TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Právě zde je prostor pro Vaše přání a fantazie. Spekulace na téma nových tratí, dodávek vozů, nových linek a spousta dalších věcí vítána právě zde...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Příspěvek od Absolut » 20.10.2011 12:41

Kluci, buďte rádi že ty Spořilovské neznáte osobně. Já je znám.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Příspěvek od 9001 » 20.10.2011 12:41

willyjeff píše:Zablokování přechodu pro chodce udělali Spořilovští a prosadili změnu noční jízdy kamionů zpět přes jížní spojku. Podle mě stačí trochu ten problém medializovat a hle, politici najednou řešení najdou. Jinak dneska odpoledne budu mít linku 8 s dvojicí. Už se těším na studentíky :)
Jak někdo trefně napsal. Spořilovští at si stávkuji v Běchovicích, protože tam je ten hlavní problém, kvůli kterému jezdí kamiony právě tudy.

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Příspěvek od OMH » 20.10.2011 12:20

Spořilov: To rozhodně není zásluha těch přecházející po přechodu.
Jinak k tomu a hle, je tu řešení: Ano, řešení takové, že teď jezdí kamiony kolem dvojnásobného počtu domů =D>

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Příspěvek od willyjeff » 20.10.2011 9:49

Zablokování přechodu pro chodce udělali Spořilovští a prosadili změnu noční jízdy kamionů zpět přes jížní spojku. Podle mě stačí trochu ten problém medializovat a hle, politici najednou řešení najdou. Jinak dneska odpoledne budu mít linku 8 s dvojicí. Už se těším na studentíky :)

Uživatelský avatar
OMH
Moderátor
Příspěvky: 1789
Registrován: 23.3.2009 21:11
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Příspěvek od OMH » 20.10.2011 7:44

Žádám uživatele Tom, aby se zklidnil. Ano, každý může mít svůj názor, ale není důvod tu vulgárně nadávat jak někde v hospodě na Suchdole!

XSC
Uživatel
Příspěvky: 1567
Registrován: 19.11.2004 21:38
Bydliště: 8,24,B

Re: TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Příspěvek od XSC » 20.10.2011 0:39

9001 píše:Ale neodpověděl si na moji základní otázku. Proč se plánuje protest na místě, které nemá s problémem nic společného... Jasně neorganizuješ, ale bavím s tebou jako se zastáncem.
Pokud se udělá nucený přesun do tramvaje, tak ten přechod s tím bude mít společného víc než dost. A fakticky nebude potřeba ani dělat nějakou blokádu - přechod spolehlivě zahltí cestující těmi tramvajemi :-) Navíc pokud se úprava na vjezdu od Podbaby udělala z důvodů bezpečnosti, tak posílat lidi přes tento přechod je mnohem nebezpečnější. Docela by mě zajímala statistika nehod na těchto přechodech.
To je ten kocourkov Prahy 6. Místo toho, aby přiznala chybné rozhodnutí, řeší jí vytvořený problém vytvořením dalšího problému.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Příspěvek od 9001 » 20.10.2011 0:19

Tom: Ano je to problém MČ, ale jsme lidi s mozkem a ne cvičené opice, které ví že jim jede 107 a musí do ní prostě vlízt. :wink: Kdyby si vypadl, tak by si byl dobrým kandidátem na Darwinovu cenu. http://www.darwinawards.com/

Ale neodpověděl si na moji základní otázku. Proč se plánuje protest na místě, které nemá s problémem nic společného... Jasně neorganizuješ, ale bavím s tebou jako se zastáncem.

K tomu neustálemu přecházení je krásná ukázka zneužití demokracie... Nic jiného. Taky vtipné je, že bude protestovat někdo kdo tam jezdí s bídou půl roku a to ještě beru ty dochvilnější studenty...

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Příspěvek od Tom » 19.10.2011 23:54

Pakliže si Praha 6 něco nepřeje a způsobuje tím problémy řidičům a cestujícím? Čí je to problém - Cestujících? Řidičů? Jana Tleskače?

Pakliže Praha 6 chce aby studenti jezdily tramvají, ucpe se tím přechod? Ano dovedeme ho ucpat klidně každý den. Univerzita má nyní 27500 studentů, Suchdol 5000 obyv., to není "pár" studentů. Stačí kdy P6 šlápne vedle a rozhodně zařídíme, že bude ucpaný a dvě hodiny neprojede žádné auto ;) A to není moje akce, jen naznačuji co se může stát a není k tomu daleko. Větší užitek tady udělá akce s přímým dopadem na chod Mč, neb hovadské řešení vzniklo na tomto území a následky si tedy ponese Mč. Z hlediska rozehnání není důvod, každý chodec má na přechodu přednost to je dáno předpisy, my rozhodně nemůžeme za to, že Mč P6 si přeje aby tamtudy chodilo tolik lidí a že je těch lidí tolik ;)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Příspěvek od 9001 » 19.10.2011 23:44

Tom: Bohužel nemám vysokoškolské vzdělání a asi to potřebuji vysvětlit. Jak může paní Kousalíková za to, že se cpeš do narvaného busu a pak nejdou zavřít dveře a pak skoro vypadneš? Nějak mi tam mizí ta souvislost. A pokud si dobře pamatuji, tak dobytčáky to byly i předtím...

S tím přechodem máš asi bohužel pravdu. Každý zná svá práva, ale povinosti už jsou trochu out. Zkusím to tedy napsat trochu jinak.
Opravdu máte právo kvůli "pár" studentům zablokovat přechod a díky tomu omezíte dopravu na celé P6. Nejvtipnější, že ten přechod ani nemá souvislost s problémem. Ač jsem většinou proti takovýmhle blokádám, tak i dokážu pochopit, že třeba v Náchodě zablokují kvůli kamionům průtah městem, ale pořád to přímo souvisí s tou silnici. To už by i větší užitek mělo přímo před MČ a nejlépe magistrátem.

Bobík: Ty směješ, ale ted jsem byl dva dny v Hradci Králové na školení a takových lidí tam je poměrně hodně. :wink: Bohužel jsme v Praze trochu zhýčkaní.

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Příspěvek od Tom » 19.10.2011 23:25

9001 píše:Tom: No nevím kdo byl větší dement. Jestli studenti a nebo řidič. Řekl bych že oba. Je snad normální cpát se někam kde je plno? Podle mě není. To je fakt inteligence...

Pokud budete jen tak ze srandy blokovat daný přechod, tak uškodíte daleko více lidem, než je třeba a zárověn omezíte MHD. Narovinu? Nechat vás rozehnat. Když už tak aspon blokujte přechod, který vám vadí...
Pro mě je větší ***** třeba paní Kousalíková nebo Charvátová z Mč P6 a to z důvodu, že toto posvětili. Začít se musí vždycky odzhora ne odzdola. Řidiči ani studenti za to nemůžou....

Omezení přechodu je v pořádku, rozehnat to určitě nepůjde.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Příspěvek od Bobik » 19.10.2011 20:43

:D Znám. A platí.
Což o to, domů je mi to buřt, ale (s nadsázkou) stát už v šest na Dejvický, protože v osm musím být v Suchdole, tak to už mi to moc vtipný nepřijde. 8-)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Příspěvek od 9001 » 19.10.2011 20:27

Bobík: Jednou jsem viděl hezký "vtip" Sice to patřilo pro řidiče aut, ale ted to evidentně sedí i na studenty.

Lepší být v 6 doma než půl šestý v márnici...

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Příspěvek od Bobik » 19.10.2011 20:14

Cpát se někam kde je plno normální samozřejmě není, ale jak to chceš dělat? Na Dejvickou se postaví dav studenstva, který bude plynule postupně odjíždět bez cpaní směr Suchdol? A profesoři jim samozřejmě budou omlouvat hodiny a trpělivě každých pár minut čekat až se usadí ti co právě dorazili?
Případně mohou rozdávat "místenky" a určit každému v kolik a jakým spojem má dorazit. 8-)

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Příspěvek od 9001 » 19.10.2011 19:12

Tom: No nevím kdo byl větší dement. Jestli studenti a nebo řidič. Řekl bych že oba. Je snad normální cpát se někam kde je plno? Podle mě není. To je fakt inteligence...

Pokud budete jen tak ze srandy blokovat daný přechod, tak uškodíte daleko více lidem, než je třeba a zárověn omezíte MHD. Narovinu? Nechat vás rozehnat. Když už tak aspon blokujte přechod, který vám vadí...

Uživatelský avatar
Tom
Uživatel
Příspěvky: 864
Registrován: 15.11.2003 21:58
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TT Podbaba - Zemědělská universita - Suchdol

Příspěvek od Tom » 18.10.2011 17:52

Ale je dobré zmínit důsledkem čeho ;) Pakliže se toto stane odpovědnost neponeseme my, odkážeme na hovadské řešení madam Kousalíkové & Charvátové. Na ČZU už po odděleních kolují petiční archy. Petice bude předána madam Kousalíkové i Ch. a i k p. Heroudkovi. Nemá smysl trestat řidiče... (-X
Teď při cestě zpátky jsem viděl znovu hned několik porušení přepravních podmínek, včetně nebezpečné situace otevření dveří za jízdy! Řidiči tu pracují v neobvyklém stresu, protože nadávek je vůz odzadu až dopředu plný. Dochází tu ke zcela vyhroceným situacím.

Odpovědět