Provoz na linkách

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od gabuliatko » 09.3.2010 20:47

Petr píše:Na vině je DÚ, který změnil proces schvalování výhybek a již nedělá místní šetření při kolaudační jízdě, kde se vše potřebné schválilo, ale od stolu ve lhůtě dané zákonem
Otázkou je, zda je na vině DÚ nebo ouřada v DPP/Magistrátu/Městské části/TSK který si změny chování DÚ nevšiml a nezjistil jak se TO má dělat.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Petr » 09.3.2010 19:55

Syrda píše:Co je teď důvodem obousměrného provozu 15 přes Pohořelec (mimo ul. Hládkov)? Z tramvaje není vidět žádný problém.
Je to psáno kus níže, tož znovu Důvodem je neschválení provozu výhybek na Malovance Drážním úřadem. Z důvodu neschválení technické způsobilosti rozjezdových a sjezdových výhybek bude ve výše uvedených úsecích (č. 612 a 618) obousměrně přerušen tramvajový provoz.
Na vině je DÚ, který změnil proces schvalování výhybek a již nedělá místní šetření při kolaudační jízdě, kde se vše potřebné schválilo, ale od stolu ve lhůtě dané zákonem
. Představa, že podobně mohou dopadnout výhybky na Andělu a já budu 45 dní běhat po křižovatce (nebo třeba Palačák, tak tam by to v kombinaci se SSZ znamenalo kolony až kamsi na Vinohrady) je úchvatná...

Uživatelský avatar
Syrda
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 25.6.2005 16:04
Bydliště: Hradec Králové - Praha

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Syrda » 09.3.2010 19:50

Co je teď důvodem obousměrného provozu 15 přes Pohořelec (mimo ul. Hládkov)? Z tramvaje není vidět žádný problém.

johndj
Uživatel
Příspěvky: 185
Registrován: 05.4.2009 21:17
Bydliště: Zličín
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od johndj » 09.3.2010 17:58

Petr píše:
johndj píše:Měl bych otázku. Proč přes den jezdí linka 15 přes Hládkov a spojovací kolejí k Hradu, když v noci jezdí linka 57 kolem Vozovny Střešovice? Měl jsem původně za to, že trať k Vozovně je uzavřena kvůli tunelům, ale to by i ta 57 nejezdila přeci přes Vozovnu Střešovice. Kde se stala v mém přemýšlení chyba?
V tom, že přes den byla nutnost odhlečit provozu v ulici U Brusnice, což v nočním nutné není
Díky, teď mi to již dává smysl.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Petr » 09.3.2010 17:51

johndj píše:Měl bych otázku. Proč přes den jezdí linka 15 přes Hládkov a spojovací kolejí k Hradu, když v noci jezdí linka 57 kolem Vozovny Střešovice? Měl jsem původně za to, že trať k Vozovně je uzavřena kvůli tunelům, ale to by i ta 57 nejezdila přeci přes Vozovnu Střešovice. Kde se stala v mém přemýšlení chyba?
V tom, že přes den byla nutnost odhlečit provozu v ulici U Brusnice, což v nočním nutné není

johndj
Uživatel
Příspěvky: 185
Registrován: 05.4.2009 21:17
Bydliště: Zličín
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od johndj » 09.3.2010 17:49

Měl bych otázku. Proč přes den jezdí linka 15 přes Hládkov a spojovací kolejí k Hradu, když v noci jezdí linka 57 kolem Vozovny Střešovice? Měl jsem původně za to, že trať k Vozovně je uzavřena kvůli tunelům, ale to by i ta 57 nejezdila přeci přes Vozovnu Střešovice. Kde se stala v mém přemýšlení chyba?

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Brejšín » 09.3.2010 17:31

Od 12h se jezdí opět přes Hládkov (15).

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od pawel » 09.3.2010 15:24

tady ještě odkaz na (mylné) info z webu dpp: http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/patoc ... 217-a-502/

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od MOp » 09.3.2010 15:18

Du nyni postupuje dle spravniho rizeni. Na vydani rozhodnuti ma termin 45 dni od zazadani.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od P_V » 09.3.2010 15:15

Jaké procedury nyní vyžaduje DÚ pro kolaudaci?

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od pawel » 09.3.2010 15:09

díky za informace, to jsou mi novoty. když pominu absurdistán v podobě "reko trati versus nezkolaudování výhybek", tak v mapce z dílny DPP informující o provozu v době od 10.3. to je totiž doopravdy zakreslené tak, jak jsem psal - tj.
57 BH ... malovanka - voz.st. - pražský hrad ... NH
15 vypich ... malovanka - hládkov (T)/pohořelec (Z) - brusnice ... vysočany

zprovoznění alespoň sjezdové výhybky malovanka>hládkov by krom obsluhy zastávky hládkov dc znamenalo o fous menší zatížení SSZ na pohořelci dc. škoda...

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od MOp » 09.3.2010 8:37

pawel píše:tak jsem se právě dočetl, že linka 57 pojede od 10./11.3. v trase BH--malovanka-voz.st.-pražský hrad--NH, tj. s vynecháním zastávky hládkov. nebylo by rozumnější ji poslat stejnou trasou jako 15, aby měl hládkov aspoň jakž takž obsluhu noční tramvají? ze zastávky před vchodem do GJK resp. pohořelce zc je to jistě blíž než z malovanky. krom toho by to tak bylo přehlednější, vynechání hládkova bude pro vystoupeníchtivé jistě milým zpestřením noční jízdy...
To by nešlo, jelikož i linka 15 jezdí odklonem (tusim od noci z patka na sobotu). Důvodem je neschválení provozu výhybek na Malovance Drážním úřadem. Z důvodu neschválení technické způsobilosti rozjezdových a sjezdových výhybek bude ve výše uvedených úsecích (č. 612 a 618) obousměrně přerušen tramvajový provoz.
Na vine je DU, ktery zmenil proces schvalovani vyhybek a jiz nedela mistni setreni pri kolaudacni jizde, kde se vse potrebne schvalilo a nasledne i v brzke dobe zaplo radio.¨

Termin od 10. souvisi s prelozkou Patockovy, ale si by se tam stejne nejezdilo.

KUlík: Zachovejme paniku! Spatny stav jiste souvisi s jejich absolutni novotou.. Jo kdyz lide neumi cist..

Kulík
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 17.5.2004 16:23
Bydliště: Praha

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od Kulík » 09.3.2010 7:43

pawel píše:tak jsem se právě dočetl, že linka 57 pojede od 10./11.3. v trase BH--malovanka-voz.st.-pražský hrad--NH, tj. s vynecháním zastávky hládkov. nebylo by rozumnější ji poslat stejnou trasou jako 15, aby měl hládkov aspoň jakž takž obsluhu noční tramvají? ze zastávky před vchodem do GJK resp. pohořelce zc je to jistě blíž než z malovanky. krom toho by to tak bylo přehlednější, vynechání hládkova bude pro vystoupeníchtivé jistě milým zpestřením noční jízdy...
Včera jsem četl jedno dopravní opatření, kde se psalo něco o špatném stavu výhybek na Malovance a o odklonu linek 15 a 57 přes Pohořelec od 6. března do odvolání...

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od pawel » 09.3.2010 1:23

tak jsem se právě dočetl, že linka 57 pojede od 10./11.3. v trase BH--malovanka-voz.st.-pražský hrad--NH, tj. s vynecháním zastávky hládkov. nebylo by rozumnější ji poslat stejnou trasou jako 15, aby měl hládkov aspoň jakž takž obsluhu noční tramvají? ze zastávky před vchodem do GJK resp. pohořelce zc je to jistě blíž než z malovanky. krom toho by to tak bylo přehlednější, vynechání hládkova bude pro vystoupeníchtivé jistě milým zpestřením noční jízdy...

fibou
Uživatel
Příspěvky: 356
Registrován: 12.10.2006 14:55
Bydliště: Praha Hloubětín

Re: Provoz na linkách

Příspěvek od fibou » 01.3.2010 19:22

willyjeff píše:Hele všechny hloubětínský 3 zatahují přes vnější kolej na St. Hloubětíně. Já dneska na 9. pořadí tam dokonce čekám od 21:36 do 21:54 a pak přejedu jen křižovatku a do vozovny. To je myšlený jako vtip? No moc se nesměju.

Edit : jo už mě napadlo, proč zajíždíme do tý smyčky. Je to kvůli přestupu na NAD. Ale proč tam některý spoje čekaj víc jak 10 minut jsem nepobral...
Protože 3/6, která jede před tebou, odjíždí ve 21:53. A na střední koleji stojí 19/52, a to od 21:21 do 21:50, talže by sis stejně moc nepomoh. A vnitřní je pro NAD. Takže to prostě jinak nejde. :lol:

Zamčeno