Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

280226
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 04.8.2010 14:54

Re: Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Příspěvek od 280226 » 10.8.2010 20:24

9001
neříkejte mi mílý !
Ano policie dodržuje zákony a ta bílá fábie DP je porušovala nebo nemám pravdu ? Věřte mi , byl jsem ochoten jít k soudu a vyhrál bych to .
O co vám jde ? O čem nyní píšete má nulovou hodnotu .
Bavíme se zde o bílé fábii DP tak proč utíkáte jinam ? K tomu, aby mohlo stát při měření rychlosti auto policiie třeba na chodníku jsou ze zákona udělovány vyjímky . Bylo to x krát propíráno v TV a tisku - kdo a jak může měřit rychlost . Bohužel DP není mezi vyvolenými a nikdy nebyl ,který měl vyjímku ,která umožňovala porušovat zákony při měření rychlosti tramvají a basta . Nejde o to že bylo naměřeno řidičům ,kteří zaplatili po právu ale o to jakým způsobem to bylo zjištěno . Kdy to konečně pochopíte ? A ten byl v rozporu se zákony republiky . A najděte si v zákoně ,kterým se vedení DP ohánělo - oranžový maják - kdy se používá- kde má být umístěn ( je to v dodatku zákona ), přece jsem citoval dopravního náměstka . Jistě najdete že se nikdy nepoužíval tak jak stanoví zákon na bílé fábii.
To jak se měří jinde v Praze je mi jedno , ani vám nepřísluší to hodnotit je to jen kompetence policie .
DP ve spolupráci s Policii prováděli společně měření a byl z toho malér .... jen si to najděte.
Když vám v práci dá fouknout a nebudete opilý ,ale ucítíte z kontrolora alkohol budete mlčet ? Osobně bych nemlčel - bylo by to bonzování ?
Shrnu to pracovníci DK by měli být svým chováním a činy vzorem pro podřízené ,měli by v prvé řadě dodržovat zákony , interní předpisy a nařízení ,chovat se slušně a hlavně být lidmi . Pokud se vám můj názor nelíbí ,tak to je jen vaše věc ,mám na rozdíl od vás k tomu jak to u DP chodí co říct .
Možná by stálo za to kouknout jaké radary se nyní používají u PČR a DP ... auta nejsou zapotřebí a dočtete se že by si někdo na měření stěžoval ??
To je vše .

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Příspěvek od vlakoň » 10.8.2010 19:53

9001 píše: Chcete příklady u IAD. Shell na Zahradním městě. Okolo pumpy se jede pomalu pač 40 z obou stran a u Mitasky se to valí. To samé platí o zastávce zahradní město. Protože policie může stát max na pumpě a pak už nemá kde měřit.

Jak by jste doporučil kontrolovat řidiče, kteří jezdí podle těchto pravidel?
:lol: Takhle jezdí 85% řidičů (vyjma některých nováčků, žen a důchodců) Tak co by jste s nima se všema dělal? [-o<

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Příspěvek od trainzjohny » 10.8.2010 15:18

9001 píše:Milý 280226, doporučil bych se podívat na místa, kde víte že Vás policie nemá kde zastavit, kde je nulová možnost kontroly. :!: Jezdí se jak na rally.

Chcete příklady u IAD. Shell na Zahradním městě. Okolo pumpy se jede pomalu pač 40 z obou stran a u Mitasky se to valí. To samé platí o zastávce zahradní město. Protože policie může stát max na pumpě a pak už nemá kde měřit.

Jak by jste doporučil kontrolovat řidiče, kteří jezdí podle těchto pravidel?
Kupříkladu z jedoucích vozidel nebo z přenosných radarů co umí fotit.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Příspěvek od 9001 » 10.8.2010 12:18

Milý 280226, doporučil bych se podívat na místa, kde víte že Vás policie nemá kde zastavit, kde je nulová možnost kontroly. :!: Jezdí se jak na rally.

Chcete příklady u IAD. Shell na Zahradním městě. Okolo pumpy se jede pomalu pač 40 z obou stran a u Mitasky se to valí. To samé platí o zastávce zahradní město. Protože policie může stát max na pumpě a pak už nemá kde měřit.

Jak by jste doporučil kontrolovat řidiče, kteří jezdí podle těchto pravidel?

ponorka
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 19.3.2005 13:18

Re: Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Příspěvek od ponorka » 10.8.2010 9:23

[quote="280226"][b]Pro 9001 [/b]
Nechápu stále, o co vám jde , dokázal jsem vám i ostatním že Bílá fábie porušovala v minulosti zákony a měl jsem pravdu bylo mi vráceno oprávnění k řízení bez sankce . Nikdo tady nepíše proti kontrolám ani já ne - nic proti nim nemám a neměl jsem - vadilo mi jakým způsobem se prováděla . Ano v rozporu se zákony republiky .
[quote]odpověď nalezneme v zákoně o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb., kdy ustanovení § 79 odst. 8 říká, že „K měření rychlosti vozidel je oprávněna policie a obecní policie; obecní policie přitom postupuje v součinnosti s policií.“
Toto ustanovení dává jasnou odpověď na otázku, kdo je oprávněn. Současně dává odpověď na otázku, zda soukromé subjekty, jež dozorují nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, jsou oprávněny měřit rychlost. Odpověď je, že nikoli, i když tato odpověď není bezvýhradná, protože zákonem o silničním provozu nejsou řešeny např. pracovně-právní vztahy, kdy je zaměstnavatel oprávněn (a také povinen) kontrolovat pracovní postupy svých zaměstnanců a je-li zaměstnavatelem např. dopravní podnik, je možno najít v zákoníku práce dost argumentů pro oprávnění měření rychlosti autobusů, tramvají apod.

V takových případech se pak jedná o věc soukromého práva a způsob nebo podoba měření není pevně stanoven. Tady se však nejedná o dohled nad bezpečností silničního provozu jako o výkon veřejné moci, ale o vztah zaměstnanec-zaměstnavatel. V ostatních případech, tedy případech silniční dopravy a úředního dohledu nad ní platí, že k měření je oprávněna pouze policie a obecní policie. Soukromé společnosti proto nejsou oprávněny tento úřední dohled provozovat, a to ani formou veřejnoprávní smlouvy (ledaže by to výslovně dovolil zákon).[/quote]

To by mě zajímalo, kdo ten blábol napsal. Autor zřejmě nikdy nečetl Ústavu ČR:

[i]Čl.2

3) Státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon.

4) Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.[/i]

Jednoduše řečeno to znamená, že zatímco Policie ČR může měřit rychlost jen v případě, je-li k tomu zmocněna zákonem, tak soukromá osoba může měřit rychlost, kdy chce, pokud jí to zákon vysloveně nezakazuje.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Příspěvek od Absolut » 10.8.2010 9:14

Hele, vlákno zralé na smazání.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Příspěvek od demon » 09.8.2010 22:22

Hmmm, to je teda způsob diskuse, pánové... #-o

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Příspěvek od BerryML » 09.8.2010 20:59

A já vám doporučuji návštěvu Černobylské AES, neboť jste evidentně znalec... 8-)

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Příspěvek od OMH » 09.8.2010 19:02

280226 píše:Nechápu stále o co vám, jde dokázal
Doporučuji navštívit lekce psaní v ČJ :wink:

280226
Uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 04.8.2010 14:54

Re: Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Příspěvek od 280226 » 09.8.2010 18:06

Pro 9001
Nechápu stále, o co vám jde , dokázal jsem vám i ostatním že Bílá fábie porušovala v minulosti zákony a měl jsem pravdu bylo mi vráceno oprávnění k řízení bez sankce . Nikdo tady nepíše proti kontrolám ani já ne - nic proti nim nemám a neměl jsem - vadilo mi jakým způsobem se prováděla . Ano v rozporu se zákony republiky .
odpověď nalezneme v zákoně o provozu na pozemních komunikacích č. 361/2000 Sb., kdy ustanovení § 79 odst. 8 říká, že „K měření rychlosti vozidel je oprávněna policie a obecní policie; obecní policie přitom postupuje v součinnosti s policií.“
Toto ustanovení dává jasnou odpověď na otázku, kdo je oprávněn. Současně dává odpověď na otázku, zda soukromé subjekty, jež dozorují nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, jsou oprávněny měřit rychlost. Odpověď je, že nikoli, i když tato odpověď není bezvýhradná, protože zákonem o silničním provozu nejsou řešeny např. pracovně-právní vztahy, kdy je zaměstnavatel oprávněn (a také povinen) kontrolovat pracovní postupy svých zaměstnanců a je-li zaměstnavatelem např. dopravní podnik, je možno najít v zákoníku práce dost argumentů pro oprávnění měření rychlosti autobusů, tramvají apod.

V takových případech se pak jedná o věc soukromého práva a způsob nebo podoba měření není pevně stanoven. Tady se však nejedná o dohled nad bezpečností silničního provozu jako o výkon veřejné moci, ale o vztah zaměstnanec-zaměstnavatel. V ostatních případech, tedy případech silniční dopravy a úředního dohledu nad ní platí, že k měření je oprávněna pouze policie a obecní policie. Soukromé společnosti proto nejsou oprávněny tento úřední dohled provozovat, a to ani formou veřejnoprávní smlouvy (ledaže by to výslovně dovolil zákon).


Jen pro vás
(ledaže by to výslovně dovolil zákon). A Bílá fábie nikdy vyjímku ze zákona neměla .
Jen pro váš 9001 opakuji porušovali zákon, aby dokázali porušení vnitropodnikové směrnice .
Porušovali i nařízení dopravního náměstka je vám to málo ?
jen si to pročtěte :
http://www.ospea.cz/clanek.php?page=52
Pracovníka dopravní kontroly, který tu ve zmíněném voze prováděl kontrolní činnost, jsem se otázal, proč stojí na místě, kde nemá co dělat (zákaz zastavení) a když už, proč nemá na autě oranžový maják,“ .

Podotýkám k tomu, že služební vozidlo oddělení dopravní kontroly provádějící radarová měření rychlosti tramvají je vybaveno podle platných zákonů zvláštním výstražným světlem oranžové barvy (ing. Karel Kebrle, dopravní náměstek DP - ED v odpovědi na stížnost pana .. ze dne 28.5.2004). Dále připomínám, že jsem ho na tomto autě nikdy neviděl a že nejsem sám.

Oranžový maják totiž neviděl na vozidle 1A0 8289 (snad kromě dopravního náměstka) nikdy a nikdo!
a co jsem vlastně udělal ?
... řidič se zeptal pracovníka dopravní kontroly, proč není vozidlo sloužící k měření rychlosti radarem vybaveno výstražným oranžovým světlem, když ing. Kebrle tvrdí, že je. Soudím, že si dovolil moc a proto přišel o vložku.
Myslím že jsem tu pohádku o Bílé Fábii ukončil , co vy na to . Nesetkal jsem se po tom datu s tím že by se dopouštěli porušování zákonů při měření rychlosti a ani při iiných kontrolách .
Co napíšete ?
Že jsem proti kontrolám ?
Ne ,byl jsem a jsem proti zpupnosti nadřízených, kterým procházelo vše .
Jen rada - nestarejte se o tramvajácké problémy nemáte na to .
Naposledy upravil(a) 280226 dne 09.8.2010 20:19, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Příspěvek od demon » 09.8.2010 16:16

9001 píše:Kdo tedy chce polemizovat o porušování a dodržování zákona? Hlavně aby se mělo pár lidem rozsvítit a dojít jim, že kontrola rychlosti je jedno jak je prováděná, jde hlavně o to, aby závodníci mezi námi se sklidnili. :!:
O dodržování zákona se nepolemizuje - zákon se prostě dodržuje (má se dodržovat...). Pokud někdo provádí kontrolu dodržování zákona, sám při tom MUSÍ ZÁKON DODRŽOVAT !
Padni komu padni. Jakákoliv jiná varianta je ŠPATNÁ. Už chápeš ?

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Příspěvek od Martin Šubrt » 09.8.2010 14:40

P_V píše:
Martin Šubrt píše:Zatímco v Praze je geniální a prosazovaný standard na přechodu v ulici Na Radosti.
Je nějaký důvod - například rigidní interpretace normy - proč je to takhle s cyklem přes zelenou, a ne hned změna na trvalá žlutá - červená?
Policista, který to schválil, a MHMP nám tuto otázku neodpověděli. Celé oddělení řízení dopravy TSK-ÚDI to nechápe, ale to je fuk, nás se už nikdo na nic neptá. Můžeme se jen domnívat, že se jedná o jakousi snahu nezdržovat na tom přechodu auta, která je udělána naprosto zvrhlým způsobem místo toho, aby byl nadefinován minimální interval pro opakování volna pro chodce...

Ovšem námi navrhované řešení přechodu K Betáni, kde chodci po zmáčknutí tlačítka naskočí sice také červená, ale autům hned svítí žlutá a červená a chodec má za 5 sekund volno, označili stejní lidé za pro chodce nebezpečné.... A i kdyby, byť to též nechápu, tak K Betáni tam ta žlutá bliká někdy od 23 hodin přes noc, zatímco Na Radosti tuším sice mimo špičky, ale během dne. A děti si tam to tlačítko mačkají...

Na Radosti tak máme unikátní semafor, který je vždy 7 sekund pro chodce řízený a pro auta neřízený s tím, že v tu chvíli mají auta dle předpisů chodce pustit, ale chodec tohoto privilegia nemůže využít.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Příspěvek od MOp » 09.8.2010 14:23

Této rigidní interpretaci normy se v politických kruzích říká preference hromadné dopravy..

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Příspěvek od P_V » 09.8.2010 14:12

Martin Šubrt píše:Zatímco v Praze je geniální a prosazovaný standard na přechodu v ulici Na Radosti.
Je nějaký důvod - například rigidní interpretace normy - proč je to takhle s cyklem přes zelenou, a ne hned změna na trvalá žlutá - červená?

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bílá fábie, aneb nekonečná pohádka radar vs. řidiči

Příspěvek od Martin Šubrt » 09.8.2010 13:35

V Německu nebývá přechod přes TT signalizován vůbec. Když jede tramvaj, jen u něho svítí červená světla, nebo bliká symbol tramvaje apod. Aktuálně viděno v Kölnu (a tam jsou tramvaje dokonce blíže vlakům) a Bonnu.

K situaci na Jana Masaryka jsem zpracoval 5 stran připomínek, ale Eltodo muselo umístit světla, tak se nedá nic dělat. Nesmysly už projektant kopající za město v Praze bohužel neovlivní...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zamčeno