Humor

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
P_V
Uživatel
Příspěvky: 4076
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Humor

Příspěvek od P_V » 16.4.2012 0:46

chemik píše:... mám nahrávku na fejsbuku. Pokud jde o mě, já jí nevynesl, přišel mi link na stažení z uloz.to
Pracovní smlouvu s DP nemám, ale nepředpokládám, že by tam ohledně interních informací byla nějaká výjimka, že se smí šířit, když už v jednom případě unikly.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Humor

Příspěvek od Absolut » 15.4.2012 23:17

Já se necítím být oprávněn k tomu posoudit, zda kolega je nebo není škodný.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 15.4.2012 21:06

Absoult: Velmi hezky napsáno. Pod to se klidně podepíšu. Bohužel MMM škodný je. Podle toho co píše chemik, tak jezdí jako prase, když je *******. To je velmi špatná kombinace. Z toho vzniká nejvíc průserů, protože člověk má zatměno před očima...

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Humor

Příspěvek od Absolut » 15.4.2012 18:47

7036: Ano, považuju za normální že se něco vynese ze školení ven. V podstatě cokoliv, co se sděluje větší skupině lidí a jeví se nějak zajímavé tak dříve nebo později dopadne. Níže jsem byl poučen, že se jedná o porušení prohlášení o nevynášení vnitropodnikových informací, to jsem nevěděl, ale nic to nemění na tom, že považuju za normální, že se to ven dostalo. Můžeš říct že jsem divnej, já to vidím tak, že jsem smířenej s realitou. Některý věci na světě je zbytečný zakazovat a lámat přes koleno, protože to tak prostě je.

9001: Ano, u nás ve firmě by za tento výstup kolegu MM-Mikulovského taky pravděpodobně čekala hodinová výpověď za porušení pracovních povinností - pokud by takhle telefonoval s někým od investora, což je u nás adekvátní vyšší instance... Ale zase mi připadá snesitelný, že u DP tomu tak není. Řidiči u DP jsou většinu svojí pracovní doby zavření v kabince a můžou si tak leda mudrovat sami pro sebe. To bohužel generuje psychické poruchy. Pokud by se mi o nějakém zaměstnanci psycholog vyjádřil, že je sice trochu cvok, ale neškodný a lidi vozit může, tak bych to respektoval.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10207
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od 9001 » 15.4.2012 17:30

Milane, narovinu. Obdivuji dispečera. V soukromé firmě by si za tohle letěl. Podle mě nejsi psychicky způsobilý řídit tramvaj a můžeš být rád, že neznám tvoje údaje. Osobně bych posla na DPP dopis, že zaměstnává dementa a že ohrožuje provoz.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Humor

Příspěvek od chemik » 15.4.2012 16:57

ano, Milane, mám nahrávku na fejsbuku. Pokud jde o mě, já jí nevynesl, přišel mi link na stažení z uloz.to

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 15.4.2012 15:19

Dovolím se konečně zapojit také do diskuze:
7036 píše:jistě, ta nahrávka se sama od sebe zvedla a sama se nahrála na internet.
Ne - dle mne dostupných informací, aniž bych "měl/chodil" na FB byla tam uveřejněna jedním z bratrů F.
7036 píše:Tak samozřejmě, pokud za normální považuješ situaci, když se vnitropodnikové materiály, prezentované na vnitropodnikové poradě, samovolně dostanou ven, ba se s tím dokonce i předem počítá, pak je vše v pořádku. Neznámý pracovník DPP, který tu nahrávku hrdinně potají vynesl ven, aby o ni nezůstala ochuzena široká veřejnost, si zaslouží obdiv nás všech.
Ano, za odvahu hrdinně porušit, každým pracovníkem, podepsané prohlášení o nevynášení vnitropodnikových informací do médií (včetně webových portálů).

Je otázka jestli na školení pustili celou mojí tehdejší komunikaci s PD - o čemž velmi pochybuji (během cca 5ti minut jsem vedl hovory 2 až 3). Ano, uznávám, že i já jsem porušil nějaké vnitropodnikové předpisy - použil jsem ve služební komunikaci "peprnější" výrazy.
Jenže:
1.) ty byly slabým odvarem slovního útoku a vyhrožování mne závadovou (viditelně zdrogovanou) osobou - k níž jsem se choval slušně a dle předpisů jsem se jí nedotkl a jen neúspěšně opakovaně řekl, aby opustila vozidlo.
2.) k mému použití peprnějších výrazů mne vytočil naprosto laxní přístup PDT (a má vzpomínka na někdejší otevřený dopis kolegů GŘ Dvořákovi, v němž si stěžovali, že PDT nás nechrání).

Jinak i PDT udělal chybu - on mne měl dát jen příkaz k vyčkání příjezdu posádky dispečerského vozu a až jedině ta je oprávněna rozhodnout o řidičově (ne)schopnosti pokračovat ve výkonu! Aniž by bylo bráno v potaz, že příčinou případné neschopnosti je zrovna neshoda s PDT.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MOp » 15.4.2012 11:32

chemik píše:ta nahrávka byla volně ke stažení na internetu, takže jsem si jí, stejně jako většina lidí, stáhnul...
posli mi link, treba po pm. chci si to poslechnout.

7036
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 21.11.2003 20:10

Re: Humor

Příspěvek od 7036 » 15.4.2012 11:28

jistě, ta nahrávka se sama od sebe zvedla a sama se nahrála na internet.

Uživatelský avatar
chemik
Uživatel
Příspěvky: 1776
Registrován: 29.5.2009 10:02
Bydliště: Tam, kde jezdí třistačtrnda

Re: Humor

Příspěvek od chemik » 15.4.2012 11:21

ta nahrávka byla volně ke stažení na internetu, takže jsem si jí, stejně jako většina lidí, stáhnul...

7036
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 21.11.2003 20:10

Re: Humor

Příspěvek od 7036 » 15.4.2012 11:00

Tak samozřejmě, pokud za normální považuješ situaci, když se vnitropodnikové materiály, prezentované na vnitropodnikové poradě, samovolně dostanou ven, ba se s tím dokonce i předem počítá, pak je vše v pořádku. Neznámý pracovník DPP, který tu nahrávku hrdinně potají vynesl ven, aby o ni nezůstala ochuzena široká veřejnost, si zaslouží obdiv nás všech.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od MOp » 15.4.2012 10:08

muze mi nekdo rict, kde se ta nahravka nachazi. rad bych si ji poslechl.

Uživatelský avatar
Absolut
Moderátor
Příspěvky: 5319
Registrován: 21.12.2005 12:28
Bydliště: Tam, kde vedle vytejká poslední flaška...

Re: Humor

Příspěvek od Absolut » 15.4.2012 9:47

7036: Tvoji otázku bych směle zařadil do stejné kategorie, jako jsou běžné otázky našeho sedmiletého dítěte. Nahrávka byla opakovaně prezentována na školení řidičů. V době kdy má každý druhý člověk mobil s možností nahrávat do mp3 a přístup k internetu, tak by bylo spíše s podivem, kdyby to nikdo nenahrál a na net nevyvěsil. A není mi znám žádný předpis, který by zakazoval pracovníkům DP šířit audiovizuální záznam něčeho, co slyšeli na školení.

7036
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 21.11.2003 20:10

Re: Humor

Příspěvek od 7036 » 15.4.2012 0:21

Jak se mohlo stát, že se nahrávka dostala do rukou lidem mimo Dopravní podnik? Pokud se na věc podívám hlouběji, je to tragikomedie a nechápu, jak může DPP takové nespolehlivé pracovníky zaměstnávat!

Uživatelský avatar
Petrpes
Uživatel
Příspěvky: 2234
Registrován: 28.8.2008 22:03
Bydliště: psí bouda
Kontaktovat uživatele:

Re: Humor

Příspěvek od Petrpes » 13.4.2012 19:41

Jak to tady čtu, nesmím téma 2 vynechat, což se mě občas stává :)

Odpovědět