Orientační a informační systémy

Diskuze o všem, co v Praze přepravuje, přepravovalo a přepracovat bude cestující veřejnost...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 13.9.2011 23:36

Nevím proč nemá smysl u T3 lepit jinam než na sklěněnou část dvěří kabiny info, že řidič neprodává jízdenky? Naopak těsně vedle dvěří - viz. příloha (ať již vlevo či vpravo) je výhodná viditelnost i při otevřených dveřích (řidič střídá/jde na výhybku/větrá si/ odpovídá někomu na jiný dotaz...).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 13.9.2011 22:39

u 14/15T je to celkem jedno. To máš pravdu, ale problém u T3, že jinde to nemá smysl lepit, ale to je možná můj názor.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 13.9.2011 22:16

9001 píše:K nálepce na kabině. Vsad se, že 10 z 10 odborových organizací budou proti, protože to zhorší výhled :lol:

K té nálepce. Tady souhlas s TJ. Nálepek tam je požehnaně.
Od konce:
1.) na dveřích do vozu skutečně nálepek již hodně
2.) na dveřích do kabiny ze salónu minimum či nic - zejména u nejnovějších typů TRAM - 14 / 15T a představ si, že už i v těch na mne někdo klepal kvůli jízdence!
3.) Umístění samolepky shodné velikosti s BUS na dveře kabin TRAM výhled zhoršit nemůže (u 14 /15T - kde jsou celo prosklené dveře za zády řidiče) či nemusí - v ostatních typech TRAM by byla nalepena mimo prosklenou část dveří kabiny!

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 13.9.2011 22:03

MM- Víš s čím bych konečně byl spokojený já? Aby konečně BUSE panely zohlednily výluky a netvářily se jako pravidelná linka... To je možná podstatně důležitější než přestupy. Od tohohle máme sloupky a plánky...

K nálepce na kabině. Vsad se, že 10 z 10 odborových organizací budou proti, protože to zhorší výhled :lol:

K té nálepce. Tady souhlas s TJ. Nálepek tam je požehnaně.

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 13.9.2011 22:01

trainzjohny píše:
MM-Mikulovsky píše:....ale také hlavně, že by byla vhodná jejich obdoba (a to včetně dvoujazyčnosti) pro tramvaje, kde by uváděli, že u řidiče TRAM se jízdenky neprodávají.
Ono je toho už takhle na těch dveří a okolí nalepeno málo samolepek #-o
POZOR - toto by bylo jako v BUSU ne na vstupních dveřích do vozu, ale na dveřích kabiny a na těch není nic (sice u nich jsou samoleky "nemluvit s řidičem" či "zachovat výhled předními dveřmi")!

MŠ: Pro aktuálnost vidím výhodnost, mnou uváděné, naprogramování "elektronických jezevčíků"!
chemik píše:Milane, ty jsi se zbláznil, proč bych já měl mít v deskách přestupy a cíle? Já jsem placenej jako řidič, né jako informační služba...
Páč se mne na to už někdo opakovaně ptal a BUSy (až na vyjímky) neznám, ale uvádím, že tento "polský" systém se mi jasně zdá výhodnější - vynechává "mezičlánek" mezi informací a cestujícím, jímž řidič v mém původním řešení byl.
Naposledy upravil(a) MM-Mikulovsky dne 13.9.2011 22:04, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od chemik » 13.9.2011 21:59

Milane, ty jsi se zbláznil, proč bych já měl mít v deskách přestupy a cíle? Já jsem placenej jako řidič, né jako informační služba...

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Martin Šubrt » 13.9.2011 21:58

Já bych to Polsko zas tak nechválil. Pokud si vybavuji svou návštěvu Varšavy a Krakova, tak podobné tabule měli též, nicméně při změnách s nimi nic nedělali a půlka přestupů neplatila, dokonce ani trasa té tramvajové linky často neseděla. Ostatně podobný jezevčík s přestupy na linky busů byl jednou z variant do metra v Praze. Nakonec vznikl návrh nikoli s čísly linek, ale pouze s hlavními směry jízdy těch busů (konečné a čtvrtě). Nicméně i u něho se ukázala logická nemožnost a nákladnost jej udržovat tak, aby byl vždy aktuální.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od trainzjohny » 13.9.2011 21:51

MM-Mikulovsky píše:....ale také hlavně, že by byla vhodná jejich obdoba (a to včetně dvoujazyčnosti) pro tramvaje, kde by uváděli, že u řidiče TRAM se jízdenky neprodávají.
Ono je toho už takhle na těch dveří a okolí nalepeno málo samolepek #-o

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 13.9.2011 21:47

No nikdo to tu nijak nerozvedl, tak to udělám sám - 7. foto ve Fotožurnálu - 08.06.2011 Czestochowa s popiskem "Z hlediska informačních tabulí se můžeme i od poláků hodně přiučit..." ve mne velmi oživilo můj i zde již někdy přednesený názor, že v "notách" řidičů DPP by měl být seznam zastávek linek a u každé z nich uvedená označení (čísla) + cíl linek na něž se v nich dá přestoupit. No ovšem, polská verze, s cestujícím běžně viditelnými návaznými spoji na "teploměru" je samozřejmě lepší, byť neuvádí jejich cíle! Když by se "jen chtělo, tak se to jistě dá nastavit i na elektronické panely, byť většinou za cenu "rolování textu" v jednotlivých políčkách.

Ještě tu mám jeden postřeh k informačním systémům :
Od úpravy cen a platnosti jednotlivého jízdného 1.7.2011, jsou na dveřích kabin BUS DPP tyto samolepky - viz. přiložené foto.
Napadlo mne, že vlastně graficky vycházejí z nového stylu použitého v metru na Karláku, ale také hlavně, že by byla vhodná jejich obdoba (a to včetně dvoujazyčnosti) pro tramvaje, kde by uváděli, že u řidiče TRAM se jízdenky neprodávají.
No a vlastně tyto v BUSECH by měli obsahovat informaci, že je to jen v nich (např. "Doplňkový prodej jízdenek u řidiče BUS v pásmu P." či přídavná nejlépe žlutá samolepka s textem "Jen v AUTOBUSECH")
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od trainzjohny » 06.9.2011 15:54

Netušíte někdo jak ukazují "minimastodonti" na Staroměstské zatahující vlaky ?

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od MOp » 14.8.2011 10:24

Negaranci to umi jiz tusim od cervna.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od 9001 » 13.8.2011 23:57

Fořtík píše:Potvrzuji, v pátek jsem jezdil s negarantovaným 15T na 18 a dnes s negarantovanou Wanou na 1 a oba dny oba mastodonti na Hradčanské u mě ukazovali vozejček. ;-)
=D> =D> =D> =D> =D> =D>

Nechci nic zakřiknout, ale skoro se začínám těšit co předvedou Mastodonti v Podbabě.

Uživatelský avatar
Fořtík
Uživatel
Příspěvky: 2418
Registrován: 13.11.2003 22:51
Bydliště: Přijde den, kdy to odtajním! ;-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od Fořtík » 13.8.2011 23:53

Potvrzuji, v pátek jsem jezdil s negarantovaným 15T na 18 a dnes s negarantovanou Wanou na 1 a oba dny oba mastodonti na Hradčanské u mě ukazovali vozejček. ;-)

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Orientační a informační systémy

Příspěvek od chemik » 13.8.2011 23:27

Pardón, že jsem tak smělej - nedávno se tu řešilo, že mastodont umí zobrazit vozejček pouze u garantovaného spoje. Rád bych řekl, že tomu tak není, on to dokáže i u negarantovaného nízkopodlažního vozu !!!


Odpovědět