...o s lesní vůní! :lol:

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Bezdomovci

Příspěvek od Bobik » 28.12.2009 23:20

dušan píše:
9001 píše:Další problém, že i když se řidič rozhodně na trati ho vypakovat, tak se najde minimálně jeden "lidumil", který začne říkat jak je šmejd, že venku je zima atd. Spousta lidi si bohužel myslí, že demokracie jsou jenom práva nikoli povinosti. :roll:
toto se mi naštěstí ještě nestalo, ale i tak bych si trval na svém, v SPP je to napsáno jasně a on nesplňuje podmínky pro přepravu.
Jo on bude trvat taky na svém že se nehne a co uděláš? Kulový, obávám se. Zvlášť když na tebe celá tramvaj čučí a čeká co bude.
Navíc lístků může mít kolik chce, i platnejch, včetně Bémkarty a je mu to nanic. Pokud smrdí (a teče) už to je porušení SPP. A donuť ho "přirozenou autoritou tramvajáka" :P aby vysmah.
Nemejou se, nemakaj, číst a psát už zapomněli, ale svoje práva a tvoje pravomoce znaj dokonale!
Normálně s nima problém taky nemám a tyhle extrémy kdy se šprajcne (a většinou stojí za to) nejsou naštěstí zas tak častý. Ale to situaci neřeší.

Uživatelský avatar
dušan
Uživatel
Příspěvky: 655
Registrován: 03.4.2004 10:02
Bydliště: v roce 2015 u nové tramvajové trati, tedy dá-li Bůh,Bém a DP

Re: Bezdomovci

Příspěvek od dušan » 28.12.2009 18:12

9001 píše:Zasadní problém je, že ... si stejně nalezou do první tramvaje co jede zpět a bludný kruh se uzavírá. To je samý případ jako žebrání. Je vykázán a zpátky je za 5 minut.
záleží na řidiče té tramvaje - se mnou nejezdí, neb kontroluji jízdenky - na což mám právo a prostě nejedou. postřeh od kolegy z noční 24./25.12., v řepích jich při jeho prvním odjezdu bylo sedm, když se vrátil, bylo jich již 15
9001 píše:Další problém, že i když se řidič rozhodně na trati ho vypakovat, tak se najde minimálně jeden "lidumil", který začne říkat jak je šmejd, že venku je zima atd. Spousta lidi si bohužel myslí, že demokracie jsou jenom práva nikoli povinosti. :roll:
toto se mi naštěstí ještě nestalo, ale i tak bych si trval na svém, v SPP je to napsáno jasně a on nesplňuje podmínky pro přepravu.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Bezdomovci

Příspěvek od chemik » 28.12.2009 11:41

Fořtík píše:
9001 píše:Zasadní problém je, že těmhle lidem je celkem všechno jedno a zákony/vyhlášky a z toho plynoucí pokuty zůstanou stejně jenom na papíře. I když je MP/řidič na konečné vyrazí tak si stejně nalezou do první tramvaje co jede zpět a bludný kruh se uzavírá. To je samý případ jako žebrání. Je vykázán a zpátky je za 5 minut.

Další problém, že i když se řidič rozhodně na trati ho vypakovat, tak se najde minimálně jeden "lidumil", který začne říkat jak je šmejd, že venku je zima atd. Spousta lidi si bohužel myslí, že demokracie jsou jenom práva nikoli povinosti. :roll:
Málokdy spolu souhlasíme, ale tady ano.

Já osobně se snažím ty individua dostat ven všemi možnými způsoby. Nevím, proč by všichni slušní lidé, včetně mě (ano, někdy ten puch je tak jedovatý, že se prokouše i skrz kabinu) měli doplácet na nezájem naší politické reprezentace problém řešit. Slušný jede, neslušný nejede. Tramvaj není hotel ani noclehárna!
Jak se říká - kdo platí, ten jede. Cestující mají právo se přepravovat jako cestující a ne jako "dobytek" ve smradlavých tramvajích, plných plesnivých lidí bez domova.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdomovci

Příspěvek od Fořtík » 27.12.2009 23:05

9001 píše:Zasadní problém je, že těmhle lidem je celkem všechno jedno a zákony/vyhlášky a z toho plynoucí pokuty zůstanou stejně jenom na papíře. I když je MP/řidič na konečné vyrazí tak si stejně nalezou do první tramvaje co jede zpět a bludný kruh se uzavírá. To je samý případ jako žebrání. Je vykázán a zpátky je za 5 minut.

Další problém, že i když se řidič rozhodně na trati ho vypakovat, tak se najde minimálně jeden "lidumil", který začne říkat jak je šmejd, že venku je zima atd. Spousta lidi si bohužel myslí, že demokracie jsou jenom práva nikoli povinosti. :roll:
Málokdy spolu souhlasíme, ale tady ano.

Já osobně se snažím ty individua dostat ven všemi možnými způsoby. Nevím, proč by všichni slušní lidé, včetně mě (ano, někdy ten puch je tak jedovatý, že se prokouše i skrz kabinu) měli doplácet na nezájem naší politické reprezentace problém řešit. Slušný jede, neslušný nejede. Tramvaj není hotel ani noclehárna!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezdomovci

Příspěvek od 9001 » 27.12.2009 22:59

Zasadní problém je, že těmhle lidem je celkem všechno jedno a zákony/vyhlášky a z toho plynoucí pokuty zůstanou stejně jenom na papíře. I když je MP/řidič na konečné vyrazí tak si stejně nalezou do první tramvaje co jede zpět a bludný kruh se uzavírá. To je samý případ jako žebrání. Je vykázán a zpátky je za 5 minut.

Další problém, že i když se řidič rozhodně na trati ho vypakovat, tak se najde minimálně jeden "lidumil", který začne říkat jak je šmejd, že venku je zima atd. Spousta lidi si bohužel myslí, že demokracie jsou jenom práva nikoli povinosti. :roll:

Josef
problémový jedinec
Příspěvky: 492
Registrován: 24.3.2008 18:10

Re: Bezdomovci

Příspěvek od Josef » 27.12.2009 20:56

A ted si predstav ze pokazde kdyz nastoupis do tramvaje, tak to tam bude smrdet jako na verejnych hajzlech, za chvilku by te z toho bolela hlava, nacochlo obleceni apod., takze by si kastanstvo zase stezovalo, ze chteji zase zpatky ten svůj smrad. Jinak souhlasim s Bobikem, padesat procent kastanu vyhodit pryc.... =D>

Odpovědět