Nástupní ostrůvky

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od pawel » 22.11.2010 23:30

abs.: já tam tu odpověď nevidím :)

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Absolut » 22.11.2010 19:25

Samozřejmě. Viz můj minulý příspěvek.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od pawel » 22.11.2010 18:17

Absolut píše:Přístřešek U Libušského potoka z.c. je vidět z pozemní komunikace = bude-li na něm reklama, tak ji uvidí řidiči IAD. Tak je to lukrativní místo pro JCD. Zato já při cestě na oběd a z oběda moknu, protože na obou místech byly již na jaře demontovány přístřešky (prozatím) bez náhrady, neboť tam není z ulice vidět.
tenhle princip je mi sice znám, nicméně pokud by byl aplikován důsledně, pak už dávno máme JCD i na malovance zc nebo malostranském nám. ... takže: dokáže někdo vysvětlit, podle jakého klíče se místa přístřešky (JCD i jiné) vlastně vybírají?

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Absolut » 22.11.2010 7:23

Přístřešek U Libušského potoka z.c. je vidět z pozemní komunikace = bude-li na něm reklama, tak ji uvidí řidiči IAD. Tak je to lukrativní místo pro JCD. Zato já při cestě na oběd a z oběda moknu, protože na obou místech byly již na jaře demontovány přístřešky (prozatím) bez náhrady, neboť tam není z ulice vidět.

Markus
Uživatel
Příspěvky: 122
Registrován: 03.7.2007 19:32
Bydliště: Praha 12 Modřany
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Markus » 21.11.2010 19:20

Fořtík píše:Tak tak, hlavně, že máme fungl nový JCD přístřešek třeba U Libušského potoka ZC. :roll:
Jsem místní a souhlasím. Umístění nového přístřešku ve směru ZC považuji za do očí bijící plýtvání prostředky. Chybí znalost místních poměrů. Pro mě je i v tomto případě jediným dostatečně efektivím řešením přenos kompetencí přímo na MČ. Transformovat ROPID na sdružení investorů, hlavně obcí - městských částí a zastávkovou péči následně řídit z tohoto sdružení. MČ má menší, lépe spravovatelné území a existují zde lidé mající povědomí o situaci na celém území MČ. Podobné investice je třeba plánovat a podobní lidé by měli výrazným způsobem ovlivňovat priority. Nevěřím, že by MČ dala prioritu takto minoritnímu místu za současné situace, kdy jsou zastávky třeba na tram. trati podél Vltavy nebo busových metrolinek jsou v zoufalém stavu.

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od pawel » 21.11.2010 18:34

čekárny přes ulici jsou podle mě zpátečnickým a neuspokojujícím řešením. proč, to se dá poukázat nejlépe na extrémních případech typu vypich dc, malovanka dc apod., nyní nově někde na zahr. městě zc. (nutnost překonat dvoupruh, zábradlí, přechod atd.).

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Karotka » 21.11.2010 17:24

U Národního divadla je celkem prostorný přístřešek v podobě Nové scény.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Fořtík » 21.11.2010 14:56

pawel píše:A vůbec, kritéria pro umísťování zastávkových přístřešků jsou pro mě už léta naprostou záhadou...
Tak tak, hlavně, že máme fungl nový JCD přístřešek třeba U Libušského potoka ZC. :roll:

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od 9001 » 21.11.2010 14:43

pawel píše:Mimochodem, proč nejsou čekárny JCDecaux na zastávkách Malostranské nám. (oba směry), Národní divadlo (oba směry) a jistě i mnoha dalších (Malovanka (zc))? Ptám se proto, že místo tu je, frekvence také a teoreticky by jejich instalaci nemělo nic bránit.

A vůbec, kritéria pro umísťování zastávkových přístřešků jsou pro mě už léta naprostou záhadou...
V tom s Tebou naprosto souhlasím. Nechápu jak někdo mohl dát tyhle sklěnené přístřešky dát na Krejcárek, kde naprosto vyhovovaly staré plechové... Dávám mu týden života do první opravy.

Druhé super umístění je na Sídlišti zahradní město ZC!!!! pro tram.Pro busy je tam ok, ale pro tramvaj tímhle směrem to jsou opravdu vyhozené peníze a díky situaci tam je stejně naprosto nevyužitelný, pač SSZ a počtu cestujících, kteří ho využijí nemluvě...

Uživatelský avatar
pawel
Uživatel
Příspěvky: 2384
Registrován: 15.7.2004 23:10
Bydliště: M22 / U8

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od pawel » 21.11.2010 14:09

Mimochodem, proč nejsou čekárny JCDecaux na zastávkách Malostranské nám. (oba směry), Národní divadlo (oba směry) a jistě i mnoha dalších (Malovanka (zc))? Ptám se proto, že místo tu je, frekvence také a teoreticky by jejich instalaci nemělo nic bránit.

A vůbec, kritéria pro umísťování zastávkových přístřešků jsou pro mě už léta naprostou záhadou...

dreamliner
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 20.4.2010 20:45

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od dreamliner » 21.11.2010 9:50

Děkuju Vám, pánové za vysvětlení stran Mastodontů (jak jsem se dozvěděl označení pro sloupky)
Vlastně se musím přiznat, že mě vůbec do přečtení Vašich odpovědí nenapadlo, že by nemusely správně fungovat....naiva, no nic.. A taky teda, že se s nima nesetkávám, teď teda už říkám naštěstí, na Malé Straně je nemáme :)

Pěkný den

P.S: sloupky s LED displeyem vypadají mnohem lépe....

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od Martin Šubrt » 20.11.2010 11:09

dreamliner píše:Zdravím,
staré sloupky s informacemi na zastávkách mají něco do sebe, ale pokud už doba pokročila a máme elektronické viz nově opravená trať po Plzeňské, proč se, prosím, taktéž nenainstalovaly na nové trase po Národní tř., resp. Spálené, kde by to turistům jistě ulehčilo studium....? Díky
1) Památkáři by DP za mastodonty na Národní asi vykostili :-).
2) Ani na Hradčanské ty sloupky často nefungují, turisty bych na Národní tudíž litoval.
3) Reko Plzeňská šlo z peněz EU a protože jsem se nikde nedopátral výběrového řízení na ty příšernosti, domnívám se, že byly placeny v rámci této akce. Proto mají EU fondy mnozí tak rádi. Jakákoli proklatě drahá a nefunční novinka začleněná pod jinou akci se nemusí soutěžit a utratí se spousty penízků jen jedním směrem. Z toho vyplývá, že pod cenovou hranicí na výběrové řízení se asi vešla ta Hradčanská, nebo se to tam dalo vrazit pod Blanku, ale na Národní už by mohl při případné instalaci někdo vznést dotazy.... Což někdo nemohl riskovat, neb gynekoala ještě nebyla na světě :-).

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od kruťák » 20.11.2010 10:46

Protože měl někdo rozum a rozhodnul, že se cizincům nemůžeme prezentovat paskvilem :D

Doporučuju téma Orientační a informační systémy - přibližně od tohoto příspěvku dál. Je tam také zmínka o této zajímavé konkurenci pražských sloupků a také zdůvodnění, proč vše dopadlo, jak dopadlo.

dreamliner
Uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 20.4.2010 20:45

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od dreamliner » 20.11.2010 10:05

Zdravím,

staré sloupky s informacemi na zastávkách mají něco do sebe, ale pokud už doba pokročila a máme elektronické viz nově opravená trať po Plzeňské, proč se, prosím, taktéž nenainstalovaly na nové trase po Národní tř., resp. Spálené, kde by to turistům jistě ulehčilo studium....? Díky

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Nástupní ostrůvky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 29.9.2010 21:43

Jarre15T píše:Nevíte někdo rozměry Zastávkových sloupků?Předem díky
Nedávno jsem si to změřil (při rozmáhání se Mastodontů) - takže, teď jsem našel v poznámkách:
1.) základní (běžný): šířka 45cm, výška celková 308 cm (105cm po ZJŘ/ 62cm vitrínka na ZJŘ/ 33cm v INFO - o výlukách apod./ 108cm mezi INFO a ZNAČKOU-PIKTOGRAMEM z čehož cca horní polovinu a více zabírá název zastávky + výpis linek + případně jejich směr jízdy na následném větvení TT/ 45cm výška ZNAČKY-PIKTOGRAMU ukrývajícího někdy čidla "majáky")
2.) Mastodont: šířka u země (nohy do výše cca 15cm - druhá trochu více) 44cm/ středová část (v 60cm - elektro skříňka/ v 85cm - ZJŘ/ v 60cm - název zastávky + INFO o výlukách apod.) 57cm/ horní část (v 105cm - z toho 2x 4cm síla kovového rámu/ v 47cm - elektronický terčíkový PANEL / značka 45x45cm) 73cm
3.) "Barrandovský sloupek" - žel nemohu poznámky najít (to je tak když si jednou začas udělám na stole úklid pracovního nepořádku :lol: - půjdu měřit asi znovu, nenajde-li se dobrá duše, jež by mi tu ony rozměry doplnila)

Zamčeno