Chování zaměstnanců DP

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 14.4.2011 13:53

chemik píše:to je absurdni...
Proč jenom v tomhle státě se postupuje stylem, když to dělá on, tak můžu i já. :roll: At už je to cokoliv...

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od chemik » 14.4.2011 13:49

to je absurdni...

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od DG7021 » 14.4.2011 13:11

No, jak naznačuje můj původní dotaz, na srdéčku mi neleží rozptylování řidiče (které, jak ví každý, kdo má drobet rozumu, je nulové), ale rozptylování cestujících, tedy těch, co mají tu smůlu, že jim to vadí. Já vím, že mnohem častěji nějaký hluk zní ze sluchátek cestujících, ale u řidiče by jeden čekal určitou disciplínu, zvlášť když je to i v regulích.

Edit: děkuji 9001 za správné pochopení. Ač to zde pojímám jako nešvar, určitě bych žádnou stížnost v tomto směru nevyplňoval, jen mi to přijde jako zajímavé téma k diskusi.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 14.4.2011 13:10

chemik píše:otazkou je, zda je poslech radia v uzavrenem prostoru verejnou reprodukci...
Co to do tebe zase vjelo? Pokud jsem správě pochopil příspěvek nebo spíš stížnost, tak to je reprodukci, která je slyšet do půlky vozu. Předpokládám že prakticky nikomu nebude vadit, když to bude hrát jenom v kabině...

Bohužel veřejná reprodukce to je, přece když se s tímhl začalo, tak se hromadně z busu dávalo pryč rádio. :wink:

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od chemik » 14.4.2011 13:04

otazkou je, zda je poslech radia v uzavrenem prostoru verejnou reprodukci...

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4079
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od P_V » 14.4.2011 12:41

chemik píše:Jo, poslech rádia je děsnej průšvih, řidiče to rozptyluje a neudržuje soustředěného...
Kdepak nějaké ptýlení řidiče. Poplatky za rádio a OSA za veřejnou reprodukci. :evil: Možná by tam měli ještě připsat, že řidič smí zpívat toliko písně lidové :)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od chemik » 14.4.2011 12:33

Jo, poslech rádia je děsnej průšvih, řidiče to rozptyluje a neudržuje soustředěného... Navrhuji do nějakého zákona, nejlépe do 361 zanést, že v letním období mají dívky zakázáno nosit krátké sukýnky a hluboké výstřihy v oblastech podél tramvajových kolejí

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od DG7021 » 14.4.2011 12:01

Děkuji - poslední dobou mi připadá, že se s tím setkávám čím dál tím častěji (včera večer to byl na nejmenované lince asi dosavadní rekord, co do hlasitosti), tak jsem byl zvědav, zda se to smí.

Subjektivní rozměr samozřejmě hodnotí i to, co je slyšet - bohužel většinou to bývají rozhlasové stanice á la Lucie Bílá, Marie Rottrová apod.

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od willyjeff » 14.4.2011 11:57

DG7021 píše:Nenašel jsem žádné lepší téma, tak dotaz asi patří sem. Existuje nějaké opatření, které by se vyjadřovalo k poslechu rádia v kabině řidiče ? Zejména tedy takového, které je slyšet i v třetí řadě sedadel pro cestující.
D 1/2 §40 (Povinnosti řidiče za jízdy) odst. 2 : "Řidič nesmí za jízdy s nikým mluvit, reprodukovat hudbu nebo řeč (s výjimkou spuštění hlášení názvů zastávek, popř. infromací pro cestující), jíst, pít a držet za jízdy telefonní přístroj nebo jiné hovorové zařízení............."

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od DG7021 » 14.4.2011 11:52

Nenašel jsem žádné lepší téma, tak dotaz asi patří sem. Existuje nějaké opatření, které by se vyjadřovalo k poslechu rádia v kabině řidiče ? Zejména tedy takového, které je slyšet i v třetí řadě sedadel pro cestující.

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Sirka » 22.11.2010 9:40

Absolut píše:Mě se docela osvědčilo zaměstnancům s námitkama proti focení říkat, že nejsem žádná kontrola od podniku nebo Ropidu, ani od novin nebo televize a že se fotky nechystám dávat nikam na internet. Tahle věta mi docela pomohla třeba nedávno při focení minibusů Martina Uhera. Jen občas na to následuje vražedná otázka: "Tak proč si to teda fotíte, když to nechcete nikam dávat?" :)
Tjn 8-) Focení příměstských autobusů za Prahou je pro místní řidiče zvlášť neobvyklé a krajně podezřelé, ale používám i taktiku vyfotit-dělat že se nic neděje-rychle odejít a nebo rovnou na otázku Proč si mě fotíte? říct Já vás nefotim nebo Já nic nefotim a diskuzi ukončit.

Rashid
Uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: 09.8.2009 20:10
Bydliště: V Bubenči tam kde postavili pár metrů kolejí, zničili vše, utratili miliardy a nyní tleskají jako kd

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Rashid » 19.11.2010 23:30

Absolut píše:"Tak proč si to teda fotíte, když to nechcete nikam dávat?" :)
Bohužel, tedy naštěstí o nic nejde, ale takové otázky dostávám i od spolukaštanů, když fotím interiér. Těm odpovídám otázkou: "a proč si fotíte své příbuzné".
Jsme tedy u nich asi hodně za blázny.A těžce nepochopeni. Dnes když si někdo fotí vlak,
tak to nikomu nepřijde divné.I fírové mají pro to pochopení.Ale fotit si tramvaj ???
Pozor, to musí být lidičky nějaký blázen 8-[

Jsem ale rád, že dnes to máme docela jednoduchý. Z vyprávění o letech za bolševika, znám od pana Martínka (který teda fotil vlaky) příklady jak fotil na nádraží. Pak přišel takový pán a pokud mu foťák rovnou nerozbil tak mu aspoň výtáhl film. No jo bacha na imperialistický špiony. :D

Uživatelský avatar
TramM
ovocnář
Příspěvky: 98
Registrován: 02.10.2010 19:52
Bydliště: Okolí zastávky linek 3 a 10

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od TramM » 19.11.2010 13:55

Absolut píše:Mě se docela osvědčilo zaměstnancům s námitkama proti focení říkat, že nejsem žádná kontrola od podniku nebo Ropidu, ani od novin nebo televize a že se fotky nechystám dávat nikam na internet. Tahle věta mi docela pomohla třeba nedávno při focení minibusů Martina Uhera. Jen občas na to následuje vražedná otázka: "Tak proč si to teda fotíte, když to nechcete nikam dávat?" :)
Taky jsem si jednou fotil autobusy a to Klíčovské na Holešovicích,když se mě řidič ptal kam to půjde...do jakých novin nebo tak tak jsem mu odpověděl: "Nikam to nepůjde fotím to jentak do svého archivu" tak se řidič strašně divil co jsem to za blázna :D

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Absolut » 19.11.2010 8:05

Mě se docela osvědčilo zaměstnancům s námitkama proti focení říkat, že nejsem žádná kontrola od podniku nebo Ropidu, ani od novin nebo televize a že se fotky nechystám dávat nikam na internet. Tahle věta mi docela pomohla třeba nedávno při focení minibusů Martina Uhera. Jen občas na to následuje vražedná otázka: "Tak proč si to teda fotíte, když to nechcete nikam dávat?" :)

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Bobik » 18.11.2010 17:26

To je jednoduchý. Některý starší lidi maj zažraný že cokoli s foťákem byl "podezřelej živel, nejčastěji imperialistický špion rozvraceč", navíc spolu s mladšíma maj obavu o koho jde, bo se valná část švectva za jízdy nechová zrovna předpisově - jí, pije, telefonuje,kecá za jízdy, kouří nebo stačí i taková blbost jako zapomenout otočit ceduli atd. a víš prd kdo tě fotí. Sice už jim nedochází že být to "kontrola", tak je stejně maj podle času, linky a čísla vozu, ale co kdyby, že.
Navíc sám zaměstnavatel se taky občas nechová zrovna pintlich dle předpisů a lidi maj strach z "úniku interních informací do tisku", respektive z toho, že se zaměstnavatel po nich bude pak vozit.

Odpovědět