Aktualizační zásahy, novinky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno

Jak se má dále rozvíjet tram-fórum?

Mělo by se navrátit k prvopočátkům - být pouze tramvajové
55
35%
Mělo by zahrnovat celou MHD - bus, tram, metro, trolejbusy, příměstskou železnici
71
45%
Měla by to být diskuze o dopravě komplexně!
27
17%
jiné řešení
6
4%
 
Celkem hlasů: 159

Rušnovodič
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 15.1.2011 10:35

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Rušnovodič » 15.1.2011 11:58

Jj, už jsem to našel, omlouvám se - je to kapku schovaný.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od trainzjohny » 15.1.2011 11:14


Rušnovodič
Uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 15.1.2011 10:35

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Rušnovodič » 15.1.2011 11:12

Dobrý den všem,

Táta skoro celej život kreslil grafy JŘ (máma zase do 1974 cvakala lístky) a tak občas zabloudím na tenhle web, hlavně na historické snímky a to některé si už i pamatuju :(
No a proto se v koutečku duše taky trošku cítím být svázaný s tramvajema...

Proto mi napadlo, že by možná bylo zajímavé založit v rámci fóra něco jako inzerci/bazar. Určitě část stálých čtenářů ale i návštěvníků sbírá cokoliv /JŘ,info letáky,odznaky,jízdenky,vlaječky.../ co připomíná staré a možná i novější časy provozu kolejové MHD a třeba by se rozběhla buď výměna nebo třeba i prodej...

Hezký den, R.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od 9001 » 16.11.2010 20:09

Karosák píše:Pořád nechápu co je tak špatného na tom někomu poděkovat. Já vím, že se s tím počítá a oborušen dobou neděkování už automaticky beru, že mi málokodo za něco poděkuje v dobrém slova smyslu. O to víc si vřelého díku cením, nebo je mi naopak potěšením někomu poděkovat a vidět jeho úsměv, protože "to nečekal". A to žvanění o režimu...brzdi chlapče, to se mi vůbec nelíbilo :(
Ono je poděkování a nechutná chvála, která se snáší na jistou část DPP od jisté doby. Upřímně to už fakt smrdí. :wink:

Doporučuji ČT24 a myslím že je to Retro popř. Události po 25 letech. Tam je podobné chvály opravdu požehnaně. Tohle není o ideologii, ale o přístupu.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Karosák » 16.11.2010 20:03

Pořád nechápu co je tak špatného na tom někomu poděkovat. Já vím, že se s tím počítá a oborušen dobou neděkování už automaticky beru, že mi málokodo za něco poděkuje v dobrém slova smyslu. O to víc si vřelého díku cením, nebo je mi naopak potěšením někomu poděkovat a vidět jeho úsměv, protože "to nečekal". A to žvanění o režimu...brzdi chlapče, to se mi vůbec nelíbilo :(

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od 9001 » 16.11.2010 16:54

Petr: Víš ono to není jenom o tom, kdo byl ublížen, ale i o těch kdo museli držet hubu a krok a třeba být i ve straně. :!: Hold k některým věcem, které jsou i dnes problématické byl potřeba "členský" průkaz jinak sis neuprd. Co to by bylo tu rozmázávat nebudu. Takže bys laskavě mohld sklapnout ty.

Já bych to spíš nazval, že odvedli svoji práci, ale taky mě v práci nikdo nevychvaluje do nebes, když udělám svoji práci. Ono se s tím tak trochu už počítá, ale to hold v tomhle molochu neznáte. :roll:

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 16.11.2010 10:25

BerryML píše:
Mr.Cross píše:Njn,ono už se totiž dneska moc nenosí říci někomu prosté "děkuji" třeba za dobře odvedenou práci nebo když někdo něco udělá navíc,ani na dispečinku..bohužel..
Bohudík se najdou i světlé výjimky a v dnešní době za ně z plna srdce děkuju..... @3644
Troufám si říct, že sice by situace v tomto ohledu mohla být celkově daleko lepší, ale dovoluji si však nesouhlasit, že by situace byla tak tristní jak tu uvedl:
Petr píše: ...Asi proto, co mi řekl jeden "novicek" v kurzu na řidiče tramvají, když se zamýšlel nad tím, proč 1 cestující z tisíce poděkuje, žes na něj počkal. Protože se těch 999 zbývajících stydí, že děkuje, bere si to jako slabost....
- alespoň mne za čekání hrubím odhadem poděkuje minimálně 1/4 až 1/3 (alespoň mávnutím před naskočením do zadních dveří soupravy - od nichž jej rozhodně nemám šanci slyšet). Samozřejmě nejméně opačný poměr by potěšil mnohem více, ale také velmi děkuji alespoň za to co je. Bohužel v molochu DP je dle mne ten poměr viditelně hóóódně horší (např. za v 5. bodě tohoto příspěvku viewtopic.php?f=23&t=704&st=0&sk=t&sd=d ... 80#p130024 popsané vykonání vlastně dispečerské povinnosti se kolega řidič vyslovení "díky" nedočkal.)

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od BerryML » 16.11.2010 0:26

Mr.Cross píše:
MF píše: Dělej, jak myslíš. Já jen, že občas si k počítači sedne i má manželka, která o provozu tramvají ví asi tak to, že jezdí na elektriku a i ona si toho "blahořečení" všimne. Všimne si tedy hlavně i v DP-K, tady zase až tolik ne, ale bohužel i tady na PRT je to znát.
Njn,ono už se totiž dneska moc nenosí říci někomu prosté "děkuji" třeba za dobře odvedenou práci nebo když někdo něco udělá navíc,ani na dispečinku..bohužel..
Bohudík se najdou i světlé vyjímky a v dnešní době za ně z plna srdce děkuju..... @3644

Uživatelský avatar
Mr.Cross
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 05.11.2006 23:22

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Mr.Cross » 16.11.2010 0:04

MF píše: Dělej, jak myslíš. Já jen, že občas si k počítači sedne i má manželka, která o provozu tramvají ví asi tak to, že jezdí na elektriku a i ona si toho "blahořečení" všimne. Všimne si tedy hlavně i v DP-K, tady zase až tolik ne, ale bohužel i tady na PRT je to znát.
Njn,ono už se totiž dneska moc nenosí říci někomu prosté "děkuji" třeba za dobře odvedenou práci nebo když někdo něco udělá navíc,ani na dispečinku..bohužel..

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Petr » 15.11.2010 23:44

9001 píše:(...)Já se zarazil nad oslavným článkem stylu bývalého režimu, kdy se tohle slavilo a hlásalo div ne v hlavním zprávách.
Romane, až budeš pamatovat minulý režim, tak jako já, až si tvá rodina bude moci říci, že se na ní komunisti podepsali, pak máš právo takhle mluvit. Do té doby, prosím, sklapni. Beru si na své triko, že článek vyšel jak vyšel, protože já před těmi chlapy smekám. Protože před pár lety by takováhle výluka za á byla na 14 dní a za bé by ses ani nedozvěděl, že se tam něco stalo. Proč nemůže člověk pochválit, proč se to tady nenosí? Asi proto, co mi řekl jeden "novicek" v kurzu na řidiče tramvají, když se zamýšlel nad tím, proč 1 cestující z tisíce poděkuje, žes na něj počkal. Protože se těch 999 zbývajících stydí, že děkuje, běre si to jako slabost. Já poděkovat umím. Umím poděkovat záloze, která mi jde jezdit (ač je to její pracovní povinnost), umím poděkovat i tobě, že si přestanes hrát na znalce minulých režimů. Poděkovat umím i těm "obyčejným" dříčům, kteří prostě v Lazarské odvedli kus práce.
Jsou to profíci na svém místě. A o nikom a ničem jiném to není. Jen o nich.

Uživatelský avatar
Alexian
Uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: 11.12.2008 3:49

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od Alexian » 15.11.2010 23:02

A co si to vyříkat po PM :wink:

Mne jako uživatele-čtenáře moc nebaví číst ty Vaše rozmíšky. Ale souhlasím s tím, že ten kdo napíše článek tak je na něm v jakém bude tónu. Nenapsat nic a kritizovat zvládá spousta lidí. Je velký rodíl mezi destruktivní a konstruktivní kritikou.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od MOp » 15.11.2010 21:34

Myslim si, ze to co predvedla vrchni stavba na Lazarske se da rovnat Karlakovym vikendum (tusim r.2008) a to si zaslouzi adekvatni pozornost!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od 9001 » 15.11.2010 21:19

MOp píše:No tak pak se nediv, ze to neni vymeneno pres noc.
Já se ale nedivil. :!: Já se zarazil nad oslavným článkem stylu bývalého režimu, kdy se tohle slavilo a hlásalo div ne v hlavním zprávách.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od MOp » 15.11.2010 20:57

No tak pak se nediv, ze to neni vymeneno pres noc.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizační zásahy, novinky

Příspěvek od 9001 » 15.11.2010 20:14

Mop: No tak museli zachovat provoz IAD. Co je na tom divného? To je snad standartní pro takovéto místo.
K městu a policii. Pochybuji, že by někdo z města si vzal na triko to, že se nebude jezdit tímto dosti exponovaným a hlavně nenahraditelným úsekem.

Jinak souhlas s MF. Děkuji za doplnění.

Zamčeno