Chování zaměstnanců DP

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od piskvorrr » 08.3.2012 13:00

7080 píše:to piskvorrr: jestli to vysypání trochu písku do koše zabere 10-20 vteřin, tak je to hodně. Tak nevím, kde jaká šňůra tramvají. Navíc člověk aspoň trochu pomůže zlepšit celkově nedobrý obraz firmy, i když jen u těch pár lidí co stojí okolo.
Viz diskuse o domrveném cyklu přes magistrálu - kdo chvíli stál, již stojí opodál ;) Kromě toho, mimo samotného hasebního zásahu je třeba provést některé úkony související s opuštěním kabiny, už jen to je minimálně 10 sec každým směrem.

Nicméně tezi o "zlepšení image" nepopírám.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 7080 » 08.3.2012 12:48

to piskvorrr: jestli to vysypání trochu písku do koše zabere 10-20 vteřin, tak je to hodně. Tak nevím, kde jaká šňůra tramvají. Navíc člověk aspoň trochu pomůže zlepšit celkově nedobrý obraz firmy, i když jen u těch pár lidí co stojí okolo.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10210
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 9001 » 08.3.2012 12:44

ponorka: Mám na Vás jednu prosbu. Tyhle přednášky si nechte do soudní síně. Tam možná někoho budou zajímat. Normální člověk to přejde.

Jinak díky těmhle zabomyším sporům jsou naše soudy tak rychlé jak jsou... Ještě více je smutné, že jsme taková společnost, že i na kouřící koš potřebujeme paragraf.

Abych to dotáhl úplně do konce. Kdyby ten koš byl žlutý, tak možná někdo pozná. Díky tomu, že je černý, tak očouzení není ani vidět. Jinak další otázka. Kam by se požár rozšiřoval? Všude jsou plechy a k JŘ je docela daleko...

ponorka
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 19.3.2005 13:18

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od ponorka » 08.3.2012 12:11

trainzjohny píše:A k jaké majetkové újmě dojde shořením odpadků ? Plechový koš to nechá "ledově" klidným a spálením pár vajglů,igelitového pytlíku od svačiny a obalu z mekáče asi velká škoda nevznikne, takže jaké majetkové újmě by tedy mělo být bráněno ?!
On i ten plechový koš něco stojí. Navíc může dojít k rozšíření požáru (tj. potenciální vznik větší škody) a kromě toho se někdo může nadýchat splodin (tj. vnikne škoda na zdraví - viz § 444 OZ).

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od trainzjohny » 08.3.2012 11:52

A k jaké majetkové újmě dojde shořením odpadků ? Plechový koš to nechá "ledově" klidným a spálením pár vajglů,igelitového pytlíku od svačiny a obalu z mekáče asi velká škoda nevznikne, takže jaké majetkové újmě by tedy mělo být bráněno ?!

ponorka
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 19.3.2005 13:18

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od ponorka » 08.3.2012 11:52

piskvorrr píše:Šířit v rámci osvěty bludy je horší než žádná osvěta (viz vedle), vy k právní osvětě račte mít nějakou kvalifikaci? Kromě toho, "tady je odkaz na jeden paragraf zákona, bez dalšího komentáře" taky moc osvěta není.)
Vystudovaný právník sice zatím ještě nejsem, nicméně jsem studentem 5. rořníku PF UK a mám před závěrečnou státnicí. :wink: Co se týká šíření bludů; mám zkušenost, že je zpravidla šíří právě ti, co si přečtou jeden paragraf v zákoně a neznají další souvislosti.
piskvorrr píše:Mimoto, očouzený odpadkový koš je zanedbatelná škoda - tedy tím, že se řidič nezdržuje hašením papíru v plechovém kyblíku a například jede na čas, předchází jiným, větším škodám (i proto, že většina nehod vzniká z nepozornosti a stresu, a snaha dotáhnout sekeru vede přesně k tomu; i proto, že štrůdl čekajících tramvají až na Karlák už je sám o sobě ekonomická škoda větší než čoudící koš).
Co se týká škody; nemusí zůstat jen u očouzeného koše. Potenciálně hrozí, že se požár může rozšířit. Navíc platí také zákon č. 133/1985 Sb., o požární ochraně ve znění pozdějších předpisů:
§ 18
Osobní pomoc
Každý je povinen v souvislosti se zdoláváním požáru
a) provést nutná opatření pro záchranu ohrožených osob,
b) uhasit požár, jestliže je to možné, nebo provést nutná opatření k zamezení jeho šíření,
c) ohlásit neodkladně na určeném místě zjištěný požár nebo zabezpečit jeho ohlášení,
d) poskytnout osobní pomoc jednotce požární ochrany na výzvu velitele zásahu, velitele jednotky požární ochrany nebo obce.

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od piskvorrr » 08.3.2012 11:19

ponorka píše: Každý, tedy i řidič, který si hořícího koše všimne. Co se týká případného vzniku jiné újmy, platí § 418 OZ. Mimo to; zákon má vyšší právní sílu, než vnitropodnikový pracovněprávní předpis.

P.S.: Trocha právní osvěty nikdy neuškodí. :wink:
Šířit v rámci osvěty bludy je horší než žádná osvěta (viz vedle), vy k právní osvětě račte mít nějakou kvalifikaci? Kromě toho, "tady je odkaz na jeden paragraf zákona, bez dalšího komentáře" taky moc osvěta není.

Mimoto, očouzený odpadkový koš je zanedbatelná škoda - tedy tím, že se řidič nezdržuje hašením papíru v plechovém kyblíku a například jede na čas, předchází jiným, větším škodám (i proto, že většina nehod vzniká z nepozornosti a stresu, a snaha dotáhnout sekeru vede přesně k tomu; i proto, že štrůdl čekajících tramvají až na Karlák už je sám o sobě ekonomická škoda větší než čoudící koš).

ponorka
Uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 19.3.2005 13:18

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od ponorka » 08.3.2012 10:45

piskvorrr píše:
Každý, tedy i kolemjdoucí, a konečně i ten, kdo tam ten vajgl původně hodil. Kromě toho, dalo by se točit na tom, že řidič má i jiné povinnosti, jejichž neplněním může vznikat újma; o přiměřenosti nemluvě.

(To je příprava k přijímacím zkouškám na PrF?)
Každý, tedy i řidič, který si hořícího koše všimne. Co se týká případného vzniku jiné újmy, platí § 418 OZ. Mimo to; zákon má vyšší právní sílu, než vnitropodnikový pracovněprávní předpis.

P.S.: Trocha právní osvěty nikdy neuškodí. :wink:

Uživatelský avatar
piskvorrr
Uživatel
Příspěvky: 391
Registrován: 09.6.2010 12:48

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od piskvorrr » 08.3.2012 10:24

Každý, tedy i kolemjdoucí, a konečně i ten, kdo tam ten vajgl původně hodil. Kromě toho, dalo by se točit na tom, že řidič má i jiné povinnosti, jejichž neplněním může vznikat újma; o přiměřenosti nemluvě.

(To je příprava k přijímacím zkouškám na PrF?)


Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Bobik » 08.3.2012 9:13

trainzjohny píše:Máš to dělat pro svůj dobrý pocit, protože nic jiného za to dneska čekat nemůžeš :-(
Já mám dobrý pocit z toho jak to hezky kouří.... :lol: :lol: :twisted:

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od trainzjohny » 08.3.2012 8:26

Máš to dělat pro svůj dobrý pocit, protože nic jiného za to dneska čekat nemůžeš :-(

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od Bobik » 08.3.2012 6:59

Hmm, teď se ve mě perou dvě věci - chrstnout na to písek ve snaze chránit majetek, kontra "motivace" k takovému činu ve světle vědomí jak "chrání" majetek mí nadřízení.. Mno, asi to vidím ve smyslu nadřízeným je nějakej majetek šumák potažmo podřízení šumák, tak mě tedy taky. Nadřízení jdou příkladem, ne? 8-)

P.S. Jistě, takhle se z toho marasmu nikdy nevyhrabem, pokud nezačnem u sebe, jenže ta motivace mi už nějak došla. Aneb ať se snažim jak se snažim, vždycky mi přijde že jsem akorát za debila.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od 7080 » 08.3.2012 2:56

chemik píše:Milane, já jsem placenej jako řidič, né jako hasič. Stejnětak to mohl začůrat nebo zalejt pitím nějakej kolemjdoucí. Ach jo, Milane...
Jednou jsem takhle zavolal na PDT, aby požádali hasiče, ať to na Karláku uhasí. tak mi bylo poraděno, ať vezmu plechovku a zasypu to. Od té doby se již PDT na takováto moudra neptám :D a sypu rovnou. Ono přece jen jde o poškozování majetku firmy.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Chování zaměstnanců DP

Příspěvek od chemik » 08.3.2012 2:33

Milane, já jsem placenej jako řidič, né jako hasič. Stejnětak to mohl začůrat nebo zalejt pitím nějakej kolemjdoucí. Ach jo, Milane...

Odpovědět