Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
ElWapp
Uživatel
Příspěvky: 537
Registrován: 14.5.2009 19:29

Re: Linkové vedení

Příspěvek od ElWapp » 28.6.2012 22:43

ROPID chce méně linek, aby byl systém přehlednější a jednodušší. Je tohle http://jrportal.dpp.cz/DataFTP/JRPortal ... 16_1)Z.pdf už dost jednoduché a přehledné, nebo musíme ještě přitvrdit? :roll:

Uživatelský avatar
BerryML
Uživatel
Příspěvky: 438
Registrován: 27.3.2008 16:25
Bydliště: Oni za to nemůžou, to je fáma...
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od BerryML » 28.6.2012 19:43

tak bych řekl, že se realita blíží spíš té první variantě. V pondělí mám 11 a na NBS čerpám BP... Pravda, ve večerních hodinách, ale stejně...

Uživatelský avatar
Karosák
Uživatel
Příspěvky: 3856
Registrován: 07.2.2008 18:49
Bydliště: Wydzielone korytarze
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Karosák » 28.6.2012 13:34

9001 píše:Jak jsem psal na zelené. Podle JŘ bude jezdit i krátký spoj s orientací Náměstí bratří Synků... Bohužel i nikde se nepíše, že to bude Na Zámecké... Takže nasraných lidí nebude málo.
Třeba to bude podobně jako u zkrácené 6. Buď výstupní Na Zámecké a nástupní NBS-parčík, nebo kombo výstup/nástup/manipulace NBS-parčík a Zámecká občasná projížděna. To je alespoň o fous lepší, než orienťák z Otakarky, protože v obou alternativních případech můžu ukázat "támhle to staví". Ale celý je to dobytkárna!

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 28.6.2012 7:55

Karotka píše:Mimochodem oslabení metra C navečer bude taky maso.
Souhlas, už teď se tam lidi nevejdou, a co když přijede na Hlavák metro, kde je na nástupišti narváno cestujících od vlaků, to bude pošušňáníčko.

Uživatelský avatar
Karotka
Uživatel
Příspěvky: 1180
Registrován: 09.2.2005 20:59
Bydliště: Příští zastávka je na zmámení.

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Karotka » 27.6.2012 22:23

IAD už se chová tak, jako by šestky nebylo. Dneska v poledne jsem viděl zaparkované vozítko na kolejovém oblouku na Tyláku.

Mimochodem oslabení metra C navečer bude taky maso.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 27.6.2012 22:20

Jak jsem psal na zelené. Podle JŘ bude jezdit i krátký spoj s orientací Náměstí bratří Synků... Bohužel i nikde se nepíše, že to bude Na Zámecké... Takže nasraných lidí nebude málo.
Naposledy upravil(a) 9001 dne 27.6.2012 23:03, celkem upraveno 1 x.

Pepa z Nuslí
Uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 03.3.2005 20:01
Bydliště: Blízko mě je obratiště Zvonařka a pod mým barákem je vedena železniční trať - tak kde to může být?
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Pepa z Nuslí » 27.6.2012 22:08

Přesně. A lince 6 v současné podobě zazvoní umíráček už teď v pátek, jak smutné!!!!!!!!!!!!!!
Nejhorší je pásmování 11. Proč to někdo do ****** neudělá jinak. ROPID si kope svůj hrob.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 27.6.2012 21:25

Osobně jediné pozitivní vidím pásmování 7 na ÚD. Busů tam jezdí na metro dost a interval bude neprosto dostatečný.

mirek
Uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 19.8.2009 13:27

Re: Linkové vedení

Příspěvek od mirek » 27.6.2012 20:47

MOp píše:Od 30.6. se bude jezdit takto - aneb at ziji metrolinky 10 a 11 + pasmovani 7.
Hlavně je skvělé, že se obnovil loni zrušený přívoz P4 a přívoz P5 se vrátil na původní trasu :lol: #-o

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od willyjeff » 27.6.2012 13:30

Dneska sem měl hrozný sen, vzbudil sem se a hned sem běžel ke kompu, protože se mi zdálo, že omezí moje spojení do práce (l. 110). :roll: Díky ropide, za špatné spaní.

Jinak někdo výše psal, že není možné argumentovat tím, jaká spojení se ztratí. Právě to je na tom to hrozný! Chápu, že chtějí ušetřit. Ale tak mají šetřit tam, kde je to možné, kde tramvaje doopravdy vozí vzduch. My všichni tady to asi víme. Jenže oni ruší celá spojení. Taková Bulovka je pro Holešovické občany už nedostupná (nejdřív to začalo jen víkendovým omezením). Také Vinohradská nemocnice je už pásmováním 11 dost nedostupná a o Nemocnici Krč pro Phu 4 ani nemluvě, protože 170 jezdí na Budějovickou...O Satalickém dilematu ohledně linek 186 a 202 radši ani nepřemýšlím, protože tam naštěstí nebydlím, ale na těhle linkách je krásně vidět, že chtějí jen něco změnit a rozhrabat a ne ušetřit. Proč musí Barrandovští ztratit spojení s IPP zatímco na Dvorce pojede posílená 3...Ropid má krásný argument na to, když si stěžujeme, co všechno zanikne - no to je právě ta úspora!

edit. a označení metrolinka ve mě vzbuzuje (kvůli změnách na l. 3) že to znamená, že kopíruje metro. Tolilk let chtěli zrušit 24 Karlínem protože kopíruje =B= a co se nestane, oni tam pošlou posílenou 3, která má ještě větší souběh :-O Ale argument od Ropidu : úspora, ušetřili jsme za linku 24 :P

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Bobik » 27.6.2012 13:08

9001 píše:vlakoň: Jenže základní problém není v autíčkách. Základní problém je v dementech co to vytváří.

Kdykoli jedu nebo se nachomýtnu k velké křižovatce na blikačku (Želivského, Eden atd.) tak mi přijde, že je doprava prakticky plynulejší a podstatně bezpečnější než s SSZ a to včetně chodců, protože si všichni dávají větší pozor...
Ano, to potvrzuju. Až na pár hodně složitých a frekventovaných vyjímek to funguje líp. Jen ti "nahoře" to furt nechtěj pochopit.

Uživatelský avatar
9001
Uživatel
Příspěvky: 10206
Registrován: 15.11.2003 18:49
Bydliště: Blízko konečné linky 24,51.
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od 9001 » 26.6.2012 22:47

vlakoň: Jenže základní problém není v autíčkách. Základní problém je v dementech co to vytváří.

Kdykoli jedu nebo se nachomýtnu k velké křižovatce na blikačku (Želivského, Eden atd.) tak mi přijde, že je doprava prakticky plynulejší a podstatně bezpečnější než s SSZ a to včetně chodců, protože si všichni dávají větší pozor...

Uživatelský avatar
DG7021
Uživatel
Příspěvky: 972
Registrován: 08.11.2010 12:07

Re: Linkové vedení

Příspěvek od DG7021 » 26.6.2012 22:44

vlakoň: máme stejný názor. "Těším se", až podobná poptávací vychytávka vyroste u Vinohradských hřbitovů a určitě ještě leckde jinde, kde ji zatím nečekám (Olšanské hřbitovy?). Na Otakarově jsem shodou okolností byl právě dnes, čekačka na SSZ a čilá doprava kolem jako vždycky.. Mimochodem v posledním čísle Novin Prahy 2 (místní radniční noviny) byl půlstránkový oslavný článek na tyhle poptávkové semafory, které jsou prý pro chodce to zdaleka nejlepší. A proto to matička P2 instaluje i na přechody jako např. ve Slezské ulici mezi Čechovými sady a hřištěm, kde nic nejezdí a chodci neustále chodí - však to také nikdy nikdo nepoužívá, vyjma děcek z hřiště, které baví tlačítko jako takové. Ale pardon, dostávám se mimo téma.

vlakoň
Uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: 01.12.2007 22:57

Re: Linkové vedení

Příspěvek od vlakoň » 26.6.2012 22:34

Jojo, zvlášť pokud chcete způsobně přejít po přechodu na zelenou. Rameno křižovatky Otakarova směrem do Vršovic (samozřejmě na čudl) nechává chodce hezky vykysat, zatímco vše okolo vesele jezdí..zvlášť tramvaje, kterými by člověk odjel.

Vůbec se v Praze nějak nezdravě nasírám pokaždé se potkám s rekonstruovaným semaforem s debilním čudlíkem pro chodce. Nejlépe na místě, kde je slušný proud chodců pořád. Namátkou Rumunská X Bělehradská, Rumunská X Belgická, nám. Míru směr Americká, Ke Štvanici x Sokolovská, Želivského, Bělocerkevská a moho dalších zku**** SSZ po celé Praze. Jako by chodcům někdo říkal fuck of a zubil se na nás z předvolebního plakátu. Zatímco autíčka mají o 2s delší volno, protože jsme udělali uprostřed ostrůvek a chodče počkej než tě SSZ vezme na vědomí nebo přejdi nadvakrát... Zavedl bych čudlíky po autíčka. Malé zdravotní protažení u každé křižovatky + pro zklidnění čekačka než proběhne celý cyklus.

Uživatelský avatar
MOp
Administrátor
Příspěvky: 4737
Registrován: 18.1.2007 22:38
Bydliště: Všude dobře v Konstalu105N nejlíp!
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od MOp » 26.6.2012 22:02

Ono obecne vubec prestupni vazba NBS - Otakarova stoji jiz dnes za vyliz kapsu, natoz az sestka nebude...

Odpovědět