Nehody_ Abus

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od 9001 » 09.6.2010 12:37

MM: Tady s tebou naprosto souhlasím. Bohužel jsem taky byl svědkem, když na Palackého náměstí zc na nábřeží zkolaboval cestujcí a tramvaje stály v zastávce s blikačkou. I přes blíkání dálkovek kolegy z mostu se inteligent s 3 rozjel a zazdil to komplet. #-o

Zasadní problém je že pak takovýhle řidiči vyčítají řidičům IAD zablokování křižovatek...

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 09.6.2010 11:15

gabuliatko píše:
MM-Mikulovsky píše:Či mohu vzpomenout podobně ošemetnou situaci do níž jsem se dostal já v opačném postavení ...
No ... stačí se chvíli dívat co děláte u Anděla, kde tedy naštěstí blokujete jen sami sebe, ale někteří jedou po hlavní od Lidické a i když se nevejdou do zastávky, nepustí odbočující 9 směr Újezd.
Zrovna v tebou uvedeném případě je to skutečně blbost až sviňárna od kolegy jedoucího od lidické - stav za křižovatkou vidí skvěle díky mírnému posunu TT v ní doleva, ale jindy když jedeš za jinou tram a před ní vůbec nevidíš, tak je to jiná (Např. od Štěpánské na Karláku stylem jízdy případně probliknutím výstražek dávám, dle vzoru jiného kolegy, najevo tram za mnou, že já budu v zastávce druhý a on se tam nevleze). Nebo cca před půl rokem jsem naskakoval jako svačinář na tram směr Barrandov - žel 14T přede mnou mělo problémy s odjezdem a muselo se totálně zresetovat (což nemalou chvíli trvá) a za mě se před zastávku za křižovatku vlezla další tram - upozornil jsem kolegu na problém a ať dá výstražky + v poslední chvíli jsem v Lidické před výhybkou zastavil vlevo odbočující 7, protože v ten moment řidič nemá dostatečný přehled o situaci daným směrem. Ovšem než jsem situaci vysvětli tomu se 7-kou, tak nějaký blb i přes ty výstražky a otevřené dveře tram před zastávkou křižovatku zablokoval od Arbesáku , takže 9-ky, 6-ky, 10-ky a 4-ky DC již také neprojely - mohly jen 7, 12, 14, a 20 DC. Vše to jsou příklady, že někteří při práci fakt asi naprosto nemyslí - mně tu na TF několikráte bylo naopak vyčítáno, že myslím až moc a já to vše přitom beru takřka automaticky jen s lehkým citem (pokud možno nedělat to co mně štve na jiných).

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od 9001 » 09.6.2010 7:56

demon píše:
9001 píše:Demon: Vsadím se kdyby si tam jel se svým autem a brzdil si kvůli chodci a zadek ti cokoliv urazilo budeš řvát, že to byla jeho vina. Zkus se někdy na věc podívat z druhé strany :wink:
Možná by taky nebylo od věci,aby sis uvědomil, že pokud jde o plechy je to pořád ok, jakmile je tam krev už to je průser.
Nevsázej se, zase prohraješ !
Nejezdim jako pr..e, takže mi to s největší pravděpodobností nehrozí. A tvoje poslední věta už je úplně out, možná by nebylo úplně od věci, kdyby sis zvova přečetl, co jsem napsal a zkusil se trochu zamyslet. :wink:
Tohle není o tom jezdit jako prase. Představ si tuhle křižovatku budeš mít dost prostoru před protijedoucím autem, ale pak ti tam vlítne chodec a zahamtneš a vlítne do tebe. Je na tom něco prasáckého? Já na tom nic nevidím.

Pokud uznají vinu tramvajáka, tak ten jel jako prase, nikoli tebou obviněný řidič busu a ze kterého to odnesli i lidé. Co pak řekneš?

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Nehody

Příspěvek od gabuliatko » 09.6.2010 7:38

MM-Mikulovsky píše:Či mohu vzpomenout podobně ošemetnou situaci do níž jsem se dostal já v opačném postavení ...
No ... stačí se chvíli dívat co děláte u Anděla, kde tedy naštěstí blokujete jen sami sebe, ale někteří jedou po hlavní od Lidické a i když se nevejdou do zastávky, nepustí odbočující 9 směr Újezd.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od demon » 09.6.2010 6:18

9001 píše:Demon: Vsadím se kdyby si tam jel se svým autem a brzdil si kvůli chodci a zadek ti cokoliv urazilo budeš řvát, že to byla jeho vina. Zkus se někdy na věc podívat z druhé strany :wink:
Možná by taky nebylo od věci,aby sis uvědomil, že pokud jde o plechy je to pořád ok, jakmile je tam krev už to je průser.
Nevsázej se, zase prohraješ !
Nejezdim jako pr..e, takže mi to s největší pravděpodobností nehrozí. A tvoje poslední věta už je úplně out, možná by nebylo úplně od věci, kdyby sis zvova přečetl, co jsem napsal a zkusil se trochu zamyslet. :wink:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 09.6.2010 2:06

Tady odkaz na zprávu o oné nehodě na Novinkách - http://www.novinky.cz/krimi/202697-v-pr ... m-mhd.html
K tomu jak napsal MF: "Myslím, že i busák čekal od tramvajáka trochu rozumu s tím, že mu usnadní odbočení....", mám pár připomínek. Osobně při křížení s BUS se snažím jejich řidičům (k nimž mám velkou úctu, protože mají dle mne mnohem těžší službu než já - např. jsou mnohonásobně víc omezováni IAD atd.) pomoci dle možnosti - moji rychlosti a k ní dostatečnému prostoru pro bezpečné zastavení (a zrovna mezi zastávkami Horky a Michelská v obou směrech to dělám jistě nejčastěji). Jenže i tady na TF mě za obdobné jednání nejen k BUS, ale i dalším TRAM někdo peskoval (tak jako jsou v obdobném duchu některé reakce pod článkem na Novinkách) a slyšel jsem dokonce cca před rokem, že naši vlastní dispečeři napomínali kolegu tramvajáka za zdržování IAD, když jejím přibrzděním umožnil najet od zastávky Královský letohrádek DC protijedoucí tramvaji na komunikaci! Či mohu vzpomenout podobně ošemetnou situaci do níž jsem se dostal já v opačném postavení cca před rokem na Karláku, kde jsem jel od Palačáku a na Moráni stanicovala nějaká 18 či 24, mě pouštěla ze všech stran IAD a kolega mně s tou tramvají směr Botanická zahrada ZC málem nepustil (rozjel se ze zastávky když já začal najíždět do křižovatky) a mohlo také dojít ke srážce.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od 9001 » 08.6.2010 23:24

Naprostý souhlas s MF. Rozumný normální nezaujatý názor =D> =D>

Demon: Vsadím se kdyby si tam jel se svým autem a brzdil si kvůli chodci a zadek ti cokoliv urazilo budeš řvát, že to byla jeho vina. Zkus se někdy na věc podívat z druhé strany :wink:
Možná by taky nebylo od věci,aby sis uvědomil, že pokud jde o plechy je to pořád ok, jakmile je tam krev už to je průser.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Nehody

Příspěvek od MF » 08.6.2010 22:59

vzhledem k tomu, že to neni automat, ale klacek, tak bych já osobně v tomhle místě před kopcem a přechodem podřadil na dvojku, takže zase tak rychle mu to tam krouhnout nemohl. Nicméně tramvaják tam klidně mohl mít i čtyřicet, takže to asi nemá cenu teď řešit, páč to stejně nevyřešíme. Třeba se dozvím za čas víc, uvidíme. Myslím, že i busák čekal od tramvajáka trochu rozumu s tím, že mu usnadní odbočení....

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od demon » 08.6.2010 22:54

MF píše:...jestli tam ten bus odbočil a přibrzdil, tak tramvaják to má na rovině a snad proboha vidí skoro půl kilometru před sebe ne? No necháme to a uvidíme...
No jo, když ten autobus to tam pošle za 3 vteřiny a za tu dobu udělá tramvaj co ?
Každopádně to taky mohlo být i tak, že ten autobus pouštěl a nečekal, že mu tam nechá *****...

Uživatelský avatar
Pepa
Uživatel
Příspěvky: 2152
Registrován: 30.11.2003 9:45
Bydliště: 6004

Re: Nehody

Příspěvek od Pepa » 08.6.2010 22:40

Takže si můžeme 7076 škrtnout, pokud nevstane z mrtvých jako jiné vozy...
http://www.k-report.net/discus/nahledy/439432.jpg

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Nehody

Příspěvek od MF » 08.6.2010 22:38

demon píše:Sice je to dost na zadek, ale přesto tak na 99% nedání přednosti v jízdě ze strany autobusáka.
Každopádně vzadu na podestě bych sedět nechtěl... (-X
Jo ani na místě se něvědělo jak to bylo. To se bude šetřit dále (tacho, výpovědi a tak), ale jestli tam ten bus odbočil a přibrzdil, tak tramvaják to má na rovině a snad proboha vidí skoro půl kilometru před sebe ne? No necháme to a uvidíme... Každopádně to má jedno pozitivum a to je jedno SU pryč a jeden 58xx pryč.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od demon » 08.6.2010 22:35

Sice je to dost na zadek, ale přesto tak na 99% nedání přednosti v jízdě ze strany autobusáka.
Každopádně vzadu na podestě bych sedět nechtěl... (-X

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Nehody_ Abus

Příspěvek od kruťák » 08.6.2010 22:32

Jezdím tudy takřka denně a je na denním pořádku, že se tam na přechodu objeví někdo, kdo se snaží doběhnout tramvaj a nevidí nic okolo... Tím nechci nikoho očerňovat nebo naopak očisťovat, jenom poukazuju na to, že si lidé myslí, že na přechodu mají neomezenou přednost a vlezou tam před (trochu) rozjetý autobus... Navíc, slušně tu pršelo a tak bych se nedivil, kdyby to tramvaják zašlápnul a chytil smyk...

Zamčeno