Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Bobik » 08.4.2011 6:31

chemik píše:Pan Bobik nečte oběžníky GéŘet? U nás visí na nástěnce na chodbě už asi 14 dní, že bude uvedeno do provozu staré P-návěstidlo u Interšpáru =D> =D> =D>
Ale čte (občas 8-) ), jen jsem nějak nepovažoval za podstatné vymýšlet přesný časový údaj. Zvlášť když si ho přesně nepamatuju. #-o Ostatně cca týden je něco mezi 1-14 dny, ne? :lol:

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od chemik » 08.4.2011 4:18

Pan Bobik nečte oběžníky GéŘet? U nás visí na nástěnce na chodbě už asi 14 dní, že bude uvedeno do provozu staré P-návěstidlo u Interšpáru =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Bobik » 07.4.2011 17:29

ZATÍM (jsem po zkušenostech skeptik) to tam funguje jak má od té doby co to cca před týdnem spravili.

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Karosák » 07.4.2011 17:18

Jinak jestli se to tu ještě nepsalo, fungují opět předvěsti SSZ Švehlova x Práčská. Včera to padlo hezky, ale jak moc velká jistota úspěchu to je a jestli se někdo rýpal i v řízení SSZ, musí říct někdo, kdo tam jel vícekrát Z:idea:

Uživatelský avatar
JirkaR
Uživatel
Příspěvky: 146
Registrován: 04.9.2010 17:27
Bydliště: Praha

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od JirkaR » 07.4.2011 13:19

Jako místní chodec (a pouhý cestující) tu Bertramku taky hodnotím kladně. Všímám si, že jsou tímto zřejmě tram "synchronizovány" na vjezdu do oblasti Smíchova, která má SSZ nějak centrálně řízené, takže na dalších křižovatkách už pak nečeká. Kdysi míval ten přechod nepříjemnou vlastnost, že mne jako chodce z druhé strany Plzeňské (ul. Na Čečeličce) pustil k zastávkám těsně po odjezdu zde čekajících tram, a já musel čekat na další (přecházení na červenou zde nehrozí kvůli velkému provozu, a někdy i dohledu Městské policie [blízká základní škola]).

To ale bylo před už vícero lety upraveno, takže nyní nejenže tram místo aby stála někde dál na trase k Andělu, odstojí si totéž ještě v zastávce, ale i SSZ teď opozdilé cestující vpustí přes Plzeňskou do prostoru zastávky v dostatečném předstihu před čočkami na volno, aby mohli být ještě vpuštěni do vozu (což řidiči tram také zhusta dělají - patří jim můj velký dík!) Považuji toto za dobře fungující řešení (když už má Smíchovský uzel z tohoto směru takovou propustnost, jakou má)..

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 07.4.2011 8:22

Láďa: SSZ na Bertramce DC, dle mých skoro tříletých zkušeností s ní pouští 2 TRAM (ovšem samozřejmně řidič té první se nesmí "flákat" - jet až notnou chvíli po začátku signálu "volno")!
TRAM následně plynule bez zastavení projedou všechna následující SSZ k zastávce Anděl (před níž občas pro její obsazení předchozími vlaky musí ještě zůstat stát).
Ovšem několikrát jako "druhému" mi na té Bertramce padlo "stůj" těsně před nosem a (pro nemožnost bezpečného zastavení) jsem pokračoval dále a to (díky courajícímu se kolegovi předemnou) zdaleka ne maximální rychlostí povolenou pro ten konkrétní úsek a přesto jsem všechna další SSZ "stihl" = začátek volna na SSZ Bertramka DC je správně, ale konec by mohl být určitě alespoň o 20 (né-li 30) sekund později.

Uživatelský avatar
Láďa
Uživatel
Příspěvky: 954
Registrován: 24.8.2009 22:07

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Láďa » 06.4.2011 23:25

Měl bych dotaz ohledně SSZ na Bertramce. Tramvaje a auta zc mají volno, nicméně pokud jede tramvaj dc má stůj. Volno jí padne klidně i 1 za 3 minuty a následně pak pustí jen 1 soupravu. Tudíž pokud stanicují soupravy 2, tak další musí opět čekat. Přičemž v opačném směru ty 3 minuty svítí stále volno. Ví někdo proč to tak je?

Bobek
Šťoura
Příspěvky: 935
Registrován: 18.1.2006 14:22
Bydliště: jsem všude zdejší

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Bobek » 06.4.2011 20:29

Asi pilotní projekt. :) (Postaveno, vyzkoušeno, zapomenuto...)

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od demon » 06.4.2011 20:29

No já vim že to tam je dlouho, už hóóóódně jar tamtudy jezdim, ale pořád za tim vidim nějaký příčiny, o kterých ovšem nemám naprosto šajn, tak proto se ptam... :wink:

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Petr » 06.4.2011 20:21

demon píše:Jaký smysl má vůbec tak masivní "preference" autobusů na křižovatce Starostrašnická - V Olšinách ?
Jo, tam je to síla... Široko daleko žádný autobus, ale jeho čočky pořád svítí na volno a drží všechno.... Čtrnáct let co jezdím :(

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od demon » 06.4.2011 20:13

Jaký smysl má vůbec tak masivní "preference" autobusů na křižovatce Starostrašnická - V Olšinách ?
Autobus tam stejně projede tak maximálně jeden co 3 cykly a tramvaje stejně jako auto to neúměrně zdržuje.
Navíc to tramvajím ani v jednom směru naprosto nevychází do jízdy a kontrolní bod na Strašnické tomu dodává korunu...

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od Grossák » 05.4.2011 19:59

Na Vršovická x Petrohradská to pomohla do centra, ale ve směru z centra se to naopak zhoršilo! :(

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Fořtík » 04.3.2011 15:47

Tak si to zkus přečíst ještě jednou. 8-)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Světelná závora Staroměstská

Příspěvek od chemik » 04.3.2011 15:45

Fořtík píše:Poslední dobou (cca týden) nefunguje Staroměstská jako světelná závora, ale volně pouští auta jako před úpravou na závoru. :-( Škoda, upgrade na závoru neměl chybu! :-)
O čem to mluvíš?

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Světelná závora Staroměstská

Příspěvek od Fořtík » 04.3.2011 14:36

Poslední dobou (cca týden) nefunguje Staroměstská jako světelná závora, ale volně pouští auta jako před úpravou na závoru. :-( Škoda, upgrade na závoru neměl chybu! :-)

Odpovědět