Chci se stát řidičem tramvaje...

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od demon » 09.6.2010 20:23

tramvajista píše: :D :D co na to povědět.Já se holím.s pedofilama se naštěstí nestýkám,ani nechci a na adrenalinový sporty nemám žaludek.Tak si myslím,že by to nemuselo bejt tak strašný.A co se týče zdravotní,nebo zátěžový zkoušky,to zas tak těžký taky není co?
Odpovídáš Ano - Ne, ale tohle je přesně ten typ otázek, kterej pak okecáš...
Zátěžový v pohodě, vyjma teda toho křížkování na čas, u kterýho sem se sakra zpotil, ale na zdravotních sem pohořel, takže pro mě těžký byly... :x

tramvajista
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 01.7.2006 14:51
Bydliště: Praha Ruzyně

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od tramvajista » 09.6.2010 20:18

demon píše:
tramvajista píše:Na psychotesty jsem nemohl jít,jako první.Musím donýst na Bojiště na Pavlák potvrzení z evidenční karty řidiče-výpis + trestní rejstřík a pak na základě těchto dvou věcí jsem poslanej dále na psychotesty a zdravotní.Takže se dají brát psychotesty,něco jako IQ testy? jako třeba otázka: doplňtě do řady: 1,3,5,7,9,11,... atd? nebo jsou to otázky ze života? Každopádně díky všem.
Já teda byl na psychotestech jako na prvním vyšetření, až pak následně začal vyběhávat doktory a nakonec výpisy, rejstřík a protialkoholní, protože tam je nejnižší pravděpodobnost problému (u mě teda doposavaď nulová... :lol: ).
Řady čísel asi ne, ale nějaký doplnění řad obrazců tam je. Plus záludný otázky jestli máš rád fousatý, jestli se stýkáš s pedofilama nebo provozuješ adrenalinový sporty... (-X

:D :D co na to povědět.Já se holím.s pedofilama se naštěstí nestýkám,ani nechci a na adrenalinový sporty nemám žaludek.Tak si myslím,že by to nemuselo bejt tak strašný.A co se týče zdravotní,nebo zátěžový zkoušky,to zas tak těžký taky není co?

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od demon » 09.6.2010 19:40

tramvajista píše:Na psychotesty jsem nemohl jít,jako první.Musím donýst na Bojiště na Pavlák potvrzení z evidenční karty řidiče-výpis + trestní rejstřík a pak na základě těchto dvou věcí jsem poslanej dále na psychotesty a zdravotní.Takže se dají brát psychotesty,něco jako IQ testy? jako třeba otázka: doplňtě do řady: 1,3,5,7,9,11,... atd? nebo jsou to otázky ze života? Každopádně díky všem.
Já teda byl na psychotestech jako na prvním vyšetření, až pak následně začal vyběhávat doktory a nakonec výpisy, rejstřík a protialkoholní, protože tam je nejnižší pravděpodobnost problému (u mě teda doposavaď nulová... :lol: ).
Řady čísel asi ne, ale nějaký doplnění řad obrazců tam je. Plus záludný otázky jestli máš rád fousatý, jestli se stýkáš s pedofilama nebo provozuješ adrenalinový sporty... (-X

tramvajista
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 01.7.2006 14:51
Bydliště: Praha Ruzyně

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od tramvajista » 09.6.2010 16:21

MF píše:hlavně je taky dobrý třeba říct, že hledáš dobrou práci, protože zakládáš rodinu a tak, abys tam neřekl, že je ti jedno za kolik tam dělaáš, ale hlavně že můžeš jezdit s vytouženou tramvááááááááájí :) to moc rádi nemají takovýhle psychouše :D

no zatím jsem sám.Ale to oni asi nebudou potom pátrat že? to je super.Díky za radu

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od MF » 09.6.2010 16:01

hlavně je taky dobrý třeba říct, že hledáš dobrou práci, protože zakládáš rodinu a tak, abys tam neřekl, že je ti jedno za kolik tam dělaáš, ale hlavně že můžeš jezdit s vytouženou tramvááááááááájí :) to moc rádi nemají takovýhle psychouše :D

tramvajista
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 01.7.2006 14:51
Bydliště: Praha Ruzyně

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od tramvajista » 09.6.2010 15:45

MF píše:No to sis to blbě naplánoval. Napřed si zajdu na psychotesty a pak řeším po výsledku ostatní. Takhle vyhazuješ prachy za různá potvrzení, které ti mohou být následně na prd.

Na psychotesty jdi odpočinutý. Není to nic těžkého. Jen u toho chce trochu myslet než něco odpovíš. Taky se dělá zátěžový test - kreslí se "okýnka" až bolí ruka, ale to bolení je součástí testu výdrže. No a když budeš ty čtverečky opisovat - už přesně nevím co se tam s těmi čtverečky dělá tak musíš mít dobrý neunavený oči, takže aspoň den před tím třeba nesvařuj :)

Díky za odpovědi.Docela mi pomohli.Na psychotesty jsem nemohl jít,jako první.Musím donýst na Bojiště na Pavlák potvrzení z evidenční karty řidiče-výpis + trestní rejstřík a pak na základě těchto dvou věcí jsem poslanej dále na psychotesty a zdravotní.No já vím o sobě,že psycho nejsem,docela normální kluk s trpělivostí,tak bych snad mohl uspět.Takže se dají brát psychotesty,něco jako IQ testy? jako třeba otázka: doplňtě do řady: 1,3,5,7,9,11,... atd? nebo jsou to otázky ze života? Každopádně díky všem.

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od Pepa » 08.6.2010 23:01

Pedály ne, pouze kruh a 4šipky ukazující do kruhu a 4šipky ukazující ven, podle toho mačkáš příslušné klávesy a plus i NT a VT.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od MF » 08.6.2010 23:00

demon píše:Už si nevybavuju jestli se i v HL šlape na pedály (myslim že ne), ale šipky do čtyř stran a VT + NT tam jsou.
Jo to bylo před deseti lety taky. Ale jak je to teď? Zobáci, pochlubte se :!: :D

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od demon » 08.6.2010 22:57

Už si nevybavuju jestli se i v HL šlape na pedály (myslim že ne), ale šipky do čtyř stran a VT + NT tam jsou.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od MF » 08.6.2010 22:51

Nevím jaké Kuželová používá přístroje, ale v Hostivaři když jsem dělal psychotesty na bus, tak tam byl počítač, před ním pět barevných tlačítek a dva pedály. Ze začátku na monitoru byly barvy na úrovni oněch tlačítek, ale pak se to střídalo. K tomu zněl následně nízký či vysoký tón a na něj se reagovalo dvěmi černými tlačítky. Nakonec se v rozích obrazovky objevovali žluté čtverce a to na levo či pravo a na ty se reagovalo pedály. Pokud to tak mají i na tramvajích, tak doporučuji nemít nohu připravenou nad pedály!!! Snadno se ušlápneš. Stačí je mít položené vedle. Když máš nutkání jej sešlápnout zbytečně, máš čas reagovat a nešlápnout navíc.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od demon » 08.6.2010 22:49

MF píše:...už přesně nevím co se tam s těmi čtverečky dělá tak musíš mít dobrý neunavený oči, takže aspoň den před tím třeba nesvařuj :)
Některý přeškrtávaj, některý podškrtávaj.
S očima jsem problém neměl, spíš s rukama... [-o<

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od demon » 08.6.2010 22:46

Sice tady je někde vhodnější vlákno, ale zkusím odpovědět tady.
Nás bylo ve skupině 8 na psychotestech, neprošli 2 (ale byli to postarší pomalejší pánové a tipoval jsem je na to hned od začátku), další 3 neprošli zdravotníma prohlídkama a jeden to zabalil po týdnu v kursu...
Na psychotestech jde o rychlost a postřeh, případný "sociálně nepřijatelný" odpovědi na otázky dokážeš následně vyargumentovat. Doporučuju hodně dobrou propisku. Vlastní gelovou mi zakázali a erární byla moc tenká, takže mi děsně klouzala v ruce a bylo to peklo.
Lékařský prohlídky doporučuju pokud možno absolvovat u "vlastních lékařů", přestože ti závodní doktorka bude doporučovat jiný, se smlouvou s DPP. :wink:

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od MF » 08.6.2010 22:42

No to sis to blbě naplánoval. Napřed si zajdu na psychotesty a pak řeším po výsledku ostatní. Takhle vyhazuješ prachy za různá potvrzení, které ti mohou být následně na prd.

Na psychotesty jdi odpočinutý. Není to nic těžkého. Jen u toho chce trochu myslet než něco odpovíš. Taky se dělá zátěžový test - kreslí se "okýnka" až bolí ruka, ale to bolení je součástí testu výdrže. No a když budeš ty čtverečky opisovat - už přesně nevím co se tam s těmi čtverečky dělá tak musíš mít dobrý neunavený oči, takže aspoň den před tím třeba nesvařuj :)

tramvajista
Uživatel
Příspěvky: 22
Registrován: 01.7.2006 14:51
Bydliště: Praha Ruzyně

psychotesty pro řidiče tramvaje

Příspěvek od tramvajista » 08.6.2010 18:35

Zdravím všechny budoucí kolegy-řidiče tramvají.Měl bych dotaz.Zařizuji si všechny papíry,abych mohl nastoupit do kurzu řidiče tramvaje.Musím ještě podstoupit psychotesty a zdravotní prohlídku.Měl bych dotaz,jaké otázky jsou v psychotestech a jestli je to jednoduché udělat.a na co si případně dát pozor nebo na co se připravit.A dále,jak vypadají zdravotní prohlídky??? děkuji mockrát za pomoc a odpověď.Honza

hawaj
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 12.9.2009 13:01

Re: Chci se stát řidičem tramvaje...

Příspěvek od hawaj » 16.10.2009 18:59

I na hlavní pracovní poměr je momentálně plno. Dneska se mi to doneslo osobně

Odpovědět