Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Co se nevešlo. Pokud chcete znát názory jiných i na netramvajová témata, ptejte se zde. Máte něco, o co se chcete podělit s ostatními? Pak pište sem...

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
ZXS91
Uživatel
Příspěvky: 1019
Registrován: 23.3.2010 19:11
Bydliště: 20 26 91 (nebo 7 8 N17 72 90)
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od ZXS91 » 22.6.2012 22:50

Prukl píše:Nemáte někdo tušení, proč jsou v dílnách odstavené cvičné vozy?
Klik :wink:

Prukl
Uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: 11.11.2010 18:42

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Prukl » 22.6.2012 18:19

Nemáte někdo tušení, proč jsou v dílnách odstavené cvičné vozy? :D Dále bych chtěl velmi poděkovat autorům Okna do dílen =D> =D> =D> =D> velký dík :D

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od MOp » 16.6.2012 23:36

MM-Mikulovsky píše:Ve smyčce Špejchar nekončí jen linky 25 a 36. Závlek do smyčky má také nizozemský autobus ;)
To jen za Johanem přijela von Schwanderleeekova rodina. Zrejme jej tam hledali za panelem..

MM-Mikulovsky
Uživatel
Příspěvky: 8468
Registrován: 24.1.2010 10:44
Bydliště: SčK / Praha 4 -Michle
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od MM-Mikulovsky » 16.6.2012 23:07

Ve smyčce Špejchar nekončí jen linky 25 a 36. Závlek do smyčky má také nizozemský autobus ;) - tak jako běžně projíždí různé zásobovací dodávky skrz TT (a zastávky na nich) mezi Palačákem a Karlákem či zastávkou Strašnická.
Prostě a jednoduše, to že TT jsou pro TRAM je asi pouze omyl pár popletených TRAMVAJÁKŮ a šotoušů #-o
- Ne, je to chyba DPP a Magistrátu hl. m. Prahy (-X,
protože jinak by nevznikly takové paskvily jako v ulici Černokostelecké - např. na zastávce Zborov, Strašnické divadlo:

PS: Prostě TT vedené středem ulic, ale se zatravněním či OKS mají být vyjmuty z PK - osazením DZ jako jsou IP 4b "Jednosměrný provoz" = nemusí (ale může) být v místě TRAM povolena vyšší rychlost než souběžně jedoucí IAD, ale rozhodně už bude důsledně zakázán vjezd IAD (a chodců) na TT = v případě jejich výskytu na TT např. v tmavém oblečení a za tmy bude případný střet s TRAM jen a pouze "na jejich vlastní triko" a nikoliv na řidiči TRAM!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od vencavasek » 10.6.2012 20:47

7080 píše:Na 25 jsou střídané přestávky s návratem na vůz a na 36 se předjíždí na Špejcharu.
Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
7080
Uživatel
Příspěvky: 1084
Registrován: 02.12.2005 13:40
Bydliště: V kopci mezi M 135 a M 22

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od 7080 » 10.6.2012 18:57

vencavasek píše: To mi ovšem moc nepomůže :D Co si pamatuju, tam se řešilo nasazení jednotlivých vozů, zde jsem si představoval pouze informace typu rozdělení pořadí mezi vozovnami apod.
Zkusím se tedy zeptat ještě nelogicky tady, jak jsou nyní řešeny přestávky na linkách 25 a 36? Střídané nebo předjíždění na Špejcharu/ Vypichu? Díky.
Na 25 jsou střídané přestávky s návratem na vůz a na 36 se předjíždí na Špejcharu.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od trainzjohny » 10.6.2012 15:03

Ovšem ono rozdělení pořadí mezi vozovnami je ve své podstatě informace o nasazení některých typů vozů na linkách.

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od vencavasek » 10.6.2012 14:50

trainzjohny píše:
vencavasek píše:...Moc jsem nevěděl, kam příspěvek zařadit, nestálo by za zvážení zřízení vlákna vypravení/provoz, kam bych asi bylo vhodné přesunout předchozí příspěvky s vypraveními jednotlivých linek? Děkuji...případně očekávám návrhy, kam s nimi :)
Toto téma zde v minulosti veřejně bylo a i nyní stále je, avšak jeho veřejnost není tak veliká jako dřív kvůli problémům s některýma uživatelema.
To mi ovšem moc nepomůže :D Co si pamatuju, tam se řešilo nasazení jednotlivých vozů, zde jsem si představoval pouze informace typu rozdělení pořadí mezi vozovnami apod.
Zkusím se tedy zeptat ještě nelogicky tady, jak jsou nyní řešeny přestávky na linkách 25 a 36? Střídané nebo předjíždění na Špejcharu/ Vypichu? Díky.

Filip8399
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 23.2.2012 21:33
Bydliště: V noci s dalekohledem je to jediná zastávka, kde je vidět na tubus metra, ale jede se tam 20minut

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Filip8399 » 10.6.2012 9:32

Tak abych také zavzpomínal na tabulky vypravení, které nám odešli do hlouby arcívu, :( ale v naší mysli zůstanou dál... Upřímnou soustrast na úmrtím všem a autorům patří velký =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Uživatelský avatar
slimman
Uživatel
Příspěvky: 501
Registrován: 21.1.2005 20:28
Bydliště: Praha 10

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od slimman » 09.6.2012 16:33

Mnohokrát děkuji všem, kteří se na ní za ta léta podíleli. Chápu, že příprava musela být velmi náročná. Krásný příklad toho, jak je něco považováno za samozřejmost a teprve až když je to pryč si člověk uvědomí, jak to chybí. Proto děkuji i všem ostatním autorům těchto stránek. Zdar a sílu !

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od trainzjohny » 09.6.2012 14:10

vencavasek píše:...Moc jsem nevěděl, kam příspěvek zařadit, nestálo by za zvážení zřízení vlákna vypravení/provoz, kam bych asi bylo vhodné přesunout předchozí příspěvky s vypraveními jednotlivých linek? Děkuji...případně očekávám návrhy, kam s nimi :)
Toto téma zde v minulosti veřejně bylo a i nyní stále je, avšak jeho veřejnost není tak veliká jako dřív kvůli problémům s některýma uživatelema.

vencavasek
Uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 07.1.2007 15:10

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od vencavasek » 09.6.2012 13:55

Tož když nemáme tabulky, zkusím se zeptat zde: Čeká nás nějaké zajímavé vypravení na noční linky při Muzejní noci? Nějaké NP spoje? Díky.

Moc jsem nevěděl, kam příspěvek zařadit, nestálo by za zvážení zřízení vlákna vypravení/provoz, kam bych asi bylo vhodné přesunout předchozí příspěvky s vypraveními jednotlivých linek? Děkuji...případně očekávám návrhy, kam s nimi :)

gabuliatko
Uživatel
Příspěvky: 2861
Registrován: 10.10.2007 13:22

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od gabuliatko » 08.6.2012 10:19

Mr.Cross píše:do tabulky to naskládat už by jistě uměla většina z vás..
jedna věc je uměla, druhá věc je v daný čas sednout a udělat to

proto všem co přispívají na stránky Prtek patří můj veliký dík

Uživatelský avatar
Mr.Cross
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 05.11.2006 23:22

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Mr.Cross » 08.6.2012 9:58

No to se zase někteří předvedli... :-( Taky sem se občas podílel na stahování dat pro tabulky na vypravení a byla to často několikahodinová práce což nikdo nevidí,do tabulky to naskládat už by jistě uměla většina z vás.. Ale podmínky pro získávání dat se podstatně zhoršili a nebyl čas na pravidelnou aktualizaci.
A jestli pravidelné aktualizace na prtkách,spousta novinek atd znamená pro nikoho syndrom vyhoření tak ať se nad sebou laskavě zamyslí! Admine nenech se otrávit,dík za úžasné stránky! Něco končí a něco nového zase začíná(na znamení,dílenské okno atd...) tak třeba se v budoucnu zase tabulky vrátí..

Tatík
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 19.12.2006 9:08

Re: Na Znamení, SJ, FJ a další odezvy na páteřní stránky

Příspěvek od Tatík » 08.6.2012 8:50

I já jsem dlouhá léta patřil ke spokojeným "konzumentům" tabulek vypravení a všemožně se také přimlouvám za jejich znovuzrození. Tramvaje jsou sice jen můj koníček a mohu být bez nich živ,ale bez vypravení,informací z dílen a různých zpráv z provozu by to už nebylo ono...

Odpovědět