Provoz fóra

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Tom » 11.1.2010 14:18

Já sice do VIP nepatřím, do sekcí nepřispívám ale čtu je, přesto jedna věc je podivná, proč ji teda nemůžu alespoň vidět?
Tramvajové fórum vždycky překvapí nějakým user-unfriendly pravidlem :) Argumenty jsou velmi úsměvné, vidím jediný zelený příspěvek od trainzjohny a opět v něm vidím docela neznalosti moderátorství ;)

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MF » 11.1.2010 13:50

Konečně já, prostý pobíječ much si mohu oprávněně dovolit říct, že patřím mezi V.I.P. :lol:

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Oskar » 11.1.2010 13:49

Tom píše:Jde blokovat jak jméno, tak IP adresy. Většinou blokoji obojí. Pakliže vyblokuji nějakou školu, která má problémového jedince, tak pak smůla, prostě až doma :) To už rovnou můžete udělat fórum pro 20 vyvolených =D>
davidtk píše:Chci vidět jak Tě budou milovat návštěvníci při blokaci společné IP ;) Pokud nemáš pevnou veřejnou, tak máš sdílenou IP a tu může mít od 2 - XXX lidí ;) Nechci Ti kazit iluze, ale tato blokace není 100% účinná ...
Když zablokuješ něčí domovskou, tak se Ti připojí např z inet-kavárny, z mobilu a pod. Takže se ho stejně nezbavíš :lol:
Metroweb má tu výhodu, že má připojení přes IPv6, takže i když se problémové IP adresy zablokují, může si nevinná oběť takového blokování zařídit připojení přes IPv6, kde sdílení adres nepřipadá v úvahu. :wink:

Nicméně, osobně si myslím, že nebylo zcela nutné přesouvat Postřehy z terénu do VIP sekce. Spíš bych byl pro zavedení něčeho jako VIP-postřehů, kde se bude bavit užší skupinka „prověřených“ lidí a třeba konkrétněji.

Nevidím nic špatného na tom, aby tu byla nějaká VIP sekce. Pouze by to chtělo nějaké jasné podmínky, za jakých se člověk může do skupiny dostat. Navrhuji něco jako osobní certifikace (musí být známo, jaká fyzická bytost se za profilem skrývá) a/nebo síť důvěry (několik prověřených prohlásí, že dotyčného zná a důvěřuje mu – může z toho být nakonec pěkný graf, kdo se s kým zná :D ).

Mimochodem, jako člen VIP sekce můžu nečlenům prozradit, že o nic zásadního nepřichází :)

Uživatelský avatar
nitro
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: 23.1.2008 11:11

Re: Provoz fóra

Příspěvek od nitro » 11.1.2010 13:45

ElWapp píše:Patřím mezi ty, kteří si forum spíše pročítají, než aby přispívali. Je to dáno tím, že se tramvajáckým řemeslem neživím, tramvají pravidelně nejezdím, ale stejně mě některé provozní perličky zajímají... proto chci navrhnout, jestli by do té nové "uzamčené" komunity nestačilo přesunout rozjímání o cedulácích a ostatní "neškodné" postřehy ponechat v původním topicu. Za sebe můžu říct, že zrovna to, jestli jede cedule nebo digitál, je mi šumák, spíš si rád počtu o odklonech, vozech na linkách pro ně nestandartních, rozbitých nebo nových zastávkách apod. Nemyslím si, že informace tohoto typu jsou nebezpečné... Nebo je důvodem omezení přístupu i něco jiného, než jen krádeže cedulí?
Ja bych se k teto zadosti pripojil. Opravdu by byla skoda, kdyby "neovereni" uzivatele prisli o moznost cist si postrehy, diky kterym nemuzou nic ukrast...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MF » 11.1.2010 13:37

při registraci by šlo udělat jediné, pošli foto, které chceš mít povinně místo avataru spolu s kopií občanky (i když nevím jak to udělat s lidmi do 15 let, leda pas či jiný doklad). Tím, že to pošleš souhlasíš se zpracováním soukromých dat dle platných právních předpisů atd. Provozovatel fóra garantuje, že se data nezneužijí. Když by následně bylo na někoho podezření, jiný fórař by dotyčného viděl při nějaké protistátní činnosti :) , protože by ho poznal podle fota, tak by byl vykopnut a případně případ ohlášen na patřičná místa...

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 540
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Provoz fóra

Příspěvek od ElWapp » 11.1.2010 13:32

Patřím mezi ty, kteří si forum spíše pročítají, než aby přispívali. Je to dáno tím, že se tramvajáckým řemeslem neživím, tramvají pravidelně nejezdím, ale stejně mě některé provozní perličky zajímají... proto chci navrhnout, jestli by do té nové "uzamčené" komunity nestačilo přesunout rozjímání o cedulácích a ostatní "neškodné" postřehy ponechat v původním topicu. Za sebe můžu říct, že zrovna to, jestli jede cedule nebo digitál, je mi šumák, spíš si rád počtu o odklonech, vozech na linkách pro ně nestandartních, rozbitých nebo nových zastávkách apod. Nemyslím si, že informace tohoto typu jsou nebezpečné... Nebo je důvodem omezení přístupu i něco jiného, než jen krádeže cedulí?

stteep
Uživatel
Příspěvky: 199
Registrován: 02.1.2007 17:39
Bydliště: Praha poblíž smyčky Hostivař=)

Re: Provoz fóra

Příspěvek od stteep » 11.1.2010 13:23

trainzjohny píše:1) Nezapomínejte prosím vážení, že fóra mohou číst i neregistrovaní.
2) Blokace IP už dávno nefunguje, je milióny možností jak se připojovat z různých IP, nebo jak si IP vyměnit.
3) Zajímalo by mě jak se pozná problémový jedinec pokud nic nepíše ?! Můžu přece nakrásně někam napsat dva příspěvky a dál jen koukat a číst si kde zrovna dnes budu moc ty cedule ukrást...
4) Postupem času jistě bude do skupiny která tato témata uvidí povolen přístup i více lidem než nyní ( a případně se zase někteří vykopou). Je to otázka času než se systém nastaví na slušnou úroveň
5) Podívejte se okolo sebe na interetu, v práci, v tramvaji .... současná společnost není ze slušných a tolerantních lidí (i když i ti v ní sou) a tak se hold musí zavádět různá opatření proti, bohužel většině, neslušných. :?

ukamenování přijímám i skzre SZ
Tak stěma cedulema se mě to dotýká. Jak můžeš vědět, že sem se vydal za cedulema já, či zrovna někdo ze zde přítomných? Moh to bejt kdokoli jiný kdo ani nezná tramforum. Máš snad důkazy že to byl někdo kdo čte toto forum a na základě zde obsažených informací se vydal na lup? Pokud ano tak je prosím předlož. Já chápu že to srdcaře zabolí a naštve, když někdo očeše cedule, i mě to zamrzí když to tu čtu, ale nelze to řešit způsobe, že začnu metat blesky na všechny okolo a hned nařknu nejbližší možnou osobu či zkupinu.

Co se týče ip adres a problémových uživatelů. Myslím že to neni problém jen tohoto servru, ale i tisíců dalších. Je to bohužel sysyfofská práce, která visí, předemvším na administrátorech. A teď se Vážení administrátoři neuražte, ale zde mám pocit administrátoři nefungují, plno debat zde je bez předmětných a podobně a nikdo to nezatrhne. Promiňte, ale je třeba se na todle vrhnout a postupně blokovat problémové uživatele a jejich ip adresy. A to že zablokujete nějáký ústav? To je úplně to samí jako zablokujete přístup do určitých sekcí. Stačí dát do podmínek fora, že pro přístup je třeba pevná ip adresa. Pokud někdo nemá pevnou ip, nebo využívá společnou tak je to jeho problém nikoli fora. Uvedu příklad Rapidshare.com, kde když ste měli (možná ještě to platí) máte sdílenou ip adresu tak máte prroblémy s free stahováním a možná mě další zde přítomní doplní v příkladech různých servrů s příklady obrany proti neposlužným uživatelům. Je to prostě o tom že se správě fora je třeba věnovat denně a nikoli ob den či dle časvých možností. A pokud máte málo časových možností tak tu správu a hlídaní fora můsíte rozhodit mezi více lidí a to nejlépe mezi ty Vámi osobně prověřené.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od trainzjohny » 11.1.2010 13:05

1) Nezapomínejte prosím vážení, že fóra mohou číst i neregistrovaní.
2) Blokace IP už dávno nefunguje, je milióny možností jak se připojovat z různých IP, nebo jak si IP vyměnit.
3) Zajímalo by mě jak se pozná problémový jedinec pokud nic nepíše ?! Můžu přece nakrásně někam napsat dva příspěvky a dál jen koukat a číst si kde zrovna dnes budu moc ty cedule ukrást...
4) Postupem času jistě bude do skupiny která tato témata uvidí povolen přístup i více lidem než nyní ( a případně se zase někteří vykopou). Je to otázka času než se systém nastaví na slušnou úroveň
5) Podívejte se okolo sebe na interetu, v práci, v tramvaji .... současná společnost není ze slušných a tolerantních lidí (i když i ti v ní sou) a tak se hold musí zavádět různá opatření proti, bohužel většině, neslušných. :?

ukamenování přijímám i skzre SZ

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Provoz fóra

Příspěvek od davidtk » 11.1.2010 12:59

Já mluvím hlavně o zkušenostech vlastních se sdílenou IP (díky Bohu za vlastní). Řekněme, že některé služby, které zablokují IP jednomu uživateli, tak odříznou dalších X uživatelů zdílící stejnou IP, ano procentuální možnost nalezení stejné IP je mizivé, ale blokace IP není moc košér. Tím nenaznačuji, že jsem tuto blokaci nepoužíval, ale hodně jsem si dával záležet abych neodříznul sdílenou IP. Ale pořád narážím na to, že MF má pravdu ... To je tak strašně těžké napsat adminovi SZ??

Uživatelský avatar
Tonda Ježek
Uživatel
Příspěvky: 1080
Registrován: 30.11.2003 22:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Tonda Ježek » 11.1.2010 12:52

Tom píše:Jde blokovat jak jméno, tak IP adresy. Většinou blokoji obojí. Pakliže vyblokuji nějakou školu, která má problémového jedince, tak pak smůla, prostě až doma :) To už rovnou můžete udělat fórum pro 20 vyvolených =D>
Má pravdu, předsedo :twisted:
davidtk píše:Chci vidět jak Tě budou milovat návštěvníci při blokaci společné IP ;) Pokud nemáš pevnou veřejnou, tak máš sdílenou IP a tu může mít od 2 - XXX lidí ;) Nechci Ti kazit iluze, ale tato blokace není 100% účinná ...
Když zablokuješ něčí domovskou, tak se Ti připojí např z inet-kavárny, z mobilu a pod. Takže se ho stejně nezbavíš :lol:
Myslím, že Tom s tím má bohaté zkušenosti a DF metrowebu je důkazem, že to funguje.

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Provoz fóra

Příspěvek od davidtk » 11.1.2010 12:50

Tom píše:Jde blokovat jak jméno, tak IP adresy. Většinou blokoji obojí. Pakliže vyblokuji nějakou školu, která má problémového jedince, tak pak smůla, prostě až doma :) To už rovnou můžete udělat fórum pro 20 vyvolených =D>
Chci vidět jak Tě budou milovat návštěvníci při blokaci společné IP ;) Pokud nemáš pevnou veřejnou, tak máš sdílenou IP a tu může mít od 2 - XXX lidí ;) Nechci Ti kazit iluze, ale tato blokace není 100% účinná ...
Když zablokuješ něčí domovskou, tak se Ti připojí např z inet-kavárny, z mobilu a pod. Takže se ho stejně nezbavíš :lol:

stteep: mylíš se ;) Btw jak to chceš při registraci ochránit?

stteep
Uživatel
Příspěvky: 199
Registrován: 02.1.2007 17:39
Bydliště: Praha poblíž smyčky Hostivař=)

Re: Provoz fóra

Příspěvek od stteep » 11.1.2010 12:48

MF píše:Já sice nejsem moderátor, abych se k tomu fundovaně vyjádřil, ale myslím si, že zakázat přístup jen problémovým jedincům není řešení. Tyhle jedinci se zaregistrují pod jiným jménem a hnedka by měli opět přístup. Proto si myslím se to dělá tak jak se to dělá - přístup se povolí prověřeným uživatelům. Myslím si, že napsat slušnou SZ adminovi, či některému z moderátorů ve smyslu já jsem ten a ten a chtěl bych to a to jestli to je možné, že by se s tím dalo něco dělat. Bohužel doba a lidi jsou jací jsou a tak proto to asi jinak nejde.
Tak se to má ohlídat už při registraci, ne až po ní. To pak ztrácí svůj význam samotná registrace. To časem může bejt (když to přeženu) určité sekce budou přístupné jen vyvoleným, kde některé z tech funkcí přistupné vyvoleným budou přistupné Vyvolenějším atd. až dojdem na vrchol...

Mělo by být přístupné všem, jakmile někdo poruší pravidla či začne dělat problémy tak mu zablokovat trvale/dočasně. Teď nechci nikoho přímo urazit, ale jen si šťournout: To by ale bylo moc práce, proto se to dělá asi proti srsti tak aby to naštvalo co nejvíce lidí... Nebo se mýlím???!

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz fóra

Příspěvek od Tom » 11.1.2010 12:39

Jde blokovat jak jméno, tak IP adresy. Většinou blokoji obojí. Pakliže vyblokuji nějakou školu, která má problémového jedince, tak pak smůla, prostě až doma :) To už rovnou můžete udělat fórum pro 20 vyvolených =D>

davidtk
Uživatel
Příspěvky: 335
Registrován: 04.1.2008 13:25

Re: Provoz fóra

Příspěvek od davidtk » 11.1.2010 12:34

Samozřejmě, naprostý souhlas pane kolego. Ono řekněme, dokavaď tu budou mezi námi tací, kteří budou využívat toto fórum ke sledování a tipování svých cílů k okrádání a ničení majetku, tak je toto nejlepší řešení pro všechny. Jak se všude říká, děláme si to sami ...

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Provoz fóra

Příspěvek od MF » 11.1.2010 12:10

Já sice nejsem moderátor, abych se k tomu fundovaně vyjádřil, ale myslím si, že zakázat přístup jen problémovým jedincům není řešení. Tyhle jedinci se zaregistrují pod jiným jménem a hnedka by měli opět přístup. Proto si myslím se to dělá tak jak se to dělá - přístup se povolí prověřeným uživatelům. Myslím si, že napsat slušnou SZ adminovi, či některému z moderátorů ve smyslu já jsem ten a ten a chtěl bych to a to jestli to je možné, že by se s tím dalo něco dělat. Bohužel doba a lidi jsou jací jsou a tak proto to asi jinak nejde.

Odpovědět