Linkové vedení

Vše co souvisí s provozem tramvají. Chcete se stát řidičem tramvaje? Podívejte se sem. Debata ohledně linkového vedení a výluk.

Moderátor: TRAM-FÓRUM

Odpovědět
Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od trainzjohny » 01.7.2012 15:13

Klidně se tam vejdou i 4, jde o to jaký se použije font.

Filip8399
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 23.2.2012 21:33
Bydliště: V noci s dalekohledem je to jediná zastávka, kde je vidět na tubus metra, ale jede se tam 20minut

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Filip8399 » 01.7.2012 14:58

TJ:Aha, tak to se mi jen zdálo.

Uživatelský avatar
trainzjohny
Moderátor
Příspěvky: 3140
Registrován: 10.9.2006 15:06
Bydliště: Konečná 9,10,16,58,59
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od trainzjohny » 01.7.2012 14:49

Filip8399 píše:Ale na zadním digipanýlku pokud vím není místo pro tři číslice....
Čoveče a co dělaj už asi 20 let autobusy které mají stejné panely a 3 čísla mají všechny jejich linky ?

Filip8399
Uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: 23.2.2012 21:33
Bydliště: V noci s dalekohledem je to jediná zastávka, kde je vidět na tubus metra, ale jede se tam 20minut

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Filip8399 » 01.7.2012 14:25

Ale na zadním digipanýlku pokud vím není místo pro tři číslice.
Jinak já jsem proti metrolinkám. Jak už tady někdo psal Praha nesplňuje podmínky pro jejich provoz. Stejné je to s metrobusy.
A např. prodloužení linky 125 je totální blbost - jedna moje kamrádka s ní jezdí denně a pochvaluje si její spolehlivost a takto spolehlivost vezme za své.
Na ROPIDu by měli pracovat lidi, kteří třeba 3 dny v týdnu jezdí na linkách a 2 dny to ťukaj do počítače. A ne dělat jednou do roka dopravní průzkum a podle toho vést linky.
ROPID posílá lidi do aut!!!! :auto

petr91
Uživatel
Příspěvky: 324
Registrován: 31.10.2008 8:25
Bydliště: 7 a 22

Re: Linkové vedení

Příspěvek od petr91 » 01.7.2012 14:10

Brejšín píše:
willyjeff píše:A proč by tu nešlo vídeňské 11A a 11B ?
protože to už je to samé jako 11 Spořilov a 11 Náměstí bratří Synků
Tady souhlasím s willyjeff: např: 11A=dlouhý a 11B= krátký spoj, kdyby se udělala informační kampaň, ve které by se lidem vysvětlilo co znamená písmeno za číslicí a inverze, která stále nebyla kaštanům vysvětlena a vyznají se v ní jen řidiči tramvají a někdy ani to. Navíc díky písmenům by byl spoj rozeznatelný i pro lidi, kteří dobíhají tramvaj zezadu a cílovou zastávku poznají až při nastoupení.

Uživatelský avatar
petr03
Uživatel
Příspěvky: 415
Registrován: 10.3.2010 11:16
Bydliště: Praha

Re: Linkové vedení

Příspěvek od petr03 » 01.7.2012 12:56

Nedá mi to,ale musím ještě otevřít změny od září. Až teď jsem měl trošku čas a prošel jsem si to. Budu jen reagovat na změny týkající se Jižního města.
Kde začít?
106, 170, 196 a 203 - zrušení vazby novodvorská-kačerov-michle-vršovice ->místo toho závlek přes spořilov na roztyly, to se fakt povedlo. Do michle poslat 196, budiž, náhrada a posílení, ale kvůli šetření udělat přestup z JM na Kačerov a k nemocnici krč, to se fakt povedlo. Ropid hlásí souběhy zrušíme, a optimalizujeme. To je fajné, souběh 170 a 203 zrušili, ale probůh, proč zrušili od spořilova obě? Z nemocnice krč bydlí dost lidí v oblasti květnového vítězství, a tento spoj byl dosti využívaný. To mi rozum nebere. Proč ne, ať si "cestující" přestupují. Naštěstí tu ještě k nemocnici zůstávají dvě cesty. Metrem ( více přestupů ), nebo 293 - k té ještě se dostanu.
114 a 193 - toto prohození, to mi nějak rozum vůbec nepobral. Zrušit přímý spoj na metro z kunratic, bez poznamenání kolon, a nahradit ji patvarem 193, která bude dosti ovlivněna dlouhou trasou a občasnými kolonami v kopci u kačerova, hlavně ze směru budějovická. Snad jen, že chtějí udělat nový přestupní bod pro kunratické, místo kačerova, budějovická. Stejně to dopadne tak, že všichni vylezou u nemocnice, a přestoupí na bus směr kačerov. Toto prohození nevydím na dlouho trvající. A rozhodně na tom nevidím nic, co by se na tom ušetřilo. Spíš naopak, více nasr.... cestujících. No uvidíme. Pak tu už jen pro kunratické zůstává možnost 165 směr opatov, a nebo 293 směr chodov. To jsem zvědav.
118 - zlepšení, to se musí nechat. Spojení podolí se smíchovem, to beru, a určitě se to po zkoušce i uplatní na celotýden.
121 - ta muselá být zkrácena, té moc budoucnosti nedávám, i když kudyma jede, po tom zbytku, tak asi bude mít své klienty.
122 - No zkrácení na opatov, to nevidím moc dobře. Tu měli nechat tak, jak je. Aspoň bylo spojení donovalská - opatovská ulice. Navíc, nevím kam se to na opatově vejde. Mít z tohoto směru na opatově ukončené 122, 175 a 181. Moc místa tam není. To jsem zvědav. navíc tomu nedávám moc velkou budoucnost. Tady se bude ještě měnit, přeci jen ten souběh 122 a 181 je do očí bijící.
125-o tom již bylo hodně napsáno, a tady se někdo hodně spálí ( doufám ). Ale třeba to bude fungovat. Navíc se těším, až se 125 zasekne, a pak chci vidět ten zbytek, jak se to odveze 183 a 240 z hájů dál. Ta 154 tam bude chybět.
135 a 136 - tak tady fakt nevím, jak se k tomu postavit. Asi to vidím kladně. Souběh těchto linek skoro po celé trase, takže změna se asi moc neprojeví, možná spíše pozitivně, že bude navýšena kapacita spojení eden-haje. Nevím, no. To asi bude dobrý. Aspoň se přestane převážet ten vzduch na novém chodově na KJM.
138 - jestli to vidím dobře, nová linka, a spojující spořilov a záběhlice. To vidím jako velké plus. A předpokládám jako pidi bus. To zde chybělo.
139 - nechám na jiných, ale je to změna s linkou 205.
154 - tak to jsem nečekal, myslel jsem, že bude zkrácena na hostivař, a hle, ono se to stane jen chodovský vymeták.
165 - uf, kdesi jsem ji nemohl najít na pláncích, tak jsem měl strach, zda tu dlouhou,a velmi spolehlivou linku nechtěj zrušit. Naštěstí ne,jen zkrátit. Možná se stane spolehlivější. Ale co ta cementárna? Myslím, že získá nové klienty v kunraticích. Viz 114.
196 - dobrej vymeták. A doufám, že bude v kloubech..... :D
197 a 198 - toto beru, dobrá optimalizace.
205 - z vytížené linky, jak snadno udělat vymeták po budějovické a jejím komerčním využití. Napsalo se již také dosti. Nechápu.
232 - tak nakonec to vyhrála 232, ostatně více lidí předpokládalo jinou linku na milíčov.
240 - korekce trasy kvůli 154, ta bude mít těžké časy. Až nepojede 125. To bude spokojených klientů.
293 - proboha, koho napadlo ukončit to na litochlebáku. To mohli stočit aspoň na ten opatov. No aspoň něco, budu aspoň vědět, jak jsem na tom, když tady nastupuji. Ale tuto linku mohli aspoň trošku upravit pro to jižní město. Představa - z litoch. náměstí ( 213 ) na litochl. náměstí ( 177 ), donovalská , mírového hnutí, výstavní, hviezdoslavova, haje. Kdo ví, jaká budoucnost ji čeká. Své klienty má ( viz já ) na jižním městě, co na druhé straně trasy. Kdo ví. Určitě pod havlem budou rádi za to, že jim tam něco teď pojede, když už ta 203 musela jít do kytek. Možná půjde do standardu, až se zjistí, že se zvýší klientela v okolí kunratic, či vhodná bezpřestupní vazba JM-thomayrovka ( místo 170 ). Kdo ví?
325 - to beru velmi pozitivně. Dobré spojení uhřiněvsi a čestlicemi. To tu velmi chybělo. A bude to jakž takž posílení již těď silnému spojení opatov-čestlice.

No, některé změny jsou pozitivní, u některých zůstává rozum stát. Nevím jak vám, ale nynější vedení prahy je velmi proti lidem. Ropid si hraje, MHMP jim to posvětí, pak přijdou s geniální myšlenkou semafory na 5.května ( ostatně, až se to zašpuntuje až na chodov, hádejte kde bude 125 a co s tím získají cestující ). Ale jsou tam jisté náznaky o přemýšlní. A to jsem vynechal tramvaje. To je taky jedna taková pohádka tisíce a jednoho ROPIDu.
Jinak případně sorry za dlouhý příspěvek. Ale musel jsem.

abcdefg
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 23.3.2012 18:37

Re: Linkové vedení

Příspěvek od abcdefg » 29.6.2012 14:12

Tak zastávky 22 a 23 na Kubáni je jedno ... Prostě je to Kubáň a zda jede z leva nebo z prava je jen už detail ... dobře .. v 98% mela stejnou trasu #-o [-o< #-o

Stejně tak jako Výstaviště, NBS, OH, Smíchovské nádr., ............................

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Martin Šubrt » 29.6.2012 13:48

Brejšín píše:klidně ať se to jmenuje 11+21, ale ať to má společný JŘ z kterého jednoznačně vypline, že tyto dvě linky projíždí naprosto totožnou trasu a jen jedna končí dřív, bo někdo neumí číst i cílový transparent.
Opravdu není nad to sledovat někoho u sloupku jak po 5 minutovém luštění přišel na to, že z IPP mu jedou 10 a 16 po úplně totožné trase až kam potřebuje. To je fakt adidas.
Do té doby jsem jednoznačně pro shodné označení všech vlaků jedoucích po totožné trase.
Ano, souhlasím, že takovou situaci zažiješ, ale daleko více je každoděnních cestujících, pro něž je vložený krátký spoj se stejným číslem prostě k zlosti den po dni. je fuk, že tím vloženým spojem půlíš třeba interval 4 minuty na 2 minuty a že přinášíš lidem blaho.... Oni to chápou opačně, protože jejich linka jezdí na Spořilov a 11 na Synkáč je prostě zhoršení. 31 na Synkáč je posila. 85% lidí jsou trvalí zákazníci. A ti jsou naprosto spokojení, když jezdí linkou 11 a přijede-li jim posila 31, tak prostě bez koukání vědí, kam to jede, a že je to NAVÍC pro ně. Pak vůbec nevadí ani odlišný jízdní řád. V tom ,co má nyní 11 se prostě vyznají šotouši, ale můj brácha už ani náhodou. Nikdo na světě to nebude zkoumat. Pak je tu ještě typický efekt zpožděných spojů. Když se jedinec, co to zkoumá vyskytne, je naštvanej, že v nějakej čas, kdy se mělo jet na Spořilov, přijela 11 na NBS... Tohle opět odrazuje od MHD... Když v ten čas přijede 31, všichni vědí, že je to 31 a TA jede na NBS VŽDY. Nikdo to neřeší, jen se rozčiluje, kde je ta zpožděná 11. Přitom je to stejná situace, ale pro lidi je daleko user friendly... Možná ne pro turisty, ale ty zas vyklopíš na Otakarce a na Synkáči ti furt někdo poleze do kabiny, jestli už jsi ty ta správná 11, protože ta předtím správná nebala...

Jinak 11 na NBS, 11 na Olš. hřbitovech ani 17 navíc totožnou trasu nemají. Stejně tak ji neměla 22 a 23 vzhledem k zastávkám na Kubáni ;-).

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Brejšín » 29.6.2012 11:53

willyjeff píše:A proč by tu nešlo vídeňské 11A a 11B ?
protože to už je to samé jako 11 Spořilov a 11 Náměstí bratří Synků

Uživatelský avatar
willyjeff
Uživatel
Příspěvky: 1761
Registrován: 30.11.2004 16:11
Bydliště: Trollhättan (a když se probudim, tak Praha)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od willyjeff » 29.6.2012 11:49

A proč by tu nešlo vídeňské 11A a 11B ?

Uživatelský avatar
Brejšín
Uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: 03.5.2005 18:17
Bydliště: Kde dobře vařej

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Brejšín » 29.6.2012 11:48

klidně ať se to jmenuje 11+21, ale ať to má společný JŘ z kterého jednoznačně vypline, že tyto dvě linky projíždí naprosto totožnou trasu a jen jedna končí dřív, bo někdo neumí číst i cílový transparent.
Opravdu není nad to sledovat někoho u sloupku jak po 5 minutovém luštění přišel na to, že z IPP mu jedou 10 a 16 po úplně totožné trase až kam potřebuje. To je fakt adidas.
Do té doby jsem jednoznačně pro shodné označení všech vlaků jedoucích po totožné trase.

Uživatelský avatar
Looki
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 02.12.2010 11:29
Bydliště: Praha 6

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Looki » 29.6.2012 10:36

Martin Šubrt píše:Pořád budu tvrdit, že v tomto případě jsou prostě lepší dva jízdní řády. Linka 11 s jasnou trasou a jedinou vysvětlivkou o nízkopodlažním spoji. A linka 31 jako posilová, o níž každý ví, že jede jen na Otakarovu. KT s orientací NBS vysypávající lidi Na Zámecké je typický příklad ve vyhánění lidí z MHD, protože je maniakálně naštvu...půlka vyleze stejně ještě na Otakarce...

Zatímco vložené spoje 11 mají lidem pomoct, ale budou je štvát, vložené spoje linky 31 lidi jednoznačně chápou, jako že se pro ně dělá něco navíc. Řeknou si, tohle je moje jedenáctka a tímhle mi to posílili. Jistě, cizinec možná raději jedno číslo a přežije i vykopnutí z vozu, ale většina lidí jezdí 11 denně a tuhle "službu" bude vnímat negativně.
přesně tak. A proto 22+23, 17+27 atd. atd.

Uživatelský avatar
Bobik
Uživatel
Příspěvky: 4895
Registrován: 23.6.2008 21:02
Bydliště: Letná - tam co je ten největší tunel v republice

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Bobik » 29.6.2012 7:58

No to jsem zvědavej jak budou lidi luštit ty blechy u časů, aby zjistili co je kam vlastně zaveze.... #-o

Martin Šubrt
Uživatel
Příspěvky: 1779
Registrován: 13.5.2004 10:56
Bydliště: U denních linek č. 4,6,10,11,16,22,23 a C :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Linkové vedení

Příspěvek od Martin Šubrt » 29.6.2012 0:05

Pořád budu tvrdit, že v tomto případě jsou prostě lepší dva jízdní řády. Linka 11 s jasnou trasou a jedinou vysvětlivkou o nízkopodlažním spoji. A linka 31 jako posilová, o níž každý ví, že jede jen na Otakarovu. KT s orientací NBS vysypávající lidi Na Zámecké je typický příklad ve vyhánění lidí z MHD, protože je maniakálně naštvu...půlka vyleze stejně ještě na Otakarce...

Zatímco vložené spoje 11 mají lidem pomoct, ale budou je štvát, vložené spoje linky 31 lidi jednoznačně chápou, jako že se pro ně dělá něco navíc. Řeknou si, tohle je moje jedenáctka a tímhle mi to posílili. Jistě, cizinec možná raději jedno číslo a přežije i vykopnutí z vozu, ale většina lidí jezdí 11 denně a tuhle "službu" bude vnímat negativně.

P_V
Uživatel
Příspěvky: 4073
Registrován: 23.11.2003 18:49

Re: Linkové vedení

Příspěvek od P_V » 28.6.2012 23:29

"Nejede přes zastávku Otakarova" je vskutku genitální vyjádření skutečnosti, že to jede v celé trase. @3657
Čím to, že poznámka konečná NBS dostala písmeno N - asi jako Náměstí, zatímco ty ostatní mají písmenka podle abecedy? Když už tak H jako Hloubětín, S jako Synků, a Spořilov nepísmenkovat a jen uvést poznámku, že "Spoje na Spořilov nejedou přes zastávku Otakarova."

Odpovědět