Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od MF » 09.1.2010 14:55

Proxy píše:A v tramvajových vozovnách bych postavil noclehárny, protože mi pak není jasné, jak by se nemotorizovaní řidiči dostávali ze směny nebo na směnu...
To ne, nějaký služebák by to jistě zvládnul. Když už vyjíždí o pár hodin později pro návoz, tak klidně může dříve vyjet pro odvoz. Muselo by se to ale dobře promyslet, aby ty služebáky na sebe navazovaly a pokud možno obsloužily dobře síť.

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od martyn » 09.1.2010 14:39

Tonda Ježek píše: Metro má velké provozní fixní náklady, takže navrhované omezení je ekonomické. Dokonce více ekonomické, než kdyby se zavedlo třeba pásmo na B a prodloužilo pásmo na trati A. Prodlužovat intervaly nad 10 minut je nesmysl, protože pak by to stálo mnohem více peněz. Ono už i při intervalu 10 minut je provoz poměrně drahý.

Řeším to jen z ekonomického hlediska, nikoliv z provozního
Patnáctiminutovka na okrajích taky v návrhu byla, ale výzkumníkům z Ropidu bylo k jejich velkému překvapení řečeno, o čem píše Tonda. Jinak třeba na áčku dojde k paradoxní situaci, kdy na DH se bude v sedle jezdit po 12 minutách, o víkendu po 7,5. A tedy dotaz na znalé: jaký minimální interval úsek Skalka-Depo Hostivař snese. I šest minut už je moc málo?

Uživatelský avatar
Proxy
Moderátor
Příspěvky: 2459
Registrován: 27.11.2003 14:29
Bydliště: 4,5,12,20,94
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Proxy » 09.1.2010 14:23

MF píše:Já bych teda hlavně omezil noční provoz. Když vidím na Lazarské co v těch vozech jezdí - samí bezďáci a ožratá mládež. Nechal bych jezdit polonoce třeba o půlhodinku déle a první ranní linky by mohly zase vyjet o chvilku dříve a noční provoz zrušit úplně. V noci se má spát.
A v tramvajových vozovnách bych postavil noclehárny, protože mi pak není jasné, jak by se nemotorizovaní řidiči dostávali ze směny nebo na směnu...

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od jara » 09.1.2010 14:20

Šetřit jo ale trošku s rozumem. Je mi jasné, že tady ty vaše šotoušskoekonomické rozvahy jestli ušetřím tady kus a nebo támle mají velkou váhu ve výsledku. Ale přeci jen napsat, že od 1:00-3:30 slušný člověk MHD nejezdí je si myslím dost hnusný. Už jen kvuli většinou kolegům. Ale nejedná se jen o pracovníky DP ale jsou to i jiné profese, kteří se starají o to až ten slušný člověk pujde do práce. Aby si mohl vyzvednout zdarma plátek zvaný metro, zajít do trafiky koupit denní tisk či do práce zakoupil ke kávě čerstvý koláček. I já jsem rád když si mohu zakoupit v 5:45 při cestě do práce ten den novou MF. Myslím si, že interval 30 minut na nočních linkách je dostačujicí ale v případě, kdy je hodina tak se každý rozmyslí jestli nejet autem. Je zajimavé kolik lidí vystupuje z prvních spojů metra v pracovním dni a není mezi nima žádný bezdomka a u nás na stanici to dělá čas 5:02 při představě, že to bude tedy 5:30 tak to už ty lidé ale musejí být již v práci a že to není málo lidí.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od willyjeff » 09.1.2010 13:59

Jakub píše:Úplně zrušit noční provoz by byl oproti okolním městům krok zpět, ale určitě by nebylo od věci prodloužit intervaly nočních linek třeba na hodinu. Přestupní body by se mohly zachovat, jen by cca polovina vypravení odpadla.
Krok zpět? Vůči těm bezdomkům? A interval 1 hodina by stejně znamenal zánik. Čekat hodinu na smradlavou tramvaj? Když se to zrušení promítne do prodloužení odpoledních a ranních směn, tak by defacto nic nejezdilo mezi 1:30 - 3:30. A to prostě žádný normální člověk není venku.

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Jakub » 09.1.2010 13:56

Úplně zrušit noční provoz by byl oproti okolním městům krok zpět, ale určitě by nebylo od věci prodloužit intervaly nočních linek třeba na hodinu. Přestupní body by se mohly zachovat, jen by cca polovina vypravení odpadla.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od willyjeff » 09.1.2010 13:52

MF píše:Já bych teda hlavně omezil noční provoz. Když vidím na Lazarské co v těch vozech jezdí - samí bezďáci a ožratá mládež. Nechal bych jezdit polonoce třeba o půlhodinku déle a první ranní linky by mohly zase vyjet o chvilku dříve a noční provoz zrušit úplně. V noci se má spát.
Jsem všema deseti pro. =D>

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od MF » 09.1.2010 13:45

Já bych teda hlavně omezil noční provoz. Když vidím na Lazarské co v těch vozech jezdí - samí bezďáci a ožratá mládež. Nechal bych jezdit polonoce třeba o půlhodinku déle a první ranní linky by mohly zase vyjet o chvilku dříve a noční provoz zrušit úplně. V noci se má spát.

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Tonda Ježek » 09.1.2010 13:28

johndj píše:A - Metro) Návrh na omezení provozu metra ráno a večer považuji za absurdní. Poslední metro kolem půl dvanácté je přeci jen brzo. Navrhoval bych spíše v rámci úspor ponechat metro v provozu například až do půl jedné, ale s tím, že by se interval postupně po desáté hodině večer na všech trasách prodlužoval.
Například: 22:00 - 22:30 - interval 10 minut
22:30 - 23:30 - interval 15 minut
23:30 - ukončení provozu - interval 20 minut.
Metro má velké provozní fixní náklady, takže navrhované omezení je ekonomické. Dokonce více ekonomické, než kdyby se zavedlo třeba pásmo na B a prodloužilo pásmo na trati A. Prodlužovat intervaly nad 10 minut je nesmysl, protože pak by to stálo mnohem více peněz. Ono už i při intervalu 10 minut je provoz poměrně drahý.

Řeším to jen z ekonomického hlediska, nikoliv z provozního

johndj
Uživatel
Příspěvky: 185
Registrován: 05.4.2009 21:17
Bydliště: Zličín
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od johndj » 09.1.2010 13:13

Tak jsem si dnes v MF Dnes přečetl návhry Ropidu na omezení dopravy.

A - Metro) Návrh na omezení provozu metra ráno a večer považuji za absurdní. Poslední metro kolem půl dvanácté je přeci jen brzo. Navrhoval bych spíše v rámci úspor ponechat metro v provozu například až do půl jedné, ale s tím, že by se interval postupně po desáté hodině večer na všech trasách prodlužoval.
Například: 22:00 - 22:30 - interval 10 minut
22:30 - 23:30 - interval 15 minut
23:30 - ukončení provozu - interval 20 minut.
Dopolední interval 6 minut na lince B je v pořádku, prodlužování intervalů ve špičce je výrazné snižování kvality MHD. Již teď by bylo občas intervaly spíše zmenšit. Víkendové omezení provozu nepovažuji za nijak hrozivé.

B - Tramvaje) Tramvaje podle návrhu zůstanou v celku bez výrazných změn. Linka 19 bude částečně nahrazena linkou 16. Nevidím v tom problém. Otázkou ale je, zda-li by nebylo lepší prodloužit na Lehovec linku 16 a dále ponechat točit na Vysočanské linku 15. Linka 16 také může sloužit jako dobrá náhrada při výpadku metra B. Bylo to celkem rychlé povrchové spojení mezi Palmovkou a Andělem. Z pohledy fandy do tramvají bychom se například nyní mohli dočkat vozů T3M i na Andělu a na Řepích, tedy na místech, kde dnes tyto tramvaje pravidelně nejezdí. Solizace na některých linkách nepovažuji za špatný nápad. Soupravy považuji za zbytečné na lince 8. Zde by podle mého názoru postačila klidně po celý týden sola. Dosud nechápu proč na linky 8 a 19 jsou mnohdy nasazovány kloubové vozy a velmi často i nízkopodlažní tramvaje, které by byly třeba na více frekventovaných linkách.

C- Autobusy) Některé návrhy, které jsem si přečetl se mi líbí. Domnívám se, že by přetrasování některých linek mohlo přispět k zlepšení dopravní obslužnosti i za cenu větších intervalů. Kromě Prahy 4 a 10 se velká část návrhů týká Prahy 5 a částečně i 6. Prodlužování některých linek zejména v oblasti Řep, Stodůlek a Zličína se mi líbí. Například zrušení dlouholeté zličínské linky 164 nevypadá zle. V relaci Zličín - Řepy, tedy v relaci s asi největší frekvencí cestujícíh na trase bychom se měli dočkat linky 180, která by dále měla pokračovat po své trase na Dejvickou, později možná spíše na Hradčanskou a Špejchar. Je mi jasné, z návrhu mi to tak vyplynulo, že mezi Zličínem a Sídlištěm Řepy se nedočkáme krátkých intervalů jako na současné lince 180, ale i tak si myslím, že 180 by mohla být dobrou náhradou za část linky 164, zejména pokud by byla obsluhovaná kloubovými vozy.

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Sirka » 08.1.2010 22:32

martyn píše:Dneska jsem při čtení prvního návrhu redukce metra a autobusů (v jejich případě o cca 25%) marně hledal svůj kardiostimulátor.

Omlouvám se za výkřik do tmy, plán zveřejnit nemůžu, navíc se toho valná většina snad neprojde. Ropid jde evidentně opět cestou: navrhneme toho hafo a třeba nám MČ něco schválí.
Kéž bys měl pravdu, dle některých informací toho dost projde a vzniknou tak mnohé zajímavé, leč nepříjemné situace...

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Tom » 07.1.2010 14:19

Omezení v březnu přijde, konkrétní podoba se už trochu začala rýsovat. To sou ty souběhy ... zkrácení 108, 154 atd...
Peníze se nenajdou, ty zmizely v projektu Opencard a málem další prachy zmizely v projektu magistrátní web...
Franta Haguess píše:Audit:
http://frantahaguess.webzdarma.cz/audit.pdf

Vyjádření auditora:
http://frantahaguess.webzdarma.cz/vyjadreni.pdf

A ještě kdo hledá kde jsou ty peníze :) menší nakouknoutí do firmy Haguess... Kterak si každý člen firmy přilepšil po roce 2007 :) Hlavně u pana Turka je to zajímavá změna :)

Ing. Jaroslav Turek, r.č. 590507/1403
do 2007
Praha 15, Rezlerova 284
http://www.mapy.cz/#mm=FP@sa=s@st=s@ssq ... 71520@z=16
od 2008
http://www.mapy.cz/#mm=FP@sa=s@st=s@ssq ... 95408@z=16

RNDr. Jan Kodovský, r.č. 581220/0493
Praha 4, Šeberov, Pod Vsí 319
Šeberov, Pod Vsí 319
http://www.mapy.cz/#mm=FP@sa=s@st=s@ssq ... 83544@z=17

Ing. Jiří Bláha, r.č. 760706/2034
Praha 9, Vysočany, Podvinný mlýn 2281/12
http://www.mapy.cz/#mm=FP@sa=s@st=s@ssq ... 31328@z=16

sídlo
Průhonice, Na Michovkách I. 686
http://www.mapy.cz/#mm=FP@sa=s@st=s@ssq ... 22464@z=16


Předmět podnikání:
- koupě zboží za účelem jeho dalšího prodeje a prodej
Zapsáno: 22.října 1996 Vymazáno: 7.května 2009
- poskytování software
Zapsáno: 22.října 1996 Vymazáno: 7.května 2009
- konzultační činnost v oblasti výpočetní techniky
Zapsáno: 22.října 1996 Vymazáno: 7.května 2009
- zprostředkovatelská činnost v oblasti výpočetní techniky
Zapsáno: 22.října 1996 Vymazáno: 7.května 2009
- zprostředkování služeb
Zapsáno: 13.července 2001 Vymazáno: 7.května 2009
- činnost podnikatelských, finančních, organizačních a
ekonomických poradců
Zapsáno: 13.července 2001 Vymazáno: 7.května 2009
- chov domácích zvířat a poskytování souvisejících služeb
Zapsáno: 21.listopadu 2003 Vymazáno: 7.května 2009
- organizování sportovních soutěží
Zapsáno: 21.listopadu 2003 Vymazáno: 7.května 2009
- výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona
Zapsáno: 7.května 2009

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od 9001 » 07.1.2010 9:27

Jediná záchrana je, že by magistrát navýšil rozpočet jinak je to neudržitelné. O těch 5% tam méně prostředků je a omezovat se bude muset dříve než červen/říjen. Jinak by se to asi moc nestihlo srovnat..

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od gabuliatko » 07.1.2010 2:07

Ja si porad myslim, ze do voleb se nezmeni nic. Pak se uvidi, kdo vyhraje.

Uživatelský avatar
Jakub
Uživatel
Příspěvky: 480
Registrován: 22.12.2007 23:43
Bydliště: Jedno z posledních nádraží, kde jsou komplet mechanická návěstidla.

Re: Denní linkové vedení - připomínky a návrhy

Příspěvek od Jakub » 06.1.2010 22:23

Možná už to tu bylo, ale mně zase minule kamarád povídal (četl někde v novinách), že by z Hostivaře mohla zmizet 26 kvůli souběhu s vlakem a kvůli tomu, že po zavedení M22 už toho do Hostivaře jezdí moc. Co by se s ní ale stalo, nevím.

Odpovědět