Nehody_ Abus

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od kruťák » 10.6.2010 1:59

demon píše:"Svědkyně: "...jela jsem v té tramvaji...
a to máš přímo od té svědkyně nebo z internetu? Nechci to nějak zlehčovat, ale po každém článku o nehodě se v diskusi objeví desítky samozvaných svědků... Onehdá při nehodě SORu v Hostivaři někdo vykřikoval, že seděl přimo v něm a bylo to tak a tak, a po čase vyšlo najevo, že to vlastně byla manipulační jízda...

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od demon » 09.6.2010 23:11

9001 píše:Pokud by měl řidič tram mozek, což bohužel u tohohle kusu asi nebyl a viděl, že mu tam bus vjel, tak začnu brzdit. Přece mám před sebou překážku jako ... To on evidentně neučinil. Co ty na tom nedokážeš pochopit.
Pokud by brzdil tak neřeknu ani slovo, ale brzdit po nárazu, tak bych na kriminálku vezl rovnou jeho.
Zase vaříš z vody.
Píšeš doslova "...pokud by brzdil tak neřeknu ani slovo...", tak pro nemlčíš ?
Že brzdil až po nárazu jsi vydedukoval jak ?
Svědkyně: "...jela jsem v té tramvaji a musím říct, že za to mohl autobusák, tramvaják zvonil a brzdil, ale on tam stejnak vjel...a nestihl to..... no můžu říct, že to nebyl pěknej pohled, bus se roztrhl jak kdyby byl z lega....a ti, co seděli na zadních sedačkách z něj bohužel vypadli..."
Na to ostatní nemá smysl ani reagovat, jen se tu už poněkolikáté ztrapňuješ svým svatým bojem proti všemu, co má cokoliv do činění s kolejemi. #-o

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od 9001 » 09.6.2010 23:06

demon píše:To nemá cenu, komu není zhůry dáno... :roll:
Ale zkusím to ještě jednou. Bavíme se v první řadě o nedání přednosti v jízdě a až v další řadě můžeme brát v potaz polehčující okolnosti jako chodce nebo problikávání.
Už chápeš ?
První část odpovědi bych spíš řekl já tobě, ale to ponechme.

Pokud by měl řidič tram mozek, což bohužel u tohohle kusu asi nebyl a viděl, že mu tam bus vjel, tak začnu brzdit. Přece mám před sebou překážku jako ... To on evidentně neučinil. Co ty na tom nedokážeš pochopit.
Pokud by brzdil tak neřeknu ani slovo, ale brzdit po nárazu, tak bych na kriminálku vezl rovnou jeho.

Dám ti kontrolní otázku jestli schválně pochopíš.

Minulý týden jsem jel do Strakonic po klasické silnici 1+1. cca 4x se proti mě vyřítilo předjíždějící vozidlo. Na této silnici můžu jet 90 km/h. Automaticky jsem začal brzdit, aby jsme do sebe nevlítli, protože to je snad pud sebezáchovy nehnat se do nehody. Bohužel tramvajáci ho i podle toho co píše MF mají potlačený. protože si myslí že jsou přece největší a nejsilnější prostředek ve městě. :roll:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 09.6.2010 22:33

9001 píše: Zásadní problém je že pak takovýhle řidiči vyčítají řidičům IAD zablokování křižovatek...
Mně to na IAD taky vadí, protože mi připadá, že to dělá (narozdíl od TRAM) skoro pořád, ale přijedu-li ke křižovatce již zablokované tak alespoň nezvoním (natož "jak trotl") - stejně mi to nepomůže. Taky se občas někdy dostanu do situace, že zablokuji křižovatku (potažmo mi v další jízdě překáží zadek vozu nějakého kolegy). Napadá mě zrovna ta nečerstvější navíc zažitá hned dvakrát během jednoho odpoledne cca před dvěma týdny s 18-tkou na křižovatce v Chodkových sadech. Budiž mi omluvou, že jsem nebyl viník, ale předejít jsem tomu možná mohl. Jel jsem po hlavní ZC ke Královskému letohrádku od nějž jela jiná tram vlevo k (náhradní) Hradčanské, ale odbočení nemohla dokončit, protože jí v ul. Badenyho stála na křížení před sjezdovou výhybkou auta v koloně směr DC, kterou blokoval můj zadek a mě zase zadek té protější odbočující tram. Poprvé situaci vyřešilo to, že vedle mne nebyla auta a ta kolona mě zezadu objela, podruhé to bylo horší - musel jsem jít přesvědčit řidiče v ní, aby srazili mezery mezi auty na minimum. Při tom nějaký taxikář v ní na mě křičel, že kdybych nebyl ******, tak jsme tam nevjel. Na to jsem se mu snažil odpovědět něco ve smyslu, že jsem na hlavní, ale ani řidič protější tram nemůže být vinen - vjel do křižovatky cca ve stejnou chvíli jako já a ať viníka hledá za sebou co zablokoval křižovanou kolej.
Ovšem přiznám se, že stojím-li např. u křížení s IAD na kraji Karláku u Spálené a vidím, že další auta by mi svým vjetím za SSZ zablokovala koleje tak si s čistým svědomím pořádně zazvoním (beru to rovno zvukové výstraze na železničním přejezdu) - a nepomůže to ani tak mě, jako kolegovy za mnou, protože já bych do křižovatky najel tak jako tak, ale on by volno již rozhodně nestihnul.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od demon » 09.6.2010 22:11

To nemá cenu, komu není zhůry dáno... :roll:
Ale zkusím to ještě jednou. Bavíme se v první řadě o nedání přednosti v jízdě a až v další řadě můžeme brát v potaz polehčující okolnosti jako chodce nebo problikávání.
Už chápeš ?

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od 9001 » 09.6.2010 22:03

demon píše:
9001 píše:Tohle není o tom jezdit jako prase. Představ si tuhle křižovatku budeš mít dost prostoru před protijedoucím autem, ale pak ti tam vlítne chodec a zahamtneš a vlítne do tebe. Je na tom něco prasáckého? Já na tom nic nevidím.
A víš že mi to k tobě docela sedí ?
Taky předjíždíš před zatáčkou nebo horizontem ? Nebo vjíždíš do křižovatky a na žel.přejezd, i když je za ní kolona a ty budeš muset zastavit ?
Zkrátka než někam nacpu čumák, tak si musim bejt sakra jistej, že mi ho nikdo neurazí, a to tim spíš, když mam za sebou náklad substrátu. Život mam prostě jenom jeden a ještě ho nehodlam ukončit. :wink:
Pokud je pravda, že ho tramvaják pouštěl, což tady nikdo uspokojivě nevysvětlil, tak to samozřejmě trochu mění situaci, ale i přesto si troufnu říct, že bych se takhle trefit nenechal.
Myslím, že si můžeme podat ruce v nečtení. Dokážeš pochopit rozdíl mezi chodcem čekajícím a rozhlížejícím se na přechodu zda ho pustíš a chodcem, který ti tam skočí a ty to zahamtneš aby si ho nesrazil?
Druhá věc bavíme o uraženém zadku, nikoli čumáku.
Třetí. Bežná praxe pouštění kolegů. Pokud viděl zablíkání dálkovek tak se rozjel.
Za čtvrté. Doprdele vidím zatáčející autobus tak začnu aspon přibrždovat a ne jak bylo řečeno podle svědků to do něj narvat v plné rychlosti.
I kdyby autobusák byl oficiálně vinen, tak snad lidé dokážou myslet nebo vám už na tramvajích tak vymyli mozky, že už nezmůžete na vlastní úsudek? (Tímto se omlouvám pár myslícím jedincům za pultem a OPRAVDOVÝM profíkům).

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Nehody

Příspěvek od MF » 09.6.2010 21:45

jedno je jisté, autobusáka /praxe 1 rok/ si kriminálka odvezla.

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od mixik » 09.6.2010 21:43

koukal jsem, že bus má zadek pryč. to je špatný pro tramvaj. vypadá to, že tramvaj ho bouchla za zadní dveře.
protože dá nějakou chvíli zastrčit 11 metrů.autobus tam odbočuje. takže zase tak to řezat ten bus nemohl. a i kdyby teď už je to jedno. a tramvaj? ta lízla pravou přední stranou.
jak to doopravdy bylo vědí jen zúčastnění.
ale ani jednomu to nepřeji. obecný ohrožení dostane někdo z nich. tady už nejde jenom o plechy. zranění se mohou léčit velmi dlouho.
a dneska proč to nevyužít. vždyť jde o prachy.
jsem zvědavý jestli se dozvím výsledek. a to běhání a vyšetřování...
docela bych se vsadil že to daj tramvaji na účet.
jsem zvědavý.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od demon » 09.6.2010 19:32

9001 píše:Tohle není o tom jezdit jako prase. Představ si tuhle křižovatku budeš mít dost prostoru před protijedoucím autem, ale pak ti tam vlítne chodec a zahamtneš a vlítne do tebe. Je na tom něco prasáckého? Já na tom nic nevidím.
A víš že mi to k tobě docela sedí ?
Taky předjíždíš před zatáčkou nebo horizontem ? Nebo vjíždíš do křižovatky a na žel.přejezd, i když je za ní kolona a ty budeš muset zastavit ?
Zkrátka než někam nacpu čumák, tak si musim bejt sakra jistej, že mi ho nikdo neurazí, a to tim spíš, když mam za sebou náklad substrátu. Život mam prostě jenom jeden a ještě ho nehodlam ukončit. :wink:
Pokud je pravda, že ho tramvaják pouštěl, což tady nikdo uspokojivě nevysvětlil, tak to samozřejmě trochu mění situaci, ale i přesto si troufnu říct, že bych se takhle trefit nenechal.

Uživatelský avatar
mixik
Uživatel
Příspěvky: 617
Registrován: 07.10.2008 23:04
Bydliště: Přívory - Všetaty
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od mixik » 09.6.2010 16:10

dnes byla "krásná" nehoda dlouhého citybusu u stanice perlit směr nádraží hostivař.
na červený stál 2x osobák a dlouhý citybus (vyjížděl na linku 133) ze zadu se přiřítila scanie a bylo to rozhozený jako kůželky.
takže fronta byla až na mělník.

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Nehody

Příspěvek od MF » 09.6.2010 15:57

včera mi vyprávěl kolega z podniku, že jel někde u golfu z vedlejší a musel nakonec zastavit na kolejích a dávat přednost snad 15 vteřin. Tramvaj která byla daleko se na něj řítila a protože ford tournero se musí trošku víc vytočit než ho rozjedete, tak jemu to tam chcíplo, tramvaj se na něj řítí dál a on to natočil a jen tak tak poodjel a za dvě vteřiny na to se za ním prohnalo dost plnou rychlostí KT8. Kdyby neodjel, tek ho snad ten kretten zabije :shock:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od 9001 » 09.6.2010 15:06

johndj píše:
MF píše: Takže tramvajákovi bych osobně nafackoval....
On by asi měl být potrestán i řidič autobusu. Určitě musel vidět, že ta tramvaj jede a nebrzdí. A pokud vezu lidi, tak se vždy musím primárně zajímat o bezpečnost, ne?
Máš řidičák ? Nebo ještě lépe aktivně jezdíš? Pokud ne nevíš o čem mluvíš. Pokud tě někdo pouští tak je lepší nezdržovat a jet.

Bohužel naprostý souhlas s MF. Blikání sradničky, prdýlky ...

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od kruťák » 09.6.2010 14:46

MF píše:trochu pohasly světla....když se to stalo někde, kde čekalo auto až tramvaj projede a ono to na něj bliklo....
Nebo jsem byl pár roků zpátky svědkem, byla to nějaká starší T3 někde v okolí Strašnic, nevím už přesně na které křižovatce (jeli jsme vlevo) se nám najednou vesele rozežhnul blinkr vpravo, vtom padly čočky a my se rozjeli - auto, co přijelo celkem slušně rozjetý napravo od nás (mělo zelenou vpravo+rovně) to se skřípáním brzd tak tak nestrhlo do sloupu, zkrátka si myslel, že pojedeme vpravo. Naštěstí se nic nestalo... No cesty elektronů jsou někdy nevyzpytatelné :lol:
A striktně k tématu - by mě zajímalo koho chtěl tramvaják upozornit světelným signálem...

johndj
Uživatel
Příspěvky: 185
Registrován: 05.4.2009 21:17
Bydliště: Zličín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nehody

Příspěvek od johndj » 09.6.2010 14:35

MF píše: Takže tramvajákovi bych osobně nafackoval....
On by asi měl být potrestán i řidič autobusu. Určitě musel vidět, že ta tramvaj jede a nebrzdí. A pokud vezu lidi, tak se vždy musím primárně zajímat o bezpečnost, ne?

MF
Uživatel
Příspěvky: 4274
Registrován: 04.3.2007 19:28

Re: Nehody

Příspěvek od MF » 09.6.2010 14:21

tak co říkali svědci, tak tramvaják prý nebrzdil až při střetu. Podle fotek bych tomu trochu věřil. Asi k tomu měl i důvod, protože ten bus mu to tam vohnul opravdu téměř před čumák, takže předtím brzditi nebylo třeba. Nicméně tramvaják sám říkal že použil světelnou houkačku snad na chodce či koho a autobusák si to vyložil jakože jej pouští (kdo by si to tak nevyložil že). Takže tramvajákovi bych osobně nafackoval. To je přesně totiož ono. Všude samý blinkry, kde se dávat nemají, blikání na pozdrav, na chodce a podobně. Pak je z toho nedorozumění a je hotovo. Je jasné, že blikání je vlastně "pozor", ale v praxi to používáme všichni jinak. Štěstím v neštěstí je to, že tam jsou "jen" čtyři zranění, protože nad čtyři je to už vážná DN, takhle jen DN a sankce pak jiné.

PS: kdo si pamatujete T6 před úpravami kvůli Barrandovu, tak tam docházelo k rezonanci sítě třeba při jízdě přes sekci nebo prudkém rozjezdu, kdy trochu pohasly světla. To bylo dost blbé, zejména když se to stalo někde, kde čekalo auto až tramvaj projede a ono to na něj bliklo....

Zamčeno