Humor

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
jara
Uživatel
Příspěvky: 2303
Registrován: 16.11.2003 17:38
Bydliště: Dejvice jsou pěkné bydlí nás tu víc
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od jara » 21.5.2011 16:47

Dovolil jsem si vypůjčit od konkurence obrázky. To jest rychlost pán začal pít a než stačil vystřízlivět už bylo vytrháno :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Humor

Příspěvek od Absolut » 21.5.2011 16:13

Kokrétně Čechovo náměstí je v procesu přípravy mysu. Bohužel je tam nutné skloubit požadavky více subjektů z nichž některé si na základě architektonického vzdělání myslí, že vědí nejlépe co je správné. Ale dopadne to dobře.

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Humor

Příspěvek od vlakoň » 21.5.2011 13:24

Sice jsme OT.
K zastávkám typu Čechova náměstí lze jen říct, že chodec, který chce dožít druhého dne, se musí před výstupem podívat vpravo. Konkrétně na Čecháči už jsem viděl důchodce co kopnul do dveří nějaké projíždějící oktávky :lol: z morálního pohledu docela oprávněně.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Humor

Příspěvek od chemik » 20.5.2011 21:42

No k tomu zastavování za tramvají:

1) Tudle jsem měl čtverku a na čechově náměstí jsem zastavil v zastávce, tedy pro mě výstupní. Za mnou zastavilo auto. Neohadnul jsem, jak je daleko od zadku mýho druhýho vozu. Tak jsem začal otvírat dvéře. No ale asi tam byla mezera velká, protože se tam odkudsi vyřítil nějaký pretěkár v třídveřové audině s kšiltovkou na hlavě, zaposlouchaný do tvrdých býtů, objel auto, které zastavilo za mnou a prosvištěl zastávkou. Včas jsem ho zaregistroval a stačil jsem přecvaknout čudl na otvírání dveří do polohy zavřeno, tudíž jsem znemožnil cestujícím výstup. Kdybych to neudělal, takový dvě tři kuželky by sundal...

2) zastávka Lihovar ZC - zastavím v zastávce, otevřu dveře, lidi vystupují a přecházejí mi před čumákem směrem k autobusům. Opět se přiřítí, tentokrát jiný pretěkár a objede mě zleva přímo do přecházejících lidí. Je to normální?

3) Už mi to nepřijde vtipné, spíš mě z toho mrazí v zádech, páč vím, že kdyby ty lidi, ať už v tom prvním případě, nebo v tom druhém, nějakej jezdec sestřelil, nemohl jsem tomu nijak zabránit...

Pardón za OT

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Humor

Příspěvek od piskvorrr » 20.5.2011 15:04

Štěpán píše:piskvorrr: Právě v tomhle paragrafu a ani nikde jinde není napsáno, že nesmíš tramvaj předjet zprava. Ty jen musíš zastavit a jakmile to jde a je to bezpečné, tak můžeš pokračovat. Proto tam není nic o tom, že můžeš jet až když vozidlo odstanicuje a odjede ze zastávky. Přesně na zastávce Nuselská radnice nám v kurzu ukazovali to, že je nesmysl, aby auto nemohlo jet, pokud je tramvaj stále v stanici, ale čeká za dalšími, které čekají na čočky.
V tom nejsme ve při :D Já zmiňuju (tady běžnou) situaci, kdy tramvaj je ve stanici, cestující nastupují a vystupují (a tehdy ji předjet nesmíš, IMHO, neboť bys ohrozil "cestující, kteří nastupují nebo vystupují"), a napříč mezi nimi se hrnou IGK. Možná jsem se původně nevyjádřil jasně.

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Štěpán » 20.5.2011 14:42

piskvorrr: Právě v tomhle paragrafu a ani nikde jinde není napsáno, že nesmíš tramvaj předjet zprava. Ty jen musíš zastavit a jakmile to jde a je to bezpečné, tak můžeš pokračovat. Proto tam není nic o tom, že můžeš jet až když vozidlo odstanicuje a odjede ze zastávky. Přesně na zastávce Nuselská radnice nám v kurzu ukazovali to, že je nesmysl, aby auto nemohlo jet, pokud je tramvaj stále v stanici, ale čeká za dalšími, které čekají na čočky.

Honza: A kolik řidičů dodržuje rychlosti a kolik ne. To bychom se časem dostali do situace, že prostě zakážeme auta úplně. Výjimky (mimochodem, né vyjímky - když už si taky rád často hraješ na zarputilého obránce správné češtiny) by situaci jako obvykle ještě zhoršily.

Uživatelský avatar
matti
ovocnář
Příspěvky: 187
Registrován: 07.9.2009 18:55
Bydliště: 140

Re: Humor

Příspěvek od matti » 20.5.2011 14:25

podle toho, co vídávám každý den, lidi, kteří neví, co je tramvaj a jedou dál, lidi nelidi, mají SPZ xUx xxxx....

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Humor

Příspěvek od piskvorrr » 20.5.2011 14:01

Štěpán píše:No, záleží na tom, jakým stylem, ale auta můžou projet okolo stanicující tramvaje. To není zakázané.
V tomto konkrétním případě IMHO nesmí, byť se tam fyzicky vejdou. Zákon o provozu na silničních komunikacích:
§ 15
(1) Za vozidlem hromadné dopravy osob, které zastavilo v obci v zastávce bez nástupního ostrůvku nebo bez nástupiště na zvýšeném tramvajovém pásu, musí řidič jiného vozidla zastavit vozidlo; je-li v zastávce více vozidel hromadné dopravy osob, musí zastavit za druhým z nich. V jízdě smí pokračovat teprve tehdy, neohrozí-li již cestující, kteří nastupují nebo vystupují. To neplatí, zastaví-li autobus nebo trolejbus u okraje vozovky.
Obrázek, konkrétně Nuselská radnice DC:
Obrázek

Autobusy zastavují u chodníku, tam problém není; tramvaje zastavují na kolejích, jak jinak. Zprava je projet zakázáno podle zmíněného odstavce (nástupní ostrůvek není, nástupiště na zvýšeném pásu taky ne) - zákon tu nerozlišuje, ve kterém pruhu tram stojí; zleva na to není pruh (o plné čáře nemluvě). Nebo si ten zákon vykládám blbě?
(jistě, mohou projet, pokud už cestující nastoupili a vystoupili - ale tady to v praxi vypadá tak, že tram zastaví, počká až odjedou IGK v zastávce, otevře dveře - a v tu chvíli před otevřenými dveřmi skrz zastávku projedou dvě tři auta; s obavami čekám, kdy tu nějaký veledůležitý řidič někoho zmasakruje, neboť má důležitější věci na práci než čekat za tramvají)
Fořtík píše: normálního vidláka, co viděl tramvaj jenom na obrázku
Blbost, respektive arogance je funkce mysli, nikoli bydliště nebo počtu spatřených tramvají/šalin - naprostá většina zuřivého zvonění tady je na vozidla s SPZ xAx-xxxx

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Fořtík » 20.5.2011 13:51

Štěpán píše:Honza: Já vím, že tady z toho zase uděláte nesmyslnou hádku, ale pokud někdo jede krokem okolo tramvaje, ze které už lidi vystoupili a nastoupili, tak fakt nevidím problém. To bychom v noci v podstatě na pořád zasekali Lazarskou.
Ale jo, když jede opatrně, tak proč ne, ale kolikrát jsi viděl toho opatrného a kolikrát normálního vidláka, co viděl tramvaj jenom na obrázku, kterej to tam prožene plnou rychlostí, bez ohledu na lidi? Já většinou vídám ty druhé. Když to lidi neuměj používat, tak by to bylo lepší zakázat s doplněním, že existují vyjímky tam a tam. O bezpečnost jde především. Pokud vím, celej problém zastávek ve vozovce vygradoval vloni, když nějakej bezmozek za volantem zmrzačil cestujícího v občasné zastávce Malostranská u úřadu Vládi.

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Štěpán » 20.5.2011 13:47

Honza: Já vím, že tady z toho zase uděláte nesmyslnou hádku, ale pokud někdo jede krokem okolo tramvaje, ze které už lidi vystoupili a nastoupili, tak fakt nevidím problém. To bychom v noci v podstatě na pořád zasekali Lazarskou.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Fořtík » 20.5.2011 13:46

Honza píše:BTW, co to znamená BMW? :)
To je anti-emařsky (rozumněj skupinou, které nevoní vypatlaný projev dnešních černě oblečených teenagerů s patkami) upravená zkratka "by the way", čili btw. :lol:
Naposledy upravil(a) Fořtík dne 20.5.2011 13:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Honza
Uživatel
Příspěvky: 272
Registrován: 02.10.2010 13:48

Re: Humor

Příspěvek od Honza » 20.5.2011 13:39

chemik píše:BMW: (…)
BTW, co to znamená BMW? :)

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Fořtík » 20.5.2011 13:38

Štěpán píše:No, záleží na tom, jakým stylem, ale auta můžou projet okolo stanicující tramvaje. To není zakázané.
Bohužel, není... :roll: Ale podobných, do nebe volajících deb-ilit je povoleno víc, třeba předjíždění v křižovatce... :roll:

Uživatelský avatar
Štěpán
Uživatel
Příspěvky: 696
Registrován: 10.10.2007 22:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Štěpán » 20.5.2011 13:35

No, záleží na tom, jakým stylem, ale auta můžou projet okolo stanicující tramvaje. To není zakázané.

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Humor

Příspěvek od piskvorrr » 20.5.2011 13:29

chemik píše:Co to je za linku? To je jako vopravdická speciální novomanželská???
BMW: Tramvaj nesvítí.
BMW2: Tramvaj evidentně stojí v zastávce a auta vesele jedou, ne? ;)
Vskutku, nesvítí, toho jsem si všiml až teď.
Čísla linky jsem si nevšiml a mobil ji nezachytil (LED displej? nebo je při zvláštní jízdě vypnutý transparent?) - nicméně buď to byla zvláštní jízda, nebo nájezd na linku, protože přes Nuselskou radnici jezdí pravidelně jenom linka 18, a tu jsem ještě v pracovní den sólo neviděl.
Auta podjíždějící tram jsou na této zastávce bohužel běžným zjevem, byť hned vedle hnízdí empíci - těm by stačilo postavit si za sloupek židličky, a mohli by jen sedět a inkasovat; výstup z tramvaje je tady skutečně adrenalinový zážitek :(

Odpovědět