Preference / antipreference MHD

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 01.5.2011 23:58

demon píše:
MM-Mikulovsky píše:Krom, již uváděné, Ohrady od Krejcárku stejná funkce dvojité SSZ je za Březiněveskou DC, na Palačáku od Výtoně (zde druhá SSZ nejen rovně, ale i vpravo).
...nebo na Karláku od Spálené...
Tam se mi jednou zadařilo... #-o
POZOR - umístěním podobná (krom dvou SSZ za sebou v přímém směru je, jak nás už v kurzu učili, nesmyslná 2. SSZ i do levé odbočky, na níž zastavit je nesmysl - zablokuješ TRAM od Moráně ke Spálené a ta od Štěpánské k Moráni a ta tebe = "náramně zamčený" kolejový trojůhelník ve velmi rušném křížení s IAD)!
- funkcí je také rozdílná, protože na mnou jmenovaných třech příkladech je základní signál na 1.čočkách zdvojené SSZ rovně (a stůj snad ani neumí), ale na KN vlevo!

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od demon » 01.5.2011 23:31

MM-Mikulovsky píše:Krom, již uváděné, Ohrady od Krejcárku stejná funkce dvojité SSZ je za Březiněveskou DC, na Palačáku od Výtoně (zde druhá SSZ nejen rovně, ale i vpravo).
...nebo na Karláku od Spálené...
Tam se mi jednou zadařilo... #-o

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 01.5.2011 20:13

Nově instalované zdvojené SSZ na Radošovické DC - v den zprovoznění jsem centrálně slyšel hlášení PD, kterým upozorňovali na tuto skutečnost a nutnost dodržování signálu na novém druhém SSZ (nejsem si jist, jestli bylo následně i nějak upozorněno vývěskou na vozovnách, zejména pro zrovna nesloužící kolegy)! Krom, již uváděné, Ohrady od Krejcárku stejná funkce dvojité SSZ je za Březiněveskou DC, na Palačáku od Výtoně (zde druhá SSZ nejen rovně, ale i vpravo).

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od 9001 » 01.5.2011 19:39

Grossák: Máte pravdu, tohle je o zvyku. (Možná základní problém, že tyhle pro oblouk do smyčky, zůstaly v místě původních, které byly i pro volno přímo). Faktem zůstává, že jsem v životě neviděl jet tramvaj tímhle obloukem. Snad jedině na Prtkách je něco z doby 1996 myslím. A z 99,9999% procent je průser u troleji u zahradního mesta, tak se stejně točí jako 19.

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6705
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od demon » 01.5.2011 16:44

Grossák píše:Třeba l. 19 do smyčky jede téměř hned a neblokuje případné vlaky za sebou.
Zrovna v pátek tam byl docela slušnej zásek, protože volno pro 19 do smyčky nepadlo a nepadlo, tak se čekalo...
Ale to se samozřejmě doladí.
Jen bych dal přihlašovací kontakt ve směru ZC už do zastávky, protože se dost často stává, že padne stůj, než se dojede k tomu současnýmu, ale je mi jasný, že je to právě kvůli 19, pro kterou by se pak vybíralo volno v každym cyklu.
Tak jedině šoupnout i kontakt pro výhybku, ale to časem vyřeší rádio...

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 01.5.2011 15:47

MM-Mikulovsky píše:Bobik: Samozřejmě také mne "hlava nebere" proč se mnoho a zejména nově osazených SSZ na noc nevypíná, ale na té Radošovické dřív snad (samozřejmě jsem tam jezdil poskrovnu) dva TRAM vlaky (ZC i DC) rovně neměli šanci projet, ale zrovna teď ve čtvrtek jsem "kopal" za SA a ráno jsem tam jel (ZC i DC) jednou s 22 a odpoledne jako svačinář se 4 T6 na 26 a projeli jsme tam dva za sebou několikrát (vždy když bylo třeba).
Je obecná představa kompetentních orgánů, že semafory budou fungovat 24 hodin denně, byť důvod k fungování SSZ v některých dobách není a semafor pak přestává být ku prospěchu dopravě. Pár nových či obnovených SSZ je v režimu blikající žluté v noci, ale to jsou výjimky. Radošovická a dalších pár stovek semaforů by taky mohly blikat. Můj názor. Ano, dvě tramvaje za sebou na Nádraží Strašnice dnes projedou, což je přínosem. A nejen to. Třeba l. 19 do smyčky jede téměř hned a neblokuje případné vlaky za sebou.

Grossák
Uživatel
Příspěvky: 682
Registrován: 16.11.2003 3:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Grossák » 01.5.2011 15:42

9001 píše:Radošovická je celkově super. Aspon co jsem viděl, tak očekávám kdy tam bude nějaká pořádná rána.

Protože v místě kde byly normální čočky se daly čočky na odbočení do smyčky(od hasičárny, tam jsem snad v životě neviděl tramvaj jet) a ty pro jízdu přímo se daly ke světlům pro auta. Problém je, že ty první svítí na volno skoro pořád a ty druhé jsou na stůj, ale křižovatka hodí zelenou pro levé odbočení... Samozřejmě řidiči jsou v domění, že mají volno na průjezd...
Proč se nenechaly jedny čočky, to netuším. Bez hlubší znalosti věci můžu říct, že jedny by se mi líbily víc. Ale být v domnění, že mám volný průjezd, když jsou čočky na stůj, není úplně správný postup ze strany řidiče. Obdobné řešení je třeba na Ohradě od Krejcárku a nevím, že by tam byl problém. Podle mého názoru je to především změna, na kterou je třeba si zvyknout. Nic víc.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od 9001 » 24.4.2011 16:55

Od hasičárny to nebyl problém nikdy. Pravidelně tam jezdily 19 a 22 za sebou.
Z druhé strany asi ne, kvůli výhybce.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 24.4.2011 16:52

Bobik: Samozřejmě také mne "hlava nebere" proč se mnoho a zejména nově osazených SSZ na noc nevypíná, ale na té Radošovické dřív snad (samozřejmě jsem tam jezdil poskrovnu) dva TRAM vlaky (ZC i DC) rovně neměli šanci projet, ale zrovna teď ve čtvrtek jsem "kopal" za SA a ráno jsem tam jel (ZC i DC) jednou s 22 a odpoledne jako svačinář se 4 T6 na 26 a projeli jsme tam dva za sebou několikrát (vždy když bylo třeba).

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od 9001 » 24.4.2011 16:51

Radošovická je celkově super. Aspon co jsem viděl, tak očekávám kdy tam bude nějaká pořádná rána.

Protože v místě kde byly normální čočky se daly čočky na odbočení do smyčky(od hasičárny, tam jsem snad v životě neviděl tramvaj jet) a ty pro jízdu přímo se daly ke světlům pro auta. Problém je, že ty první svítí na volno skoro pořád a ty druhé jsou na stůj, ale křižovatka hodí zelenou pro levé odbočení... Samozřejmě řidiči jsou v domění, že mají volno na průjezd...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Preference MHD

Příspěvek od Bobik » 24.4.2011 16:32

Tak tak. Něco podobného je teď čerstvě na Radošovické a musím říct že je to žůžo, když tam v půl třetí ráno čekáš na liduprázdný křižovatce až si prefence vzpomene že bys něco chtěl a milostivě tě pustí. Sice nijak extrémně dlouho nečekáš, ale hlava mi nebere, proč to tam v noci vůbec svítí.

Uživatelský avatar
Petr
Provozovatel
Příspěvky: 2040
Registrován: 14.11.2003 8:36
Bydliště: ....Brejšín přes noc na flešku hodí novej program křižovatky, já s Démonem zajedem přešroubovat znač
Kontaktovat uživatele:

Re: Koh-i-noor

Příspěvek od Petr » 24.4.2011 11:54

Fořtík píše:Ovšem s příslibem, že nová křižovatka bude šlapat jako hodinky to snad nějak vydržíme... ;-)
Chtěl bych mít tvůj optimismus.... :roll:

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Koh-i-noor

Příspěvek od Fořtík » 24.4.2011 6:23

Tak jsme se snad konečně dočkali - včera jsem se po dlouhé době dostal na Koh-i-noor a vypadá to, že konečně dochází k rekonstrukci křižovatky. Žel bohu jí teď obsluhuje naprosto obludný cyklus, který napevno sází nenárokovaná (22 a 4) a i pravidelně nepojížděná volna (třeba od Obloukové vlevo), navíc křižovatka přišla o svojí noční blikačku a semaforuje do prázdna i po deváté večer. Ovšem s příslibem, že nová křižovatka bude šlapat jako hodinky to snad nějak vydržíme... ;-)

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Preference MHD

Příspěvek od Karosák » 08.4.2011 11:23

Reakce na diskusi o SSZ ve vlákně Rekonstrukce TT:
krtinek to vystihl. Pro auta jen žlutá a červená ampule a fungovalo by to jako SSZ Chodovská, ale místo tramek a busů by padal panáček a místo detekce by byl čudl. Podobně fungují světelné závory v Liberci pro tramvaje (Fügnerova, Na Bídě, Ještědská). Jinak kdo by se dostal někdy na Mlýnskou k nově zbudované zastávce a přidruženému SSZ, doporučuji ke studiu, je to divočina 8-) Křižovatka není na blikačku, půlka SSZ na hlavní normálně má zelenou na rovně a tuším červenou na odbočení, ale ta část za potokem u kolejí je potmě (čočoky i přechody) a když přijede tramka, tak se to rozsvítí, zabezpečí tramvaj a pak zase vrátí do původní tmy. Moc jsem to nepochytal, ale má to nápad a je to velkolepý :shock:

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: křižovatky s antipreferencí

Příspěvek od 7080 » 08.4.2011 9:22

chemik píše:Pan Bobik nečte oběžníky GéŘet? U nás visí na nástěnce na chodbě už asi 14 dní, že bude uvedeno do provozu staré P-návěstidlo u Interšpáru =D> =D> =D>
Třeba pan kolega nepochopil, co to je předzvěst. Když i naše GŘ umí takhle česky, tak je to špatné. Pokud je napsáno na ofiko tabuli, že se předzvěstí, tak tím pádem asi na předzvěstidle a z toho se mi ježí chlupy i tam kde je nemám.

Odpovědět