Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Oskar » 10.6.2010 8:54

Ještě mě napadá, jak se rubrika rozrůstá, že by nebylo od věci přidat tam stránkování, tak po deseti příspěvcích.

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Oskar » 04.6.2010 14:22

[color=#006600]OMH[/color] na znamení píše:Tramvajová smyčka je opět v plném režimu, nikoliv jen se sólem na lince 25. Nyní zde končí linky 25 a 26 v soupravách a linka 15 v sólech.
Možná by se hodilo napsat, která smyčka. Pokud to teda nemá být hádanka :)
[color=#AA0000]MOp[/color] na znamení v Pondělí 24. května 2010, 23:18 píše:V minulém příspěvku jsme vás milně informovali…
Omyl, správně má být „mylně“.

johndj
Uživatel
Příspěvky: 185
Registrován: 05.4.2009 21:17
Bydliště: Zličín
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od johndj » 04.6.2010 9:56

krtinek píše:
MOp v rubrice Na znamení píše:Jelikož jsou vokovické wany nově vypravovány z Kobylis a Hloubětína, je možné je nyní spatřit na nevšedních linkách (3,10,12,24,...)
Doplňuju, že dnes nevšedně i na 19. A T6 na lince 15 se taky nevidí každý VŠEDNÍ den...

EDIT :lol: 8-)
Wany garantují víkendy na 19, pokud si dobře pamatuji.

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od martyn » 03.6.2010 21:16

krtinek píše:
MOp v rubrice Na znamení píše:Jelikož jsou vokovické wany nově vypravovány z Kobylis a Hloubětína, je možné je nyní spatřit na nevšedních linkách (3,10,12,24,...)
Doplňuju, že dnes nevšedně i na 19. A T6 na lince 15 se taky nevidí každý den...
T6 se na lince 15 standardně vyskytují každý víkend :D

opocenskylukas
problémový jedinec
Příspěvky: 436
Registrován: 27.3.2009 19:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od opocenskylukas » 03.6.2010 20:41

krtinek píše:
MOp v rubrice Na znamení píše:Jelikož jsou vokovické wany nově vypravovány z Kobylis a Hloubětína, je možné je nyní spatřit na nevšedních linkách (3,10,12,24,...)
Doplňuju, že dnes nevšedně i na 19.
nejen dneska byla tam i v úterý.a dle fotky co dodal štěpán ze včerejšího vypravení tak tam byla i včera

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od kruťák » 03.6.2010 20:40

MOp v rubrice Na znamení píše:Jelikož jsou vokovické wany nově vypravovány z Kobylis a Hloubětína, je možné je nyní spatřit na nevšedních linkách (3,10,12,24,...)
Doplňuju, že dnes nevšedně i na 19. A T6 na lince 15 se taky nevidí každý VŠEDNÍ den...

EDIT :lol: 8-)
Naposledy upravil(a) kruťák dne 03.6.2010 21:38, celkem upraveno 1 x.

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od milbi » 04.5.2010 17:54

Brejšín píše:Hmmm, tak tímto se omlouvám všem které jsem obvinil z hloupého šetření nevyvěšením vlajek na státní svátky 1.1.2010, 5.4.2010 a 1.5.2010.
Ale 1.1. státní svátek podle směrnice je :-)

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od Brejšín » 04.5.2010 16:10

Hmmm, tak tímto se omlouvám všem které jsem obvinil z hloupého šetření nevyvěšením vlajek na státní svátky 1.1.2010, 5.4.2010 a 1.5.2010.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od MOp » 04.5.2010 15:14

Myslis tedy, ze mi psal sam nejvyssi maskujice se za dataline5@seznam?

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od jara » 04.5.2010 15:01

MOp píše:toto mi prislo emailem od autora dataline5:
Takto přesně zní směrnice generálního ředitele :-)

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od P_V » 04.5.2010 11:08

Tak on ten první květen není státní svátek, ale ostatní svátek, tudíž se nepraporkuje, pokud ředitel nepokyne. To jsou novoty.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od MOp » 04.5.2010 9:01

toto mi prislo emailem od autora dataline5:

Účel vydání
Tato norma stanovuje termíny a způsob použití vlajkové výzdoby na vozech tramvají a pozemní lanové dráhy.
1 Vlajková výzdoba tramvají a vozů pozemní lanové dráhy
Vlajková výzdoba tradičně zdůrazňuje výjimečnost určitých dnů nebo událostí.
1.1 Vlajková výzdoba se provádí umístěním dvou stanovených vlajek do horní nebo spodní části čelního prostoru vozidla, souměrně k jeho podélné střední rovině. Vlajky jsou pevně přichyceny k žerdím umístěným ve zvláštních držácích. Žerdi jsou zhotoveny z vhodného materiálu o délce 600 – 700 mm a průměru 12 – 13 mm. U stejného typu vozidla musí být umístění vlajek shodné.
1.2 U obousměrných motorových vozů tramvajové dráhy se vlajková výzdoba umístí
na obě čela vozu v případě, že jedno nebo druhé čelo motorového vozu je během provozu střídavě v čele tramvajového vlaku. V ostatních případech se vlajková výzdoba umístí pouze na čelo prvního vozu tramvajového vlaku. U vozů pozemní lanové dráhy se vlajková výzdoba umístí na obě čela vozu vždy.
2 Použití vlajkové výzdoby
Ve dnech uvedených v bodě 2.1 této normy musí být vlajková výzdoba umístěna na všech tramvajových vlacích včetně těch, jejichž provoz není určen jízdním řádem (mimo vlaků jedoucích do opravy nebo na likvidaci), na vozech pozemní lanové dráhy i na historických tramvajích, pokud jsou v provozu.
Ve dnech uvedených v bodě 2.2 této normy se rozsah vlajkové výzdoby stanoví buď stejně jako v bodu 2.1 této normy nebo – dle charakteru akce – pro vybraný druh provozu, vybrané linky, linky vedené určitou částí hl. m. Prahy, vybrané typy vozidel apod. O rozsahu vlajkové výzdoby rozhodne dopravní ředitel.
2.1 Vlajková výzdoba o státních svátcích
Vlajková výzdoba se provádí dvěma státními vlajkami České republiky.


Státní vlajka České republiky se skládá z horního pruhu bílého a dolního pruhu červeného, mezi něž je vsunut žerďový modrý klín do poloviny délky vlajky; poměr šířky vlajky k její délce je 2:3 (§ 4 zákona České národní rady č. 3/1993 Sb., o státních symbolech České republiky).
Státní svátky České republiky stanovuje zákon č. 245/2000 Sb., o státních svátcích,
o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu, ve znění pozdějších předpisů.
Státní svátky
? 1. leden Den obnovy samostatného českého státu
? 8. květen Den osvobození
? 5. červenec Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
? 6. červenec Den upálení Mistra Jana Husa
? 28. září Den české státnosti
? 28. říjen Den vzniku samostatného československého státu
? 17. listopad Den boje za svobodu a demokracii
Vlajková výzdoba se umístí v uvedených dnech na vozidla denního provozu.
2.2 Vlajková výzdoba při jiných příležitostech
2.2.1 Při jiných příležitostech (významné akce nebo události celostátního nebo celopražského charakteru, sportovní nebo reklamní akce, popř. významné dny nebo výročí v rámci DP), pokud nepřipadnou na dny uvedené v bodě 2.1 této normy, se vlajková výzdoba provede pouze na příkaz nebo se souhlasem dopravního ředitele, který stanoví nebo odsouhlasí druh vlajek, které budou použity, popř. jejich vzájemnou kombinaci a rozsah vlajkové výzdoby.
Je-li součástí stanovené vlajkové výzdoby státní vlajka České republiky v kombinaci s jinou vlajkou, umístí se státní vlajka vždy na pravé straně ve směru jízdy (z čelního pohledu vlevo).
Při akcích nemajících celostátní význam není dovoleno umisťovat na vozidla státní vlajku České republiky.
2.2.2 Útvary DP, v jejichž kompetenci je příprava tramvají a vozů lanové dráhy k provozu, obdrží patřičné informace (popř. i stanovený druh vlajek, pokud nejde o vlajky uvedené v bodě 2.1 této normy) v takovém časovém předstihu, aby bylo možno zajistit vybavení vozidel vlajkami ve stanoveném termínu. Informaci podá útvar 100000 – ÚD, stanovený druh vlajek dodá útvar 900700 – odbor Marketing a komunikace nebo stanoví postup samostatná vnitřní norma.
3 Zajištění a kontrola vlajkové výzdoby
Za umístění vlajkové výzdoby na vozy odpovídají příslušní vedoucí zaměstnanci útvaru 220000 – JSVT, vedoucí útvaru 360000 – JHV a vedoucí útvaru 129000 – provozovna LD Petřín.
Řidiči tramvají i průvodci lanové dráhy zkontrolují před výjezdem na trať a vždy před odjezdem z výchozí zastávky úplnost a stav vlajkové výzdoby. V případě ztráty nebo poškození vlajek (vlajky) během provozu vozidla podají zprávu útvaru 120320 – oddělení Provozní dispečink, který neprodleně zajistí nápravu.
Datum schválení: 25. 3. 2009
Ing. Martin Dvořák, v. r.
generální ředitel

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od OMH » 04.5.2010 8:59

jara píše:Trošku mi to dalo práci ale našel jsem kam jsem psal příspěvěk naposledy (přejmenovaní). Koukal jsem jak jsem sliboval v sobotu jak je to s těma vlajkama. A opravdu dle Směrnice Generální Ředitele 3/2009 z 1.května 2009 se vozy DPP osazují vlajkou 1.ledna,8.května, 5+6.čevence,28.zaří, 28.října a 17.listopadu. V normě se píše že státní svátky České republiky stanovuje zákon č.245/2000 Sb.. A tak nevím jestli se i tam nepíše kdy mají být vlajky a kdy ne. Hold svátek práce není tak důležitý a tak se vlajky nedavají. Ale depo za nic nemůže. Nařízení jde přímo od nejvyšších.....
Pamatuji si správně, že dříve byly vlajky i na 5.5.? Pražské povstání.
Jinak máme státní svátek státem uznaný a den pracovního volna, myslím.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od pawel » 04.5.2010 0:18

MOp (?) píše:Na znamení (podněty, názory, reakce)
líbí, spokojen, chválím.

jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Na znamení (podněty, názory, reakce)

Příspěvek od jara » 03.5.2010 22:02

Trošku mi to dalo práci ale našel jsem kam jsem psal příspěvěk naposledy (přejmenovaní). Koukal jsem jak jsem sliboval v sobotu jak je to s těma vlajkama. A opravdu dle Směrnice Generální Ředitele 3/2009 z 1.května 2009 se vozy DPP osazují vlajkou 1.ledna,8.května, 5+6.čevence,28.zaří, 28.října a 17.listopadu. V normě se píše že státní svátky České republiky stanovuje zákon č.245/2000 Sb.. A tak nevím jestli se i tam nepíše kdy mají být vlajky a kdy ne. Hold svátek práce není tak důležitý a tak se vlajky nedavají. Ale depo za nic nemůže. Nařízení jde přímo od nejvyšších.....

Odpovědět