Plzeň

Vše o tramvajových provozech v bývalém Československu

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10209
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň

Příspěvek od 9001 » 27.12.2011 20:18

Aby bylo řečeno "B".
Prodejní místa jsou přímo na vlakovém i autobusovém nádraží, v informačním centru města + trafiky po městě.

kruták: Když dám tarif tak tam to nikde není.
http://www.pmdp.cz/informace/tarif-jizd ... izdne.aspx

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň

Příspěvek od kruťák » 27.12.2011 20:14

Aneb jak to turistům co nejvíce zamotat :roll:
Pro pohodlné cestování s přestupy je možno v MVD použít celodenní papírovou jízdenku (nákup pouze prostřednictvím prodejních automatů) – cena 40 Kč.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4740
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeň

Příspěvek od MOp » 27.12.2011 19:59

Aneb jak jit vlastni cestou - typicky plzenskou..
http://www.pmdp.cz/zabava/zajimavosti/o ... okoli.aspx

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeňské tramvaje

Příspěvek od kruťák » 21.3.2011 22:45

m@rtin píše:
malesak píše:Mohli by bejt lépe tvarovaný.
kdo? lidi?
Ano, nosme si své podprdelníky a máme po problémech! :D

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Plzeňské tramvaje

Příspěvek od m@rtin » 21.3.2011 22:40

malesak píše:Mohli by bejt lépe tvarovaný.
kdo? lidi?

malesak
problémový jedinec
Příspěvky: 176
Registrován: 15.10.2009 17:41
Bydliště: MHD neni slyset

Re: Plzeňské tramvaje

Příspěvek od malesak » 21.3.2011 22:14

Mohli by bejt lépe tvarovaný.

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Plzeňské tramvaje

Příspěvek od m@rtin » 21.3.2011 22:12

malesak píše:Já je prostě nemám rád , nehoděj se do tramvaje z 21. století.
Tak je nemáš rád, nebo se nehoděj? Nebo se nehoděj právě proto, že je nemáš rád? :cry:

Co je měřítkem toho, že dřevo se dneska nehodí? Naopak, plyš byl v kurzu v posledních 15 letech. I Západní Evropa začíná jít zřejmě proti době a plyšové sedačky jsou ve vozidlech metra a tramvají na ústupu - Berlín, Vídeň a další. Plastové sedačky v posledních ULFech jsou snad nejnepohodlnější sesle, na kterých jsem kdy v tramvaji seděl.

malesak
problémový jedinec
Příspěvky: 176
Registrován: 15.10.2009 17:41
Bydliště: MHD neni slyset

Re: Plzeňské tramvaje

Příspěvek od malesak » 21.3.2011 21:36

Já je prostě nemám rád , nehoděj se do tramvaje z 21. století.

Uživatelský avatar
kruťák
Uživatel
Příspěvky: 3166
Registrován: 23.2.2010 0:24
Bydliště: mobilnitabla.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeňské tramvaje

Příspěvek od kruťák » 21.3.2011 19:58

Tak, tak. Asi neumíš sedět :)

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Plzeňské tramvaje

Příspěvek od m@rtin » 21.3.2011 19:54

malesak píše:Už jsi někdy zkoušel jet z konečný na konečnou na dřevěný sedačce? Dost tě pak bolej záda. Zlatý fainsy,vogel atd.
1. kdo jezdí z konečný na konečnou? 0,5% cestujících? Většina cestujících nejede v tramvaji déle než 20 minut!
2. ano, zkoušel a záda mě nebolela.
3. stejně tak jsem jel z konečný na konečnou na laminátovejch sedačkách, který v Praze máme desítky let a nikdo si na ně dodnes nestěžoval.

malesak
problémový jedinec
Příspěvky: 176
Registrován: 15.10.2009 17:41
Bydliště: MHD neni slyset

Re: Plzeňské tramvaje

Příspěvek od malesak » 21.3.2011 18:33

Už jsi někdy zkoušel jet z konečný na konečnou na dřevěný sedačce? Dost tě pak bolej záda. Zlatý fainsy,vogel atd.

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Plzeňské tramvaje

Příspěvek od m@rtin » 21.3.2011 18:26

Hhoonnzzaa píše:Na sedačkách z "wos" se sedí velmi příjemně. Nikam nesjíždím při brždění, a přesto je to opravdu jen velmi umělá látka na plastu, takže se nemá nic kam vsáknout - tudíž hygiena podstatně lepší než polstr. Čištění takové látky je velmi snadné.

Proti dřevu jsem snášel argumenty ještě dřív, než se objevilo. Je jasné, že záleží na látce, ale v džínech to prostě klouže. A opravdu velmi doporučuju svezení 9088. Jel jsem v ní včera na d-3 a musím říct, že tak zníčené a s prominutím hnusné sedačky jsem nikdy v tramvaji neviděl. Doškrábaný, dodřený, popsaný a v rýhách černej (určitě hygienickej) hnusus. Jedna sedačka je evidentně už měněná.

Moc by mě zajímala cena nové dřevěné sedačky versus nový polstr.sedák aneb - jsou drahé sedáky, proč neměnit celou sedačku :roll:
1. nepřijde mi, že bych z dřevěných sedaček klouzal víc než z laminátovejch
2. když si na tu látkovou sedačku sedne promočenej bezdomovec, garantuju ti, že si toho na tý sedačce všimneš. Když na tu látku někdo vylije kafe ze Starbucksu, tak si toho taky všimneš.
3. čištění látky sice není složité (ostatně, to žádné sedačky), ale je prostě oproti omyvatelnému materiálu drahé.
4. na tvé "opravdu velmi doporučení" jsem se tramvají 9088 nedávno svezl a v žádném případě jsem neměl takový pocit, jaký tu popisuješ. Semtam nějaká rýha, což je například oproti 2 roky starým potahům v Sorkách pořád nebe a dudy. Popsaný sedačky mohou být i ty látkové, to není chyba dřeva. Naopak z toho dřeva to jde sundat! Jestli je JENOM jedna sedačka měněná, tak je to megaúspěch, protože zničené, potrhané a propálené látkové potahy se u autobusů mění mnohdy i po pár měsících.

Já nejsem apriori proti čalouněným sedačkám, spíš naopak. Primární účel čalouněých sedaček je ale ten, že mají být pohodlné, což se o polských seslích v Plzni rozhodně nedá říct. Seděl jsem na nich taky. Kombinace nepohodlí a nehygiečnosti je tady zaručená. Ještě jsou fantastické v tom, že se na jejich zadní starnu dají umístit reklamy #-o

Hhoonnzzaa
Uživatel
Příspěvky: 209
Registrován: 09.5.2009 18:15

Re: Plzeňské tramvaje

Příspěvek od Hhoonnzzaa » 21.3.2011 17:11

Na sedačkách z "wos" se sedí velmi příjemně. Nikam nesjíždím při brždění, a přesto je to opravdu jen velmi umělá látka na plastu, takže se nemá nic kam vsáknout - tudíž hygiena podstatně lepší než polstr. Čištění takové látky je velmi snadné.

Proti dřevu jsem snášel argumenty ještě dřív, než se objevilo. Je jasné, že záleží na látce, ale v džínech to prostě klouže. A opravdu velmi doporučuju svezení 9088. Jel jsem v ní včera na d-3 a musím říct, že tak zníčené a s prominutím hnusné sedačky jsem nikdy v tramvaji neviděl. Doškrábaný, dodřený, popsaný a v rýhách černej (určitě hygienickej) hnusus. Jedna sedačka je evidentně už měněná.

Moc by mě zajímala cena nové dřevěné sedačky versus nový polstr.sedák aneb - jsou drahé sedáky, proč neměnit celou sedačku :roll:

Uživatelský avatar
demon
Uživatel
Příspěvky: 6706
Registrován: 08.4.2006 16:32
Bydliště: Všude dobře, tak co doma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeňské tramvaje

Příspěvek od demon » 21.3.2011 16:51

No osobně sem na tom neseděl, ale zprávy z Plzně se všeobecně shodují, že je to podstatně lepší, než v současnosti používaný dřeváky na Astrách.
Měkčí, ergonomičtější, neklouzavý a nestudivý...
Opravdu bych to rád viděl v 15T. :wink:
Že vkus nerozhoduje je fakt, jinak by totiž nemohla bejt v KTN a 15T ta odpudivá překližka.
Rozhodujou prachy. :roll:

Uživatelský avatar
m@rtin
Uživatel
Příspěvky: 598
Registrován: 02.1.2007 19:29
Bydliště: Praha - Ruzyně

Re: Plzeňské tramvaje

Příspěvek od m@rtin » 21.3.2011 14:42

fricoolinek2 píše:http://foto.prazsketramvaje.cz/jine/plz ... zen_35.jpg

Z čeho je ten červený sedák a jak se na těchto sedačkách sedí?

Nicméně z fotek musim říct, že do 15T by to barevně i jinak padlo jak p.del na hrnec narozdíl od toho henusnýho dřevomoru, co se hodí tak jídeního kouta domacnost laděný do IKEA stylu...
Sedí se na tom blbě. Je to plast potaženej látkou - hygiena teda nulová, protože čaloun a pohodlí taky nulový, protože je to tvrdý. K čemu je to dobrý, nevím.
O tom co se kam hodí nebo nehodí nerozhoduje tvůj vkus. Mně se naopak dřevo v 15T líbí a to velmi.

Odpovědět