Příměstská doprava (nejen PID)

Archiv starých nebo neaktuálních příspěvků. Příspěvky, které přinášejí informace, jejíchž poselství již bylo naplněno v minulosti.

Moderátoři: DavidD, TRAM-FÓRUM

Zamčeno
Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od Sirka » 08.1.2011 18:30

gabuliatko píše:U vnejsich pasem je uspora na kuponech vyrazne nizsi nez v Praze. Tak nizsi, ze kdyz ses tyden nemocen (mas dovolenou) jednou za cas Te vezme soused autem a nejezdis o vikendech tak uz je to na hrane. K tomu je jeste SID a PID jak jsem jiz psal. Byt rocni jizdenka na vnejsi pasma, asi by to nikdo neresil, ale takhle a jeste si jezdit kazdy 1/4 rok nekam nabijet ...
Dobře, ale pokud člověk jezdí běžně (=denně - normální docházka do školy/práce), tak to je min. 10 jízd týdně a investice do čtvrtletního kuponu se vrátí cca po 6 týdnech, což de facto znamená, že půlku období platnosti člověk jezdí zadarmo, nemusí tahat drobné a navíc si může projíždět zaplacené pásmo kdykoliv se mu zachce. To si myslim, že je docela výhoda. Ono sice občas je člověk nemocnej nebo jede se sousedem, ale jindy zas jede do Prahy třeba večer na pařbu, do divadla nebo co já vim, takže bych kupony kvůli tomu neodsuzoval. To, že je někde souběh se SID (třeba Hostivice), je pravda, ale ty situace, který se mi vybavily jako první (Rudná, Jesenice), jsou místa, kde žádný SID není a lidí tam jezdí hafo. A ohledně dobíjení - kámoše už sralo furt chrastit drobnejma, tak si koupil kupon, jednou za 3 měsíce ho nabije na eshopu a cestou do metra (kam stejně musí) ho validuje :wink:

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od kruťák » 06.1.2011 9:23

gabuliatko píše:Otazka byla, zda-li je vic zastavek, kde chybi cedulka "Na znameni"
Aha, tak jsem to špatně pochopil. Ale odpověď mám i na tuto otázku :D
Ano, např. zastávka Tehovec,Vojkov ve směru do Prahy. Aby to bylo zajímavější, nově postavená (přesunutá) směrem z Prahy nálepku "na znamení" má, ale tam zas visela už od 12. prosince, kdy to ještě zastávka na znamení nebyla. Také se tam objevila další věc začínající na Ludolfovo číslo a sice nový font a design čísel linek a směrů, chystám se to vyfotit, až bude chvilka. V nedalekém Mukařově byl ale už asi před 3 měsíci udělán ještě horší paskvil - bíle čísla linek, černě konečné a to celé (světe drž se) bez podkladu přímo na červené "tabuli" označníku (nalepené z jednotlivých vyřezaných písmen), důchodci mají velkou radost =D> .

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od gabuliatko » 06.1.2011 8:24

Otazka byla, zda-li je vic zastavek, kde chybi cedulka "Na znameni".
PS: pro pana Krtinka, pamatuji let prvniho kosmonauta do vesmiru.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od kruťák » 06.1.2011 7:36

Jo, mnohem víc :wink:
Od 3.1.2011 dojde ke změně způsobu zastavování v zastávkách s charakterem „na znamení“ a následně k rozšíření jejich počtu...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od gabuliatko » 06.1.2011 7:31

Vcera jsem si vsiml, ze v zast. Chrastany mezcesti zc. (307) chybi, ze je (nove) na znameni, neni takovych vice ?

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od gabuliatko » 05.1.2011 20:21

Sirka píše:Ale pevně doufám, že teď konečně přejde dost dojíždějících lidí na kupóny, protože tim věčnym tahánim drobnejch ráno do Prahy a odpoledne z Prahy lidi strašně zdržujou a navíc jsou sami proti sobě, oni si myslí, jak šetří, ale v součtu zaplatí mnohem víc a navíc s kuponem můžou do všech směrů 24 hod denně...
U vnejsich pasem je uspora na kuponech vyrazne nizsi nez v Praze. Tak nizsi, ze kdyz ses tyden nemocen (mas dovolenou) jednou za cas Te vezme soused autem a nejezdis o vikendech tak uz je to na hrane. K tomu je jeste SID a PID jak jsem jiz psal. Byt rocni jizdenka na vnejsi pasma, asi by to nikdo neresil, ale takhle a jeste si jezdit kazdy 1/4 rok nekam nabijet ...

Uživatelský avatar
Oskar
Uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: 10.6.2006 11:17
Bydliště: Ano
Kontaktovat uživatele:

Vnější jízdenka za 18.

Příspěvek od Oskar » 05.1.2011 18:30

Dnes jsem studoval automat na prodej jízdenek a co nevidím, jízdenka za 18 Kč pro dvě vnější pásma tam není… (asi aby to nemátlo Pražany…)

Takže kde ji vlastně mám sehnat, až pojedu do Strančic? ČD tarif mě stojí 19 Kč, takže se mi PID stále vyplatí. Pokud vím, moc předprodejů na území hl.m. P. papírové jízdenky vnějších pásem nevede…

Sirka
Uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: 11.6.2005 15:55
Bydliště: Praha 13

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od Sirka » 05.1.2011 18:02

Jamie píše:PIDko, bravo! Na stejnou cestu, kterou jsem ještě před pár měsíci absolvoval se sedmipásmovou jízdenkou za 44 Kč, jsem si nyní musel zakoupit devítipásmovou jízdenku za 68Kč! Je-li cílem vyhnat lidi z autobusů, jen tak dál!
Jak je to možné, když počet pásem se nezvyšoval? 7 pásem dřív je 7 pásem i teď... Já osobně se v Tarifu docela vyznám (neboli v praxi s tim problémy nemám) a tudíž si nemyslim, že by nutně musely vznikat ty PP a V a cosi, nicméně různá omezení typu noční linky a lanovka by asi mohly zmizet. Pásmo B není jen tak zbůhdarma (má svůj jasně daný důvod vzniku) a navíc platí jen pro jednotlivé jízdenky. Ale pevně doufám, že teď konečně přejde dost dojíždějících lidí na kupóny, protože tim věčnym tahánim drobnejch ráno do Prahy a odpoledne z Prahy lidi strašně zdržujou a navíc jsou sami proti sobě, oni si myslí, jak šetří, ale v součtu zaplatí mnohem víc a navíc s kuponem můžou do všech směrů 24 hod denně...

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od gabuliatko » 05.1.2011 16:10

JaHu píše:Středočeský kraj utrácí pod současným populistickým hejtmanem peníze za neuvěřitelné voloviny (žákovské jízdné, proplácení zdravotnických poplatků v krajských nemocnicích...)a v důsledku toho mu ty peníze chybí jinde, takže má nejrozbitější silnice v republice, omezuje počty autobusových a železničních spojů, zdražil o 20% jízdné v autobusech a kdoví, čeho se ještě dočkáme.
Mam vazne obavy, ze zakovske jizdne a nemocnicni poplatky jsou pouze kapka v mori utraceni.
V nemocnici na Kladne bude rozhledna, buduje se Stredoceska univerzita, informacni stredisko Stc. kraje, podpora Hostivic a dalsi a dalsi
Nerozbitejsi silnice v republice nema, ma tak maximalne nejrozbitejsi silnice se silnym provozem.
Myslim, ze mu penize nechybi, jen trucuje, ze mu vlada dala na dopravu min.

JaHu
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 17.5.2006 8:58

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od JaHu » 05.1.2011 15:49

Středočeský kraj utrácí pod současným populistickým hejtmanem peníze za neuvěřitelné voloviny (žákovské jízdné, proplácení zdravotnických poplatků v krajských nemocnicích...)a v důsledku toho mu ty peníze chybí jinde, takže má nejrozbitější silnice v republice, omezuje počty autobusových a železničních spojů, zdražil o 20% jízdné v autobusech a kdoví, čeho se ještě dočkáme.

milbi
Uživatel
Příspěvky: 421
Registrován: 16.5.2009 19:26
Bydliště: Milovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od milbi » 05.1.2011 11:58

krtinek píše:V mém neskonalém údivu prý stále proplácí, asi je ještě dost rezervních peněz, no asi bude ještě veselo :D
Bohužel nejen "prý", ale doopravdy. Čísla je možné najít na webových stránkách včetně jmen pacientů. U školáků to bude zveřejněno až někdy v březnu za první pololetí...

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od kruťák » 05.1.2011 11:56

Martin Šubrt píše:proplácel dětem a pacientům hocičo.
V mém neskonalém údivu prý stále proplácí, asi je ještě dost rezervních peněz, no asi bude ještě veselo :D

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od Martin Šubrt » 05.1.2011 11:27

JaHu píše:Martin Šubrt: Myslím, že by to takhle šlo. Pokud tam nebudou "schované" nějaké výjimky a záludnosti typu "jízdenka PK neplatí na lanovce, nočních linkách, ve vlacích a na přívozech" nebo "senior (60 - 70 let) platí na území Prahy poloviční jízdné a na území Stč kraje plné jízdné".
Žádné záludnosti :-). Na lanovce, přívozech a nočních linkách by platily i ty krátkodobé jízdenky, např PK za 18. Jednou jsou v PID a jízdenka platí 25 minut, tak když jedu kratší dobu než 25 minut, tak prostě platit musí. Jinak je to skryté zdražování. Senioři všude poloviční. Stejně je to zajímavé, Středočeský kraj proplácel dětem a pacientům hocičo, ale důchodcům na svém území nepřiznal ani poloviční slevu, ač v Praze a ve vlacích ČD ji mají... Jediná výjimka v systému jsou ty dojezdy na okraj Prahy...nic víc. Pokud jsou v systému nějaké slevy pro děti a důchodce, jízdenky budou mít označení PD-1/2, V2-1/2, V2-3/4...V názvu jízdenky pak je pásmová platnost i sleva, ale základní modul je stejný vždy...

JaHu
Uživatel
Příspěvky: 224
Registrován: 17.5.2006 8:58

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od JaHu » 05.1.2011 11:19

Martin Šubrt: Myslím, že by to takhle šlo. Pokud tam nebudou "schované" nějaké výjimky a záludnosti typu "jízdenka PK neplatí na lanovce, nočních linkách, ve vlacích a na přívozech" nebo "senior (60 - 70 let) platí na území Prahy poloviční jízdné a na území Stč kraje plné jízdné".

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Příměstská doprava (nejen PID)

Příspěvek od Absolut » 05.1.2011 10:15

Příliš přehledné. To by nešlo, pane Šubrt.

Zamčeno