Pražské autobusy

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Damir Holas
Uživatel
Příspěvky: 1564
Registrován: 23.8.2006 17:28
Bydliště: Slánská / Koh-i-noor / Radlická / Zemědělská univerzita

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Damir Holas » 17.10.2010 20:11

honza121ludvik píše:Mimo toho tam ještě jede z Na Knížecí linka 217
Mno, ta zas tak rychlá není. Autobusová linka ze Smíchova do Dejvic vedená Strahovským tunelem by z hlediska zrychlení spojení v téhle relaci určitě stála za úvahu, ale, jak už tady někdo psal, až po dokončení Blanky, resp. ukončení uzavírek a objížděk v oblasti Prahy 6.

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od DavidD » 17.10.2010 20:11

XSC píše:
DavidD píše:Spíš bych s linkou 125 pokračoval ze smícháče Na Knížecí, Anděl projel tunelem a pak to vzal přes Voz.Střešovice do Dejvic. Rychlé spojení P6 s Andělem a Smíchovem tu chybí..
Dejvice-Anděl mají rychlé spojení metrem. Do dostavby Blanky by autobus stál zasekaný někde mezi výjezdem ze Strahovského tunelu a Prašným mostem.
Tak mluvím o době po dostavbě, teď to vážně nemá cenu hnád kolem Malovanky.. Až to bude hotové, věřím že do 10 minut se to zvládne a tomu ani metro nekonkuruje..

honza121ludvik:nj, ale ta jede tu samou vzdálenost 25 minut a to ještě skrz narvané koleje strahov
Naposledy upravil(a) DavidD dne 17.10.2010 20:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
honza121ludvik
Uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: 19.5.2010 19:54
Bydliště: Praha - u zastávky 117
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od honza121ludvik » 17.10.2010 20:09

Mimo toho tam ještě jede z Na Knížecí linka 217

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od XSC » 17.10.2010 20:06

DavidD píše:Spíš bych s linkou 125 pokračoval ze smícháče Na Knížecí, Anděl projel tunelem a pak to vzal přes Voz.Střešovice do Dejvic. Rychlé spojení P6 s Andělem a Smíchovem tu chybí..
Dejvice-Anděl mají rychlé spojení metrem. Do dostavby Blanky by autobus stál zasekaný někde mezi výjezdem ze Strahovského tunelu a Prašným mostem.

Uživatelský avatar
DavidD
Uživatel
Příspěvky: 1624
Registrován: 10.5.2006 17:36

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od DavidD » 17.10.2010 20:00

Spíš bych s linkou 125 pokračoval ze smícháče Na Knížecí, Anděl projel tunelem a pak to vzal přes Voz.Střešovice do Dejvic. Rychlé spojení P6 s Andělem a Smíchovem tu chybí..

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od ElWapp » 17.10.2010 19:56

Zhrzený šotouš opravdu nejsem. To že obsluhuje jižní město je pěkné, co mi vadí je že s minimální zajíždkou (Roztyly) na sebe mohla natáhnout ještě spádovou oblast několika dalších stanic metra (Kačerov, možná i Budějovická), takhle spojuje opravdu JEN Jižní město a Smíchov. Uvolněná jižní spojka měla potenciál odlehčit tramvajím IPP - KN a metru v centru, ten ale tahle trasa nevyužila. A současné spojení Kačerov - Smíchov 196 není žádný trhák, pomalé a spousta zastávek. Obsazenost spojů by dle mého mohla být vyšší.

orky
Uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: 21.2.2008 7:27

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od orky » 17.10.2010 19:36

ElWapp píše:Linka 125 je zvláštní projekt. Trochu to vypadá, že hlavním cílem bylo pendlovat v co nejdelší trase po Jižní spojce, aby bylo lidem na očích, jak je to tam bez kamionů fajn, a až pak se řešilo, že se musí na oba konce ještě dolepit nějaké zastávky. Protože proč spojovat dvě vzdálené nesousedící čtvrti, zatímco pro sousedící P4 a P5 se nic nezmění? Minimálně by 125 mohla zajíždět na Roztyly (pokud vím, tak z její trasy po jižním městě se na metro C lidé dostanou autobusy jen na Háje).
Což tahle se alespoň podívat, kudy ta linka jezdí a kde má zastávky. Ona nespojuje jen Háje a Smíchov, ale před najetí na dálnici projede dost velkou část Prahy 11. Tahle linka prý jezdí po 14 dnech provozu ve špičkách obsazená na cca 70%, takže evidentně nesmyslná evidentně není. Spíš bych si vsadil na dalšího zhrzeného šotouše, kterému nejezdí pod okny.
ElWapp píše: Mým malým snem by pak bylo spojení Kačerov - Lihovar - Smíchovské nádraží - Anděl :wink:
Blbost. Taková linka by byla prakticky bez významu, neboť valná většina lidí, kteří směřují na Kačerov, má již dnes dostatečně rychlou linku na Smíchov (196,197,198) a cesta přes Kačerov s nepohodlným přestupem by byla časově méně výhodná a s přestupem navíc.

ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 542
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od ElWapp » 17.10.2010 19:20

Linka 125 je zvláštní projekt. Trochu to vypadá, že hlavním cílem bylo pendlovat v co nejdelší trase po Jižní spojce, aby bylo lidem na očích, jak je to tam bez kamionů fajn, a až pak se řešilo, že se musí na oba konce ještě dolepit nějaké zastávky. Protože proč spojovat dvě vzdálené nesousedící čtvrti, zatímco pro sousedící P4 a P5 se nic nezmění? Minimálně by 125 mohla zajíždět na Roztyly (pokud vím, tak z její trasy po jižním městě se na metro C lidé dostanou autobusy jen na Háje). Mým malým snem by pak bylo spojení Kačerov - Lihovar - Smíchovské nádraží - Anděl :wink:

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od petr03 » 17.10.2010 14:39

orky píše:125 je dobrý nápad. Ale 293? Některé vztahy měla zajišťovat normální linka v SD vozech, některé jsou zbytečné. Dublování 114, 121 a 165 je kapacitně neobhajitelné, obzvlášť když ke 165 přibyla 125. Já bych 114 jednoduše vybranými spoji prodloužil na Chodov a 293 zcela zrušil. Pokud o ní má P11 zájem, nechť si ji oddotuje celou. 293 není vhodný midilinkový projekt a je skvrnou celého dosavadního midilinkového systému.
Musim reagovat.A asi trosku rozlozit tuto trasu. Trasa Haje-Petyrkova - bez kompromisu je tato trasa dobre vymyslena a i dobre obsaditelna pro midibus.To,aby v oblasti mikulovy ulice vse jezdilo pouze na opatov,pripadne az na smichov,je malo.Chodov je pro tuto cast taky velmi zajimavy.Zvlast pro oblast litochleb a chod. tvrze."Prime" napojeni na chodov po zruseni-zkraceni 197 zde chybelo.Dale oblast hornich kunratic (u kunratickeho lesa) spojeni s kunraticemi volalo uz hodne dlouho,a protazeni 114 mi prislo velmi zbytecne,i kdyz od koleji na chodov byla vitana posila.Dale posila kunratic,potazmo vetsi casti videnske primo k nemocnici v krci je velmi pozitivni,zvlast se zastavkou primo u brany je vitane.No a nakonec krc-poliklinika budejovicka.No,toto spojeni si myslim ze ma smysl,ale nevim nic blizsiho k obsazenosti. Nejvice mam projetou trasu bachova-kunr. případně nemocnice krč.A tam je obsazenost dobra.Kdysi jsem i sam navrhoval celou tuto linku vest pouze po nemocnici v krči,kde by mohl byt zajisten i obrat.Bohuzel,jede to az na budejovickou.Co se tyce intervalu,mozna by mohlo projit i zkraceni na 20 min a určitě by to přilákalo i více cestujících.Ale jsem rád i za těch 30.

Kalič
Uživatel
Příspěvky: 79
Registrován: 28.2.2005 23:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od Kalič » 17.10.2010 14:27

Třeba taková 216 by se místo ukončení na Bořislavce dala protáhnout Kladenskou ulicí...
216 by mohla být odkloňena ze zastávky Starodejvická do ulice Na Dlouhém lánu kde by zastavila před poliklinikou, pak by zatočila do ulice pod Kladenskou silnicí,
dále by jela Kladenskou kde by zastavila na začátku kladenské, pak v oblasti kde je teď zábrana kvůli výstavbě metra, další zastávka by byla u ZŠ Červený vrch, u nádraží Veleslavín /stále v Kladenské ulici/ a pak by pokračovala po své strase do zastávky Nové Vokovice.

orky
Uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: 21.2.2008 7:27

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od orky » 17.10.2010 14:05

petr03 píše:
orky píše:Já osobně projekt midilinek (29x a další) vnímám jako dobrý nápad, i když se to mnohde chytlo za špatný konec - linka 293 budiž zářným příkladem. ...
Já osobně musím reagovat na 293.Tato linka je částečně dotována prahou 11,a je to jedna z mála věcí co se modroptákum zde povedlo.I když její trasování je trošku polemické,ale nesmíme zapomenout,že tato linka ma hlavni cíl propojit více zdravotních středisek a to se povedlo.Já sám ji vyuzívám mezi litochleby a kunraticemi po celou dobu jeji existence,a jedine kdy jsem mel velke vyhrady byly jeji zacatky a jeji smerovani pres kunrt. obchvat.ted je trasovana dobre a i dobre vyuzivana.plus je i dobry doplnek pro hlavni linky ( 165,114,193,121 ). A propo,z meho sledovani se docela dobre chytla i 125.
125 je dobrý nápad. Ale 293? Některé vztahy měla zajišťovat normální linka v SD vozech, některé jsou zbytečné. Dublování 114, 121 a 165 je kapacitně neobhajitelné, obzvlášť když ke 165 přibyla 125. Já bych 114 jednoduše vybranými spoji prodloužil na Chodov a 293 zcela zrušil. Pokud o ní má P11 zájem, nechť si ji oddotuje celou. 293 není vhodný midilinkový projekt a je skvrnou celého dosavadního midilinkového systému.

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od petr03 » 17.10.2010 13:48

orky píše:Já osobně projekt midilinek (29x a další) vnímám jako dobrý nápad, i když se to mnohde chytlo za špatný konec - linka 293 budiž zářným příkladem. ...
Já osobně musím reagovat na 293.Tato linka je částečně dotována prahou 11,a je to jedna z mála věcí co se modroptákum zde povedlo.I když její trasování je trošku polemické,ale nesmíme zapomenout,že tato linka ma hlavni cíl propojit více zdravotních středisek a to se povedlo.Já sám ji vyuzívám mezi litochleby a kunraticemi po celou dobu jeji existence,a jedine kdy jsem mel velke vyhrady byly jeji zacatky a jeji smerovani pres kunrt. obchvat.ted je trasovana dobre a i dobre vyuzivana.plus je i dobry doplnek pro hlavni linky ( 165,114,193,121 ). A propo,z meho sledovani se docela dobre chytla i 125.

orky
Uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: 21.2.2008 7:27

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od orky » 17.10.2010 12:07

4021: Je určitě správné, že jiné subjekty jsou ochotné platit za zkvalitnění obsluhy určitých oblastí, přiblížení MHD i méně pohyblivým apod. Problém je ten, že mnohé takové projety se zbytečně mlátí se současným stavem obsluhy. místo jedné prázdné linky tam pak jezdí dvě ještě prázdnější.
Já osobně projekt midilinek (29x a další) vnímám jako dobrý nápad, i když se to mnohde chytlo za špatný konec - linka 293 budiž zářným příkladem. Midilinky nemají suplovat neschopnost ROPIDu zajistit potřebné relativně kapacitní směry, ale tyto směry doplnit zajížděním do oblastí, kam se běžný autobus nedostane. Linka 293 na jednom místě kvůli kapacitně mine důležité přestupní uzly, jiné významné zastávky projede, protože by to kapacitně nezvládala a na druhé straně své trasy zbytečně dubluje stávající linky.
Linky 128, 291 a 292 jsou skvělou ukázkou toho, jak by takové doplňkové linky měly vypadat. Za špatný nápad nepovažuji ani linky 297, která přiblíží Polikliniku v Malešicích, ovšem tady už hapruje nekoordinace s linkou 124, která se stává nadbytečnou. Závlekem linky 297 na Habrovou by se dala 124 zrušit.
Dobrý nápad bude i nová 151, která by měla jezdit k Poliklinice ve Vysočanech.
A 295? No na můj vkus už zbytečně dlouhá, ale nápad se zajížděním na Bulovku do areálu je dobrý, škoda, že se zatím nepovedlo realizovat zastávky přímo uvnitř areálu. V Třeboradicích se už zbytečně mlátí s ostatními linkami a myslím si, že tam by se mohl najít prostor pro koordinaci.
A prostor pro takové linky je tu veliký. Třeba taková 216 by se místo ukončení na Bořislavce dala protáhnout Kladenskou ulicí...

Uživatelský avatar
4021
Uživatel
Příspěvky: 350
Registrován: 27.12.2003 17:08

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od 4021 » 17.10.2010 11:14

A jako když na titulní straně Ropidu není napsáno, že 206 bude platit šestka, tak to znamená, že ty lidi co to píšou si to vymýšlí??? bože... Samo, že jí bude platit šestka. Stejně jako třeba 263 platí Europark. Linku 293 třeba zčásti platí MČ P11 a zčásti je placena z uplně jiných peněz než klasická MHD, z nějakého sociálního odboru magistrátu či co. Nevim teď jak je to s linkami 295 a 297, ale nedivil bych se, kdyby to s nima bylo podobný.
Prostě dneska už neni všechno tak černobílý jako tomu bejvalo. Obecně je tomu dobře, že se tady více subjektů domlouvá a ve výsledku je ta doprava kvalitní, a nepreferuje se nějaká přehlednost byrokracie před přehledností pro cestující. Samozřejmě teď mluvím obecně, o lince 293 si každý můžeme myslet své.
Ale bohužel ne vždy to vyjde, takové Tesco Letňany, s tím se člověk nedomluví na ničem, ten radši když mu jezdí do krámu bílé autobusy s nepříjemnými řidiči, co nedodržují jízdní řád a se zájezdními autobusy, než aby měly kvalitní linku jako třeba europark nebo teď bude mít šestka.

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Pražské autobusy

Příspěvek od petr03 » 17.10.2010 11:01

Kde je psáno, že to bude opravdu platit město a ne OC Šestka?[/quote]Podle mě když to dostalo číslo linky, tak je to zařazené do MHD a tam jsou pravidla placení daná. Nebo snad existuje nějaká linka 1XX,2XX,3XX, kterou by platil někdo jiný než DP/Ropid?[/quote]

V Praze určitě takto jezdí více linek.Ted me napada jen u nas na jižním měste linka 293.

Odpovědět