Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Brejšín » 01.5.2010 8:54

Ty plošiny:
bohužel existuje spousta zastávek kde plošinu použít nelze (bez ostrůvku, v oblouku, ostrůvek je ale stejně tak nízký že by se vozíčkář překotil), a teď tu možná budu za blbce, ale ty plošiny jsou určeny jen pro motorové vozíky, jinak by si "lechký" vozíčkář měl vyžádat pomoc jako maminka s kočárkem. Osobně jsem taky vybouch když "lechký" vozíčkář se zdánlivě normálním doprovodem si vymáhal plošinu pro výstup na Poloklinice Barrandov (schůdek byl asi 5 cm).

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od Fořtík » 01.5.2010 8:34

7080 píše:Ale spousta vozíčkářů nepotřebuje nebo nechce vyklopit plošinu. Zvláště ti s doprovodem, případně ti s lehkým vozíčkem. Než se řidič vyhrabe s hákem z kabiny, tak je vozíčkář uvnitř, případně venku.
Přesně tak to je! S malým (lehkým) vozíkem velmi často plošinu ani vyklopit nechtějí. (-X

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od demon » 30.4.2010 22:04

Taky jsem se s tím nikdy nesetkal, ale pokud opravdu někdo úmyslně odmítl vyklopit plošinu a byla na voze funkční, je takový exces na stížnost a přísné potrestání.
To je bez debat.

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od gabuliatko » 30.4.2010 20:40

já se s tím bohužel setkal taky

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od 7080 » 30.4.2010 20:02

MOp píše:Já se s tím ale setkal, proto jsem to tak také napsal.
Ale spousta vozíčkářů nepotřebuje nebo nechce vyklopit plošinu. Zvláště ti s doprovodem, případně ti s lehkým vozíčkem. Než se řidič vyhrabe s hákem z kabiny, tak je vozíčkář uvnitř, případně venku.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam s ním (s příspěvkem)? Když jinde není místo, tady ano...

Příspěvek od MOp » 30.4.2010 19:34

Já se s tím ale setkal, proto jsem to tak také napsal.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od kruťák » 30.4.2010 19:26

Nedá mi to a musím se vyjádřit k MOpově příspěvku v sekci Na znamení s názvem "Ostatní - slušný řidič ".
Nelíbí se mi hlavně věta:
"Vozy proto mají výklopné plošiny, které vozíčkáři nástup usnadní. Ne všichni řidiči jsou ale ochotni zvednout svůj zadek a jít vozíčkáři pomoci."

Já osobně jsem se s ničím takovým nesetkal. Řidiči, ať se na ně jakkoliv nadává, si to podle mě nedovolí. Nebo chcete říct, že jste viděl, jak na zastávku XY přijela nízkopodlažní tramvaj, řidič viděl, že chce nastupovat vozíčkář, a přesto mu vysunout plošinu nepřišel, zavřel dveře a odjel?
Řešil jsem to zrovna včera s jedním známým, taxikářem, který mi řikal, že má stálé zákazníky a několik z nich jsou vozíčkáři. Všichni bez výjimek si moc pochvalují nízké tramvajky (a ObrázekI-busy) a také ochotu řidičů.
Jentak mimochodem, není to povinností řidiče?
Řidič musí umožnit bezpečný nástup nebo výstup cestujících na vozíku pro invalidy, tedy vysunutím nebo vyklopením nájezdové rampy...

Odpovědět