Oblast Holešovic

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblast Holešovic

Příspěvek od MOp » 29.3.2011 12:24

Je videt, ze na Magistrate sedi stale ko.k.o.ti..

martyn
Uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: 02.12.2006 23:31
Bydliště: Praha 13-Stodůlky
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblast Holešovic

Příspěvek od martyn » 29.3.2011 12:19

Lepší téma jsem nenašel, omlouvám se...

Od 1.7. se chystají dvě přejmenování zastávek: Veletržní Z:arrow: Veletržní palác a Výstaviště Z:arrow: Výstaviště Holešovice. Obé vychází z popudu magistrátu. Na oplátku DP po MHMP chce, aby zacáloval změnu informačního systému a navrhnul zkratku předlouhého cíle "Výstaviště Holešovice" do čelního BUSE. Těším se na nějaký pěkný paskvil :D

Uživatelský avatar
Ondras
Uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: 15.7.2009 22:38
Bydliště: Na půl cesty mezi linkami 3,9,14,24 a 4,6,10,16,22

Re: Oblast Holešovic

Příspěvek od Ondras » 27.7.2010 17:43

Je to asi hudba vzdálené budoucnosti, ale mě by se ještě více zamlouvalo, kdyby se v Partizánské nechala aspoň jedna kolej. Umožnilo by to ukončení linek od Veletržní u metra a vlakového nádraží, a ne jen na Výstavišti.

Uživatelský avatar
Ploki
Uživatel
Příspěvky: 45
Registrován: 05.10.2008 12:00

Re: Oblast Holešovic

Příspěvek od Ploki » 27.7.2010 17:08

Spadá to někam pod kapitolu Rekonstrukce. Tam se nejspíš nejenom já nedívám, protože se tam přeskakuje od jednoho tématu k druhému :-)

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Oblast Holešovic

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 27.7.2010 16:36

Ploki: O čem píšeš se na TF v Rekonstrukce TT psalo začátkem května - cca v tomto příspěvku viewtopic.php?f=13&t=684&st=0&sk=t&sd=d ... 85#p126825 a několika předním. Myslím, že tam je taky někde uvedeno, že to rozhodně nebude dřív jak za těch 10 let, jak tady uvádíš ty. Ovšem nebránil bych se vyčlenění inkriminovaných příspěvků sem, alespoň by nezapadly. Velmi lituji, že vypadl návrh přestavby železničního depa na tramvajovou vozovnu.

Uživatelský avatar
Ploki
Uživatel
Příspěvky: 45
Registrován: 05.10.2008 12:00

Oblast Holešovic

Příspěvek od Ploki » 27.7.2010 14:58

Všiml jsem si, že zde chybí jedno velké téma, kde by se podle různých návrhů měly dít věci...
Ze začátku zapomeňme na různé varianty Argentinskou nebo Dělnickou, protože zde záleží na tom, která varianta přestavby centrální části Holešovic (zejména prostory nádraží Bubny) nakonec zvítězí. V Územním plánu jsem si však všiml jedné zajímavé věci, o které, pokud vím, se zde zatím nikdo nezmínil. Přitom její realizace nebude v daleké budoucnosti (10 let a víc), ale celkem brzy. Je to přeložka TT v oblasti Nádraží Holešovice okolo ulic Partyzánská a Vrbenského. Samotná TT by měla být přeložena daleko blíže k hale ČD k místu dnešního parkoviště a dále vedena kolmo přes Vrbenského podél terminálu MHD na novou křižovatku s ulicí Na Zátorách. Změna by se měla týkat linek 14 a 17, které by mezi Výstavištem a Trojskou měli jet maličkou oklikou. Ale bude to daleko pohodlnější pro přestupující z těchto linek na metro, protože ze současné zastávky je to celkem štreka. Tuto změnu si možná také vyžádalo rozhodnutí o výstavbě obřího parkoviště P+R na druhém vltavském břehu v prostorách dnešní TT mezi řekou a zastávkou Trojská

Odpovědět